Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  otázky a odpovědi pro začínající na Asterionu

unnamed
Zaslal: pá srpen 18, 2006 11:22 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Nebo to udělej normálně, že on se musí na výcvik dostavit někam přes půlku Tary. To mu ty dva měsíce v pohodě zabije a nebude moct cokoliv namítat. A když něco řekne, že se bude učit někde jinde, tak mu trošku nadsaz cenu a uvidíš, že si hned rozmyslí, kam se pjde vycvičit. Wink

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
oggysu
Zaslal: pá srpen 18, 2006 14:28 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
unnamed napsal:
Nebo to udělej normálně, že on se musí na výcvik dostavit někam přes půlku Tary. To mu ty dva měsíce v pohodě zabije a nebude moct cokoliv namítat. A když něco řekne, že se bude učit někde jinde, tak mu trošku nadsaz cenu a uvidíš, že si hned rozmyslí, kam se pjde vycvičit. Wink

To by ale platilo pro ty zbývající...jemu potřebuje čas naopak zkrátit... Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: pá srpen 18, 2006 14:57 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
oggysu napsal:
unnamed napsal:
Nebo to udělej normálně, že on se musí na výcvik dostavit někam přes půlku Tary. To mu ty dva měsíce v pohodě zabije a nebude moct cokoliv namítat. A když něco řekne, že se bude učit někde jinde, tak mu trošku nadsaz cenu a uvidíš, že si hned rozmyslí, kam se pjde vycvičit. Wink

To by ale platilo pro ty zbývající...jemu potřebuje čas naopak zkrátit... Rolling Eyes

Aha Laughing
Ted si to čtu znova. A promin herrycku...ale mocn nechápu. Laughing
"zt maj na 3. a jeden z nich i na 4. tak se všichni vylepšej a ten na 4. taky, to znamená že s ostatníma musim hrát 2 měsíce aby se srovnal čas a nebo opačně všichni na 4. a jeden na 3." Rolling Eyes

Tak jim prostě nech najít práci ne? Kuchař,stráž,uklízeč,krysobijec. A jen si budeš každý alden házet na pravděpodobnost, že se něco stane. (klidně častěji). A popíšeš jim to jako že každý den skoro to samý, ale najednou...a dáš tam nějakou kratší příhodu. Např. strážný se octine u nějakého zločinu atd.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Herryck PJ
Zaslal: pá srpen 18, 2006 19:23 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
no vysvětlim... buď má 1 podstava (např.) na 4. a zbytek na 3. to ste už vysvětlovali a nebo to je opačně tzn že má 1 postava na 3. a zbatek na 4. úroveň kapiš ? Cool ... a právě to se mě nechce s nima hrát (ty 2 měsíce), jednou jsme udělali, že jeden ze skup. se vylepšil na 4. azbytek na sebe čekali aby mohli společně na 4. a tak sem hrál s tou skup. (která je na 3.úr.) a hráli jsme dobrodružství a von (ten na 4.) jen tak chodil po městě atd prostě nic nedělal... prostě sem to neřešil TAK !! Rolling Eyes snad to chápete... jinak já od zejtra od 3 hod ráno budu na 10 dní pryč tak kdyžtak jestli mě něco napíšete tak jestli neodepíšu tak sorry ptž budu plyč diks Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
unnamed
Zaslal: pá srpen 18, 2006 20:33 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Herryck PJ napsal:
no vysvětlim... buď má 1 podstava (např.) na 4. a zbytek na 3. to ste už vysvětlovali a nebo to je opačně tzn že má 1 postava na 3. a zbatek na 4. úroveň kapiš ? Cool ... a právě to se mě nechce s nima hrát (ty 2 měsíce), jednou jsme udělali, že jeden ze skup. se vylepšil na 4. azbytek na sebe čekali aby mohli společně na 4. a tak sem hrál s tou skup. (která je na 3.úr.) a hráli jsme dobrodružství a von (ten na 4.) jen tak chodil po městě atd prostě nic nedělal... prostě sem to neřešil TAK !! Rolling Eyes snad to chápete... jinak já od zejtra od 3 hod ráno budu na 10 dní pryč tak kdyžtak jestli mě něco napíšete tak jestli neodepíšu tak sorry ptž budu plyč diks Very Happy

Ok. Už jsem to pochopil Laughing No tak to ti můžu jen popřát [G]ood [L]uck & [H]ave [F]un Exclamation Exclamation Exclamation Wink

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Herryck PJ
Zaslal: čt září 07, 2006 15:17 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
zdravim zajímalo by mě jestli máme hrát na asterionu podle (většiny) modulů takže v roce 845 nebo podle Času temna 855
a zajímalo by mě jakej je rozdíl mezi drd 1,6 a 1,5 my máme 1,6 a hrajem s moduly, která většina z nich je 1,5 (ale asi 1,6 moduly nejsou až na vyjímky) tak jestli to nějak strašně vadí když hrajem 1,6 + 1,5 (a ptž sem PJ tak si stejně některý věci upravuju Smile ) Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
oggysu
Zaslal: čt září 07, 2006 16:51 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Všechno je jen na tobě. Většina modulů není v roce 845, dálavy a původní HM. Ostatní geografické jsou vždy o tři roky posunuté. A co se týče toho, jestli hrát podle 845 bo 854, tak to si musíš rozhodnout sám, vyber si podle toho, co se ti bude víc hodit a co budeš chtít víc...nebo se zeptej hráčů (ale to bys jim musel vysvětlit v čem se to liší, a pak by hráči od 845 věděli, co je čeká...) Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: čt září 07, 2006 18:27 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Herryck PJ napsal:
zdravim zajímalo by mě jestli máme hrát na asterionu podle (většiny) modulů takže v roce 845 nebo podle Času temna 855
a zajímalo by mě jakej je rozdíl mezi drd 1,6 a 1,5 my máme 1,6 a hrajem s moduly, která většina z nich je 1,5 (ale asi 1,6 moduly nejsou až na vyjímky) tak jestli to nějak strašně vadí když hrajem 1,6 + 1,5 (a ptž sem PJ tak si stejně některý věci upravuju Smile ) Rolling Eyes

