Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  Dalsi modul po ZZS

Ktery dalsi modul byste si prali po ZZS

Podzemni rise   [ 12 ]  
16%
  16%
Krajiny za obzorem   [ 30 ]  
40%
  40%
Prirucka pro hrace   [ 32 ]  
43%
  43%

Celkem hlasů : 74
Silwerin
Zaslal: ne červen 18, 2006 7:45 Citovat
Založen: 21.11.2005 Příspěvky: 56 Bydliště: Strakonice, občas bývalý Rilond
Díky Čenisovi za vysvětlení. Ještě bych měl pár dotazů:

Dostali byste do Krajin za obzorem i Říši Slepých bohů nebo by vyšla později někde jinde?

Do Rukověti by se zase smáčkly zbylé tematické moduly - tj vlastně jen Vojáci a umění? Byly by tam popsány i jiné rasy než ty pravidlové a asterionské (hevreni, skřítci)?

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: ne červen 18, 2006 15:01 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Silwerin napsal:
Díky Čenisovi za vysvětlení. Ještě bych měl pár dotazů:

Dostali byste do Krajin za obzorem i Říši Slepých bohů nebo by vyšla později někde jinde?

Do Rukověti by se zase smáčkly zbylé tematické moduly - tj vlastně jen Vojáci a umění? Byly by tam popsány i jiné rasy než ty pravidlové a asterionské (hevreni, skřítci)?


,,Rukověť dobrodruha" nemá suplovat tématické moduly. Alespoň ne ve smyslu těch dosud vyšlých.
Existují již návrhy na podobu tohto modulu - od literárnějšího zpracování, po klasickou příručku typu pravidel Dračího dupěte. Ale nebudu zatím nic prozrazovat, protože mnohé jest ještě ve hvězdách...
Cílem tohoto modulu je vrátit Asterion ,,zpět na zem." Prohloubit Asterion - k tomu není třeba stále nových nastavovaných geografických modulů, kde se střídají nová prostředí, nové rasy, kulutury, apod., ale pořád je to obdoba toho samého jen s jinou tváří a jménem.. prohloubit Asterion se dá i lepším propracováním jeho ,,podhoubí".
Čistě hypoteticky - i kdyby celý modul pojednával o Albireu a na různých jeho vrstvách ukazoval, jak v tomto městě běží život, může čtenář získat lepší a ucelenější představu o Asterionu, než z nového modulu plného exotických míst a obyvatel.
Doporučuji některé texty na vznikajícím webu Pohádkářů - tvůrců světů jako jsou Asterion, Tarie, Siranie, Vukogvazd a Erinel - http://pohadkari.rpgplanet.cz/
,,Rukověť dobrodruha" by měla odstranit nedostatky Asterionu, resp. popsat ,,běžné věci", které jsou jeho součástí, v mnohých modulech však chybí třeba i proto, že jsou až často bráný za samozřejmost.
Jinak podobné příručky existují např. i u světů k ADaD či WoD a pomáhají jak PJ, tak hráčům dostat se lépe do amosféry toho kterého světa.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: ne červen 18, 2006 15:50 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
Ja jsem rozhodně přívrženec Geografických modulů a rozmanitá prostředí mi v hraní hodně vyhovují. Dal bych ale spíš hlas Rukojeti dobrodruha protože představa o tom co postava ví mi někdy hodně chybí.Ne že bych si ji nedokázal udělat ale mám v tom tak trošku zmatek, jistě znáte to když hráč vyřkne nepředvídatelnou otázku na kterou máte dát odpoveď něco se vždycky vymyslí, ale kdyby hráči už věděli o čem to je a já bych je jen doopravoval v zájmu autentičnosti, hlavně Cp než postav slevil bych i na Geo modulu. Taře sice chybí velmi zajímavé části, ale tam se dobrodruzi taky jen tak nedostanou. A víc než procestovat kraj se mi jevý popovídat si v hospodě s kovářem dřív než mi bude chtít rozbít korbel o hlavu protože jsem ho na duši urazil svou drzou mluvou.
Možná je ten příklad trochu divnej ale něja tak to vidim.

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shark
Zaslal: ne červen 18, 2006 15:51 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Ke Gilgaladovu komentáři bych připojil ještě odkaz na "konkurenci" z Tarie, kde vyšel velmi zajímavý článek o hraní postav, který spolu s popisem z Příručky pro hráče DrD+ (od Wulfa) považuji asi za nejlepší věc k dané tématice, co u nás vyšla: http://www.taria.unas.cz/files/TeorieRPG.pdf

Popis asterionské "každodennosti" jsem se snažil již alespoň v hrubých obrysech načrtnout v Času temna, ale z kapacitních důvodů se tam nedalo umístit vše a tak, jak bych si původně představoval.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Cenis
Zaslal: ne červen 18, 2006 21:34 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
je mi lito, ale asi doslo k nejakemu zasadnimu nepochopeni, nebot pripadna prirucka pro hrace rozhodne NEMA suplovat jakekoliv zbyvajici tematicke moduly.

