Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  Aplikace DrD+ podruhé

Shark
Zaslal: ne říjen 01, 2006 8:36 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Do tohoto tématu můžete psát své připomínky ke zveřejněným aplikacím.

Pro lepší orientaci vždy na začátku uvádějte, o aplikaci jakého modulu se ve Vašem případě jedná, a příslušnou stránku, na niž odkazujete.

Děkujeme.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Shark
Zaslal: po říjen 02, 2006 12:09 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Kompletní aplikace jsou k dispozici zde:

http://asterionrpg.cz/index.php?id=aplikace


Naposledy upravil Shark dne čt říjen 05, 2006 14:15, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
unnamed
Zaslal: po říjen 02, 2006 16:59 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Zatím jsem to jen tak proletěl a zarazil jsem se u jedné věci v modulu Obloha z listí a drahokamů.
Luk ramawi jste v aplikacích pojali jako krátký skládaný luk bez nějakých výhod.
A teď k textu z modulu a mé představě o ramawi. V modulu se píše, že je ramawi v mnoha ohledech lepší než dlouhý luk a dále pak dokáže vysílat šípy s velkou razancí. A jak se to projevilo v aplikacích? Ramawi má menší dostřel a zranění než dlouhý luk, který má předčit. Surprised
Další věc ohledně ramawi. Ramawi má zraňovat myšlenkové bytosti, jako by to byla magická zbraň - což v aplikacích vůbec není. Dovolil bych si poradit tuto věc změnit a tudíž střelecká zdatnost by neměla přinášet nic speciálního. Ne všichni elfové musí být "hraničáři", aby ramawi používali. Ten LUK je magický, ne hraničář. Wink
No to je moje počáteční vyjádření k aplikacím. Nemám zrovna moc volného času, abych to projel všechno, ale snad ho budu brzo mít..

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
oggysu
Zaslal: po říjen 02, 2006 17:03 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Ode mě jen něco ke zbraním: sart by měl být podle mě v kategorii šavle a tesáky. Pokud by to neznamenalo větší komplikace, zavedl bych spíš pro kord a rapír novou kategorii, popř je zařadil mezi šavle též.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: po říjen 02, 2006 17:32 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
S ramawi plně souhlasim s unnamed
sart se mi k těm měčům normálně hodí
rapír a kord mezi šavle nikdy!!!! co to s nima má co podobnýho je to prostě úzkej meš na šerm.
akorát nechápu proč potřebujou sílu +4 ??? dy´t josu lehký a dýlku mají taky jen +2
Jinak se mi strašně líbí golemové a nemrtví
akorát jste mě zklamali s Psyonikem to teda nevim jak budou teďka zabíjet ty kouzelníky když na tom sami nebudou o moc líp (neberte to jako ortodoxní názor i když přece...)

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: po říjen 02, 2006 17:41 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
To oggysu: Na sart jsem už upozorňoval v minulém foru, ale snad to prosadíš (mě se to jak se zdá nepovedlo). Wink
To Bohdan: Viděl jsi někdy katanu? Sart je něco na tento způsob. Čepel broušená pouze po jedné straně (vyjímkou jsou katany které jsou broušeny u vrcholu ostří i na druhé straně).


Naposledy upravil unnamed dne po říjen 02, 2006 17:43, celkově upraveno 1 krát.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
unnamed
Zaslal: po říjen 02, 2006 17:42 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Oups...nějak se to odeslalo dvakrát. Laughing

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Bohdan
Zaslal: po říjen 02, 2006 18:59 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Vim jak vypadá Sart
a viděl jsem jak se snim bojuje a když vidim jak se bojuje se šavlí tak mi to příjde rozhodne blíž k meči.
i když pro mě by mohli bejt šavle a meče stejná kategorie nevidim v jejich používání žádnej velkej rozdíl a ty finty jsou taky to samý. Tak nevim

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwaihir
Zaslal: po říjen 02, 2006 19:17 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
S tím zraňováním MB souhlasím, ale nějaký krátký luk z ptačích kostí bude mít těžko větší razanci než klasický dlouhý luk anglického typu. Spíš to bude něco jako krátký skládaný. Výhoda je taky ve snadnějším pohybu v lese s ramavi než s DL. lukem.

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Gwaihir
Zaslal: po říjen 02, 2006 19:20 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Co se vám zdá na potřebné síle +4 tak velkého? To je jako krátký široký meč. Uvědomte si, že kord není o moc lehčí, ale za to je delší a tudíž se s ním hůř mává... Navíc +4 opravdu není moc.

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
unnamed
Zaslal: po říjen 02, 2006 19:55 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Gwaihir napsal:
S tím zraňováním MB souhlasím, ale nějaký krátký luk z ptačích kostí bude mít těžko větší razanci než klasický dlouhý luk anglického typu. Spíš to bude něco jako krátký skládaný. Výhoda je taky ve snadnějším pohybu v lese s ramavi než s DL. lukem.