1.6 mají jen některé věci opravené...pokud budeš hrát dobrodružství na DrD 1.5, tak se nic neděje. Jak píše oggysu, je to jen a jen na tobě. Pokud máš dost materiálů na to, aby jsi hrál rok 845, tak ho klidně hraj...teda alespoň já bych ho hrál kdybych mohl (nemám Dálavy a tak radši hraju rok 855, ale víš jak. A k roku 855 se můžou hráči propracovat i z roku 845.)

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
oggysu
Zaslal: čt září 07, 2006 18:32 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
No, když začneš rok 845 pak ještě kdykoli můžeš začít hrát 854, ale naopak? To už by vyžadovalo zkušenější hráče...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herryck PJ
Zaslal: pá září 08, 2006 13:04 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
no jo to je taky fakt ptž když budu hrát 845 tak se k 855 dostanu časem ale naopak asi těžko Laughing
... a jak by ste mě poradily abych si zapisoval dny jako jak ubíhaj atd ptž já nevim jestli bych měl řešit co je za den atd ale to si nějak budu psát na papír...
a čas v drd jako myslim hodiny asi nebyly že jo já jenom že nevim jak popisovat jak je aby zhruba poznali hráči kolik je, výhoda je že na radnici každej večer zvoněj Smile ( v Dunrileanu jen pro zajímavost Very Happy )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
oggysu
Zaslal: so září 09, 2006 11:05 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
No třeba v zimě vychází slunce někdy v půl osmé, v létě naopak už po čtvrté (myslím). V zimě šírá mezi čtvrtou a pátou, v létě po deváté. Asi tak nějak Laughing . Jinak za zenit se slunce přehoupne po poledni Wink . Popřípadě ráno kokrhají kohouti...večer začnou cvrkat cvrči, popř cikády (no ale ty cvrkají celý den... Laughing ). Jinak ráno i večer padá rosa Wink . Je toho hafo, zkus jen zapojit fantazii a vymysli další věci, nebo se zeptej třeba babičky (pokud máš na venkově) a zeptej se, jak se řídili za jejího dětství. Lepší by byla prababička...tak kolem 90-ti let Laughing .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: po září 11, 2006 12:01 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
zařiď si kalendář-nejlepší asi je si na A4 nadepsat měsíce(Asterionské), udělat si u nich příslušný počet dnů a pak je postupně odškrtávat....my takhle hrajeme už necelých 8 asterionských let Wink

jinak bacha na posun kalendáře...myslím, že to nastalo po pádu Svobodných měst.

taky občas hrajeme v družině hru: kdo první toho dne( jeden den z aldenu) řekne jinému například: jsi dub, nebo jsi vlk...získává bod...trochu to zvýší pojem o kalendáři...

jo a to stím kolik je hodin a jak to poznáme...je to docela jednoduché...asi všechny inteligentní bytosti žijící bez hodinové techniky si jsou docela přesně vědomi kolik je "hodin"...to akorát naše společnost je zdegenerovaná...takže vždycky říkámě: "je asi 6 hodin" a to je údaj pro hráče, protože postavy to zhruba vědí...podle "biohodin" a hlavně podle postavení slunce...

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herryck PJ
Zaslal: po září 11, 2006 13:35 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
j tak diks... ale nechápu jak si říkal kdo dřív řekne vlk nebo dub ? Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Zaslal: po září 11, 2006 16:56 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
to je podle toho, co je zrovna za den- je 10 dní v aldenu, které jsou růžně pojmenovány(v hlavním modulu) a tak kdo si první při hře vzpomene že je zrovna den "vlka", tak někomu jinému řekne, že je vlk...ovšem je dobré tuto hru udržet v rovině rolle-play, aby zbytečně často nenarušovala hru samotnou...nejlepší je, když se to povede občas v něaké vypjaté situaci, nebo naopak pro oživení nudnějších pasáží... Wink

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: po září 11, 2006 17:17 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Kibe napsal:
to je podle toho, co je zrovna za den- je 10 dní v aldenu, které jsou růžně pojmenovány(v hlavním modulu) a tak kdo si první při hře vzpomene že je zrovna den "vlka", tak někomu jinému řekne, že je vlk...ovšem je dobré tuto hru udržet v rovině rolle-play, aby zbytečně často nenarušovala hru samotnou...nejlepší je, když se to povede občas v něaké vypjaté situaci, nebo naopak pro oživení nudnějších pasáží... Wink

To je dobrý nápad! Wink
Nenásilná forma, jak si zapamatovat dny v aldenu, aby hráči a PJ nemuseli používat buď čísla nebo naše dny.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 8
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.