Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterionské knihy  ~  KAAT

Který z příběhů v této knize se vám líbí nejvíce?

Sběratel srdcí   [ 1 ]  
2%
  2%
Černý den   [ 3 ]  
6%
  6%
Zpívající meč   [ 8 ]  
18%
  18%
Spravedlivý a trestající   [ 8 ]  
18%
  18%
Tam, kde se rodí mraky   [ 1 ]  
2%
  2%
Sekhi   [ 4 ]  
9%
  9%
Krumpáč a motyky aneb Historka hrobnická   [ 16 ]  
37%
  37%
Veličenstvo kat   [ 1 ]  
2%
  2%
O Cechu Eldebranských katů   [ 1 ]  
2%
  2%

Celkem hlasů : 43
Cenis
Zaslal: po červenec 16, 2007 11:35 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Urcite vite ze Gilgaladovi vysla knizka z Asterionu, takze tady se o ni muzeme bavit, piste sem sve nazory, dotazy i kritiky :-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kibe
Zaslal: út červenec 17, 2007 13:28 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Měl jsem to štěstí, že mi bylo na gameconu ve stanu předčítáno několik prvních kapitol...a docela se mi to líbilo...hned jak budu mít trochu víc času, tak si ji přečtu celou Wink

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blaza
Zaslal: pá červenec 20, 2007 5:31 Citovat
Založen: 25.7.2006 Příspěvky: 78 Bydliště: Hradec Kralove
tak jako vs fanda jsem si take koupil Gilgaladovu knizku. Jsou to pekne tresinky na dortu. Skoda jne, ze se clovek zacte do jednducheho deje,ktery ho pohlti a je konec. Ale pokud to bude tak hle pokracovat dal tak to bude fajn. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eyron161
Zaslal: so červenec 21, 2007 2:00 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Dnes mi to dorazilo domů (teda vlastně už včera), nemůžu se dočkat, už pište další díly Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Gwaihir
Zaslal: ne červenec 22, 2007 15:50 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Lepší, než jsem čekal Very Happy
Zvlášť ta povídka o tom cvokovi je výborná a má zajímavou nelineární, ale přehlednou kompozici.
Gilgalad má taky, zdá se talent vymýšlet zajímavé postavy...
Už se těším na nějaký román, mám dojem, že delší povídky jsou výrazně lepší, než ty krátké.

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Kenny
Zaslal: čt červenec 26, 2007 11:36 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Ještě jsem ji teda nepřečetl celou,ale příběhy jsou hodně zajímavé.Stálo by za to se zaměřit na jednu z povídek a rozvést ji,protože takhle jsou to spíš opravdu perličky pro fanoušky Asterionu Wink ale musím uznat,že styl psaní je dost strhující Smile

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bliizard
Zaslal: pá červenec 27, 2007 20:55 Citovat
Založen: 24.9.2003 Příspěvky: 75
je to výborný až na pár věcí který mi moc zavání moderností, ale přijde mi to hrozně krátký sem to chtěl mít v práci na celej víkend a přelouskal sem to za odpoledne

_________________
Má víra v ALTAR se zase vytrácí. Zas ty prodlevy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silwerik
Zaslal: čt srpen 02, 2007 14:59 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Mě se kniha moc líbila. Příběhy byly sice krátké a jednoduché, ale dohromady to opravdu tvořilo celek. Gilgalad umí psát chytlavě i vtipně (hlavně Sekhi a dědci Laughing ) Těším se na Zahradu snů (P.S. jak je na tom?) nebo jiný ucelený román.

Jinak postavy katů i celý Cech je docela zajímavou volbou do hry. Nevydáte k tomu nějaký teoretický článek? (Cech, historie, schopnosti)

A ještě otázka: Mají kati schopnosti přeměny na zvířata jako lykantropové Question Kočka ji měl a v ZZS o nich byla zmínka právě u lykantropů...

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: pá srpen 03, 2007 16:01 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Silwerik napsal:
Mě se kniha moc líbila. Příběhy byly sice krátké a jednoduché, ale dohromady to opravdu tvořilo celek. Gilgalad umí psát chytlavě i vtipně (hlavně Sekhi a dědci Laughing ) Těším se na Zahradu snů (P.S. jak je na tom?) nebo jiný ucelený román.

Jinak postavy katů i celý Cech je docela zajímavou volbou do hry. Nevydáte k tomu nějaký teoretický článek? (Cech, historie, schopnosti)

A ještě otázka: Mají kati schopnosti přeměny na zvířata jako lykantropové Question Kočka ji měl a v ZZS o nich byla zmínka právě u lykantropů...


