Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  Databáze / rejstřík Asterionu

Využijete Databázi? Přijde vám to jako dobrý nápad?

Ano   [ 38 ]  
92%
  92%
Ne   [ 3 ]  
7%
  7%

Celkem hlasů : 41
Fery
Zaslal: čt srpen 19, 2010 9:34 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Rád bych rozpoutal drobnou diskusi na toto téma. Na Gameconu se na to narazilo, tedy že je skutečně těžké najít něco v modulech, které byly vydány, a i třeba jen pouhé hledání určité myšlenkové bytosti.

Vím, že bude neuvěřitelná práce prolést všechny moduly a vytvořit tak rejstřík. Práce pro více lidí, něž pro jednoho. Ale jakmile to jednou bude, bude to na pořád.

Proto bych byl pro formu alá wiki. Tedy jednu databázi s několika povinnými položkami (modul/číslo stránky, drobný popis, poznámka). Tyto odkazy by mohli zadávat všichni, ovšem jen určitý počet lidí by je povoloval, například po kontrole. Stejně tak by mělo jít nahlásit chyby, případně doplnit nějakou informaci.
Musí to být tedy online (i když chápu, že mnozí PJ by si to rádi vzali sebou na hru, ale tak si to v nehorším připravím doma předem).
Tak by to mělo být open-source, aby se neplatili nějaké poplatky.
A také by to mělo umět registrovat uživatele tak, aby měli nějakou zodpovědnost za svoje vložená hesla.
A také by to mělo zvládat fulltextové vyhledávání.

Existuje docela dost projektu, co umí udělat něco jako wiki. Osobně jsem potřeboval jeden kdysi, ale nakonec jsem to udělal jinak. Tak jestli někdo zná nějaký takový projekt, sem s ním Smile

Taky záleží jak se k tomu postaví autoři, zda zveřejnění nebude problém. Tedy jaká jsou autorská práva a za by je tohle neporušilo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fery
Zaslal: čt prosinec 02, 2010 10:46 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Rád bych se autorů, nebo současných autorů tedy přesněji zeptal, jak je to s tím co se může a nemůže zveřejňovat ve wiki. Zkusil jsem vytvořit jednu myšlenkovou bytost. Úplně kompletní.
http://cs.asterion.wikia.com/wiki/Bazili%C5%A1ek

Ale právě nevím, jestli jsem neporušil nějaká autorská práva. Když tak upravím a zveřejním pouze krátký popis a odkaz na stránku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fery
Zaslal: pá prosinec 03, 2010 12:43 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Tak se zdá, že mohu. No dneska udělám jen par, co stihnu naskenovat. Snad to půjde rychle. Když tak to někdo z edituje Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: so prosinec 04, 2010 9:35 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
já tedy nejsem autor, ale nepřipadá mi to úplně vhodné to takhle dávat na net...

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: so prosinec 04, 2010 12:44 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Fery napsal:
Tak se zdá, že mohu. No dneska udělám jen par, co stihnu naskenovat. Snad to půjde rychle. Když tak to někdo z edituje :)


hm, myslim ze to, bohuzel, ok neni. Kdyby tam byl pouze uryvek z textu, oznaceny jako citace s tim odkud to je, a dalsi informace nejak shrnute, byla by to jina. ale kompletni text je majetkem autora (popripade vydavatelstvi) a stejne tak ilustrace, a neda se s tim takto nakladat.

navic ta wiki by nemela byt k uverejnovani celych textu, encyklopedie ma informace podavat ve zkratce, byt jen vycucem faktu

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fery
Zaslal: ne prosinec 05, 2010 8:52 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Cenis napsal:
Fery napsal:
Tak se zdá, že mohu. No dneska udělám jen par, co stihnu naskenovat. Snad to půjde rychle. Když tak to někdo z edituje Smile


hm, myslim ze to, bohuzel, ok neni. Kdyby tam byl pouze uryvek z textu, oznaceny jako citace s tim odkud to je, a dalsi informace nejak shrnute, byla by to jina. ale kompletni text je majetkem autora (popripade vydavatelstvi) a stejne tak ilustrace, a neda se s tim takto nakladat.

navic ta wiki by nemela byt k uverejnovani celych textu, encyklopedie ma informace podavat ve zkratce, byt jen vycucem faktu

Dobře upravím, osekám a nechám jen zkratky. Chtěl bych udělat komplet myšlenkové bytosti, občas právě v nich hledám a je peklo nějakou najít.
Budu to moc udělat formou, které tam byla, tedy jen krátký popis a odkaz na stránku kde ho najít?

