Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  Dalsi modul po ZZS

Ktery dalsi modul byste si prali po ZZS

Podzemni rise   [ 12 ]  
16%
  16%
Krajiny za obzorem   [ 30 ]  
40%
  40%
Prirucka pro hrace   [ 32 ]  
43%
  43%

Celkem hlasů : 74
Eyron161
Zaslal: čt únor 08, 2007 17:07 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Já jsem pro geografický modul, který by "dokončil" Taru, pro mě je rozhodně nejpřínosnější. Velmi mě zajímají Kharovy državy, Tisíc jeskyní, Říše slepých bohů, ale i Podivuhodné kraje. Podzemní říše mě neláká a ani moje hráče, to ale neznamená, že bych si ji nekoupil. Příručka pro hráče je určitě nápad dobrý, jen dle mého naráží na problém, který tady byl už zmíněn. Každý PJ má "svůj" Asterion, trošku si ho upravuje a navíc většina z nás na Asterionu už hraje nějakou dobu, proto si neumím představit, jak by modul vypadal a jaké informace bych mohl hráčům potvrdit jako platné. Já takové informace hráčům poskytuju sám, přímo ve hře i mimo ni a to je podle mě nejlepší cesta... Co se týká každodennosti, obyčejů na Taře atd, od toho tady je výborný modul Zlatá pavučina, z níž se dá spousta takových věcí hráčům předat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
oggysu
Zaslal: čt únor 08, 2007 17:56 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
šlo by v něm o to, ukázat, jak vlastně takové (hlavně nelidské) rasy přemýšlí, jaké mají životní krédo, jak pohlížejí na svět a na jeho různé aspekty... pokud by tě zajímalo víc, pokusím se to upřesnit. dále rozebrání jednotlivých "společenských tříd" v lidské společnosti (neboť převládají vetšinou lidští hráči) s tím, jaké je jejich zázemí, kontakty aj. zase možno upřesnit. potom odlišnosti a zvláštnosti povolání z pohledu asterionu jako celku a tary jako specifického prostředí. a další věci. tohle by ale samo o sobě podle mě stačilo. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: pá únor 09, 2007 16:06 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
To oggysu: podle mě by to na celý modul nestačilo...možná kdyby se k tomu ještě přidalo téma armády a popřípadě něaká hystorie, atd.,
pak by to bylo lepší než krajiny za obzorem...tedy pro mě...

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: so únor 10, 2007 5:40 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
jde o to, že to co jsem psal není všechno. navíc to, co shrneš na takovémlhe prostoru ti pak může zabrat fúru místa. nebudu se o tom hádat, ale dle mého všechny věci, které jsou v plánu zaberou celkem dost místa. navíc modul by neměl být primárně určen pj, proto by bylo nežádoucí ho spojovat s tématy, jako jsou vojáci a umění. mělo by se jednat o knihu pro hráče, nové i staré. noví si jí budou moci zakoupit, a naleznou v ní, spolu s pravidly, vše, co ke hře potřebují. staří jí pak otevřeou a, což je asi jen zbožné přání autorů, řekne si, tak takhle to mysleli s těmi elfímy bojovníky! no to mě nikdy nenapadlo... ale když se na to podívám z téhle stránky... dává to větší smysl! (kupříkladu...) Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: so únor 10, 2007 9:38 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
oki Wink

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: po únor 12, 2007 15:23 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Vzhledem k tomu, že jsem již z předurčení Osudem PJ (téměř od jakživa), tak bych samozřejmě uvítal další, nejlépe geografický modul..
Jenže, milí Pánové jeskyně a jim podobní, nebuďme nabubřelí a dopřejme i svým hráčům nějakou tu naději na nádherný zážitek z pročítání nového modulu. Je to opravdu p(r)ožitek, ale dosavaď nebyl většině hráčům přístupný. Proto jsem pro Rukověť dobrodruha. Kvůli našim hráčům!
Navíc v něm vizionářsky vidím další inspirace pro tvorbu dobrodruštví a příběhů, a snad i nějakých nových brilantních Cépéček!
A možná i odpadnou různé neshody mezi PJ a hráči ohledně toho, jak se má ta která postava chovat, podle asterionských reáliía atd. Musim se přiznat, že já jsem na tohle dost pes, i když vím, že hráči prostě dělají jen to co umí a znají. Díky tomuhle modulu se jim určitě otevřou nové možnosti...

