Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterionské knihy  ~  Zrození Modrého měsíce

Který příběh ze sborníku se vám líbí nejvíc?

Duchové pralesa (Jaroslav "Oggysu" Vrba)   [ 1 ]  
2%
  2%
Felčarka (Jan "Čenis" Galeta)   [ 7 ]  
19%
  19%
Vlci (Lucie "Narmoria" Kučerová)   [ 8 ]  
22%
  22%
Karavana snů (Lucie Lukačovičová)   [ 2 ]  
5%
  5%
Horší než smrt (Jan Šlechta)   [ 2 ]  
5%
  5%
Ko-ru-lla! (Zbyněk "Gilgalad" Holub)   [ 6 ]  
16%
  16%
Otec běsů (Zbyněk "Gilgalad" Holub)   [ 5 ]  
13%
  13%
Krev vlka (Petr "Peldric" Urban)   [ 3 ]  
8%
  8%
Duch hrdiny (David Kubánek)   [ 2 ]  
5%
  5%

Celkem hlasů : 36
oggysu
Zaslal: so leden 12, 2008 9:54 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Já bych jen řekl, že se mi moc líbil Norecův rozbor a docela s ním souhlasím. Duchové vznikli v pro mě neuvěřitelně dávné době, před dvěma lety. Tehdy mi bylo patnáct, proto je možná celá zápletka až tak lineární a předvídatelná. Zároveň vznikala jako protiklad ke Smrti hrdiny, který vyšel v loňské zářijové Pevnosti. U té mi totiž vytýkali, že je složitá (já stále nechápu pročSmile a ten konec nechápou. Tak možná proto vzniklo tohle.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silwerik
Zaslal: so leden 12, 2008 10:01 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Mimochodem, jak vlastně skončila ta Smrt hrdiny? Já ji taky moc nepochopil. Moc hezky bylo ale popsané prostředí Držav Smile

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: so leden 12, 2008 10:14 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Silwerik napsal:
Mimochodem, jak vlastně skončila ta Smrt hrdiny? Já ji taky moc nepochopil. Moc hezky bylo ale popsané prostředí Držav Smile

Takže chyba asi opravdu bude na mé straně. Přijde mi hloupé vysvětlovat svou vlastní pointu ale... když si přečteš pozorně epitaf, který hrdina dává na hrob, kde jak je řečeno "nemůže být nikdo, alespoň ne v celku...", což je taky docela do očí bijící, zjistíš počet mužů, které Jeron zabil. A na epitafu je o jednoho víc, než je popsáno. Tudíž musel zabít i toho posledního a ne stát se jeho obětí, jak si většina lidí myslela. Příště raději zůstanu u předvídatelných konců, kde nebudu muset děj vysvětlovat se zpožděnímSmile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: út leden 29, 2008 23:46 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
na http://www.fantasya.cz/clanek/zrozeni-modreho-mesice najdete recenzi na Zrozeni modreho mesice ;-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
miloslav.zaoral
Zaslal: ne únor 17, 2008 13:13 Citovat
Založen: 19.6.2006 Příspěvky: 110 Bydliště: Jeseník/Sarindar
Tak i mě se podařilo přečíst ZMM a většina povídek se velice líbila, nap.:Felčarka, Otec Běsů či Karavana snů. Krev vlka se mi zdála moc dlouhá a ze začátku jsem se ztrácel ve jménech hlavních postav, vůbec jsem něvěděl kdo je kdo (s tím souhlasím s Kockoumicou).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gowery
Zaslal: ne únor 17, 2008 19:48 Citovat
Založen: 1.11.2006 Příspěvky: 54 Bydliště: Kaer Morhen
Díky za reakci Smile . Každopádně bych pro zajímavost upozornil, že v únorové Ikarii tiež vyšla recenze na Zrození. Názorově bych se s ní i shodnul, ale po stylistiké stránce působí dojmem, že ji recenzent sesmolil na konci dlouhé noci prokládané notnou dávkou kávy (věty typu: "Je psaný ve stylu legendy a vlastně legendu tvoří." patří do školních slohovek, nikoliv na stránky literárního časopisu).

