Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterionské knihy  ~  KAAT

Který z příběhů v této knize se vám líbí nejvíce?

Sběratel srdcí   [ 1 ]  
2%
  2%
Černý den   [ 3 ]  
6%
  6%
Zpívající meč   [ 8 ]  
18%
  18%
Spravedlivý a trestající   [ 8 ]  
18%
  18%
Tam, kde se rodí mraky   [ 1 ]  
2%
  2%
Sekhi   [ 4 ]  
9%
  9%
Krumpáč a motyky aneb Historka hrobnická   [ 16 ]  
37%
  37%
Veličenstvo kat   [ 1 ]  
2%
  2%
O Cechu Eldebranských katů   [ 1 ]  
2%
  2%

Celkem hlasů : 43
Gilgalad
Zaslal: st únor 03, 2010 9:42 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Hmm, kdopak asi má ten meč... nepovímSmile
Myslím, že sis sám odpověděl - a vymyslel hezký příběh. Právě proto nemá smysl určovat, kdo ten meč má. Rozhodni se sám - v tomhle je kouzlo fantasie;)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anansi
Zaslal: st únor 03, 2010 14:44 Citovat
Založen: 11.1.2009 Příspěvky: 56 Bydliště: Protivín/Minkor
Njn, jenže já mám chorobnou Fantasii, chorobnou paměť, chorou mysl, a jsem strašnej puntičkář, teda co se literatury tejče, jinak bys už dávno četl aspoň to, co jsem v asi prosinci slíbil čenisovi. Jenže furt to není dokonalý muheheh Twisted Evil

_________________
Když hledíš do hladiny jezera, zamysli se občas co/kdo se na tebe dívá.
Tak pravil moudrý Azarthir, duhový had.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fery
Zaslal: út leden 04, 2011 10:14 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Tak jsem včera dočetl a velmi se mi to líbilo. Bál jsem se toho, protože mám určité představy o světě, a jestli mi je povídky nerozboří. Ale musím uznat, že tedy tomu je naopak. Je super číst knihu a vědět kde leží Obří hory, co v nich je, co je Les Luny nebo kdo jsou hevreni Smile

Jen mi přišlo, že všichni jsou ukrutně drsní Smile Zvlášť skřítci jsou pěkný potvory Smile

Jen teda Sekhi je zvláštní trpaslík. Tahle povídka se mě osobně nelíbila. Na odlehčení možná, ale zkrátka mi nesedla, možná jak byla jakoby humorně pojatá nebo možná zběsilým tempem.

Velmi pěkně byli pojati lidé z poustě. Netušil jsem jakou mystičnost a vztah k poušti mají.

Ale děkuji za takovou knihu a určitě si koupím další.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zloděj slavoj
Zaslal: st leden 05, 2011 0:25 Citovat
Založen: 3.4.2008 Příspěvky: 78 Bydliště: Brno
Fery napsal:
Tak jsem včera dočetl a velmi se mi to líbilo. Bál jsem se toho, protože mám určité představy o světě, a jestli mi je povídky nerozboří. Ale musím uznat, že tedy tomu je naopak. Je super číst knihu a vědět kde leží Obří hory, co v nich je, co je Les Luny nebo kdo jsou hevreni Smile

Jen mi přišlo, že všichni jsou ukrutně drsní Smile Zvlášť skřítci jsou pěkný potvory Smile

Jen teda Sekhi je zvláštní trpaslík. Tahle povídka se mě osobně nelíbila. Na odlehčení možná, ale zkrátka mi nesedla, možná jak byla jakoby humorně pojatá nebo možná zběsilým tempem.

Velmi pěkně byli pojati lidé z poustě. Netušil jsem jakou mystičnost a vztah k poušti mají.

Ale děkuji za takovou knihu a určitě si koupím další.





