Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Obloha z listí a drahokamů  ~  O skřítcích, čaji a drahém kamení

Sjednotí skřítci opět své císařství?

Ano, pod vládou císařovny ze Su   [ 12 ]  
20%
  20%
Nebudou už nikdy jednotní   [ 12 ]  
20%
  20%
Pod vládou dračího císaře   [ 26 ]  
44%
  44%
Pod vládou někoho jiného   [ 8 ]  
13%
  13%

Celkem hlasů : 58
Gilgalad
Zaslal: st říjen 08, 2003 19:42 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Zde můžete vznášet své dotazy ohledně skřítků a všeho, co s nimi souvisí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arled
Zaslal: pá listopad 07, 2003 11:30 Citovat
Založen: 18.9.2003 Příspěvky: 38 Bydliště: Brno nebo Minkor
Všechny dotazy?
Jen by mě zajímal váš názor na působení Šedých mnichů.

_________________
"Živod je jen dlouhé čekání na smrt, tak proč to neurychlit?!"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Túriel
Zaslal: út listopad 18, 2003 17:31 Citovat
Založen: 15.9.2003 Příspěvky: 160 Bydliště: Třebíč
Mě by zajímala Mostovka.

_________________
Lacho calad, drego morn. Smile!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Li Fun Čien
Zaslal: so listopad 22, 2003 18:41 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 12 Bydliště: Březová nad Svitavou
A mě by zase zajímalo,jak na tom byli skřítci s magií před Kharovýma náletama? Smile No hlavně s tou prktickou.Ve FA se (mezi řádkama) píše,že si skřítci nestavěli, ale čarovali své domy,stejně jako hráli loutkové divadlo bez provázků jen díky pohybům svých rukou!A to nemluvým,jak zamaskovali svá stará města!

_________________
Všechno už tady někdy bylo, všechno se už někdy událo. A všechno už bylo někdy popsáno.

Vysogota z Corvia
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: ne listopad 23, 2003 13:18 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Arled: Šedí mniši působí mezi skřítky jako takoví udržovatelé pořádku a ochránci hlavně před myšlenkovými bytostmi. Také jsou vnímáni jako učitelé a důvěrníci, kterým je možné se svěřit se svými problémy.
Vládci severních provincií jsou většinou proti nim, ale nemohou je nijak oficiálně potírat, ač by moc chtěli. Obyvatelstvo však stojí na straně Šedých mnichů, ctí je za pomoc při porážce mágů.

Túriel: Co by tě konkrétně ohledně Mostovky zajímalo?

Li Fun Čien: Skřítčí magie před vpádem Kharových vojsk byla přítomná v každodenním životě skřítků. Pomáhala jim při práci, v umění, stavitelství, prostě ve všem. Magie byla hodně provázaná s mocí salů. Třeba ta maskovací kouzla na ochranu měst jsou společným dílem salů a skřítčích kouzelníků.
S blížící se skřetí hrozbou se skřítčí mágové zaměřovali více na obranná kouzla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ha-Ši-Šedý Jezdec
Zaslal: po prosinec 01, 2003 12:22 Citovat
Založen: 1.12.2003 Příspěvky: 8 Bydliště: Vysoká věž ve skřítčím městě Asu-Mi-Jio
Jen k tomu forum myslíte že mají skutečnou šanci? Sad Já moc nevim.Protože jejich kultury se dost rozdělili.Možná že by je sjednotil někdo kdo má kořeny v obou národech a kdo u obou národů žil.A zároven musí být oblíbený a mocný.Horskému císaři by se asi nelíbilo kdy mu někdo fušoval do řemesla Exclamation

