Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Za závojem stínů  ~  Za závojem stínů

Nazarei
Zaslal: pá červen 23, 2006 5:35 Citovat
Založen: 17.4.2006 Příspěvky: 63 Bydliště: Praha
Unava je samozrejme zavedena.

_________________
Co te nezabije, to se te pokusi zabit znovu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaros.ml
Zaslal: so červenec 01, 2006 19:21 Citovat
Založen: 3.8.2004 Příspěvky: 153 Bydliště: Olomouc - Litovel - Chudobín
Já vím že do vaší diskuze to asi nepatří, ale jak to bude s tím CD k RHM, co na něm bude a jak ho dostaneme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger ICQ
Shark
Zaslal: ne červenec 02, 2006 10:28 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Jaros.ml napsal:
Já vím že do vaší diskuze to asi nepatří, ale jak to bude s tím CD k RHM, co na něm bude a jak ho dostaneme.


Je třeba vyřešit otázku výroby - zde čekáme na vyjádření od Altaru.

Obsah aneb co bychom tam rádi viděli my:
- aplikace ke všem dosud vydaným modulům + ZZS pro DrD 1.6 a DrD+
- Dálavy v elektronické podobě (hlavní text + dobrodružství)
- texty z DD (tématické články a CP, otázka je, do kterého ročníku)
- texty o genezi Asterionu
- doplňky - mapy, tabulky, ceník, atd.
- možná ještě něco Cool

Co se týče obdržení, platí IMHO podmínky, jež stanovil Altar. Do toho my nemůžeme zasahovat.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Shark
Zaslal: ne červenec 02, 2006 10:38 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Anonymous napsal:
Já bych se ještě vrátil k tomu lovci přízraků. Četl jsem tu rozhovor mezi Sharkem a unnamed (doufám, že jsem to nezkomolil). V tom článku, který se objevil v Dechu draka se psalo i o tom, že se LP silně unavuje používáním svých zvláštních schopností. Pouze ti opravdoví profíci to už jakž takž zvládají. Tak mě napadlo, proč tam nezavést i silné příbytky bodů únavy při aktivaci myšlenkových bytostí nebo jejich jednotlivých schopností. Pak by to mohl být všechno v pohodě a určitě by to bylo i vyrovnanější a nezvrhlo by se to v bojujícího kouzelníka.

Mějte se krásně, S pozdravem Zwejk


Jak psal Nazarei, únava zohledněna bude.

Jenže, jak mi radí moje zkušenosti s řadou hráčů, na únavu velká většina z nich nehraje, a tudíž pokud by únava byla jediným omezením, dala by se IMHO snadno ignorovat. Jestliže dáme omezení ve výběru kouzel, už to má větší váhu. Podotýkám, že je to ryze subjektivní názor, takže další polemiky na toto téma nebudou mít veskrze smysl.

Systém, který jsme navrhli, se mi proto jeví jako rozumný kompromis. Bude uvedený seznam povolených kouzel, a pokud PJ uzná za vhodné, může ho doplnit podle svého uvážení.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
unnamed
Zaslal: po červenec 03, 2006 10:41 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
My osobně na únavu hrajeme a už jsem zkusil s jedním hráčem symbionty LP a únava zde hraje významnou roli. Dávali jsme boje proti MB a při boji v podzemí proti Stínu měl aktivované všechny tři symbionty. Během půl hodiny co "čistil" podzemí, se dostal do poloviny druhého řádku únavy. To může potom ovlivnit jednání postav (hráčů) a je to hned o něčem jiném - když se hraje na únavu, musí hráči zvažovat každou situaci a nevrhají se tak bezhlavě do nejistých akcí, narozdíl od toho, když se nehraje na únavu, tak vyzkouší všechno možný. protože je nic neomezuje (únava).Podle mě je nedobré hrát bez únavy, to si potom řeknu "Takže měsíc budu sprintovat do Kharových držav, zabiju si tam pár skřetů a rychle posprintuju zpátky." Toto byl jen takový extrémní nepravděpodobný případ. Smile Určitě ale taky záleží na domluvě hráčů a PJ. Ted máme družinka, kde únavu nepočítáme, ale bereme na ni ohled, jakože po celodenním pochodu budou nadmíru vyčerpaní, po dlouhém boji taktéž a dostáváme jisté postihy na akce. Prostě tím chci jen říct, že je dobré brát únavu postav v potaz a nebrat ji jen jako přebytečnou věc, která zdržuje hru. Wink


