Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Ostatní  ~  Eragon

Berdyan
Zaslal: st prosinec 13, 2006 12:52 Citovat
Založen: 11.5.2005 Příspěvky: 87
Už se tak trochu blíží premiera Eragona, jak vidíte film, jak berete vztah Eragon-DrD a tak? Pište, mám občas obavy že Eragona skoro nikdo nezná a i těch pár, který jméno Eragon slyšeli, tak stejně nevědí o co jde.

_________________
Dokud žiješ, nemysli na smrt, protože až smrt přijde, nebudeš mít čas myslet na minulý život.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
blaza
Zaslal: st prosinec 13, 2006 14:47 Citovat
Založen: 25.7.2006 Příspěvky: 78 Bydliště: Hradec Kralove
No ja jsem cetl prvni knihu,ale abych rekl pravdu cetl jsem lepsi. Druhy dil jsem necetl zatim, Co se tyce filmu jsem nanej zvedav, mozna mi to trochu vice priblizi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berdyan
Zaslal: čt prosinec 14, 2006 11:29 Citovat
Založen: 11.5.2005 Příspěvky: 87
Eldesta jsem četl, ale je na pár místech o dost horší než ten první díl. Každopádně na Eragona půjdu, jenom doufám že to bude za něco stát. Těch pár ukázek a trailer vypadali docela slibě. Musím jenom doufat.

_________________
Dokud žiješ, nemysli na smrt, protože až smrt přijde, nebudeš mít čas myslet na minulý život.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kenny
Zaslal: čt prosinec 14, 2006 14:17 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Mě se oba díly líbily,na to,kolik bylo autorovi v začátku je to hodně solidní kniha.Film si myslím,že bude určitě horší,hlavní hrdina se mi zdá být docela velkej slaďákSurprised)ale uvidíme,jak to dopadne.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwaihir
Zaslal: čt prosinec 14, 2006 21:18 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Berdyan napsal:
Už se tak trochu blíží premiera Eragona, jak vidíte film, jak berete vztah Eragon-DrD a tak? Pište, mám občas obavy že Eragona skoro nikdo nezná a i těch pár, který jméno Eragon slyšeli, tak stejně nevědí o co jde.


Podle mě ho zná až moc lidí. Ta knížka je strašnej brak. Mohl bych vyjmenovat x děl, který to vykrádá ( PP, Čaroděj Zeměmoří, Hvězdné války...). Navíc úroveň příběhu i úroveň literární je srovnatelná s jakoukoli podřadnější fantasy, co se jich v knihkupectvích povalují tucty. Nechápu, co na tom lidi vidí...

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Gwaihir
Zaslal: čt prosinec 14, 2006 21:28 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
http://www.moviezone.cz/movies/eragon-eragon/reviews

Tady je recenze. Ten recenzent se zcela zjevně v papírové fantasy moc nevyzná, ale tu podobnost se Star wars v tom našel okamžitě...

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Gilgalad
Zaslal: pá prosinec 15, 2006 10:53 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Včera jsem na Eragonovi byl. Knižní předlohy jsem nečetl, tak je nemohu s filmem srovnávat.
Očekával jsem, že to, co bylo v traileru, bude také většina toho ,,nej" z celého filmu - a splnilo se to. Jediná větší bitva, ve které bylo spousta záběrů pohledů seshora, ale málo detailů vlastního boje.
Místy mi to nevím proč přípomínalo staré dobré Conany a Rudou Sonju (zloduchův ,,hrad") - což ve své době byly super filmy, ale dneska filmová technika umožňuje už lepší věci.
Pěkné byly výpravné záběry na krajinu, hudba nic moc.
Docela dost logických seků, lineární a předvídatelný příběh.
Asi první půl hodiny jsem se docela nudil - cosi na způsob černých jezdců, lidská - rádoby hobití vesnice. Drak (podle mne nešťastně nadabovaný) byl jediné, co vynikalo z průměru (kromě záběrů krajiny - způsob, jakým to točili, byl obšlehlý z LOTRa).
Takže můj dojem z toho je, že Eragon je taková pohodová pohádka na jedno skouknutí, s potenciálem, který autor nebo filmaři zdaleka nevyužili, nakolik mohli.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berdyan
Zaslal: pá prosinec 15, 2006 11:32 Citovat
Založen: 11.5.2005 Příspěvky: 87
Gwaihir:o podobnosti s ostatníma autorama jsem nic neřikal, ta je opravdu až moc velká a rozhodně jsou k mání mnohem lepší knížky, ale tak nějak se mi knížka docela líbila, mnohem víc jak třeba Potter.