Díky:) Zahradu už s Čenisem jen pilujeme, koncem srpna ji odevzdáme k posouzení panu Strakovi z Vrby:)
Pokud se mu bude líbit, mohla by vyjít ještě letos nebo začátkem příštího roku - nejspíš ale pod jiným názvem. Od první verze prodělala dost změn a také narostla v obsahu:)
Letos na podzim ale vyjde jiná kniha - Zrození Modrého měsíce. Práce na ní už jdou do finále, je hotová krásná obálka od Romana Kýbuse a spousta hezkých obrázkůSmile
Kromě toho také připravujeme antologii Město přízraků, šest vzájemně provázaných příběhů od šesti různých autorů.
Na článek o Cechu myslíme, nejspíš do některé z příštích Pevností.
Kati jsou ,,přírodní" lykantropové - zatímco např. vlkodlaci z Trniště jsou ,,prokletí", u nich je to forma požehnání salů. Každý z nich má trochu jiné schopnosti, např. Kočka ovládá kompletní proměnu v černého pantera, jiní kati se ,,specializují" zase na duchovní formy proměny - šestý smysl, zbystřené smysly, odolnost proti magii a její vycítění, apod.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: st srpen 15, 2007 11:26 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Kniha se mi moc líbila. Hlavně Černý den, Zpívající meč, Spravedlivý a trestající a nakonec Krumpáč a motyky aneb Historka hrobnická.
Dědkové ze hřbitova... prostě úžasný nápad, vůbec jsem z nich nemohl. Až bude můj dobrodruh starej, dá se asi taky na hrobničinu, je tam úžasná parta lidí, co se vážně nikdy nenudí. Laughing
Nějaké ty modernosti tam byli, ale podle mě se dali překousnout. Jediný co bylo zvláštní byla Packa. Zakládat cestovní kancelář na Taře. Určitě to musí být pro zákazníky zajímavé, ale taky hodně hodně nebezpečné. Kdyby to bylo na Lendoru, tak neřeknu, ale na Taře...
Jinak nápad Cechu Eldebrankských katů se mi zamlouvá a taky doufám, že o nich vyjde v nejbližší době nějaký tématický článek.

Nakonec už můžu jen Gilgaladovi poblahopřát k velmi dobře odvedené práci.
Už se moc těším až napíšeš nějaký ucelený příběh! Wink

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
oggysu
Zaslal: st srpen 15, 2007 17:26 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
unnamed napsal:
Už se moc těším až napíšeš nějaký ucelený příběh! Wink

V lecčems bych souhlasil ale ne v tomhle. Dle mého je knížka mnohem celistvější než kdejaký (omluv mě Gile) opravdový román. Ty střípky jednotlivých příběhů se úžasné skladají jak pak-te:) Přímo si to žádá o pokračování... anebo raději ne. Můžu si předtavovat, že to nakonec skončí happy endem;)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: st srpen 15, 2007 18:34 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Ty tu ale mluvíš o kdejakých románech. Já mluvím o tom, co by napsal Gilgalad. Surprised

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Eyron161
Zaslal: pá srpen 17, 2007 15:02 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Dočetl jsem a jsem opravdu spokojený. Ta kniha je čtivá, zábavná a hlavně je v ní hodně námětů pro hraní na Asterionu. Asi málo který PJ po přečtení KAAT odolá pokušení umísti někam do svého dobrodružství Kočku, Sekhiho, Kata nebo některého z naprosto úžasných hrobníků. (Gilgalade, netrap nás a prozraˇ, co že to má Uřvanej Chlíst místo xichtu Smile ) Co se týká nejlepší povídky, můj hlas dostal Zpívající meč, já prostě zbožnuju skřítky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Gilgalad
Zaslal: pá srpen 17, 2007 20:08 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Díky, jsem rád, že se kati líbíSmile
Nápad vytvořit Packu mě posedl při jízdě v českobudějovické MHD, když jsem jel přecpaným trolejbusem a za oknem se míhal světSmile
Napadlo mě, jaké by bylo cestovat po Asterionu jako lord z knih Karla Maye:) Nakonec z toho vznikla Packa, netradiční První asterionská cestovní kancelář, která zprostředkovává netradiční zážitky - někdy i poslední v životě těch, co si je zaplatíSmile
Uřvaný chlíst si své tajemství ještě chvíli uchováSmile Píšu o dědcích ze hřbitova trochu delší příběhSmile

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elrian
Zaslal: pá srpen 24, 2007 10:59 Citovat
Založen: 17.11.2005 Příspěvky: 130
Musím uznat, že i přes čekání, jenž jsem musel přetrpět při čekání, než Kaat dojde do mého knihkupectví, tak to stálo za to. Musím uznat, že tak dokonalá práce s retrospektivou a provázanost všech povídek je pro mne absolutně geniální. A pokud bude ještě něco napsáno o hrobnících, kde si budu moci přečíst, jak vlastně vypadá obličej Chlísta, tak si z radostí počkám. No uvidíme jak to Straky zvládnou, ale pokud by vyšel román už tento rok, byla by to paráda, Východ Modrého měsíce už mám zamluvený, takže jen aby už vyšel. A jak tu bylo psáno, nějaký tematický článek by nebyl špatný, čím dříve tím lépe, ale kvalita je hlavní. No nic, prostě Historka hrobnická u mne vyhrála a to bude asi vše.

_________________
?Naskytnou se příležitosti,? poznamenal, jakoby na vysvětlenou, ?kdy prostě nelze odolat a nenapít se.?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 3
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.