Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Zlatá pavučina  ~  Orkové na Asterionu

jaký modul bych chtěl co nejdřív?

Podzemní říše   [ 15 ]  
20%
  20%
Stínový svět a příroda   [ 19 ]  
26%
  26%
Hranice   [ 17 ]  
23%
  23%
Vojáci   [ 7 ]  
9%
  9%
Derteon   [ 5 ]  
6%
  6%
Lendor   [ 9 ]  
12%
  12%

Celkem hlasů : 72
Ďéda
Zaslal: út říjen 07, 2003 8:33 Citovat
Založen: 9.9.2003 Příspěvky: 11
Co chcete vědět o orcích a báli jste se zeptat. Nyní vám tuto možnost nabízím společně se slibem fundované odpovědi.

_________________
přišla bída a sušenky se těžko hledaj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ďéda
Zaslal: út říjen 07, 2003 13:52 Citovat
Založen: 9.9.2003 Příspěvky: 11
Raven Damiel napsal:
Někde jsem se dozvěděl, že orkové si některé vynálezy ,,vypůjčí'' a potom třeba vymýšlejí další zlepšení. Jak daleko jsou ochotní zajít? Třeba pobít celou karavanu, převážející objekt jejich zájmu, nebo se omezují pouze na nenásilné formy přisvojení si dané věci?

No orčí získání není jen pouhá krádež a vůbec ne loupežné přepadení. Je pravda, že by to mohlo vypadat jako zlodějina, ale orci to tak neberou. Je jim vlastní získanou věc vylepšit a tím (podle jejich názoru) proslavit původního majitele. Orkové nejsou násilničtí, preferují přiměřenou obranu před bezhlavým útokem, ale když o něco opravdu stojí a hodně tomu objetovali, jsou schopni vymyslet léčku, ve které se může stát, že původní (nyní již původní) majitel předmětu získání přijde o život. Ale nejde o chladnokrevnou vraždu, že by ti zezadu skočil na ramena a jednoduše tě podříznul. To se jim příčí a koneckonců takové chování považují za zbabělé, kruté a poměrně často i jako prokleté.

_________________
přišla bída a sušenky se těžko hledaj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: st říjen 22, 2003 14:39 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Sailon napsal:
Jaké jsou vlastnosti orků jako herní rasy?


Parametry orků pro účely hráčských postav jsou uvedeny v Dechu draka 3/2003.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ivrin
Zaslal: čt červen 10, 2004 20:13 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 338 Bydliště: PCE(Albireo-Tabitský les)
Shark napsal:
Parametry orků pro účely hráčských postav jsou uvedeny v Dechu draka 3/2003.

To je hezký, Sharku, že nás takhle informuješ, kde je co, ale někteří tento díl nemají(někteří snad ani nevědí, že se něco jako Dech draka vydává) a tento díl se snad už nevydává tak bys mohl napsat něco konkrétnějšího.
Stačila by čísla vlastností a úpravy k povoláním...
Děkuju.

_________________
We are here in order to die...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Sadaam
Zaslal: so červen 12, 2004 10:36 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Tohleto najdeš i na Asterionskejch stránkách v sekci stahování, pokud se nepletu. Je tam skoro všecko co vyšlo pro Asterion v Dechách...

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Hektor
Zaslal: so červen 26, 2004 21:29 Citovat
Založen: 7.10.2003 Příspěvky: 15
No zajimalo by me jestli orkove maji nejaky vlastni jazyk, jaka maji jmena a treba chovani kdyby... no vlastne pod Albireo jsem umistil skryty koplex orčích chobed, salu a jeskyni. Je to mozne? asi by to nebylo prekvapive pro Gobliny (kdyz maji tak nepredstavitelne rozsahly komplex chodeb pod Tarou a Lendorem), ale mohlo by se neco takoveho stat u orku? A rekneme, ze nekdo druzine, povi ze pod jednou studnou je ukryt nejaky poklad (tak to neni, ale nechce se mi podrobne vypisovat jak to vlastne je, ale o nejakych orcich proste netusi) no a druzina se teda dostane v nestrezeny okamzik do studny... dostane se do chodeb a pak jak by vypadaol setkani s orky? jak by zareagovali?

_________________
Ať nenávídí, jen když se bojí!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kenny
Zaslal: ne červen 27, 2004 17:32 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Podle mě je to dost nepravděpodobný,že by byli zrovna pod Albireem.Přece jen zde město stálo již za Arvedanů,a tak ty už by si toho všimli.No a kdyby tam byli,tak by asi reagovali tak,že by zkusili smlouvat a zjišťovat jaké mají dobrodruzi přístroječky.Možná by se pokusili něco ,,získat". Very Happy

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ďéda
Zaslal: út červen 29, 2004 8:19 Citovat
Založen: 9.9.2003 Příspěvky: 11
Hektor napsal:
No zajimalo by me jestli orkove maji nejaky vlastni jazyk, jaka maji jmena a treba chovani kdyby... no vlastne pod Albireo jsem umistil skryty koplex orčích chobed, salu a jeskyni. Je to mozne? asi by to nebylo prekvapive pro Gobliny (kdyz maji tak nepredstavitelne rozsahly komplex chodeb pod Tarou a Lendorem), ale mohlo by se neco takoveho stat u orku? A rekneme, ze nekdo druzine, povi ze pod jednou studnou je ukryt nejaky poklad (tak to neni, ale nechce se mi podrobne vypisovat jak to vlastne je, ale o nejakych orcich proste netusi) no a druzina se teda dostane v nestrezeny okamzik do studny... dostane se do chodeb a pak jak by vypadaol setkani s orky? jak by zareagovali?

