Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Rukověť dobrodruha  ~  Rukovet dobrodruha - predcasna diskuse

tavicz
Zaslal: út prosinec 11, 2007 8:15 Citovat
Založen: 25.9.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Ztracená země
Takže navazuji na sekci FAQ a vyhlašuji takovou malou motivaci pro autory Asterionu na rok 2008:
Pokud se podaří vydat v roce 2008 oba slibované moduly, tedy Rukověť dobrodruha i Krajiny za obzorem, pošlu na účet Altaru nebo jiný účet autorů Asterionu (to se můžem ještě domluvit) odměnu 6000,- Kč.
Tato nabídka je míněna zcela vážně a motivuje mě k ní několik věcí. 1) Asterion je naprosto skvělý svět pro naše oblíbené DrD+ a rád přispěji k jeho tvorbě. 2) Hráči naší družiny už nejsou nejmladší (RPG hrajeme už 15 let) a pomalu cítíme, že přichází naše poslední roky života našich RPG postav. Tak si to chcem ještě pořádně užít.
Ohlasy buď sem nebo na PM nebo na mail. Ještě jednou opakuji, že tato nabídka je myšlena zcela vážně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eyron161
Zaslal: út prosinec 11, 2007 13:09 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Připojuji se k Taviczové motivaci, pokud oba moduly vyjdou v roce 2008, přispěju další 1000,-, samozřejmě je to také míněno jako naprosto vážná nabídka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
oggysu
Zaslal: st prosinec 12, 2007 6:43 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Ahoj, musím říct, že vaše nabídka je velice lákavá (kdyby se přidalo ještě pár lidí...), jenže, mohu-li mluvit za autory, i kdyby oba dva moduly vyšly v roce 2008, žádná "odměna", ač je to laskavé, by nepřicházela v úvahu.
Asterion tvoříme, protože nás to baví. Právě proto se mi všechny moduly tak líbí, protože jsou psány ne z povinnosti, ale z lásky k Asterionu. Kdyby se najednou začalo psát pro peníze, už by to nebyl Asterion, který znáte. Myslím že by se to na něm dosti negativně podepsalo. Proto děkuju za lákavou nabídku, ale já sám osobně bych ji nikdy nepřijal. Jestli mě a Sharka někdo pochopil špatně, pak mě to mrzí. Víc nám pomůžete svojí podporou (tj. kupováním modulů a knih;) ), povzbuzováním a podobně, než motivací ve formě peněz.
Vyjdou-li tedy oba moduly v roce příštím, bude to protože autoři chtějí, ne pro peníze. Ty ničí charakter.
Jsem rád, že pro mě Asterion stále zůstává zdrojem příjemných chvil a ne peněz.

PS: motivace povzbuzováním NENÍ "kdy sakra něco vyjde? dlouho tu nic nebylo, tak s tím něco dělejte", právě to totiž spustilo tohle politovánihodné nedorozumění...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eyron161
Zaslal: st prosinec 12, 2007 10:12 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Ahoj,
já budu mluvit za sebe. K Taviczově motivaci jsem se přidal, protože mi to přišlo jako dobrý nápad. Vážím si vaší práce, já rozhodně v modulech cítím, že to děláte s opravdovým nadšením. Mám Asterion natolik rád, že ho chci nějak víc podpořit. Mám pochopitelně všechny moduly i knihy a budu je kupovat i nadále. Jen jsem chtěl nějak "pomoci". Sám bych se autorství rád podílel, ale jsem už v pracovním procesu a čas mi to nedovoluje. Budu rád, když zplácám jednu povídku do soutěže. Pokud vás napadá nějaká jiné možnost, jak Asterion a vás, jeho skvělé autory podpořit, dejte mi vědět. Zatím držím palce!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Shark
Zaslal: st prosinec 12, 2007 10:14 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Připojuji se k Oggysuovi s tím, že velkou motivací pro autory je i to, že mají zpětnou vaznu ve výtvorech čtenářů, protože pak je možné říci, že Asterion opravdu žije.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tavicz
Zaslal: st prosinec 12, 2007 12:22 Citovat
Založen: 25.9.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Ztracená země
Zastávám stejný názor jako Eyron161. Mám taky všechno kolem Asterionu a snažím se ho max. podporovat. Je to fakt hodně dobrý svět. A chápu autory, že na prvním místě je "stavovská čest" a svoboda psaní. Na druhou stranu ve všech projektech kolem DrD a českého fantasy se často ozývá, že i když autory práce velmi baví a dělají ji rádi, tak se tím prostě neuživí a z něčeho žít musí. Proto často ustupuje psaní pro českou RPG scénu do ústraní, až člověk zjsití, že za poslední půlrok kvůli pracovní vytíženosti nic nenapsal... A já to naprosto chápu. Taky bych rád psal a tvořil pro DrD a Asterion hlavně jako PJ naší družiny mnohem víc, ale zkrátka kvůli práci, která mě živí, už není tolik času. A popravdě, kdyby mě PJování dokázalo uživit, věnoval bych mu mnohem víc času. A myslím, že je to legitimní. Je legitimní vzít si peníze za nový modul nebo jinou práci ať už pro Asterion, Forgottne Realms nebo cokoli jiného. Např. díky tomu, že autory tvorba FR uživí, může vzniknout spousta pěkných modulů. To jsem se rozepsal... Ale je snad jasné, co jsem myslel. Nechtěl jsem autory nabídkou urazit. Peníze nejsou všechno, ale je to legitimní forma odměny.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: st prosinec 12, 2007 15:37 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
My si vaší nabídky vážíme. Rozhodně se nikdo neurazil, taková nabídka potěší, i když jí nikdo nepřijme. I my bychom byli rádi, kdyby vycházelo více modulů, třeba i bude, vše je zatím ve hvězdách. Pokusíme se o to i bez nároku na nějakou finanční odměnu. Myslím že pro peníze se najde lepší využitíSmile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zwejk
Zaslal: čt březen 20, 2008 10:56 Citovat
Založen: 22.9.2003 Příspěvky: 26 Bydliště: Praha
Zdravím, rád bych se zeptal jak to vypadá s datumem vydání Toho nového modulu. Stačí mi, když mi někdo napíše v jakém je to stádiu. Jinak i já jsem z Asterionu naprosto nadšený a kupuju si ihned všechny moduly co vyjdou. Zaároveň bych se chtěl zeptat: je nějaká šance, že bude obnoven Dech Draka? Od doby co vychází v časopisu pevnost, tak jsem si koupil jenom pár čísel a nějak mě to přestalo bavit. Dech draka mám od doby co vychází všechna čísla a ted už je prostě z mého názoru o něčem úplně jiném. Nemyslím tím co se v něm píše, ale úpravou, stylem a vším tím co dělalo dech draka dechem draka. Díky moc za odpověď.