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
oggysu
Zaslal: po únor 12, 2007 16:00 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
to sadaam: v tomhle s tebou souhlasím, myslím že jsi to vystihl celkem dobře. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: so únor 24, 2007 16:11 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Eyron161 napsal:
Já jsem pro geografický modul, který by "dokončil" Taru, pro mě je rozhodně nejpřínosnější. Velmi mě zajímají Kharovy državy, Tisíc jeskyní, Říše slepých bohů, ale i Podivuhodné kraje. Podzemní říše mě neláká a ani moje hráče, to ale neznamená, že bych si ji nekoupil. Příručka pro hráče je určitě nápad dobrý, jen dle mého naráží na problém, který tady byl už zmíněn. Každý PJ má "svůj" Asterion, trošku si ho upravuje a navíc většina z nás na Asterionu už hraje nějakou dobu, proto si neumím představit, jak by modul vypadal a jaké informace bych mohl hráčům potvrdit jako platné. Já takové informace hráčům poskytuju sám, přímo ve hře i mimo ni a to je podle mě nejlepší cesta... Co se týká každodennosti, obyčejů na Taře atd, od toho tady je výborný modul Zlatá pavučina, z níž se dá spousta takových věcí hráčům předat.

Hele, tenhle příspěvek jsi napsal TY nebo JÁ? Laughing
No, co se týče Rukověti, já mám hlavně strach z toho, že to může být radikálně odlišné od našeho (mojeho) pojetí Asterionu do téhle doby. Co pak? Začnu "honem upravovat" povahu, zvyky a další záležitosti těch desítek a desítek bytostí, se kterými se hráči kontaktují či dokonce přátelí? A co ostatně povaha spousty dalších tak či tak ovlivňujících jejich osud. Co s tím? Nemluvě, že určitě něco, co teďka znají, by třeba měli znát nějakým jiným způsobem. Třeba budu příjemně překvapen a Rukověť bude napsána tak, že nebude v (příkrém) rozporu s dosavadním chápáním světa jednotlivých PJ, ale obávám se, že to bude od autorů Rukověťi balancování na špičce nože.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: čt březen 01, 2007 3:49 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Lamius napsal:
Eyron161 napsal:
Já jsem pro geografický modul, který by "dokončil" Taru, pro mě je rozhodně nejpřínosnější. Velmi mě zajímají Kharovy državy, Tisíc jeskyní, Říše slepých bohů, ale i Podivuhodné kraje. Podzemní říše mě neláká a ani moje hráče, to ale neznamená, že bych si ji nekoupil. Příručka pro hráče je určitě nápad dobrý, jen dle mého naráží na problém, který tady byl už zmíněn. Každý PJ má "svůj" Asterion, trošku si ho upravuje a navíc většina z nás na Asterionu už hraje nějakou dobu, proto si neumím představit, jak by modul vypadal a jaké informace bych mohl hráčům potvrdit jako platné. Já takové informace hráčům poskytuju sám, přímo ve hře i mimo ni a to je podle mě nejlepší cesta... Co se týká každodennosti, obyčejů na Taře atd, od toho tady je výborný modul Zlatá pavučina, z níž se dá spousta takových věcí hráčům předat.

Hele, tenhle příspěvek jsi napsal TY nebo JÁ? :lol:
No, co se týče Rukověti, já mám hlavně strach z toho, že to může být radikálně odlišné od našeho (mojeho) pojetí Asterionu do téhle doby. Co pak? Začnu "honem upravovat" povahu, zvyky a další záležitosti těch desítek a desítek bytostí, se kterými se hráči kontaktují či dokonce přátelí? A co ostatně povaha spousty dalších tak či tak ovlivňujících jejich osud. Co s tím? Nemluvě, že určitě něco, co teďka znají, by třeba měli znát nějakým jiným způsobem. Třeba budu příjemně překvapen a Rukověť bude napsána tak, že nebude v (příkrém) rozporu s dosavadním chápáním světa jednotlivých PJ, ale obávám se, že to bude od autorů Rukověťi balancování na špičce nože.


na to nevim co rict, snad jen: neboj, dobre to dopadne :)
Rukovet snad uz poradne rozjedeme a uvidime jak to dopadne, ja osobne na tom moc prave mit nebudu (krom dohlizeni na ty co na nem delat budou) a fakt jsem zvedavy jak to bude vypadat a jak to prijmete...ja uz jsem naznacoval, my na tenhle modul nikdy ani nepomysleli, je to napad Hace z Altaru, a IMHO dobry napad, ktery prisel s tim ze mu takovy modul vylozene chybi (ne ze by na asterionu hral, myslel spis v nabidce na trhu vubec :)

jinak se prave s gilgaladem dohadujeme jestli dal Podzemku, nebo Krajiny...

