Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterionské knihy  ~  Zrození Modrého měsíce

Který příběh ze sborníku se vám líbí nejvíc?

Duchové pralesa (Jaroslav "Oggysu" Vrba)   [ 1 ]  
2%
  2%
Felčarka (Jan "Čenis" Galeta)   [ 7 ]  
19%
  19%
Vlci (Lucie "Narmoria" Kučerová)   [ 8 ]  
22%
  22%
Karavana snů (Lucie Lukačovičová)   [ 2 ]  
5%
  5%
Horší než smrt (Jan Šlechta)   [ 2 ]  
5%
  5%
Ko-ru-lla! (Zbyněk "Gilgalad" Holub)   [ 6 ]  
16%
  16%
Otec běsů (Zbyněk "Gilgalad" Holub)   [ 5 ]  
13%
  13%
Krev vlka (Petr "Peldric" Urban)   [ 3 ]  
8%
  8%
Duch hrdiny (David Kubánek)   [ 2 ]  
5%
  5%

Celkem hlasů : 36
oggysu
Zaslal: st březen 12, 2008 18:49 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Podle mě je kritika Cedrika i Gaharda možná, ale nepodstatnáWink Mě štvali snad pouze ti glarbinové, u kterých jsem marně dumal kdeže jsou ti světlonoši, protože jsem v nich viděl jen pomstichtivé byrokratické sviněSmile (takové ty co s**ou skoro každého slušného diváka ve filmech a považujeme je za naprosté demagogické pomatence co jen hážou klacky pod nohy hrdinům a navíc jim to vychází... a to mi na glarbiny nesedí - projevovali až moc svojí vůli ap.).
Jinak mi přišla povídka pěkně čtivá a pochopil jsem že pro další úspěch budu muset více využívat sexu... inu vždyť hýbe světem. A za to myslím Honzovi celkem vděčímWink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Khar Démon
Zaslal: st březen 12, 2008 21:59 Citovat
Založen: 15.2.2007 Příspěvky: 12
Tak aby to Khar maličko vysvětlil, nepsal to on (tedy já) nýbrž můj bratr, kterému jsem půjčil svůj účet, jelikož on si svůj teprve dnes zakládala a logicky mu tedy ještě nebyl schválen, či jakže to tady vlastně probíhá, už si to nepamatuji. Až mi bude sdělen jeho nick a jeho účet aktivován, snad se tady k tomu sám vyjádří, já za něj mluvit nebudu. Případně se možná dočkáte ještě odpovědi pod jménem Khar Démon, s tím, že ale upozorním, že se jedná o někoho jiného.

Dle mého názoru byl jeho Vyvoleným myšlen právě ten skřítek, který má příliš silné emoce. (Ten co vyvolal wyvernu, když se mu rozbila hračka, myslím, že světlonoši takovéto lidi (hobity...) vyhledávají, ale jistý si tím samozřejmě nejsem a nechce se mi to hledat v modulech.

Souhlasím s oggysu a jeho náhledem na glarbiny.
A souhlasím i s názorem mého bratra co se týče Gaharda. Je podle mého vylíčen příliš jako superman, nebo spíše Chuck Norris Smile.. už jen první souboj s ghúly (ano, zde také souhlasím, dle popisu se jednoznačně jedná o ghúly), jak mu sekli po noze.. Tam je mezi dvěma větami jednoznačný spor. Nebudu citovat přesně. První věta má zhruba tento význam: A na poslední chvíli si všiml zákeřného seku na koleno.. A další věta má přibližně tento význam: Hladce se ráně na koleno vyhnul... Přijde mi to poněkud.. divné, nevím, zda Gowery šermuje, ale tato akce mi připadá poněkud obtížně proveditelná, čili bych to rozhodně neoznačil jako jednoduché, hladké vyhnutí se.

No a nakonec největší absurdita, která mi vnucuje myšlenku, že Gowery vůbec NaS nečetl. Aby jeden hrdina zabil přízračného draka, byť nižší formu je prakticky nemožné. Troufám si tvrdit, že by přízračný drak dělal značné problémy i Bílému draku a ostatní draci by jistě utrpěli velké škody.. Zkrátka mi připadá nemožné zabít sám přízračného draka bez možnosti přeměny v draka jiného.. viz vyvolání přízračného draka v Umrlčím království, kde na něj útočilo několik mágů, možná několik desítek mágů. Ani jeden z nich z toho nevyvázl živý nebo se zdravým rozumem a přízračného draka se podařilo pouze uspat a tuším že nějak připoutat, rozhodně ne zabít, tedy vyhnat zpět do Stínového světa.

