Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  Databáze / rejstřík Asterionu

Využijete Databázi? Přijde vám to jako dobrý nápad?

Ano   [ 38 ]  
92%
  92%
Ne   [ 3 ]  
7%
  7%

Celkem hlasů : 41
Eyron161
Zaslal: čt únor 08, 2007 17:31 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Někdy v létě jsem prolízal všechny moduly, protože jsem hledal jednu informaci. Věděl jsem,že někde je, ale nevěděl jsem kde. A tak jsem dostal nápad, že by nebylo vůbec naškodu vytvořit jakousi databázi, kde by byli hesla a odkazy na prameny Asterionu. Protože zdaleka ne všechny dobré informace jsou v modulech, spousta věcí je v různých článcích nebo i v dobrodružstvích. Spousta dobrých infromací, z kterých se dá čerpat. Jenže pročítat všechny články a hledat, kde že se to psalo o tom Horním knížectví je vzhledem k množství nejrůznějších pramenů šíleně zdlouhavé. Navíc ani rejstříky modulů nejsou úplně přesné, v Čase temna projistotu chybí úplně... A v tom by měla právě databáze pomoct.

S nápadem jsem se obrátil na autory Asterionu, kteří mě podpořili. Abych mohl databázi zpracovat rychleji, chtěl jsem elektronické verze textů, autoři byli pro,s tím, že jen potřebují souhlas od vydavatele. No a po déle než půl roce jsem ztratil trpělivost, x- mailů a vzkazů atd a nic nezabralo. Evil or Very Mad Přestalo mě bavit doprošovat se Altaru a tak zpracovávám databázi po vás všechny jen z písemných pramenů.

Databáze už má na 500 hesel a to jsem se ještě vůbec nedostal k jednotlivým modulům, zatím zpracovávám články z webu a Dechu draka. Je to zatím .xls tabulka, ale dá se určitě přepracovat na něco jiného, pokud bude zájem.

Tímto se obracím na vás ostatní, času je málo a pramenů hodně a tak rozhodně ocením pomoc. Pokud chcete nějaké prameny zpracovat, určitě se ozvěte na eyron@email.cz

Rozhodně taky uvítám jakékoli nápady nebo připomínky a na ukázku Databázi rád pošlu.

Díky za pozornost, Asterion rulez Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Bouchi
Zaslal: pá únor 09, 2007 7:03 Citovat
Založen: 13.11.2004 Příspěvky: 48
Eyron161 napsal:
S nápadem jsem se obrátil na autory Asterionu, kteří mě podpořili. Abych mohl databázi zpracovat rychleji, chtěl jsem elektronické verze textů, autoři byli pro,s tím, že jen potřebují souhlas od vydavatele. No a po déle než půl roce jsem ztratil trpělivost, x- mailů a vzkazů atd a nic nezabralo. :evil: Přestalo mě bavit doprošovat se Altaru a tak zpracovávám databázi po vás všechny jen z písemných pramenů.

Ja bych k tomu mel jen dve poznamky:
1) Jak si jiste vzpominas, dosli jsme k tomu, ze potrebujes elektronicke verze finalnich modulu tak jak byly vytisteny. A s jejich vyrobou je fakt docela problem. Uz jen z vyrabeni PDF Dalav pro asterionske CD jsem toho mel plne zuby.
2) Druhym problemem je cas - v pripade modulu viz potize zminene v bode 1, v pripade Dechu draka to pro zmenu znamena prolezt vsechna archivovana cisla od roku cca 2000 a z kazdeho vygenerovat 1-3 PDF soubory. Z toho uz se nasbira hezkych par hodin cisteho casu. A vzhledem k tomu, ze jsem posledni ctyri mesice byl v takovem pracovnim presu, ze jsem tak tak stihal normalni pracovni povinnosti (pred tydnem me to dovedlo az za hranice mych sil :-(), opravdu jsem nemel cas ani chut vyvijet k nim jeste nejakou dalsi aktivitu. Jsem jen clovek a pokud mam prede mnou stoji volba "vzit si prescas a vyrabet PDF pro asterionskou databazi" a "jit si chvili hrat se svym dvouletym synkem", tak ma databaze smulu, to se na me nezlob.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eyron161
Zaslal: pá únor 09, 2007 14:03 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Já se na tebe nezlobím, neber si to, prosím, osobně. Ty jsi v podstatě jediný člověk z Altaru, který mi aspoň odpověděl. Samozřejmě chápu, že toho máš moc a rozhodně tě nebudu nutit, abys kvůli nějaké databázi zanedbával rodinu. Taky jsem se o tvoje jméno ani jednou neotřel. V mém příspěvku se spíš odrazilo dlouhodobé rozčarování z přístupu firmy Altar. Pokud jsem se tě dotkl, omlouvám se.