_________________
Šedý Jezdec ze Zlatého lesa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: po prosinec 01, 2003 16:17 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
Mám tu jednu novinku ohledně Zlatého lesa. Pokud jste četli Oblohu z listí a drahokamů, tak jistě víte o tom námětu na dobrodružství s tím upírem. No tak já jsem ho odehrál, a dopadlo to tak, že byl do čela provincie dosazen jeden hodný mág nesoucí jméno Šio Mi Xe. Byl tam dosazen za pomoci Šedých mnichů, a lid ho všeobecně uznal. Tento slavný čin má na svědomí Ha-Ši Šedý Jezdec a jeho družina a stal se 6. novorosta roku 845 k.l. Během těch pěti let se zde vybudouvalo mnoho magických škol pro skřítky, atd... . Magie zde slaví valký vzestup, ale jen dobrá. Díky speciální bariéře kolem všech magických škol, dovnitř nesmí vkročit žádný skřítek se zlým přesvědčením.
Byla zde provedena rozsáhlá rekonstrukce magických vëží, atd.. . Gardu tvoří asi několik desítek zušených mágů a čarodějů. A magie je v této provincii považována za normální. Velkou přízeň zde mají Šedí mniši a všichni šedí skřítkové. Do země se sjíždí mnoho významných kouzelníků z celého světa ( Prý zde byl i Alwarin či Riam ), občas se sice stane, že před branou university najdou nějakého kouzelníka, kterému při vstupu vytryskla z nosu krev a byl odpálen snad několik metrů daleko. University začínají být populární po celém skřítčím lese, a říká se, že to bude poslední bašta proti Zin-Zarovi.
Pomocí magických krystalů a theurgie, která tu slaví velký vzestup se vypátrávají případní vetřelci a členi cizích neřátelských sítí ( třeba vnuků Jezevců, ale tady je nutno dodat, že se zde k magii přistupuje úpně jinak než za dob dvou Císařství, tady se s ní nakládá spíše jako se spestřením a ne tak, že kdo by neuměl magii, byl by podředný.) Přitom je ale pravda, že zde je magie prestyžní a je zde vyučováno mnoho dobrých kouzelníků, a to jedině dobrých !!! Šio Mi Xe se už spojil s Císařovnou Miou a ta ve své provincii plánuje něco podobného. Jinak udržuje dobré vztahy se všemi sousedy ( tedy, alspoň se o to snaží.).
V ostatních provinciích se začíná uvažovat o tom, že by mohli nastolit něco podobného, ale v nejbližší době se nic takového nestane. Magie zde bude dál vzkvétat a nikdy se zde nevyučí špatný kouzelník, nebo ten, kdo baží po moci a vládě. Postupně se sem začnou sjíždět kouzelníci mnoha národností a i ti z Lendoru Při Konečné bitvě přijde na pomoc mnoho skvělích skřítčích mágů a theurgů, kteří budou vycvičeni právě zde.

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yb
Zaslal: po prosinec 01, 2003 21:06 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 230 Bydliště: Plzeň
Tan-min-wu (Bum-bum) napsal:
Mám tu jednu novinku ohledně Zlatého lesa. Pokud jste četli Oblohu z listí a drahokamů, tak jistě víte o tom námětu na dobrodružství s tím upírem. No tak já jsem ho odehrál, a dopadlo to tak, že byl do čela provincie dosazen jeden hodný mág nesoucí jméno Šio Mi Xe. Byl tam dosazen za pomoci Šedých mnichů, a lid ho všeobecně uznal. Tento slavný čin má na svědomí Ha-Ši Šedý Jezdec a jeho družina a stal se 6. novorosta roku 845 k.l. Během těch pěti let se zde vybudouvalo mnoho magických škol pro skřítky, atd... . Magie zde slaví valký vzestup, ale jen dobrá. Díky speciální bariéře kolem všech magických škol, dovnitř nesmí vkročit žádný skřítek se zlým přesvědčením.
Byla zde provedena rozsáhlá rekonstrukce magických vëží, atd.. . Gardu tvoří asi několik desítek zušených mágů a čarodějů. A magie je v této provincii považována za normální. Velkou přízeň zde mají Šedí mniši a všichni šedí skřítkové. Do země se sjíždí mnoho významných kouzelníků z celého světa ( Prý zde byl i Alwarin či Riam ), občas se sice stane, že před branou university najdou nějakého kouzelníka, kterému při vstupu vytryskla z nosu krev a byl odpálen snad několik metrů daleko. University začínají být populární po celém skřítčím lese, a říká se, že to bude poslední bašta proti Zin-Zarovi.
Pomocí magických krystalů a theurgie, která tu slaví velký vzestup se vypátrávají případní vetřelci a členi cizích neřátelských sítí ( třeba vnuků Jezevců, ale tady je nutno dodat, že se zde k magii přistupuje úpně jinak než za dob dvou Císařství, tady se s ní nakládá spíše jako se spestřením a ne tak, že kdo by neuměl magii, byl by podředný.) Přitom je ale pravda, že zde je magie prestyžní a je zde vyučováno mnoho dobrých kouzelníků, a to jedině dobrých !!! Šio Mi Xe se už spojil s Císařovnou Miou a ta ve své provincii plánuje něco podobného. Jinak udržuje dobré vztahy se všemi sousedy ( tedy, alspoň se o to snaží.).
V ostatních provinciích se začíná uvažovat o tom, že by mohli nastolit něco podobného, ale v nejbližší době se nic takového nestane. Magie zde bude dál vzkvétat a nikdy se zde nevyučí špatný kouzelník, nebo ten, kdo baží po moci a vládě. Postupně se sem začnou sjíždět kouzelníci mnoha národností a i ti z Lendoru Při Konečné bitvě přijde na pomoc mnoho skvělích skřítčích mágů a theurgů, kteří budou vycvičeni právě zde.


To je hezké.

_________________
Povolání: Bůh
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger ICQ
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: út prosinec 02, 2003 8:49 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
Jé, já sem potěšen Embarassed

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: út prosinec 02, 2003 13:12 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
Ještě něco bych dodal ohledně toho hrdinského činu.

