Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  Aplikace DrD+ podruhé

Kibe
Zaslal: so říjen 07, 2006 8:40 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
neviděl jsem aplikaci, tak nemůžu plnohodnotně přispět, ale chytit kord do obou rukou může tak hobit, skřítek,....nehledě na to, že rukojeť mívá tak dělanou záštitu, že to jednoduše je na nic(na obouruč je potřeba delší rukojeti, kvůli posouvání rukou a menší páce při rotacích)...co se týče bonusu za sílu(nevím co ty čísla znamenaj...asi to je jinak než v normálních pravidlech), tak kord je rozhodně náročnější než krátký meč, ale širokáč je na tom podobně, ne-li hůř(nehledě na to, že s kordem-ten je ještě docela ok, rapírem nebo fliretem je docela problém, když narazíte na nepřítele v kovové zbroji...plocha na kretou můžete účinně zaútočit je značně omezena)

to s tím zraňováním MB se dá pochopit, ale moc se mi nelíbí démonizování ramawi...jestli se dobře pamatuju, tak ramawi má v drd1.6 útočnost -1 (stejně jako krátký luk) což může být asi 35-40lbs, +0 by bylo asi tak 40-50lbs a +1 asi 50-60lbs(při standartním-angl. tvaru lučiště)... tím bych chtěl zároveň upozornit, že útočnost se odvíjí víceméně od síly nátahu, tvaru lučiště a kvalitě materiálu a jeho zpracování...takže pokud by někdo opravdu silný chtěl krátký luk +3(útoč.) a měl člověka, který mu ho vyrobí, tak není problém...s tím, že bonus za sílu se rovná bonusu útočnosti v rozmezí -2 - +2(zhruba, ale docela to vychází)...ale na víc než +2útoč.(+3) už je potřeba o dost síly víc než z +1 na +2...tam je asi určitá hranice úcinnosti materiálu a využití energie při standartí hmotnosti šípů.

poznámka...když jsem několikrát učil střílet různou veřejnost, tak asi 75% dospělých chlapů není schopno efektivně vystřelit z luku +1(50lbs)...je to taky trochu o cviku, ale taky to je docela silově náročný...ale v dnešní době je lidstvo dost degenerovaný Evil or Very Mad .

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: so říjen 07, 2006 10:41 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Bavil jsem se s kamarádkou z historického šermu, která se specializovala na klasické rytířské meče a zároveň bojovala i se samurajskými meči a potvrdila mi, že se s oběma bojuje podstatně rozdílně. Pokud by byl tedy sart obdobou samurajského meče, pak by pro něj měla být vytvořena nejspíše zvláštní zbraňová kategorie. Dle jejích slov: se samurajákem můžeš provádět jenom medvěda, kance a střechu. Kupodivu tohle jsem pochopil i já... Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: so říjen 07, 2006 12:30 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
peca napsal:
Jak uz bylo receno, potrebna sila zbrane nevyjadruje to, kolik zbran vazi, ale jak je snadne ji dobre ovladat (efektivne ji pouzivat). Zaroven je to jakysi vyvazovaci parametr. Cili "lepsi" zbrane maji vyssi potrebnou silu. Tady je to potreba brat trochu s rezervou, ale plati, ze potrebna sila se vypocte z Utocnosti, Zrane zbrane a Krytu tajnym postupem. Proc je ten vyvazovaci vzorecek tajny mi nejak uniklo, ale je to tak. Vzhledem k tomu, ze aplikace delali uplne jini lide, nez plusko, tak bych se vubec nedivil, kdyby se k nim tato informace nedonesla (mea culpa :-/ ).

Bohuzel nemam cas cist aplikace, abych nalezite pripominkoval, navic nemam ani radne nastudovany Asterion, abych si dokazal spravne zmapovat nektere problemy. Kazdopadne co se zbrani kordu podobnych tyce, tak (bacha, vzivote jsem to nevidel nez ve filmu!) mozna by si skutecne zaslouzily samostatnou skupinu. Teoreticky by se jim potom dala snizit potrebna sila na ukor drzeni obouruc (fakt nevim, jak kordem obouruc bojovat, byt by to byla jen obcasna pomoc 2. rukou).

No a co se tyce magickeho luku ramawi a jeho zranovani myslenkovych bytosti, tak si uvedomte, ze zraneni dela sip, ne luk. Z hlediska pluska je luk, ktery zpusobuje magicke zraneni docela blbost. Asi by se to dalo nakonec nejak silene okecat, ale momentalne me nenapada jak. Co je pochopitelne mozne, to je vyssi Utocnost vuci MB, protoze luk umozni lepsi zamireni prave MB. To se akceptovat da. Jinak byste tim lukem museli onu MB umlatit nablizko Smile Podobne ulety patri do DrD0 (klasicke draci doupe), ADnD a jim podobne, kde se nad fungovanim veci nikdo moc nezastavuje.