_________________
THERE'S NO JUSTICE.
THERE'S JUST ME.
-Death
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Cenis
Zaslal: po únor 18, 2008 16:57 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Gowery napsal:
Díky za reakci :) . Každopádně bych pro zajímavost upozornil, že v únorové Ikarii tiež vyšla recenze na Zrození. Názorově bych se s ní i shodnul, ale po stylistiké stránce působí dojmem, že ji recenzent sesmolil na konci dlouhé noci prokládané notnou dávkou kávy (věty typu: "Je psaný ve stylu legendy a vlastně legendu tvoří." patří do školních slohovek, nikoliv na stránky literárního časopisu).


ta recenze v Ikarii je tragedie. Docela me prekvapilo zjisteni, ze za ty roky, co Ikarii nekupuju se v redakci sice obmenili recenzenti, ale uroven recenzi se tim nezvedla ani o trosku.
No aspon ze je docela pochvalna, kdyz uz nic jineho ;-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Cenis
Zaslal: po březen 03, 2008 14:35 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
na http://neviditelnypes.lidovky.cz/recenze-zrozeni-modreho-mesice-dmh-/p_scifi.asp?c=A080226_183343_p_scifi_hpe je neco o ZMM, nemuzu napsat ze recenze, protoze recenze to neni, spis to pusobi jako PR text, ale vubec autorku neznam, tak nevim. Kazdopadne je to pekne napsane :-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Gowery
Zaslal: po březen 03, 2008 18:34 Citovat
Založen: 1.11.2006 Příspěvky: 54 Bydliště: Kaer Morhen
PR to je, ale proč bychom se ofrňovali Smile . Přinejmenším to pomůže rozšířit povědomí o Asterionu.
Autorku tiež neznám.

_________________
THERE'S NO JUSTICE.
THERE'S JUST ME.
-Death
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
LordLonger
Zaslal: út březen 04, 2008 14:07 Citovat
Založen: 25.12.2007 Příspěvky: 38 Bydliště: Horka
Vždyť je to přece Alča Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Khar Démon
Zaslal: st březen 12, 2008 16:27 Citovat
Založen: 15.2.2007 Příspěvky: 12
Mám zde několik připomínek k povídce Horší než smrt z knihy Zrození modrého měsíce. Povídka je napsána hezky, ovšem je v ní mnoho neodpustitelných chyb.
Pomineme to, že je zde Gahard zpodobněn jako akční hrdina. Lze odpustit i to, že se zde vyskytuje paladin Cedrik, který by měl mít dost práce s Vyvoleným.
Ovšem informace, které tam byly řečeny, jsou zcela proti údajům uvedeným v modulu Nemrtví a Světlonoši. Například to, že všichni nemrtví jsou nazýváni zombie, ačkoli by to měli být vlastně ghůlové. Také chování zombií zcela odporuje výše zmíněnému modulu. Nechápu, jak mohla být tato povídka vůbec zveřejněna. Mohu k tomu dostat nějaké vysvětlení?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Silwerik
Zaslal: st březen 12, 2008 16:52 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Ber to trochu s rezervou. Cool Je to hrdinské pojetí Asterionu ve stylu Conana a takhle je i napsáno. Potom i na vyvolání a poražení přízračného draka jeden hrdina stačí.

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gowery
Zaslal: st březen 12, 2008 17:33 Citovat
Založen: 1.11.2006 Příspěvky: 54 Bydliště: Kaer Morhen
Zdravím, Khare, myslím, že nejlépe bude, když ti jako autor povídky odpovím já sám Wink .

Khar Démon napsal:

Pomineme to, že je zde Gahard zpodobněn jako akční hrdina.


To, že je Gahard akční hrdina, bych rozhodně nepomíjel, já sám jsem ho tak zamýšlel a jsem rád, že jsi jeho úlohu pochopil správně Smile . Samozřejmě můžeme rozvinout diskuzi o tom, komu a proč se líbí akční povídky, ale jisté je pouze to, že nikdo se nezavděčí všem a jestli zrovna tobě se tento typ literatury nelíbí, nemohu s tím nic dělat.
Jen tak na okraj bych ovšem dodal, že akčňárny všeobecně jsou poslední dobou velmi v kursu (statistiky prodejnosti mluví jasně) a dobře napsaná bitka si své diváky rozhodně najde snadněji než sáhodlouhé žvatlání o ničem.

Khar Démon napsal:
Lze odpustit i to, že se zde vyskytuje paladin Cedrik, který by měl mít dost práce s Vyvoleným.