Toť názor skutečného Khara Démona, zda se k tomu ještě vyjádří bratr nevím, patrně asi ano.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Gowery
Zaslal: st březen 12, 2008 22:20 Citovat
Založen: 1.11.2006 Příspěvky: 54 Bydliště: Kaer Morhen
Za stylistickou nepřesnost se omlouvám, přiznávám, že tam vznikla má chybka. Co se šermu týče, tak jsem víc jak šest let dělal kendó (mimo Republiku jsem závodil ve Švýcarsku, Francii, v Belgii dokonce čtyřikrát a semináře ve Vídni nepočítám), takže patřičné zkušenosti mám. Nechci ovšem vyvolávat spory o tom, který styl je lepší, i když o "umění" šermířů z některých historických skupin mám velké pochybnosti. Být tebou bych si tedy, Khare Démone, rozmyslel, kdo šermoval a kdo ne, mimo kendo, jsem dělal i karate, iaido, jodo a kickbox (všechno více než jeden rok), a mohl bych ti některé manévry předvést v praxi Smile .

NaS jsem četl, platí vše, co jsem napsal výše. Gahard není průměrný barbar, stejně jako Cedrik není průměrný paladin, což je nejen v pořádku, ale je to dokonce i naprosto správné (jistě všichni víme, kdo přesekl šlachu pánovi nazgůlů a kolik by takový hobit měl podle pravidel útočné číslo).

Každopádně pozvání na hru platí, myslím, že vám můžu ukázat, že role-playing se dá dělat nejen podle statistik v tabulkách, ale i úplně jiných věcí.

Edit: Gahard není superman, ani Chuck Norris. Chuck Noris by nikdy nezabil kluka, ale Gahard nad tím moc nepřemýšlí... Gahard je prostě Gahard, někdy má štěstí, někdy se chová dost krutě, ale těžko říct, co se takovému barbarovi motá v hlavě Smile .

_________________
THERE'S NO JUSTICE.
THERE'S JUST ME.
-Death
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Temná kápě
Zaslal: st březen 12, 2008 23:35 Citovat
Založen: 19.2.2008 Příspěvky: 42 Bydliště: Palác stínů
Khar Démon napsal:
Toť názor skutečného Khara Démona, zda se k tomu ještě vyjádří bratr nevím, patrně asi ano.

Co je to tu za náfuku, jenž se opovažuje užívat mé jméno
a utahuje si z mého zasnulého bratra Lankara
?!
Evil or Very Mad Smile

_________________
Ctnosti jsou lži a vězení pro ducha - musíš se jim vysmát!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tortor
Zaslal: čt březen 13, 2008 8:55 Citovat
Založen: 12.3.2008 Příspěvky: 7
Já jsem onen autor toho,pro některé tokilk pobuřujícího článku.

V žádném případě jsem tě nechtěl urazit.Jen jsem chtěl poukázat na fakt že,v této povídce jsou matoucí informace a byl bych dosti nerad kdyby se jimi řídil někdo,kdo nečetl NS.Pohled na nemrtvé na asterionu je dosti jiný než v jiných hrách,filmech,povídkách,apod.. Ty jsi dobře vystikl nemrtvé v obecném povědomí ne však v prostředí asterionu.

Vyvoleným jsem skutečně myslel skřítčího chlapce,Lin Fu-Ťchiena,reinkarnovanou Tieran.

Po konzultaci s ZZS a Ap<které jsem v předtím nepoužíval>jsem zjistil že by bylo teoreticky skutečně možné aby Gahard s Cedrikem skutečně přízračného draka udovali

Abych se vrátil na k nemrtvím.Jsou to pouze prázdné nádoby,bez jakých koli náznaků tužeb,vlastní vůle a potřeb.Pokud tam něco takového je , je to pouze uměle upvořeno a je k tomu potřeba dosti mag energie.Tak to alespoň vyznělo z textu uvedeného v NS
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gowery
Zaslal: čt březen 13, 2008 9:20 Citovat
Založen: 1.11.2006 Příspěvky: 54 Bydliště: Kaer Morhen
Tortor napsal:

Jen jsem chtěl poukázat na fakt že,v této povídce jsou matoucí informace a byl bych dosti nerad kdyby se jimi řídil někdo,kdo nečetl NS.