Naposledy upravil unnamed dne po srpen 21, 2006 15:28, celkově upraveno 3 krát.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Zwejk
Zaslal: po červenec 17, 2006 18:11 Citovat
Založen: 22.9.2003 Příspěvky: 26 Bydliště: Praha
Rád bych se ještě zeptal na něco k lovci přízraků. Kamarád si ho chtěl hrozně zkusit a tak jsme si prozatím vymysleli vlastního lovce přízraků (na toho od vás se těším už jako malej kluk:-)). Stala se nám při hře jedna věc a to když nás družinový kouzelník vypálil bílou střelu, která zasáhla i lovce přízraků. Jelikož jde o myšlenkové bytosti v těle a bílá střela je přímo proti nim, tak by mě zajímalo, jak to vidíte vy. Protože takhle je docela jednoduchý LP vyřídit. Jen by mě zajímal váš názor, díky.
S pozdravem Zwejk

_________________
Konečně tomu rozumím, máme stejné cíle, nezabíjej mě. Chápu.... Další prosby utnul svist meče....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Berdyan
Zaslal: st červenec 19, 2006 20:51 Citovat
Založen: 11.5.2005 Příspěvky: 87
já se na tvorbě nikdy nepodílel ani se nejspíš podílet nebudu, ale já osobně bych to jako PJ řešilzraněním symbionta - nějak bych odhydl životy a kdyby symbiont nevydržel, měl by LP smůlu - ale určitě by symbiont nedostal plnou dardu (tělo LP to trochu ztlumí). Nevím, jestli bych dal LP šanci splašit novýho symbionta.
S TVORBOU PRAVIDEL NEMÁM NIC SPOLEČNÝHO TAK TO NEBER JAKO NĚCO TUTOVÝHO!!!!!!!

_________________
Dokud žiješ, nemysli na smrt, protože až smrt přijde, nebudeš mít čas myslet na minulý život.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nazarei
Zaslal: po červenec 24, 2006 17:45 Citovat
Založen: 17.4.2006 Příspěvky: 63 Bydliště: Praha
Jelikoz Bila strela nepronika zdmi a jinymi prekazkami, coz telo lovce prizraku urcite je, symbionti nebudou zraneni.

_________________
Co te nezabije, to se te pokusi zabit znovu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
unnamed
Zaslal: po srpen 21, 2006 15:22 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Zwejk napsal:
Rád bych se ještě zeptal na něco k lovci přízraků. Kamarád si ho chtěl hrozně zkusit a tak jsme si prozatím vymysleli vlastního lovce přízraků (na toho od vás se těším už jako malej kluk:-)). Stala se nám při hře jedna věc a to když nás družinový kouzelník vypálil bílou střelu, která zasáhla i lovce přízraků. Jelikož jde o myšlenkové bytosti v těle a bílá střela je přímo proti nim, tak by mě zajímalo, jak to vidíte vy. Protože takhle je docela jednoduchý LP vyřídit. Jen by mě zajímal váš názor, díky.
S pozdravem Zwejk

Já bych to vyřešil, že zraněn bude LP. Na symbionty jako samotné se nedá běžně zaútočit, takže pravidlově by to měl schytat LP. Určitě existují některé místa nebo předměty, která MB odpuzují nebo rovnou zraňují a pokud bude LP přebývat v tomto prostředí nebo v okolí tohoto předmětu, měl by dostat nějaké zranění. .Myslím si totiž, že když zemře symbiont, tak by to neměl přežít ani LP. Přeci jen se v něm bude rozkládat jedna (dvě,tři) bytosti nebo se s tělem symbionta může dít cokoliv jiného, ale stejně to podle mě nebude zdraví prospěšné.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Sadaam
Zaslal: so září 02, 2006 3:47 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Proc by mel byt zranen LP? Sam myslenkovou bytosti neni, takze neni mozne, aby byl zranen. A pokud bila strela neprojde "prekazkou", tj. lovcovym telem, symbionti urcite take postizeni nebudou...
V opacnem pripade by mohli mit symbionti rezistenci/imunitu na bilou magii... a je to Cool


Naposledy upravil Sadaam dne po září 04, 2006 18:46, celkově upraveno 1 krát.