A není teda pak je možné všechny příspěvky hodnotit jako porušení autorských práv. Protože se tam uvádí texty autoru.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: út leden 18, 2011 11:52 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Chtěl jsem se zeptat jak to vypadá s tím rejstříkem databází či čímkoliv??? Rozhodně bych něco tkaového rád uvítal, nebo možná i pomohl, nevím podle času (teď mám zkouškoví tak spíš potom..)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Fery
Zaslal: út leden 18, 2011 12:43 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Kelghor napsal:
Chtěl jsem se zeptat jak to vypadá s tím rejstříkem databází či čímkoliv??? Rozhodně bych něco tkaového rád uvítal, nebo možná i pomohl, nevím podle času (teď mám zkouškoví tak spíš potom..)

No já taky bojuju s časem. Ale snažil jsem se tam hodit aspoň pár Myšlenkových bytostí. Mít dovolenou tak buším a buším Smile Jinak tohle http://cs.asterion.wikia.com vypadá, že by se mohlo rozjet.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: út leden 18, 2011 13:04 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Jo Asterion wiki wypadá docela solidně... jen budu muset vícee nastudovat.. až si přečtu články o drakolidech tak to tam asi rovnou kopnu, jenom nemumím s wiki pracovat, takže něšjaký odkazy a ty tagy tam neumím, tak po mě to bude muset vždy někdo projet =)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Fery
Zaslal: út leden 18, 2011 14:26 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Kelghor napsal:
Jo Asterion wiki wypadá docela solidně... jen budu muset vícee nastudovat.. až si přečtu články o drakolidech tak to tam asi rovnou kopnu, jenom nemumím s wiki pracovat, takže něšjaký odkazy a ty tagy tam neumím, tak po mě to bude muset vždy někdo projet =)

Tak se uč podle příspěvku co tam jsou, ja to taky tak dělal Smile A editoval a editoval Smile Je to celkem snadné. Jen si dej pozor, jde totiž o autorská práva. Nemůžeš tam dát všechno bez souhlasu autora. A mělo by to tedy sloužit jen jako "rejstřík". Jména, věci nebo místa a odkaz, kde to případně najít víc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: út leden 18, 2011 14:44 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Fery: Tak s tím já smaoseobu počítám, žádný kopírování ani nic podobnýho, dle mě by to právě mohlo fungovat tak trochu jako rejstřík... vždycky krátká ale důležitá charakteristika, vypíchnuté důležité infoa poppřípadě odkaz jinam... nejlépe i poznámka kde v ofic vydáních se dají informace dohledat a rozšíři si obzory...

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Fery
Zaslal: út leden 18, 2011 14:47 Citovat
Založen: 11.11.2009 Příspěvky: 73
Jop to je přesně můj sen. Taky se pořád divím kde kdo bere nějaké informace, nebo co se psalo tady nebo tam. Rejstříky jsou, ale když je to v 10 knihách tak hrůza Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: út leden 18, 2011 14:50 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Navíc ty rejstříky nejsou uplně tento.... je toho tam jenom pár... a třeba skřítčí srdce... to nikde rozepsaný není, jenom myslím v tom Q.... a problém je, že já ten sešit z Q nevlastním, má ho ssestřenka a chtěla to s náma zahrát, tak jsem to ještě nečetl =/
Ale rád bych o otm něco věděl jako Pj..

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kelghor
Zaslal: ne leden 23, 2011 22:36 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Zdárek, tak dneska jsem měl dobrou náladu, tka jsem na AsterionWiki splácal Zurkhena a Murtise.. je tu někdo kdo na AsterionWiki taky přispívá? Nebo kdo by chtěl? Nebo tak někdo?
Klidně na to mrkněte a doupravte... popřípadě bych byl rád kdyby mi někdo pomohl v začátku trochu s tagovou úpravou... moc ji ještě neznám.. do jakékoli Wiki přispívám poprvé...

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Temná kápě
Zaslal: po leden 24, 2011 10:56 Citovat
Založen: 19.2.2008 Příspěvky: 42 Bydliště: Palác stínů
Snaha se cení a vůbec to vypadá roztomile, nicméně bych to nepsal tak hutný, nýbrž jako věcnou charakteristiku s odkazama na zdroje informací.

Detailnější informace, životopisy apod., bych uváděl až pod tou základní charakteristikou (zda-li vůbec). A pokud je tam další významný heslo, jako Dračí letka, neni třeba se o něm rozepisovat pod nadpisem Zurkhen; stačí uvést souvislosti a detaily nechat na vlastní téma Dračí letka.

_________________
Ctnosti jsou lži a vězení pro ducha - musíš se jim vysmát!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 4
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.