A ještě jeden dotaz, to Asterionské CD s pdf-kem Dálav už někde vyšlo? Nebo to je na CD u Za závojem stínů?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Gwaihir
Zaslal: so únor 10, 2007 16:08 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Eyron161 napsal:
A ještě jeden dotaz, to Asterionské CD s pdf-kem Dálav už někde vyšlo? Nebo to je na CD u Za závojem stínů?


Vyšlo akorát zas nějaké náhradní...

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Bouchi
Zaslal: so únor 10, 2007 16:23 Citovat
Založen: 13.11.2004 Příspěvky: 48
Gwaihir napsal:
Eyron161 napsal:
A ještě jeden dotaz, to Asterionské CD s pdf-kem Dálav už někde vyšlo? Nebo to je na CD u Za závojem stínů?

Vyšlo akorát zas nějaké náhradní...

To neni tak uplne pravda. U ZZS, ktere se tento tyden rozesilaly tem, co si je predobjednali, uz AFAIK bylo CD s kompletnim obsahem, tedy vcetne PDf verze Dalav (akorat vypalene misto lisovaneho, lisovana budou az v druhe pulce pristiho tydne).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eyron161
Zaslal: st leden 09, 2008 20:36 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Jestli to někoho zajímá, hodně jsem přes svátky pohnul s Databází. Po dohodě s autory ji umístím na tento web, až doplním celý Čas temna. V současné době má databáze přes 1200 hesel a to jsem tam zatím naházel jen odkazy na články v DD, asterionském webu a asi 60% Času temna. Rád bych věděl, jestli vám to k něčemu bude...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
oggysu
Zaslal: st leden 09, 2008 20:51 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
minimálně autorům to k něčemu bude:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eyron161
Zaslal: čt leden 10, 2008 9:29 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Tak to je pro mě opravdu dobrá zpráva, už dlouho jsem chtěl něčím přispět...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
tavicz
Zaslal: čt leden 10, 2008 10:28 Citovat
Založen: 25.9.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Ztracená země
Taky se těším. Občas si na něco na Asterionu vzpomenu, ale nevím přesně, kde to bylo a následuje dlouhé hledání v příručkách... DB určitě pomůže. Idea Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Norec
Zaslal: pá leden 11, 2008 11:12 Citovat
Založen: 13.10.2003 Příspěvky: 30 Bydliště: Kozlovice u F-M
No databázi určitě využiju hlavně ty články z DD a webu, protože se zbytkem se dá i když obtížně popasovat přes rejstříky. Každopádně velké dík za všechnu tvou snahu, musela to být celkem makačka.

_________________
Je jedno jaké činy vykonáš, stejně přijde Apokalypsa.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: so leden 12, 2008 20:37 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Norec napsal:
No databázi určitě využiju hlavně ty články z DD a webu, protože se zbytkem se dá i když obtížně popasovat přes rejstříky. Každopádně velké dík za všechnu tvou snahu, musela to být celkem makačka.

rejistříky ve valné většině případů nejsou k ničemu, protože odkazují jen na věci důležité (v tom určitém modulu) a stane se že se zmíní o něčem z jiného modulu ale v rejistříku patřičné heslo není.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eyron161
Zaslal: ne leden 13, 2008 11:48 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
oggysu napsal:
Norec napsal:
No databázi určitě využiju hlavně ty články z DD a webu, protože se zbytkem se dá i když obtížně popasovat přes rejstříky. Každopádně velké dík za všechnu tvou snahu, musela to být celkem makačka.

rejistříky ve valné většině případů nejsou k ničemu, protože odkazují jen na věci důležité (v tom určitém modulu) a stane se že se zmíní o něčem z jiného modulu ale v rejistříku patřičné heslo není.


S rejstříky je právě ten problém, který popisuje Oggysu. Při tomhle množství modulů a dalších materiálů je už velmi obtížné něco najít. Vzpomínáte si třeba, že jste někde četli od albirejském skřítčím obchodníkovi jménem Pančucha. Tak mrknete do Času temna nebo Dálav a nic... Tak zkusíte OLD, protože Pančucha je skřítek a nic... Zlatá pavučina (Pančucha je obchodník) a nic... A jste v koncích, teda aspoň já jo, nevíte někdo, kde ten Pančucha sakra je? Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Kenny
Zaslal: ne leden 13, 2008 11:58 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Dech Draka,ale už nevím kterej:))

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: ne leden 13, 2008 12:26 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Je v Dechu draka č. 5/2001, ještě spolu s CP psionika Katjaka Ohnivlase.
Tady na stránkách je stručný seznam všeho co kdy vyšlo v sekci ,,Dosud vyšlo", tam jsem si to našel:)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwaihir
Zaslal: ne leden 13, 2008 21:13 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Jakým způsobem tu databázi děláš? Nějak systematicky?

Napadlo mě, že by v podstatě neměl být problém vyfiltrovat z toho všechna slova, s tím, že by ten seznam pak musel jen někdo projít a vyhodnotit, které jsou asterionské pojmy a které ne.
Zkusím na to něco napsat .

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 4
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.