Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  Aplikace DrD+ podruhé

unnamed
Zaslal: ne říjen 08, 2006 18:02 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
To Shark:
Nemáš nějaký odkaz na obrázek? Hledal jsem, ale našel jsem všechno možný, jen nevím co si pod tím názvem představuješ.
To Cenis:
Tvůj pohled na věc sdílím. Wink

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
oggysu
Zaslal: ne říjen 08, 2006 18:16 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Ten obrázek je sice neurčitý...ale budiž. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: ne říjen 08, 2006 18:16 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
unnamed napsal:
To Shark:
Nemáš nějaký odkaz na obrázek? Hledal jsem, ale našel jsem všechno možný, jen nevím co si pod tím názvem představuješ.
To Cenis:
Tvůj pohled na věc sdílím. Wink


Já ho našel zde:

Křížek, Leonid - Čech, Zdirad J. K., Encyklopedie zbraní a zbroje, Praha 1999, s. 114.

Bohužel nemám nyní k dispozici scanner, takže ti v tuto chvíli víc nepomohu. Smile

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Eyron161
Zaslal: po říjen 09, 2006 12:02 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Tak především jsem rád, že už jakési aplikace pro Plusko jsou a taky jsem rád, že nejsou finální.

Co se týká ramawi, opravdu jsem pro, aby se zohlednila nějaká výhoda tohoto luku, např jejich účinnost proti MB, už jen kvůli tomu že podle ceníku v ZP stojí ramawi 127 zl což je 10x víc než obyčejný dlouhý luk (12 zl)

Dále bych chtěl napsat něco o knězi. Právě jsem dočetl znova VTB a napadala mě spousta věcí, jak by se dali schopnosti jednotlivých kněží aplikovat. Z tohohle pohledu mi přijde aplikace kněze dost odbytá. Pokud by o to byl zájem, docela rád bych to zkusil někdy v budoucnu zpracovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Shark
Zaslal: po říjen 09, 2006 21:17 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Eyron161 napsal:
Tak především jsem rád, že už jakési aplikace pro Plusko jsou a taky jsem rád, že nejsou finální.

Co se týká ramawi, opravdu jsem pro, aby se zohlednila nějaká výhoda tohoto luku, např jejich účinnost proti MB, už jen kvůli tomu že podle ceníku v ZP stojí ramawi 127 zl což je 10x víc než obyčejný dlouhý luk (12 zl)

Dále bych chtěl napsat něco o knězi. Právě jsem dočetl znova VTB a napadala mě spousta věcí, jak by se dali schopnosti jednotlivých kněží aplikovat. Z tohohle pohledu mi přijde aplikace kněze dost odbytá. Pokud by o to byl zájem, docela rád bych to zkusil někdy v budoucnu zpracovat.


Ramawi dozná úprav.

Z mého pohledu mi aplikace kněze odbytá nepřijde, neb většinu toho, co je popsáno v VTB, dokáže pluskový kněz pomocí svých zázraků. S Karlem Makovským jsme proto nepovažovali za nutné ho dále překopávat. Jestli se ti chce ale na knězi pracovat, tak samozřejmě můžeš, nikdo ti v tom bránit nebude.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Eyron161
Zaslal: út říjen 10, 2006 1:43 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Kněz: Ano, uznávám, to máš pravdu, dá se to řešit pomocí zázraků. Osobně bych to asi řešil tak, že bych hráči poskytl nějaký hrubý přehled "běžných zázraků", které jeho bůh poskytuje. IMHO kněz by to měl vědět, doví se to např prostřednictvím své církve nebo mu to napoví samotný bůh. Dobře se dá vycházet z Aplikací pro Drd 1.6, kde jsou jednotlivé schopnosti popsány. K mé lítosti však v naší družině zaím kněz chybí Sad

Kord: Nejsem sice žádný šermíř, ale přijde mi oboruční držení kordu nebo rapíru jako nesmysl. Už tady někdo psal, že tvar jílce u těchto zbraní to ani neumožňuje. Proto bych to v aplikaci nějak omezil, nebo možná ještě lépe zakázal.