_________________
Dokud žiješ, nemysli na smrt, protože až smrt přijde, nebudeš mít čas myslet na minulý život.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bohdan
Zaslal: pá prosinec 15, 2006 21:18 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Co se týče toho věku, napsal to sice v 15 ale vydal to v 19 a v těch 19 to taky dost přepracoval.
První knížka se mi líbila, ovšem v té druhé mě znechutila značná podobnost děje se Star wars. Je to jako přes kopírák kdo viděl Star wars tak si podle mě dokáže určitě představit jak to dopadne.

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kenny
Zaslal: so prosinec 16, 2006 8:07 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Vzhledem k tomu,že je autor AMík,jsem tam tu podobnost našel taky hned.Prostě tyhle lidi jsou odkojený Hvězdnýma válkama.Ale prostě jak psal Berdyan,nevím čím to,ale knížka se mi dobře četla,měl jsem ji přečtenou brzy a docela se mě zalíbila a o to jde ne?Surprised)

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blaza
Zaslal: so prosinec 16, 2006 13:59 Citovat
Založen: 25.7.2006 Příspěvky: 78 Bydliště: Hradec Kralove
Sice taky rad ma knizky co se daji rychle precist ,ale taky si znich musi clovek neco vzit. Prvni dil se mi libil co do nametu a urcite do predstavy sveta. Ale jinak jsem si toho moc zni nevzal. Jinek knizky si pamatuji dejove peknou dobu ,ta to mi vsak po kratke dobe uz moc nerika. Na film se pujdu urcite podivat i kdyz to tu tak trochu skripe.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sentinel
Zaslal: ne červen 10, 2007 20:33 Citovat
Založen: 5.6.2007 Příspěvky: 12
Eragon a Eldest me tak nadchnul, ze sem ho precetl docela brzy! Tyto dve knizky sou tak uzasne a paradne se ctou, ze s toho ani nechapu! jak sme je cetl tak sem skoro, nejedl, ani nepil Laughing cetl sem i jednu noc celou Wink !!! proste nej knizky a zadne jine zatim na ne nemaji!! PS: tesim se na Empira Wink J a film skazily jak to slo Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berdyan
Zaslal: st červenec 18, 2007 10:01 Citovat
Založen: 11.5.2005 Příspěvky: 87
Tak jsem shlídnul film a sláva nikde. Jediný co spojuje knížku a film je název a jména postav.
Sentinel: z toho nespaní si nic nedělej, to se mi stává taky. Horší je když si jeden den knížku půjčíš a ještě ten den ji odložíš protože jsi jí už přečetl

_________________
Dokud žiješ, nemysli na smrt, protože až smrt přijde, nebudeš mít čas myslet na minulý život.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gwaihir
Zaslal: ne červenec 22, 2007 15:31 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Berdyan napsal:
Tak jsem shlídnul film a sláva nikde. Jediný co spojuje knížku a film je název a jména postav.
Sentinel: z toho nespaní si nic nedělej, to se mi stává taky. Horší je když si jeden den knížku půjčíš a ještě ten den ji odložíš protože jsi jí už přečetl


Co je na tom tak hrozného?
Horší je, když si ji koupíš.
A nejhorší je, když ji koupíš a odložíš nedočtenou...

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.