Kord a spol.: Nejsem autorem zbraní, ale v principu se nebráním tomu, aby zbraně typu kord a rapír měly samostatnou dovednost. To by ovšem s sebou mimo jiné neslo nutnost vymyslet x příslušných fint. Jestli se toho někdo chopí, budiž.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Shark
Zaslal: so říjen 07, 2006 12:32 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
oggysu napsal:
Bavil jsem se s kamarádkou z historického šermu, která se specializovala na klasické rytířské meče a zároveň bojovala i se samurajskými meči a potvrdila mi, že se s oběma bojuje podstatně rozdílně. Pokud by byl tedy sart obdobou samurajského meče, pak by pro něj měla být vytvořena nejspíše zvláštní zbraňová kategorie. Dle jejích slov: se samurajákem můžeš provádět jenom medvěda, kance a střechu. Kupodivu tohle jsem pochopil i já... Cool


Bohužel někde došlo k "nešťastnému" vyjádření, že sart = +/- katana. To však není pravda. Schválně jsem si vyhledal různé druhy japonských mečů a našel jsem některé, které se od těch evropských zas až tolik neliší. Čili znovu: sart zůstane u mečů.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
peca
Zaslal: so říjen 07, 2006 13:13 Citovat
Založen: 9.3.2005 Příspěvky: 13
Bohdan napsal:
Milý Peco v původním textu bylo napsáno že projektili vystřelené z luku se berou jako magické. při tom luk sám o sobě magický není, jestli si to dobře pamatuju tak se toto přičítalo použitým surovinám a rituálu výrobi tohodle luku.
Jinak bys měl samozřejmě pravdu :wink:


No prave. Takto podane v klasickem DrD nebo ADnD to je v pohode. Neni potreba to nejak resit. Ale v plusku by to chtelo lepe promyslet, nez jena tka placnou "a je to". V tomto pripade v tom nemuze byt _zadna_ magie. Teoreticky by mohl Ramawi umoznovat zacileni na odraz, tudiz vyssi utocnost, ale chtelo by to jeste doplnit o sipy s podobnym charakterem, tedy takovymi, ktere svym odrazem zasahnou odraz cile a tim ovlivni cil ve fyzickem svete. Klasicky sip funguje obracene. Tedy fyzicky zasahne cil ve fyzickem svete a to se projevi na odrazu cile.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
peca
Zaslal: so říjen 07, 2006 13:17 Citovat
Založen: 9.3.2005 Příspěvky: 13
Shark napsal:
Kord a spol.: Nejsem autorem zbraní, ale v principu se nebráním tomu, aby zbraně typu kord a rapír měly samostatnou dovednost. To by ovšem s sebou mimo jiné neslo nutnost vymyslet x příslušných fint. Jestli se toho někdo chopí, budiž.


To me nenapadlo (to s tema fintama), ale mas pravdu. Osobne se domnivam, ze kord a spol jsou blize mecum, co se kategorizace tyce. Asi nema cenu se v tom vice stourat, Kdo chce kordy a spol pouzivat, jiste si je vymysli tak, aby mu to vyhovovalo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
unnamed
Zaslal: so říjen 07, 2006 22:44 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Shark napsal:

Bohužel někde došlo k "nešťastnému" vyjádření, že sart = +/- katana. To však není pravda. Schválně jsem si vyhledal různé druhy japonských mečů a našel jsem některé, které se od těch evropských zas až tolik neliší. Čili znovu: sart zůstane u mečů.

V tom případě by to chtělo alespoň uvést, jakému typu japonského meče se podobá.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Shark
Zaslal: ne říjen 08, 2006 7:05 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
unnamed napsal:
Shark napsal:

Bohužel někde došlo k "nešťastnému" vyjádření, že sart = +/- katana. To však není pravda. Schválně jsem si vyhledal různé druhy japonských mečů a našel jsem některé, které se od těch evropských zas až tolik neliší. Čili znovu: sart zůstane u mečů.

V tom případě by to chtělo alespoň uvést, jakému typu japonského meče se podobá.