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
unnamed
Zaslal: so září 02, 2006 10:56 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Sadaam napsal:
Proc by mel byt zranen LP? Sam myslenkovou bytosti neni, takze neni mozne, aby byl zranen. A pokud bila strela neprojde "prekazkou", tj. lovcovym telem, symbionti urcite take postizeni nebudou...
V opadnem pripade by mohli mit symbionti rezistenci/imunitu na bilou magii... a je to Cool

No otázka je, na jakém principu pracuje bílá střela...jestli je to nějaká forma blesku nebo něčeho tak by to symbionty zranilo.
Bílá magie. Myslím že ve falešné apokalypse se psalo že nic takovýho není, že si to je vymysleli lidi.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Sadaam
Zaslal: po září 04, 2006 19:03 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Tu bílou magii sem myslel pravidlově a pokud patří bílá střela do kategorie bílá magie (podle DrD 1.6)...

Osobně myslim že bílá střela je čistá forma magické energie. Blesky beru jinak, jako taky energii, ale už přeměněnou tak, aby působila zranění a to komukoliv (ale není to žádná elektřina!!!).

A nebo jinak. Bílá střela je kouzelníkem zkoncentrovaná magická energie, která se na konkrétním místě "vyšumí" do prostoru a myšlenkové bytosti v dosahu zraní (kouzelníci, potor na své pomocníky!!! Twisted Evil ). Ale proč je zraní, nedokážu říct... Confused

Už se do toho nějak zamotávám... Prostě symbionti lovců přízraků by měli být na bílou střelu minimálně rezistentní. Ale zase na druhou stranu kolikrát se dostane lovec přízraků do křížku s mágem ovládající toto kouzlo, resp. s dobrou myšlenkovou příšerou. A pokud vim ty z temné strany stínového světa "bílou magii" neovládají...

Opomíjím samozřejmě "nešťastnou náhodu". Např. situace typu: lovec přízraků bojuje s obludou (třeba nižší fext) a kolem prochází čaroděj dobroděj Exil. V domnění konání dobrého skutku vykouzlí tři bílé střely a vypustí na obludu. Okolí oslní zář bílého světla. Obluda je zlikvidována. A lovec přízraků (resp. jeho symbionti)??? Potom bych to začal řešit... Cool

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
oggysu
Zaslal: út září 05, 2006 16:04 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Nechápu, proč by měli být symbionti razistentní nebo imuní na bílou střelu...to by mohli být na ní rezistentní třeba i trollové, vyverny...nenapadá mě důvod, proč zrovna symbionti...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwaihir
Zaslal: út září 05, 2006 17:53 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Podle mě si i lovec přízraků zaslouží nějakou tu slabinu, takže jsem pro to, aby BS na symbionty účinkovala.

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Berdyan
Zaslal: st září 06, 2006 13:45 Citovat
Založen: 11.5.2005 Příspěvky: 87
omlouvam se všem LP za to že mi tenkrát nedocvaklo že bílá střela by ho fakt rychle zničila (přirovnal bych to k bojovníkovi pacifistovi s panickou hrůzou k předmětům pouzitelným jako zbraně).

Gwaihir:LP dostává docela dost únavy za to ze má aktivní symbionty takze pri jejich využívání si musí davat bacha na kejhák, což je slušná nevýhoda, i bez toho, aby jeho schopnosti odvařil čaroděj nedouk 3. úrovně, kdyz dodani schopnosti je prace pro mistry.

_________________
Dokud žiješ, nemysli na smrt, protože až smrt přijde, nebudeš mít čas myslet na minulý život.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 4 z 9
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.