Obecně orci mluví orci obecnou řečí. Samozřejmě existuje jakási archaická orčina, která se však běžně nepoužívá. Pouze při složitých obřadech, původních kouzlech, historických textexh (kterých je velmi málo a ještě jsou .. to se chystá ke zveřejnění Laughing ). Komplex chodeb pod albireem být může, ale neměl bys předpokládat velké sdružení klanů čítající tisíce hlav (ba i více jak pět stovek orků se v současné době po kupě spíš nenajde). Pokud jde o tu družinu a její setkání s orky, dost bude záležet právě na chování družiny. Orkové rozhodně nebudou útoční. Takže reakce bych shrnul asi takto: bázeň, kterou přemůže zvědavost může přerůst v náklonnost.

_________________
přišla bída a sušenky se těžko hledaj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ďéda
Zaslal: út červen 29, 2004 8:25 Citovat
Založen: 9.9.2003 Příspěvky: 11
Kenny napsal:
Podle mě je to dost nepravděpodobný,že by byli zrovna pod Albireem.Přece jen zde město stálo již za Arvedanů,a tak ty už by si toho všimli.No a kdyby tam byli,tak by asi reagovali tak,že by zkusili smlouvat a zjišťovat jaké mají dobrodruzi přístroječky.Možná by se pokusili něco ,,získat". Very Happy

Podle mě je dost pravděpodobný, že pod Albireem je nějaké orčí sídliště. Nikdo netvrdí, že tam je z arvedanských dob. Vzhledem k tomu, že v Trhlinových pláních vzniká jakési polovystčené orčí město - hoplá, to jsem možná neměl, ale už je to venku - bych v tom problém neviděl.
A reakce na družinu je ta pravá orčí. Nemáš mezi nimi příbuzné? Nebyl tvým předkem nějaký Ken-nydchar?

_________________
přišla bída a sušenky se těžko hledaj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: út červen 29, 2004 8:34 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Ivrin napsal:
To je hezký, Sharku, že nás takhle informuješ, kde je co, ale někteří tento díl nemají(někteří snad ani nevědí, že se něco jako Dech draka vydává) a tento díl se snad už nevydává tak bys mohl napsat něco konkrétnějšího.


Díky za ocenění snahy. Myslím si, že sehnat Dech draka z poloviny loňského roku by nemusel být až tak velký problém pro někoho, kdo ho opravdu chce. Je třeba jenom vynaložit určité úsilí. Dech draka není zase až takový bestseller, aby byl beznadějně vyprodán během jednoho týdne.

Ivrin napsal:
Stačila by čísla vlastností a úpravy k povoláním...
Děkuju.


To je v podstatě všechno (plus zvl. schopnosti podle rasy), co je třeba k hraní. Nevím, co bys chtěl ještě víc, takže slovo "stačilo" není na místě, když chceš vědět vše.

Jinak co se týče zveřejňování článků z Dechu draka, můžeme je takto na internetu zpřístupnit až tehdy, když uplyne určitá doba od jejich vydání. Až vyjde Dech draka 3/2004, pravděpodobně nějaké další články přidáme (asi čísla 1-3/2003), a zde by měl být již i popis orků.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hektor
Zaslal: út červen 29, 2004 17:51 Citovat
Založen: 7.10.2003 Příspěvky: 15
diky moc... Mohl by si uvest par jmen typicky orcich?

_________________
Ať nenávídí, jen když se bojí!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marek Stahl
Zaslal: pá listopad 05, 2004 14:13 Citovat
Anonymní
Zajimalo by me jestli orkove vynaleznou nejaky kolo.Nemuselo by bejt ani odpruzeny Very Happy
Ďéda
Zaslal: pá listopad 19, 2004 5:49 Citovat
Založen: 9.9.2003 Příspěvky: 11
Marek Stahl napsal:
Zajimalo by me jestli orkove vynaleznou nejaky kolo.Nemuselo by bejt ani odpruzeny Very Happy

Jestli někdo, tak jedině ork. Ale v dohledných třech pěti stech letech se tím rozhodně zabývat nebucou

_________________
přišla bída a sušenky se těžko hledaj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ďéda
Zaslal: pá listopad 19, 2004 5:51 Citovat
Založen: 9.9.2003 Příspěvky: 11
Switch napsal:
Orkové nevynaleznou kolo, protože mají o kolečko víc. Někteří o dvě.

orkové mají o kolečko navíc a kolo na Asterionu dávno je, na kolu není co zlepšovat, je kulaté a to kolu jako takovému bohatě stačí.

_________________
přišla bída a sušenky se těžko hledaj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ďéda
Zaslal: po listopad 22, 2004 5:24 Citovat
Založen: 9.9.2003 Příspěvky: 11
Switch napsal:
Vím, že jsem říkal, že tady už nebudu chodit, ale nedalo mi, pardon. Ďéda mě totiž pobavil. Takže orkové se v dohledných pěti stech letech letech nebudou zabývat vynálezem kola, protože kolo na Asterionu už dávno je, je kulaté a tudíž na něm není co zlepšovat. A za pět set let už jim jako kulaté kolo vyhovovat nebude? A pak že nejsou orkové trhlí...

No tak vidíme, jak je čeština krásná. Není kolo jako kolo. A bude-li se někdo kolem zabývat, pak jistě kolo vynalezne. A bude to ork.
Jinak jsem chtěl podotknout, že jsem si vždycky vážil každého, kdo dodržel své slovo. Což Switch viditelně nezvládá.

_________________
přišla bída a sušenky se těžko hledaj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.