Jednoho jarního večera se do vesnice Umgi přišourala skupinka čtyř dobrodruhů. Již z dály bylo vidět, že dvě postavy převyšují ty ostatní. Elf s elfkou a skřítek se skřítkou. Pomalu došli až k vesnici a ubytovaly se ve zdejší čajovně. Nedlouho poté si k nim přisedl jeden skřítek a vášnivě spolu debytovali až do pozdních hodin.
Druhý den začaly pátrat a vyptávat se na vše co souviselo s únosy, které zde byly cíce než podivné. K večeru je už nikdo neviděl. Další den byla celá vesnice na nohou a oslavovala svržení Saja Čama a jeho odhalení. Ty dobrodruhy však už dále skoro nikdo neviděl. Někde se říká, že odešli jen dva, což je vesměs pravda. Elf a skřítek, bez svých přítelkyň. Jejich jména zůstávají záhadou, něco se však pochytilo. Tomu skřítkovi říkaly nějak Ha-Ši a elfovy od A. Ten kdo je viděl odcházet, mohl vidět, že jsou jejich oči orosené slzami a zračí se v nich hluboký smutek. Každý z nich nesl ve své náruči jedno bezvládná tělo.
Tento hrdinský skutek se odehrál 6. novorsta roku 845 k.l. ve vesnici Umgi, provincii Kao-Si ve Zlatém lese. Tento pravdivý příběh se zapsal hluboko do srdcí mnoha skřítků, ale i elfů a dobrodruhů. Na některých universitách se dává za příklad začínajícím dobrodruhům.

....... a truchlí tam až dodnes. Ale říká se, že jednou sleze dolů a vezme si tu nejkrásnější skřítku ve Zlatém lese a na celém světě. A pak budou všichni skřítkové šťastní ..... a , deťi slyšíte tu harfu, to je on.
Úryvek z legend o Truchlícím skřítkovi

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Li Fun Čien
Zaslal: st prosinec 03, 2003 18:48 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 12 Bydliště: Březová nad Svitavou
To je moc hezký Wink a vůbec,jak se jmenovali (ti dobrodruzi) a co byli zač? Question

_________________
Všechno už tady někdy bylo, všechno se už někdy událo. A všechno už bylo někdy popsáno.

Vysogota z Corvia
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: st prosinec 03, 2003 19:59 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
V družině byla elfka chodkyně Mielis na 8., elf lučištník Aratoris na 7., skřítka lupička Lie Mi Aline na 9. a skřítek druid Ha Ši Šedý Jezdec na 8. . Ale na konci stáli proti Sajovi jen Aratoris a Ha Ši. Holky Saj unesl a popravil těm zbylím před očima, což zbylou družinu vybičovalo k nadlidskému výkonu, a to zabít Saja se schopnostmi bojovníka a mága na 22. !!!! Díky tomu se stali legendou.

Další novinka. Po třech letech truchlení slezl Ha Ši, teď již přezdívaný Šedý truchlič slezl z věže, kde byl maskovám kouzly samotného Bongira. Poté se dostal na entovi, kterého vyzdobil až na nádvoří nejslavnější university v provincii Kao Si jménem Li Aste Fu a začal tam hrát milostnou píseň (zřejmě vycítil Calistinu lásku k němu). To mělo za následek okamžitý stop ve výuce a kompletní mumraj okolo enta, na kterého se malé studentky pokoušeli dostat i pomocí levitace, který nedokázali uklidnit, ani ti největší mistři. Potom odcestoval i s Calisto. Dne dvacáteho druhého rozkvetna roku 848. se pod korunami Zlatého lesa vzali. Byly oddáni mladým synovcem Ha Šiho, Tan Min Wunem.

No, není to krása ?

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivrin
Zaslal: čt prosinec 04, 2003 14:18 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 338 Bydliště: PCE(Albireo-Tabitský les)
Myslím že asi začnu číst Červenou knihovnu... Laughing No je to zajímavý, ale mě připadá, že svůj Asterion docela hodně kroutíš svejma úpravama. No ať každej dělá podle svého naturálu, já mu do toho kafrat nebudu...

_________________
We are here in order to die...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: čt prosinec 04, 2003 14:21 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
Pochop, vždyť Asterion je tu pro nás, ne my pro něj. Můžeme si v něm dělat co chceme. Samozřejmě, i já se řídím budoucností, která je v modulech, ale taky si ji upravuju, podle toho, co moje družina udělala.

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivrin
Zaslal: čt prosinec 04, 2003 14:33 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 338 Bydliště: PCE(Albireo-Tabitský les)
No to vím, že je tu Asterion pro nás... Můžu to potvrdit na našem půlorčím příteli Cool . Já jen říkám, že by se mi takovej druh hraní nelíbil(nic proti tobě, ale já spíš rád takovej svět, kde hrdinové dostávaj zabrat a tak na nich je vidět, že to sou hrdinové...)

_________________
We are here in order to die...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 4
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.