Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  Aplikace DrD+ podruhé

Shark
Zaslal: so listopad 04, 2006 18:11 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Důležité upozornění

Mezní termín pro případné zahrnutí vašich podnětů do aplikací je 10. 11. 2006! Poté se začne s jejich sazbou a další zásahy budou již obtížné. Takže pokud ještě nějaké připomínky máte, neváhejte a pište.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
unnamed
Zaslal: st listopad 08, 2006 21:25 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Jen tak jsem si něco hledal v aplikacích k DrD+ v modulu Čas Temna a narazil jsem na věc, co mi trošku vrtá hlavou. Strana 37 8.2.1 Zaostření vůle... jako by byl o 1 úroveň nebo 2 úrovně výš... je to ohledně magenergie (nechce se mi to celé vypisovat), prostě jde o to, že magenergie se neurčuje podle úrovně, ale podle vůle a počítat to jako že si možná dá další úroveň bod do vůle je nesmysl.


Naposledy upravil unnamed dne pá listopad 10, 2006 14:33, celkově upraveno 1 krát.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Bohdan
Zaslal: čt listopad 09, 2006 15:05 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Nezapomeňte mi na to snížení potřebný síly kordy rapíry -1 Wink

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: čt listopad 09, 2006 15:33 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Jo a ještě mám poznámku k elfímu trnu. Dal bych mu něco víc do a) zranitelnosti nebo b)útočnosti... důvod? krátký široký meč je stejně dobrý, ale má o 1 menší potř. sílu... tak at se to nějak vykompenzuje..nebo c)mu třeba snižte potř. sílu na +3 (elfové nejsou žádní siláci a aby jejich tradiční zbraň měla PS 5, to se mi nezdá moc pěkné - no a prostě si myslím, že mají lehčí zbraně než lidi).

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Nazarei
Zaslal: čt listopad 09, 2006 21:03 Citovat
Založen: 17.4.2006 Příspěvky: 63 Bydliště: Praha
unnamed napsal:
Jen tak jsem si něco hledal v aplikacích k DrD+ v modulu Čas Temna a narazil jsem na věc, co mi trošku vrtá hlavou. Strana 37 8.2.1 Zaostření vůle... blablabla jako by byl o 1 úroveň nebo 2 úrovně výš... je to ohledně magenergie (nechce se mi to celé vypisovat), prostě jde o to, že magenergie se neurčuje podle úrovně, ale podle vůle a počítat to jako že si možná dá další úroveň bod do vůle, to je kravina.


Podle urovne se urcuje sfera, z ktery muzes cerpat magenergii. Kdyz cerpas magenergii z nizsi sfery, ziskavas mahgenergie vic (Vol + uroven - sfera + 5).
Pr. Carodej na 6. je jako na 8., takze muze cerpat z 8. sfery, ale kvalita nemuze presahnout jeho uroven, takze bude cerpat z 6., a to Vol + 5 + 2 (uroven - sfera). Takze si to muzes prelozit jako ze ziskava o +2 magenergie vic.

_________________
Co te nezabije, to se te pokusi zabit znovu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Shark
Zaslal: pá listopad 10, 2006 6:53 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Nazarei napsal:
unnamed napsal:
Jen tak jsem si něco hledal v aplikacích k DrD+ v modulu Čas Temna a narazil jsem na věc, co mi trošku vrtá hlavou. Strana 37 8.2.1 Zaostření vůle... blablabla jako by byl o 1 úroveň nebo 2 úrovně výš... je to ohledně magenergie (nechce se mi to celé vypisovat), prostě jde o to, že magenergie se neurčuje podle úrovně, ale podle vůle a počítat to jako že si možná dá další úroveň bod do vůle, to je kravina.


Podle urovne se urcuje sfera, z ktery muzes cerpat magenergii. Kdyz cerpas magenergii z nizsi sfery, ziskavas mahgenergie vic (Vol + uroven - sfera + 5).
Pr. Carodej na 6. je jako na 8., takze muze cerpat z 8. sfery, ale kvalita nemuze presahnout jeho uroven, takze bude cerpat z 6., a to Vol + 5 + 2 (uroven - sfera). Takze si to muzes prelozit jako ze ziskava o +2 magenergie vic.


Nazarei to celkem vystihl, jen bych upřesnil, že v příkladu uvedený čaroděj na 6. úrovni nemůže čerpat magenergii z 8. sféry, ale může čerpat magenergii z 6. sféry a níže, jako by byl na 8. úrovni, tj. podle výše uvedeného vzorce.

Unnamede, zase sis pořádně nepřečetl veškerý relevantní text. Ještě bych tě chtěl upozornit, abys lépe volil používané výrazy. Tvé připomínky byky doposud více méně věcné, neslušné výrazy však jejich kvalitu značně snižují.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ludděk Rájecký
Zaslal: pá listopad 10, 2006 11:57 Citovat
Založen: 1.10.2004 Příspěvky: 55 Bydliště: Děčín, Minkor, cesta (čti kolej v Praze :+)
unnamed napsal:
Jo a ještě mám poznámku k elfímu trnu. Dal bych mu něco víc do a) zranitelnosti nebo b)útočnosti... důvod? krátký široký meč je stejně dobrý, ale má o 1 menší potř. sílu... tak at se to nějak vykompenzuje..nebo c)mu třeba snižte potř. sílu na +3 (elfové nejsou žádní siláci a aby jejich tradiční zbraň měla PS 5, to se mi nezdá moc pěkné - no a prostě si myslím, že mají lehčí zbraně než lidi).