_________________
Konečně tomu rozumím, máme stejné cíle, nezabíjej mě. Chápu.... Další prosby utnul svist meče....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
oggysu
Zaslal: čt březen 20, 2008 13:28 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Zwejk napsal:
Zdravím, rád bych se zeptal jak to vypadá s datumem vydání Toho nového modulu. Stačí mi, když mi někdo napíše v jakém je to stádiu. Jinak i já jsem z Asterionu naprosto nadšený a kupuju si ihned všechny moduly co vyjdou. Zaároveň bych se chtěl zeptat: je nějaká šance, že bude obnoven Dech Draka? Od doby co vychází v časopisu pevnost, tak jsem si koupil jenom pár čísel a nějak mě to přestalo bavit. Dech draka mám od doby co vychází všechna čísla a ted už je prostě z mého názoru o něčem úplně jiném. Nemyslím tím co se v něm píše, ale úpravou, stylem a vším tím co dělalo dech draka dechem draka. Díky moc za odpověď.

S Rukovětí to vypadá tak, že je na spadnutí a vyjde snad v nejbližších týdnech, nejpozději někdy v dubnu (asi začátkem). Jak se tohle stádium jmenuje nevím... Wink Jinak co vím, tak opětovné obnovení samostatného dechu není v nejbližší době plánované ani možné. Toť asi všeSmile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silwerik
Zaslal: čt březen 20, 2008 18:32 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Hoďte prosím na webu nějaké preview, ať se můžem více těšit Shocked

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: čt březen 20, 2008 21:17 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Silwerik napsal:
Hoďte prosím na webu nějaké preview, ať se můžem více těšit Shocked

Budeme o tom uvažovat;)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silwerik
Zaslal: st duben 02, 2008 17:58 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Radši než preview by to chtělo RD v obchodech! Duben je tady a stále ticho po pěšině...

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: čt duben 03, 2008 14:12 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Ještě 27 dní Laughing No myslim si, že na Rukověť nebudu muset čekat stejně dlouho jako na Lux Perpetua od Sapkowskiho... A to už čekám skoro rok... Shocked ¨

A vlastně rukověť mi může býti putna, páč jsem PJ. Ale někoho z hráčů (jmenovitě Kibe, že ano Twisted Evil) ke koupi ponouknu a pučim si to Embarassed

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Gowery
Zaslal: čt duben 03, 2008 14:21 Citovat
Založen: 1.11.2006 Příspěvky: 54 Bydliště: Kaer Morhen
Sadaam napsal:
Ještě 27 dní Laughing No myslim si, že na Rukověť nebudu muset čekat stejně dlouho jako na Lux Perpetua od Sapkowskiho... A to už čekám skoro rok... Shocked

Lux Perpetua už vyšla. V minulé Pevnosti jí dokonce dali 80% Smile .

_________________
THERE'S NO JUSTICE.
THERE'S JUST ME.
-Death
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Kibe
Zaslal: čt duben 03, 2008 14:34 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
že váháš Saadaamee Wink

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 4
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.