Další tvé připomínky se týkají souvislostí mezi aplikacemi a literární tvorbou. Pokusím se stručně nastínit svůj pohled na ně a vysvětlit, proč si myslím, že můj příštup k aplikacím je zrovna ten správný.
Tak tedy - jak sis jistě přečetl, v aplikacích jsou pro jednoduchost uvedeny dvě verze paladina (vyšší a nižší), které jsou pro herní potřeby naprosto dostačující. V reálu si daný problém představuji tak, že paladin se postupně vyvíjí a se získáváním zkušeností stoupá i jeho síla. Rozhodně bych se tedy křečovitě nedržel čísel a neváhal bych použít paladina, který bude co do charakteristik silnější či slabší než jedna ze dvou verzí v aplikaci.

Khar Démon napsal:
Například to, že všichni nemrtví jsou nazýváni zombie, ačkoli by to měli být vlastně ghůlové.

Nemám s sebou aplikaci, ale jsem přesvědčen, že v tomhle se mýlíš.

Khar Démon napsal:

Také chování zombií zcela odporuje výše zmíněnému modulu.


Zde se opět jedná o záležitost na delší diskuzi, která souvisí s tím, co jsem napsal výše. I když si myslím, že vím, o co přesně ti jde, tak bych děj zpětně neměnil.

Khar Démon napsal:
Nechápu, jak mohla být tato povídka vůbec zveřejněna.

Povídka byla zveřejněna právě proto, že byla uznána za dostatečně kvalitní (a nemysli si, výběr byl široký) a hodnou publikování. Já se ovšem cizím názorům nebráním a proto ti nabízím schůzku nad hrnkem čaje a moduly Asterionu. Jestli je pro tebe Praha nebo ČB přístupná, pošli mi PM a klidně pro tebe s nějakými lidmi připravím hru (momentálně jedu na Dungeons and Dragons 3.5). Pokusím se ti na ní ukázat, jak se také dají RPG hry hrát, protože si myslím, že svým postojem k aplikacím přicházíš o zábavu a můžeš tak hru kazit nejen sobě, ale i spoluhráčům.
Toť vše, co pro tebe mohu udělat.

_________________
THERE'S NO JUSTICE.
THERE'S JUST ME.
-Death
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
unnamed
Zaslal: st březen 12, 2008 18:08 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Jen taková připomínka. Khare, nevím jestli je někde v povídce uveden rok, kdy se má příběh odehrávat, ale je možné, že se odehrává nějakou dobu před nebo po odvedení Vyvoleného ze Skřítčích vrchů.

Khar Démon napsal:
Lze odpustit i to, že se zde vyskytuje paladin Cedrik, který by měl mít dost práce s Vyvoleným.

Gowery napsal:
Další tvé připomínky se týkají souvislostí mezi aplikacemi a literární tvorbou. Pokusím se stručně nastínit svůj pohled na ně a vysvětlit, proč si myslím, že můj příštup k aplikacím je zrovna ten správný.
Tak tedy - jak sis jistě přečetl, v aplikacích jsou pro jednoduchost uvedeny dvě verze paladina (vyšší a nižší), které jsou pro herní potřeby naprosto dostačující. V reálu si daný problém představuji tak, že paladin se postupně vyvíjí a se získáváním zkušeností stoupá i jeho síla. Rozhodně bych se tedy křečovitě nedržel čísel a neváhal bych použít paladina, který bude co do charakteristik silnější či slabší než jedna ze dvou verzí v aplikaci.

... nějak jsem ztratil ponětí o čem se vy dva bavíte... Laughing
Žádné narážky na aplikace jsem tam totiž nepostřehl a najednou toto. Wink

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Gowery
Zaslal: st březen 12, 2008 18:20 Citovat
Založen: 1.11.2006 Příspěvky: 54 Bydliště: Kaer Morhen
unnamed napsal:
Je možné, že se odehrává nějakou dobu před nebo po odvedení Vyvoleného ze Skřítčích vrchů.


Teď se zas ztrácím já. Vyvoleným jsem rozumněl přízračného draka (nevím, proč ho tak Khar nazval, ale budiž) a Skřítčí vrchy bych do toho netahal. Co jsem z Kharovi přísné kritiky pochopil, tak právě ony "neodpustitelné chyby" pramenily z nesouladu mezi aplikacemi a povídkou (například přílišná síla paladina, ghůlové versus zombie potažmo chování zombií).
Každopádně si spíš počkám, až se Khar vyjádří osobně.

Edit: Konečně jsem to pochopil a že to dalo práci Smile . Viz. odpověď od Unnamed, tady není co řešit.

_________________
THERE'S NO JUSTICE.
THERE'S JUST ME.
-Death
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 4 z 6
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.