Eduki: Aplikace této rostlinné zbraně mi přijde velmi slabá a to jak v ohledu k aplikaci pro Drd1.6 tak v ohledu na popis v modulu (ZHZaM).
Eduki podle aplikace + způsobuje postižení: Doména fyzická, Prudkost
minuta, Zdroj aktivní, Vlastnost Odl, Nebezpečnost +12, Velikost 6, Živlová příslušnost ?Vo,Účinek ?Únava τ (Velikost), Obr: -Velikost/2?, Doba propuknutí 1 kolo.
Pokud správně chápu pravidla pro postižení, v praxi to znamená, že průměrného odpočatého člověka (Vdr 10) by eduki usmrtilo NEJDŘÍVE za 5 minut a do bezvědomí by se dostal nejdříve za 4 min!!! (v případě že ani jednou neuspěje při vyhodnocení poškození, jednalo by se o smrt vyčerpáním)
To je podle mě dost rozdíl, když se v modulu doslava píše, že "zasažený cíl je během minuty zbaven veškerých tekutin v těle"
V aplikaci Drd1.6 je zásah popsán jako past odl - 6 - 1k6 / 3+3k6, přičemž navíc bere 5 nebo 15 bodů únavy a snižuje na 1+1k6 kol Uč i Oč o 1.

Jsem pro výrazně eduki posílit, například zvýšením prudkosti na kolo. Taky by možná stálo za zvážení, jestli eduki skutečně bere únavu nebo působí zranění, dle mého to druhé. Také bych možná znesnadnil samotný zásah eduki třeba tím, že všechny postihy za chyběšjící dovednost by byly dvojnásobné a přidal bych past pro vrhače, zda se mu eduki neaktivuje v ruce či ústech (při střelbě z foukačky), přičemž by poté sám čelil danému postižení.

Zatím vše, ale já zas něco najdu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Shark
Zaslal: út říjen 10, 2006 5:44 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Eyron161 napsal:
Kněz: Ano, uznávám, to máš pravdu, dá se to řešit pomocí zázraků. Osobně bych to asi řešil tak, že bych hráči poskytl nějaký hrubý přehled "běžných zázraků", které jeho bůh poskytuje. IMHO kněz by to měl vědět, doví se to např prostřednictvím své církve nebo mu to napoví samotný bůh. Dobře se dá vycházet z Aplikací pro Drd 1.6, kde jsou jednotlivé schopnosti popsány. K mé lítosti však v naší družině zaím kněz chybí Sad

Kord: Nejsem sice žádný šermíř, ale přijde mi oboruční držení kordu nebo rapíru jako nesmysl. Už tady někdo psal, že tvar jílce u těchto zbraní to ani neumožňuje. Proto bych to v aplikaci nějak omezil, nebo možná ještě lépe zakázal.

Eduki: Aplikace této rostlinné zbraně mi přijde velmi slabá a to jak v ohledu k aplikaci pro Drd1.6 tak v ohledu na popis v modulu (ZHZaM).
Eduki podle aplikace + způsobuje postižení: Doména fyzická, Prudkost
minuta, Zdroj aktivní, Vlastnost Odl, Nebezpečnost +12, Velikost 6, Živlová příslušnost ?Vo,Účinek ?Únava τ (Velikost), Obr: -Velikost/2?, Doba propuknutí 1 kolo.
Pokud správně chápu pravidla pro postižení, v praxi to znamená, že průměrného odpočatého člověka (Vdr 10) by eduki usmrtilo NEJDŘÍVE za 5 minut a do bezvědomí by se dostal nejdříve za 4 min!!! (v případě že ani jednou neuspěje při vyhodnocení poškození, jednalo by se o smrt vyčerpáním)
To je podle mě dost rozdíl, když se v modulu doslava píše, že "zasažený cíl je během minuty zbaven veškerých tekutin v těle"
V aplikaci Drd1.6 je zásah popsán jako past odl - 6 - 1k6 / 3+3k6, přičemž navíc bere 5 nebo 15 bodů únavy a snižuje na 1+1k6 kol Uč i Oč o 1.