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
oggysu
Zaslal: po červen 19, 2006 15:39 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
takže na vojáky-umění by mohla přijít řada někdy později, nebo už vůbec?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silwerin
Zaslal: po červen 19, 2006 16:06 Citovat
Založen: 21.11.2005 Příspěvky: 56 Bydliště: Strakonice, občas bývalý Rilond
Z těch tematických už jsou to jen Vojáci a Arvedané. To by snad na 1 modul ještě vydalo. Ale asi po vyjití těch 3 v nabídce.

Určitě by bylo nejlepší dokončit popis - geografický i temtický - povrchu asterionu. Podzemí říše vypadá velmi lákavě, ale bylo by to zpestření až nakonec. Něco jako Podmořská říše...

Kam byste namáčkli Kroniku? Událostí zbývá ještě hodně a možná by vystačily na součást nějakého tematického modulu.

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miloslav.zaoral
Zaslal: út červen 20, 2006 9:56 Citovat
Založen: 19.6.2006 Příspěvky: 110 Bydliště: Jeseník/Sarindar
Já jsem určitě pro modul Podzemní říše, protože když se v kronice psalo o tom jak trpaslíky v Khelegových horách napadli národy z Podzemní říše,určitě by bylo vhodné, kdyby Pj mohl do těchto událostí zapojit družinu. Tento modul by mu k tomu určitě pomohl.
Potom by mohl vyjít modul Rukověť dobrodruha a jako třetí Krajiny za obzorem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: út červen 20, 2006 14:34 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
miloslav.zaoral napsal:
Já jsem určitě pro modul Podzemní říše, protože když se v kronice psalo o tom jak trpaslíky v Khelegových horách napadli národy z Podzemní říše,určitě by bylo vhodné, kdyby Pj mohl do těchto událostí zapojit družinu. Tento modul by mu k tomu určitě pomohl.
Potom by mohl vyjít modul Rukověť dobrodruha a jako třetí Krajiny za obzorem.

Národy podzemní říše jsou většinou goblini, orkové a trpaslíci. Zbytek už není tak důležitý - tedy pokud tam ještě něco zbylo. Smile
Určitě zapojit může , protože přeci jen se prokopali na povrch a nebo do měst, štol horských skřítků, takže většina věcí by se odehrávala v nám známem prostředí a kdyby chtěla družina udělat např. dovetnou výpravu, tak by to byla asi tak trošku sebevražda. Wink

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
peca
Zaslal: út červen 20, 2006 14:54 Citovat
Založen: 9.3.2005 Příspěvky: 13
Kain napsal:
Prirucka pro hrace (Rukovet dobrodruha) - Kdy uz to bude?

Pod to se podepisu :-)
Neco co bych dal hracum precist, aniz bych nemusel premyslet, co vystrihnu, co pozmenim,... Prosim, prosim... Hraci taky potrbuji vedet, jak ten svet funguje z pohledu postav. Jako PJ se mi tyto informace velmi tezko predavaji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
oggysu
Zaslal: út červen 20, 2006 16:36 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
podle mně je vcelku jedno, který z těch modulů (i když já bych rozdělil krajiny za obzorem na hranici + východ a zbytek), jen aby to bylo co nejdřív! Mr. Green
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kenny
Zaslal: út červen 20, 2006 16:58 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Je to docela dilema,mezi čím se rozhodnout,co mi připadá nejlepší.
Příručka pro hráče zní zajímavě,ale vzhledem k tomu,jaký mají moji hráči zkušenosti s hraním Asterionu dost informací vědí,takže pro nás v tuhle chvíli asi nejméně zajímá,i když by zase na jednu stranu přispěla k větší autentičnosti.
Podzemní říše je příručka,která mě hodně láká,protože by umožnila pohybovat se v naprosto jiném prostředí a povznesla(nebo spíše probořila Very Happy ) hraní do nových rozměrů.
Krajiny za obzorem představují místa,kam se hrdinští dobrodruzi nakonec chtít budou vydat a vzhledem k tomu,že u nás jsou tyto výpravy do neznáma časté,tak bych tento modul uvítal asi nejvíce.
Ale ještě si stejně promyslím,čemu dám hlas Laughing

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: út červen 20, 2006 17:55 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
oggysu napsal:
podle mně je vcelku jedno, který z těch modulů (i když já bych rozdělil krajiny za obzorem na hranici + východ a zbytek), jen aby to bylo co nejdřív! Mr. Green

trochu náročnej ne? Z jednoho modulu bys hned udělal dva nebo dokonce tři. Vem si, že čím víc modulů se ještě bude muset dělat, tím déle si na ně počkáš a tím více problémů a starostí přibude na bedrech autorů. Už teď udělali autoři až až a já si myslím, že jeden modul na ostatní zatím nepopsané krajiny bude úplně stačit.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
oggysu
Zaslal: út červen 20, 2006 18:00 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
asi jo...já jen mám hrozně rád východ, a tak bych chtěl aby co nejvíc propracovanej...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: út červen 20, 2006 18:02 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
oggysu napsal:
asi jo...já jen mám hrozně rád východ, a tak bych chtěl aby co nejvíc propracovanej...

Co máš na něm tak moc rád? A co vlastně čekáš že tam bude? Jen se ptám...zajímá mě to.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 7
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.