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
blaza
Zaslal: čt březen 01, 2007 7:43 Citovat
Založen: 25.7.2006 Příspěvky: 78 Bydliště: Hradec Kralove
Cenis : asi bych radci Krajny , byl by tak trochu uzavreny vrsek a pak bych se vrhl na Podzemku. Ne ze bych se nani taky netesi. Smile Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwaihir
Zaslal: čt březen 01, 2007 19:59 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Původně jsem byl pro krajiny, ale pokud by se ta PŘ pojala jako jakoby hlavní modul s tím, že rasy by tam byly podzemní, z bohů řekněme jen ti, co se uctívají dole plus třeba nějací další temní ( Ithrak). místo geografie popis různých míst, struktury podzemí, podzemních říší historie pouze podzemní atd., prostě byl by to téměř samostatný podzemní svět, o povrchu jen pár zmínek, tak by to mohlo být zajímavé a rozhodně originální herní prostředí. Taky by se tam dala dát i podmořská říše, jak někdo navrhoval. Pak by se to mohlo jmenovat třeba Hlubiny ( i když to zas připomíná ZHZM).

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Silwerik
Zaslal: ne březen 18, 2007 14:22 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Je velká škoda, že Asterion už několik let přešlapuje na místě. Poslední geografický modul vyšel před PĚTI! lety a historie i popisované území se nerozšiřuje. Zpomalila se i Kronika, přibyla v podstatě jen Rilondská válka a Canthie. Další modul bude zase jen obecný a navíc pro hráče, takže tam asi moc novinek ohledně světa a dění nebude. Takže než se pustíte do Podzemky (a to vypadá na hodně megalomanský projekt Shocked Very Happy ) prosím posuňte Asterion o kousek dál do budoucnosti a dokončete popis Povrchu - citelně scházejí místa jako Taros, Canthia, Kharovy državy a další.

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwaihir
Zaslal: ne březen 18, 2007 22:20 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Silwerik napsal:
Je velká škoda, že Asterion už několik let přešlapuje na místě. Poslední geografický modul vyšel před PĚTI! lety a historie i popisované území se nerozšiřuje. Zpomalila se i Kronika, přibyla v podstatě jen Rilondská válka a Canthie. Další modul bude zase jen obecný a navíc pro hráče, takže tam asi moc novinek ohledně světa a dění nebude. Takže než se pustíte do Podzemky (a to vypadá na hodně megalomanský projekt Shocked Very Happy ) prosím posuňte Asterion o kousek dál do budoucnosti a dokončete popis Povrchu - citelně scházejí místa jako Taros, Canthia, Kharovy državy a další.


Naštěstí to ještě není celých pět let. Myslím, že můžu prozradit, že práce na Krajinách za obzorem se už plánují, ale kdy to výjde, to je jiná věc, to asi záleží spíš na finančních možnostech nakladatele.


Naposledy upravil Gwaihir dne po březen 19, 2007 20:22, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Eyron161
Zaslal: po březen 19, 2007 13:03 Citovat
Založen: 5.2.2004 Příspěvky: 82
Taky mi citelně chybí Taros nebo Říše slepých bohů. Jinak jsem vděčný za veškeré články, například Válka o Rilond je super. Je víc kroniky, víc článků, perte to do nás Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
ermendil
Zaslal: po březen 19, 2007 15:56 Citovat
Založen: 16.7.2005 Příspěvky: 21
taktak...Říše slepých bohů, Taros, Kharovy državy, Dračí skály, Země šelem...ufff, toho je ještě minimálně na tři moduly Smile

_________________
warrior, your sword's of rusty steel
fallen warrior,before defeat you kneel
weary warrior,your armour shines away
valiant child of war,shine on another day
just one day

DOOMSHINE-thy kingdom come
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 5 z 7
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.