Nevidím důvod. To, že krátký meč má stejné charakteristiky, ale o 1 nižší PS je sice pravda, ale i v naší historii je spousta zbraní, které se používaly, i když byl mírně horší, než jejich obdoby. Třeba proto, že byly "cool". A přiznejme si, že ta rozmezí čísel nejsou v DrD+ moc velká, když zvýšíš jednu z daných hodnot, tak se někdo ozve, že "elfí trn je jen slabší, než "dosaďte-si-libovolnou-zbraň" a proč pak používat elfí trn a ne tuto zbraň?". Takže tak už to občas je, prostě se nedá s onou zbraní zavděčit všem. Zase poskytuje prostor pro silnější postavy, a ty, kteří si řeknou "elfí trn je pěknej a neobvyklej, vyplatí se mi do něj jít i za tu cenu".
A konkrétně elfí trn jsem dělal hlavně podle obrázku.

_________________
Pravidlo je jen jedno. Vypustit šíp v okamžiku, kdy se letka dotkne tváře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
unnamed
Zaslal: pá listopad 10, 2006 14:35 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
To Ludděk Rájecký:
Dobrá tedy. Wink

To Nazarei:
Děkuji za vysvětlení, teď už je to pro mne více srozumitelné. Smile

To Shark:
Spíš to bude nedostatečné porozumění textu (v mém případě), protože jsem si to vážně přečetl celé.
Za své nevhodné výrazy se samozřejmě omlouvám. V té době, co jsem psal tuto zprávu jsem měl velmi omezený čas a vůbec jsem nepřemýšlel o tom, jaké výrazy používám. Šlo mi spíše o obsah než o formu (což byla nejspíše chyba).
Toto nevhodné slovo jsem již nahradil slovem, které by mělo být bez závady. Děkuji za upozornění. Laughing

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Shark
Zaslal: so listopad 11, 2006 20:02 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Uzávěrka byla provedena, děkuji všem za jejich názory a připomínky.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Eyron161
Zaslal: so leden 27, 2007 23:52 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Až teď jsem si všiml, že na aplikaci bojového umění skřítků se v aplikacích Pluska zapomnělo, respektive odbylo tím, že se tam dají naučit Bojovníkovi finty z boje beze zbraně... Nebo byl důvod v tom, že by to narušovalo systém pravidel? Protože aplikace pro 1.6 mi přišli velmi silné a nevyváženě zasahovaly do systému. Do ale zas na druhou stranu, co bylo v 1.6 vyvážené Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Shark
Zaslal: ne leden 28, 2007 13:38 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Eyron161 napsal:
Až teď jsem si všiml, že na aplikaci bojového umění skřítků se v aplikacích Pluska zapomnělo, respektive odbylo tím, že se tam dají naučit Bojovníkovi finty z boje beze zbraně... Nebo byl důvod v tom, že by to narušovalo systém pravidel? Protože aplikace pro 1.6 mi přišli velmi silné a nevyváženě zasahovaly do systému. Do ale zas na druhou stranu, co bylo v 1.6 vyvážené Smile


Nezapomnělo. Máš pravdu v tom, že DrD+ je daleko komplexnějsí a jelikož jsme pouze aplikátoři, nikoli autoři pravidel DrD+, rozhodli jsme se skřítčí bojová umění neaplikovat, abychom nenarušili rovnováhu v systému. Navíc i samotné DrD+ je koncipováno "západně" a s prvky východních bojových umění zatím příliš nepočítá.
K aplikaci bojových umění pro DrD 1.6 se vyjadřovat příliš nemohu, protože nejsem jejím autorem, každopádně v nové verzi, která by se měla objevit na CD, budou bojová umění o něco oslabena.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Shark
Zaslal: so únor 10, 2007 15:55 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Na http://www.lopuch.cz/home.php?klub=draci_doupe_plus naleznete finální vysázené verze aplikací asterionských modulů.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Gowery
Zaslal: so únor 10, 2007 18:24 Citovat
Založen: 1.11.2006 Příspěvky: 54 Bydliště: Kaer Morhen
Shark napsal:
K aplikaci bojových umění pro DrD 1.6 se vyjadřovat příliš nemohu, protože nejsem jejím autorem, každopádně v nové verzi, která by se měla objevit na CD, budou bojová umění o něco oslabena.

To je, myslím, velmi rozumné. Za každou výhodu je třeba postavě dát taky nějakou nevýhodu, aby nebyla narušena rovnováha systému. A co si vzpomínám, tak skřítčí bojová umění byly munchkinův ráj Smile .

_________________
THERE'S NO JUSTICE.
THERE'S JUST ME.
-Death
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Shark
Zaslal: ne únor 11, 2007 17:20 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Na http://www.altar.cz/drd/index.html#aplikace jsou ke stažení aktualizované aplikace pro DrD 1.6.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
unnamed
Zaslal: ne únor 25, 2007 17:09 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Už mi to nějakou dobu vrtalo hlavou (Aplikace Čas temna str. 30,31). Mluvím o Lienově sekeře a meči od Taranise. V DrD 1.6 Lienova sekera přidávala životy svému nositely za určitý počet soupeři ubraných životů. Taranisův meč zase životy ubíral (pokud nositelem nebyl hrdina nebo něco podobného). V aplikacích DrD+ však zranění přidává jak Taranisův meč (což je správně), tak i Lienova sekera ( což bude asi překlep). Takže by tam měla mít napsáno "...ubere jeden bod zranění svému držiteli." místo "Za každých 10 bodů zranění, které způsobí protivníkovi, přidá jeden bod svému držiteli."

Doufám, že je to napsáno srozumitelně. Laughing

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 6 z 7
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.