A ohledně snadnějšího pohybu v lese - to v pravidlech DrD+ není, takže je to hráčům poměrně na nic, protože když se to vezme kolem a kolem, tak je ramawi lepší v modulu než v aplikacích.


Naposledy upravil unnamed dne út říjen 03, 2006 17:39, celkově upraveno 1 krát.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Bohdan
Zaslal: po říjen 02, 2006 21:20 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Krátký široký meč váží 1,7 kg a kord 0,8 a rapír 0,9
to mě docela jako váhovej rozdíl příjde že je o něco delší to možná jo ale pravidlově má dýlku 2 což je stejně a poloviční váha to se s tim máchá hnedka o dost líp než aby to mělo stejnou potřebou sílu kór když je to bodná s trapnym zraněnim a která spíš jen šťouchá než bodá je to asi tak jako zranění od vosy ale to tak bylo vždycky (Teda od osy když máte koženou zbroj). +4 nepříjde moc barbarovi s vyjimečnejma ale některejm normálnim lidem to možná příjde. A upřímě si snad nedokážu představit někohokdo chytne kord obouruč.

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: po říjen 02, 2006 21:23 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
ještě k tomu Ramawi: pro pohyb lesem si ho přece složim v tom byla ta výhoda na normální DRD žádný jiný neskládací nebyli. A napsanej jako dlouhej byl tak nevim proč dělat z elfů ještě větší socky.

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: út říjen 03, 2006 10:01 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Bohdan napsal:
S ramawi plně souhlasim s unnamed
sart se mi k těm měčům normálně hodí
rapír a kord mezi šavle nikdy!!!! co to s nima má co podobnýho je to prostě úzkej meš na šerm.
akorát nechápu proč potřebujou sílu +4 ??? dy´t josu lehký a dýlku mají taky jen +2
Jinak se mi strašně líbí golemové a nemrtví
akorát jste mě zklamali s Psyonikem to teda nevim jak budou teďka zabíjet ty kouzelníky když na tom sami nebudou o moc líp (neberte to jako ortodoxní názor i když přece...)


Sart: díval jsem se na různé druhy japonských mečů a jsou mezi nimi i typy podobné sartu, tedy oboustranně broušené s úzkou čepelí a výrazným hrotem. Sart tedy u mečů zůstane.

Síla: Ta Potřebná síla zohledňuje hlavně fakt, jak je těžké se s danou zbraní naučit efektivně bojovat, nejen to, že by ho postava neunesla.

V době, kdy vznikala psionika, se nám to jevilo jako nejlepší a nejjednodušší řešení, nikdo tehdy neměl v úmyslu se novým povoláním výrazněji zabývat. Vhodná by asi byla nějaké kombinace theurga se specializací na mentální praktiky a čarodeje se specializací mentální/investigativní magie.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Shark
Zaslal: út říjen 03, 2006 11:09 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
unnamed napsal:
Zatím jsem to jen tak proletěl a zarazil jsem se u jedné věci v modulu Obloha z listí a drahokamů.
Luk ramawi jste v aplikacích pojali jako krátký skládaný luk bez nějakých výhod.
A teď k textu z modulu a mé představě o ramawi. V modulu se píše, že je ramawi v mnoha ohledech lepší než dlouhý luk a dále pak dokáže vysílat šípy s velkou razancí. A jak se to projevilo v aplikacích? Ramawi má menší dostřel a zranění než dlouhý luk, který má předčit. Surprised
Další věc ohledně ramawi. Ramawi má zraňovat myšlenkové bytosti, jako by to byla magická zbraň - což v aplikacích vůbec není. Dovolil bych si poradit tuto věc změnit a tudíž střelecká zdatnost by neměla přinášet nic speciálního. Ne všichni elfové musí být "hraničáři", aby ramawi používali. Ten LUK je magický, ne hraničář. Wink
No to je moje počáteční vyjádření k aplikacím. Nemám zrovna moc volného času, abych to projel všechno, ale snad ho budu brzo mít..


K první části příspěvku: Vytrháváš svá tvrzení z kontextu. V Obloze z listí a drahokamů se doslova píše (s. 12): Pak se mu ale zbraň stává věrným služebníkem, v mnoha ohledech lepší než běžný dlouhý i krátký luk. Nad prvním ramawi dominuje svou skladností, nad druhým pak razancí, s jakou je schopen vysílat střely.

Tedy jinak řečeno:
a) ramawi je skladnější než dlouhý luk
b) ramawi střílí s větší razancí než krátký luk

IMHO obě kritéria krátký skládaný luk z pravidel DrD+ splňuje.

Zajímavou alternativou by možná bylo stanovit, že skládané luky z pravidel = asterionský ramawi. Ale nevím, zda by to bylo udržitelné.

Ke zranitelnosti MB: uvažuji o novém řešení na základě připomínek z tohoto tématu, ale musím ho promyslet.


Naposledy upravil Shark dne út říjen 03, 2006 11:25, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 7
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.