To je tvrzení, které se ti nepodařilo dokázat. Zejména by mě zajímalo, proč mé zombie vypadají jako ghůlové, protože to jsi zatím nezdůvodnil.

Tortor napsal:

Po konzultaci s ZZS a Ap<které jsem v předtím nepoužíval>jsem zjistil že by bylo teoreticky skutečně možné aby Gahard s Cedrikem skutečně přízračného draka udovali.


Před chvilkou jsem ti vysvětloval, že konzultace s aplikacemi je to poslední, co bys měl při hodnocení literárního útvaru dělat. Přečti si, co jsem ti napsal v předchozích příspěvcích a zamysli se nad tím.

Ke konkrétní podobě magie ve fantasy světech obecně (a tím i fungování nemrtvých) bych se možná vrátil v některém ze svých článků, i když to v nejbližší době neplánuji.

Nezbývá mi, než se tě zeptat, jaký systém používáš - myslím, že se značně omezuješ na chápání fantasy přes Dračí doupě a zkušenosti z jiných pravidel by ti rozšířily obzory.

_________________
THERE'S NO JUSTICE.
THERE'S JUST ME.
-Death
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Temná kápě
Zaslal: čt březen 13, 2008 13:31 Citovat
Založen: 19.2.2008 Příspěvky: 42 Bydliště: Palác stínů
Tortor napsal:
Já jsem onen autor toho,pro některé tokilk pobuřujícího článku.

Nevšiml jsem si, že by tvůj text někoho pobouřil - to si trochu fandíš, kámo Wink

Nicméně, s Vámi s bráchou asi nebude moc velká legrace, když se tolik držíte příruček. Kdyby šlo o něco podstatnějšího, tak neřeknu, ale ty věci, které uvádíte, jsou víceméně jen detaily.

Mě spíš dostalo, že je ve sbírce tolik vlků, přičemž na Asterionu se psovité šelmy prakticky nevyskytují... Nad tím jste se nepozastavili?

_________________
Ctnosti jsou lži a vězení pro ducha - musíš se jim vysmát!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
unnamed
Zaslal: čt březen 13, 2008 19:58 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Vlci byli jen ve dvou povídkách, teda co si já vzpomínám. Z toho jedni byli vlkodlaci a ti druzí na Lendoru (teda myslím).
Na Asterionu psovité šelmy jsou... jen na Taře je jejich počet omezen, prakticky jsou tam jen ty, které si přivezli lidé z Lendoru, a jejich potomci (myslím že původní psovité šelmy nechal Khar vyvraždit). Dále ještě modří vlci (Kharovy državy).

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Khar Démon
Zaslal: čt březen 13, 2008 21:32 Citovat
Založen: 15.2.2007 Příspěvky: 12
Gowery, přečti si popis zombií a ghúlů, pak si přečti, jak je popisuješ v dané povídce, a snad ti dojde, že tvé "zombie" jsou ve skutečnosti ghúlové. Pokud po nás stále chceš toto vysvětlení, mohl bys nám, prosím, vysvětlit ty, proč jsi je, dle mě mylně, nazval zombiemi?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Gowery
Zaslal: čt březen 13, 2008 22:15 Citovat
Založen: 1.11.2006 Příspěvky: 54 Bydliště: Kaer Morhen
Kdysi bych na tohle místo napsal nějaké ty urážky na účet Khara Démona, ale nějak jsem zestárl a s pohnutím duše sleduju, že dneska už jsem krotkej jak koťátko. Místo urážek radši napíšu pár citací z pravidel, abych tuhle diskuzi uzavřel.

citace:
Jednoznačně nejstudovanější a nejoblíbenější mrtvou schránkou je pro nekromanty nepoškozené tělo, sloužící k zanimování ghúla.

Nebo viz. aplikace:
citace:
Ghúl – V tomto případě již musí být schránka zcela neporušená.