To určitě udělej a neprohloupíš. I další knihy zajímavě rozvíjí příběhy z Asterionu. Například z knihy Zrození Modrého měsíce mě nejvíce zaujala povídka Otec běsů.
V knize Krumpáč a motyky aneb cesta za smrtí a zase zpátky se opět setkáme se svéráznými hrobníky z albirejského hřbitova.
Kniha Město přízraků se odehrává na pořádně nezmapovaném a podrobně nepopsaném místě-poušť Sfarog. Vyskytují se zde dost zajímavé postavy.
I zatím posledně vydaná kniha Cesta snů mě pěkně uchvátila. Příběh Anareta a jeho přítele Brubse jsem si vychutnal. Je zde zajímavě popsaná oblast Smutného hvozdu, která zatím nebyla podrobně v modulech rozebraná. Samotná postava Brubse je úžasně pojetá.
Letos se moc těším na knihu Hry s příběhem: Zločin a trest. Jednotlivé příběhy tak vypráví o zločincích všeho druhu, i o jejich pronásledovatelích. Zloděj je totiž moje oblíbené povolání. Též se těším na knihu Zpívající meč: Čajový drak a kočičí démon, protože se odehrává v Zlatém lese a pojednává o osudu národa skřítků. Ani další příběhy Brubse či hrobníků nejsou k zahození a rozhodně si je koupím taky. Je úžasné, jak tyto knihy krásně rozvíjejí Asterion. Navíc jsou knihy doplněny překrásnými ilustracemi Romana Kýbuse. Je pro mě potěšení je obdivovat.

Přeji Ti pěkně počtení. Snad si to užiješ tak, jako já.

_________________
Je několik způsobů, jak stáhnout krysu z kůže.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: po leden 10, 2011 14:40 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
To zloděj slavoj: díky za reklamu:)

To Fery: příběhy ke Kaat vznikaly asi během osmi měsíců. Píšu většinou pod vlivem "životní situace", to se potom odrazíSmile A taky jsem si chtěl na jednotlivých příbězích vyzkoušet, který styl mi víc sedne. Proto jsou psané možná odlišně.
Jako "vedlejší produkt" tak vznikli hrobníci, tehdy jsem ještě netušil (no, možná trochu ano:), že z nich jednou bude něco víc.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: čt únor 24, 2011 12:06 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Zdravím znova si pročítám Kaat a taky jsem to dával číst slečně, líbili se jí ale je rhozně "naštvaná", spíš zvědavá, jak pokračuje příběh Piony z povídky "spravedlivý a trestající".
Bude někdy někde dovyprávění tohoto příběhu, nebo ne? Mohu se případně zeptat jak to dopadne? Otevře Piona shcránku s rezavým mečem předčasně nebo ne?

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Gilgalad
Zaslal: pá únor 25, 2011 11:15 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Kelghor: To už je zase jiný příběhSmile Možná se Piona někde objeví, ale slíbit to nemohu.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dugatan
Zaslal: pá únor 25, 2011 11:55 Citovat
Založen: 16.4.2007 Příspěvky: 64
Gilgalad: Take by mě zajímalo, jak to s Pionou dopadne. Líbí se mi příběhy o El. katech. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: pá únor 25, 2011 12:42 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Gil: no já tomu rozumím, že to je nedokončenej příběh, ale vysvětli to mojí přítelkyni, je naštvaná že neví jak to je dál... Rolling Eyes Very Happy

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Gilgalad
Zaslal: pá únor 25, 2011 13:33 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Kelghor: Někdy je kouzlo příběhu v tom, že si čtenář může konec domyslet.
Ale chápu to:) Tehdy mi to tak přišlo - že to má zůstat otevřené. Třeba se Piona jednou vrátíSmile

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dugatan 1
Zaslal: pá leden 22, 2016 13:48 Citovat
Založen: 7.12.2014 Příspěvky: 21
Znovu jsem si přečetl knížku Kaat a povídku Volání bubinku. Dočkáme se někdy pokračování o Pioňe, Ongori, Katovi a Sekkym?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.