Dvoubřitému meči typu ken.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
oggysu
Zaslal: ne říjen 08, 2006 7:35 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Ale na nějakém jiném tématu myslím Čenis psal, že je po jedné straně broušený, s vyjímečně broušenou špičkou Arrow jednobřitý.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: ne říjen 08, 2006 8:36 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
oggysu napsal:
Ale na nějakém jiném tématu myslím Čenis psal, že je po jedné straně broušený, s vyjímečně broušenou špičkou Arrow jednobřitý.


A já jsem zase psal, že je to "nešťastné" vyjádření... Crying or Very sad

Takže do třetice z mé strany: Sart zůstane u mečů, protože je jim IMHO typově nejblíže (v modulech je rovněž označován jako meč sart). Komu se to nelíbí, může si ho přesunout mezi jiné zbraně, resp. si vytvořit samostatnou dovednost a finty. Totéž platí pro kord a rapír.

Sart IMHO není tak výjimečná zbraň, aby si zasloužil samostatnou dovednost jako např. perilonské ostří. Bylo tu již rovněž řečeno, že způsobem používání má sart blíže k meči než k šavli. Konečné rozhodnutí ale nechám na Luďkovi, pokud bude chtít se vyjádřit.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Bohdan
Zaslal: ne říjen 08, 2006 10:08 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
To Peca: No mě to teda stačí, takhle jak to prostě je prostě bych to bral jako vlastnost toho luku po ritualu jeho vyroby. Štít monari je taky jenom rituálně zakletej a prostě má ty vlastnosti.

Hráči se mě na otázku toho jak to teda je ptát nebudou, protože souvislosti který jsi popsal stejně někdo z nich nechápe, leda že by hrál třeba nekromanta, ale stejně dost pochybuju že ten by tuhle otázku řešil.

takže dejme teda tomu že y to mohlo bejt tak jak jsi to napsal ty nebo taky ... Dekme tomu že neplácnu a je to, ale řeknu si že Ramawi získá po patřičném rituálu schopnost "vtáhnout" šíp z něj vystřelenej na pomezí přírodní úrovně a stínovího světa. Tudíž šíp dokáže svou pozměněnou podstatou zranit i takové tvory které by normálně nezranil.

Jinak se mi jen zdá zbytečný vysvěltovat každou věc a zamejšlet se nad ní když "A je to" postačí.

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: ne říjen 08, 2006 10:50 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Bohdane, v zásadě máš pravdu, že totiž řadu lidí nebude zajímat, proč tomu tak je, postačí jim vědět, že to účinkuje,

Na druhé straně má Peca pravdu v tom, že je rozhodně užitečné vědět, jak taková věc funguje, aby zapadala do celkového systému. Asi by bylo dobré jím zmíněný popis zahrnout i do aplikací, zvláště pro ty, kteří si nekoupili/nekoupí Bestiář k DrD+.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
oggysu
Zaslal: ne říjen 08, 2006 16:54 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
to Shark: přijímám všechny argumenty ohledně sartu. Celé to vzniklo kvůli té takzvané mylné informaci o jeho podobě. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: ne říjen 08, 2006 17:22 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Shark napsal:
unnamed napsal:
Shark napsal:

Bohužel někde došlo k "nešťastnému" vyjádření, že sart = +/- katana. To však není pravda. Schválně jsem si vyhledal různé druhy japonských mečů a našel jsem některé, které se od těch evropských zas až tolik neliší. Čili znovu: sart zůstane u mečů.

V tom případě by to chtělo alespoň uvést, jakému typu japonského meče se podobá.


Dvoubřitému meči typu ken.


promin sharku, ale pro me sart byl je a vzdy bude +/- katana...
navic jsme tohle nikda nikde neresili...

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Shark
Zaslal: ne říjen 08, 2006 17:51 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Cenis napsal:
Shark napsal:
unnamed napsal:
Shark napsal:

Bohužel někde došlo k "nešťastnému" vyjádření, že sart = +/- katana. To však není pravda. Schválně jsem si vyhledal různé druhy japonských mečů a našel jsem některé, které se od těch evropských zas až tolik neliší. Čili znovu: sart zůstane u mečů.

V tom případě by to chtělo alespoň uvést, jakému typu japonského meče se podobá.


Dvoubřitému meči typu ken.


promin sharku, ale pro me sart byl je a vzdy bude +/- katana...
navic jsme tohle nikda nikde neresili...


Tohle jsem kdysi řešil s Karlem Makovským, ale asi se to dál nedostalo.
Navíc ve starém Hlavním modulu na s. 99 je vyobrazen sart a spíše připomíná ken než katanu, přinejmenším tvarem čepele.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 7
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.