Trugiše s Vičirlagem popisuju jako vychrtlé lidské trosky, takže pochybuju, že byly v patřičném stavu pro animaci. Mamču za plotnou s nožem v hrudníku bych pominul.

citace:
Animační rituál už potřebuje řádnou přípravu a soustředěnost při provádění, kdy nepřesnosti mohou vést až k tragickým následkům.

Tenhle čas k provedení rituálu upír neměl (prostě neměl, místo vytváření ghůlů spěchal k práci na svém miláčkovi).

Takže abych to shrnul - upír naběhl na vesničany, jeho tlupa vidlákům lehce podrbala žebra mečem a upír je na závěr v rychlosti přeměnil. Jako PJ bych vytvoření ghůla za těchto podmínek nepovolil.


Naposledy upravil Gowery dne čt březen 13, 2008 22:48, celkově upraveno 3 krát.

_________________
THERE'S NO JUSTICE.
THERE'S JUST ME.
-Death
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
oggysu
Zaslal: čt březen 13, 2008 22:27 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Haló? Jsem jediný komu tu přijde už poněkud dusno? Mohla by se tahle debata vrátit do nějaké poklidnější roviny nebo raději ukončit? Přijde mi, že už jsme jen krok od vzájemného napadání a urážení. Prosím než začnete psát další příspěvky, zhluboka se nadýchněte a dobře si rozmyslete, co budete psát. Nebo líp spolkněte všecko co vás napadá a nepište nic...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: pá březen 14, 2008 9:13 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
No nevím, kde je psáno, že zombie a ghůlové jsou vyráběny na běžícím pásu v UK jeden jako druhý??? Nejzásadnější rozdíl je v použité magenergi atd...a nemyslím si, že nějakej khar co četl pravidla někdy nějakou zombii viděl(já občas poránu v zrdcadle jo a vždycky si nemůžu vybrat, jestli je to zombie, nebo ghůl)...to se ale nezkušeným dobrodruhům může stát. Very Happy

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: pá březen 14, 2008 14:49 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Pratele, kamaradi, kolegove... (mohu-li byt takto familierni), musim se postavit za Oggysovu vyzvu. Jiste chapu, jake je to hajit vlastni pravdu, nejeden moudry muz (ci zena) pro ni jiz umreli na hranici, aniz by tim ovsem neco dokazali (coz se naopak vetsinou povede tomu, kdo ustoupi - viz ono stare prislovi o moudrejsim :-) )

ale, co jsem chtel hlavne napsat (ac jsme to jiz rikali X-krat) - Asterion neni jeden, Asterionu jsou stovky (osobne doufam, ze dokonce skoro dva tisice :-) ) Kazdy PJ a jeho hraci ma ten SVUJ a ten jiny nez kterykoliv dalsi, byt vsechny vychazeji ze spolecneho zakladu modulu.
Asterionska beletrie (zatim v poctu dvou kusu, doufejme, ze se letos rozroste), je sice oficialne vydanym textem, ale zdaleka se na ni nepodileji jen autori Asterionu a (coz je dulezitejsi) nekdy proste musi "zjevena pravda" zapsana v nejakem modulu, ustoupit v prozaickem textu do pozadi a byt zjednodusena, ci zmenana. At uz kvuli pohledu autora na vec, ci mnohem spise proto, aby pribeh lepe fungoval.
Tedy, co jsem tim vlastne chtel rict... jo, chtel jsem tim rict, ze se nemate hadat :-)

PS: Goweryho radej nedrazdete, nezapomente, ze umi kendo :-) a hlavne ma rad akcni pribehy, tak mu neberte ze jeho Gahard je "fakt hustej borec", radej se do jeho pribehu jeste raz zactete a vychutnejte si, jak rozsekava nemrtve na kusy

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sadaam
Zaslal: pá březen 14, 2008 17:32 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Pro mě je to skoro nejlepší povídka ze Zrození... Skvěle jsem se u ní pobavil, aniž bych musel hloubat nad každým druhým slovem. Prostě skvěle napsáno!

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Gowery
Zaslal: pá březen 14, 2008 19:48 Citovat
Založen: 1.11.2006 Příspěvky: 54 Bydliště: Kaer Morhen
Klid, Čenisi, už mlčím. Shánění smrkových polínek a deseti litrů benzínu na vlastní hraničku mi brání napsat cokoli dalšího Smile .

_________________
THERE'S NO JUSTICE.
THERE'S JUST ME.
-Death
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 5 z 6
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.