Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterionské knihy  ~  Nové fantasy příběhy?

lordikin
Zaslal: čt říjen 02, 2008 6:34 Citovat
Založen: 1.10.2008 Příspěvky: 24 Bydliště: Někde mezi Plzní a Prahou
Ahoj, píši fantasy povídky, takové něco mezi krátkým a dlouhým, ale nevím, kde by se dali vydat, potřeboval bych poradit! Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gowery
Zaslal: čt říjen 02, 2008 9:33 Citovat
Založen: 1.11.2006 Příspěvky: 54 Bydliště: Kaer Morhen
Ahoj, jestli se ptáš, zda by se povídky dali vydat, tak to by se teda rozhodně nedali. Jestli se ovšem ptáš, zda by se povídky vydat daly, tak to by se teda možná daly Smile .

Ne vážně, napřed to chce vypilovat gramatiku a stylistiku, v dnešní době jsou sice i tací, kteří na to kašlou a vydají si své výtvory vlastním nákladem, ale pak jsou za nejapné negramoty. Na tvém místě bych svá dílka spíš poslal do nějaké literární soutěže.
Každopádně to neber jako rýpání, ale jako dobrou radu od kamaráda Wink .

_________________
THERE'S NO JUSTICE.
THERE'S JUST ME.
-Death
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
lordikin
Zaslal: čt říjen 02, 2008 15:35 Citovat
Založen: 1.10.2008 Příspěvky: 24 Bydliště: Někde mezi Plzní a Prahou
Dík, to taky dělam, ale chtělo by to něco jistějšího než jen soutěž, sháním nějaké ochotné vydavatelství!
PS: Píšu rychle, tak jsou tam občas chibi! Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miloslav.zaoral
Zaslal: pá říjen 03, 2008 8:34 Citovat
Založen: 19.6.2006 Příspěvky: 110 Bydliště: Jeseník/Sarindar
Zdravím,
zkus třeba napsat povídku z prostředí Asterionu, a pokud bude dobrá, mohla by ti vyjít v Pevnosti...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lordikin
Zaslal: pá říjen 03, 2008 13:27 Citovat
Založen: 1.10.2008 Příspěvky: 24 Bydliště: Někde mezi Plzní a Prahou
Myslíš, jako napsat třeba moje poutě v DrD?
To dělám, mám toho plnou složku a kamarádi říkají, že píšu dobře (takže asi na 3 Smile) Soutěže jsou hlavně o známých, pošleš něco do soutěže, máš tam známýho a něco si vyhrál. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: pá říjen 03, 2008 18:05 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
lordikin napsal:
Myslíš, jako napsat třeba moje poutě v DrD?
To dělám, mám toho plnou složku a kamarádi říkají, že píšu dobře (takže asi na 3 Smile) Soutěže jsou hlavně o známých, pošleš něco do soutěže, máš tam známýho a něco si vyhrál. Sad

Napsat povídku z Asterionu neznamená napsat svoje zážitky z DrD. Teda neříkám že by to nešlo, ale jen těžko by se to pobojovávalo do finálního sborníku... Pokud si myslíš, že svět pro RPG = podle pravidel, tj. povídka/příběh je zápisem tažení, pak si hodně na omylu. Může to tak být, ale zpravidla to tak nebývá. To je jako říct: Warhammer jsou bitvy armád, to znamená, že knížky o Gotrekovi a Felixovi jsou o tom samém. A k těm známým, to s tebou opravdu nesouhlasím. Já třeba poslal obrázek do soutěže kreslíme burák s Kauflandem a vyhrál jsem plyšového buráka, a to neumím ani malovat, ani jsem tam neměl známé Smile To je ode mě asi všechno.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lordikin
Zaslal: pá říjen 03, 2008 22:46 Citovat
Založen: 1.10.2008 Příspěvky: 24 Bydliště: Někde mezi Plzní a Prahou
Díky, ale já nemyslel příběhy přesně tak jak se hráli. Mluvím jen o příbězích ze stejného světa. Nevím jak u vás, ale my s bandou své DrD dost prožíváme a pravidla, podle kterých se řídíme, jsou maximálně fyzikální. Naše pravidla se příruček moc netýkají a každý zachází se svým dobrodruhem, jako by to byl on sám, takže vypisovat naše dobrodružství znamená, psát životopis někoho v kůže někoho jiného.
Spousta příběhů, které napíšu se navíc vůbec hry netýkají, ale týkají se stejného světa, protože se mi nechce, pokaždé, když píšu nějakou povídku, vymýšlet nový svět a nové legendy, proto se mé příběhy navzájem prolínají. S kamarádem máme vymyšlené dva světy se vším všady, legendy, všechny místa na mapě, historie, administrativa atd. V mých příbězích využívám těchto dvou světů až na "Normálního kluka", kde mám svět zase jiný, ale to bych se už do toho zamotal
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gowery
Zaslal: so říjen 04, 2008 11:22 Citovat
Založen: 1.11.2006 Příspěvky: 54 Bydliště: Kaer Morhen
Oggysu, nevím čím to je, ale já s tebou naprosto souhlasím Smile .