Jsem pro výrazně eduki posílit, například zvýšením prudkosti na kolo. Taky by možná stálo za zvážení, jestli eduki skutečně bere únavu nebo působí zranění, dle mého to druhé. Také bych možná znesnadnil samotný zásah eduki třeba tím, že všechny postihy za chyběšjící dovednost by byly dvojnásobné a přidal bych past pro vrhače, zda se mu eduki neaktivuje v ruce či ústech (při střelbě z foukačky), přičemž by poté sám čelil danému postižení.

Zatím vše, ale já zas něco najdu Smile


Co se týče kněze v DrD 1.6, tam původně takové povolání neexistovalo, takže ho Karel Makovský musel vytvořit. Kdyby existovalo, také bychom se snažili jeho konstrukce využít a ne ji zcela přestavovat.

K eduki se musí vyjádřit Luděk, v DrD 1.6 by tu únavu nemělo ubírat, ale naopak přidávat (chybička se vloudila).


Naposledy upravil Shark dne ne leden 28, 2007 13:40, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Eyron161
Zaslal: út říjen 10, 2006 9:23 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Kněz: Jasně, v Drd 1.6 kněz není, ale v aplikacích 1.6 pro VTB je poměrně dobře zpracován a právě odtud bych čerpal inspiraci pro typické zázraky jednotlivých bohů.

Eduki: Asi jsem se nevyjádřil jasně, podle aplikací eduki přidává body únavy, tedy unavuje, ale podle mě, když tělem prorůstá šílenou rychlostí nějaká rostlina, která vysává krev a ostatní tekutiny, jedná se dle mého spíš o klasické zranění.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
oggysu
Zaslal: út říjen 10, 2006 14:46 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Ona ale nezraňuje v klasickém slova smyslu, ale právě jen oslabuje tím, že vysává ty tekutiny... a tomu nejlépe odpovídá postižení. Jinak: když běháš, taky máš pak nedostatek vody a musíš se napít, ale podle pravidel by ti přiibyla únava, ne ZRANĚNÍ. Podle mě je unáva zcela na místě, i když bych také souhlasil s kupřikladu zvýšením účinku v případě neúspěchu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: út říjen 10, 2006 14:51 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
To Eyron161: Asi jsem přišel na to, proč ti vycházejí taková velká čísla u eduki.
Vdr (výdrž) "průměrného" člověka, který má sílu 0 a vůli 0 je 0. Vdr se počítá sil+vol/2. Ty sis nejspíše spletl výdrž s mezí únavy. Wink

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Eyron161
Zaslal: út říjen 10, 2006 17:45 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Zase moje chyba, čísla odpovíají, jen jsem zaměnil pojmy Vdr a mez únavy, ano, průměrný člověk má Vdr 0, tím pádem Mez únavy 10, nic to nemění na tom, že by zemřel nejdříve po pěti minutách...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Kenny
Zaslal: st říjen 11, 2006 7:50 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Pravda že prudkost minuta je pomalá,možná bych dal kolo.
Myslím si,že popisu Eduki odpovídá,že normální člověk bude do minuty po zasažení mrtev.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eyron161
Zaslal: st říjen 11, 2006 9:48 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
K eduki mě napadla ještě jedna věc, co kdyby si oběť při vyhodnocování postižení přičítala jako bonus Ochranu zbroje? Myslim, že by to bylo logické...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
unnamed
Zaslal: st říjen 11, 2006 12:20 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Eyron161 napsal:
K eduki mě napadla ještě jedna věc, co kdyby si oběť při vyhodnocování postižení přičítala jako bonus Ochranu zbroje? Myslim, že by to bylo logické...

Nevidím žádný důvod, proč by se měla přičítat zrovna ochrana zbroje.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Bohdan
Zaslal: st říjen 11, 2006 14:05 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Popínavka si cestu najde tak i tak, možná plná plátová by ji zpomalila. Ale ten kdo ji unese nebude mít asi s tou pastí problém.

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 4 z 7
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.