Jinak přepisovat RPG hry opravdu není dobrý nápad - už jen kvůli počtu hlavních postav. A mimoto bych se rád Lordikina zeptal, které soutěže jsou o známých, protože bych se o nich také rád dozvěděl a dal si na ně pozor Wink .

_________________
THERE'S NO JUSTICE.
THERE'S JUST ME.
-Death
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
oggysu
Zaslal: so říjen 04, 2008 11:28 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Gowery napsal:
Oggysu, nevím čím to je, ale já s tebou naprosto souhlasím Smile .

Jinak přepisovat RPG hry opravdu není dobrý nápad - už jen kvůli počtu hlavních postav. A mimoto bych se rád Lordikina zeptal, které soutěže jsou o známých, protože bych se o nich také rád dozvěděl a dal si na ně pozor Wink .

Já bych si v nich hlavně chtěl udělat známé... třeba soutěž o sto tisíc by se vyloženě hodila Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lordikin
Zaslal: so říjen 04, 2008 11:31 Citovat
Založen: 1.10.2008 Příspěvky: 24 Bydliště: Někde mezi Plzní a Prahou
Těžko říct, které soutěže, ale zatím mi to tak přišlo, tuhle jsem psal příběh do soutěže (byl to nějaký klub s ochranou prostředí) a oni mě potom vyrozuměli, že mají radši poezii, proto jsem se neumístil na lepším místě. Nedávno (29.9.0Cool jsem posílal scénář do České televize a jeden známý mi řekl, že jestli tam někoho neznám, tak nemám šanci. Ozvu se až zjistím, jak sem dopadl, třeba to tak ztracený není. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: so říjen 04, 2008 11:34 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
lordikin napsal:
Díky, ale já nemyslel příběhy přesně tak jak se hráli. Mluvím jen o příbězích ze stejného světa. Nevím jak u vás, ale my s bandou své DrD dost prožíváme a pravidla, podle kterých se řídíme, jsou maximálně fyzikální. Naše pravidla se příruček moc netýkají a každý zachází se svým dobrodruhem, jako by to byl on sám, takže vypisovat naše dobrodružství znamená, psát životopis někoho v kůže někoho jiného.
Spousta příběhů, které napíšu se navíc vůbec hry netýkají, ale týkají se stejného světa, protože se mi nechce, pokaždé, když píšu nějakou povídku, vymýšlet nový svět a nové legendy, proto se mé příběhy navzájem prolínají. S kamarádem máme vymyšlené dva světy se vším všady, legendy, všechny místa na mapě, historie, administrativa atd. V mých příbězích využívám těchto dvou světů až na "Normálního kluka", kde mám svět zase jiný, ale to bych se už do toho zamotal

No já nevím "jak u nás", protože žádné u nás není. Je jen "u mě", protože už pěknou řádku let nehraju, zato si myslím, že na umělecké úrovni jsem se už posunul trošku jinam Smile Doufám že teda nahoru...
Ale nechci nijak znevažovat tvojí tvorbu. Rád bych se na ní podíval, dřív, než začnu vynášet soudy. Kdybys nebyl proti, můžeš mi nějakou povídku poslat na: oggysu@seznam.cz (a plagiátorství se neboj, toho já se střežím!).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lordikin
Zaslal: so říjen 04, 2008 11:40 Citovat
Založen: 1.10.2008 Příspěvky: 24 Bydliště: Někde mezi Plzní a Prahou
Stačil by ti jen kousek?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gowery
Zaslal: so říjen 04, 2008 11:43 Citovat
Založen: 1.11.2006 Příspěvky: 54 Bydliště: Kaer Morhen
Nedávno mi Aquila psala, jak je to s hodnocením Ceny Karla Čapka a myslím, že tam nehrozí, že by tě "setli" jen proto, že neznáš nikoho v porotě. Podobné je to Drakobijci, které pořádá Michal Bronec nebo Ikarem, kterého vyhlašuje časopis Ikarie (obě soutěže jsou anonymní).
Krom toho je na fantasy scéně další spousta menších soutěží jako Vidoucí, Zebra apod., takže myslím, že výběr je rozhodně široký Smile .

_________________
THERE'S NO JUSTICE.
THERE'S JUST ME.
-Death
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
lordikin
Zaslal: so říjen 04, 2008 11:50 Citovat
Založen: 1.10.2008 Příspěvky: 24 Bydliště: Někde mezi Plzní a Prahou
Very Happy
A to sem právě chtěl slyšet (pardon, číst)!
Díky! Chtěl jsem se dozvědět, kam můžu posílat!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: ne říjen 05, 2008 2:56 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Někdy to tak prostě bývá
nic naplat
velká oka kde kdo mívá
neuděláš nic
a mnohý se z odstupu dívá

(to není poezie - jenom říkanka brzkých hodin, po navštívení mnoha společenských zařízení našeho města Smile )

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.