Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Za závojem stínů  ~  Za závojem stínů

unnamed
Zaslal: so červen 17, 2006 18:28 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Další věc...nevím ale asi sem nepatří...jsou všechny MB zranitelné stříbrem? A co linthir a garen?

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Nazarei
Zaslal: so červen 17, 2006 18:42 Citovat
Založen: 17.4.2006 Příspěvky: 63 Bydliště: Praha
No, spis by bylo lepsi FAQ
pokud na ne nema dana MB rezistenci ci imunitu, pak ano. Nektere MB (nemrtvi) jsou naopak zranitelnejsi stribrem. Jedna se o uplne normalni zbrane jako z kovu.

_________________
Co te nezabije, to se te pokusi zabit znovu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Shark
Zaslal: so červen 17, 2006 20:48 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Nazarei napsal:
Dlouhy mec.
Kov se nejak neresi, zalezi spis na rozhodnuti jednotliveho lovce prizraku.


Souhlasím spíše s Čenisem. Každý LP si IMHO volí takovou zbraň, která mu nejvíc sedne. Zpravidla bude jednoruční, aby mohl druhou rukou kouzlit, ale dovedu si dobře představit LP, který dá přednost dvouručáku a téměř nezakouzlí, stejně jako takovému, který MB nejdřív přizabije zaklínadly a pak ji polomrtvou podřízne dýkou.


Naposledy upravil Shark dne ne červen 18, 2006 11:20, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
unnamed
Zaslal: ne červen 18, 2006 10:26 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Další věc ohledně LP. Jejich třetí myšlenková bytost umístěná v ruce umí pomocí runy vtisknuté do ruky seslat kouzlo - sešle magickou energii a runa se postará o zbytek (laicky řečeno). Takže LP mohou umět jakékoliv kouzlo, jež je seslatelné pomocí runy. Takže i kadeřníka a různé...?
Dále jsem se chtěl zeptat jestli mají LP nějaký kodex, který nesmí porušit, např. že se nesmí plést do věcí lidských (elfích,trpasličích)?
Jestli mají nějaký znak, medailon,prsten prostě cokoliv, čím se mohou prokázat, že jsou LP?
Potom mám ještě otázky ohledně aplikací LP....ale na odpovědi si asi budu muset počkat až po vydání ZZS.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Shark
Zaslal: ne červen 18, 2006 11:16 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
unnamed napsal:
Další věc ohledně LP. Jejich třetí myšlenková bytost umístěná v ruce umí pomocí runy vtisknuté do ruky seslat kouzlo - sešle magickou energii a runa se postará o zbytek (laicky řečeno). Takže LP mohou umět jakékoliv kouzlo, jež je seslatelné pomocí runy. Takže i kadeřníka a různé...?
Dále jsem se chtěl zeptat jestli mají LP nějaký kodex, který nesmí porušit, např. že se nesmí plést do věcí lidských (elfích,trpasličích)?
Jestli mají nějaký znak, medailon,prsten prostě cokoliv, čím se mohou prokázat, že jsou LP?


K první otázce - LP bude mít seznam jemu dostupných kouzel, který může PJ eventuelně doplnit. Jestli tedy bude chtít dovolit i Kadeřníka, už je jen na něm. Smile
K zbývajícím dvěma otázkám - IMHO sem moc vsunuješ zaklínače a lá Sapkowski. Lovec přízraků nejlépe dokáže svou identitu tím, že si s MB poradí a (zpravidla) to přežije. Smile
Já ale nejsem autorem příslušné aplikace, pouze jejím "konzultantem", takže mé odpovědi ber s rezervou.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
unnamed
Zaslal: ne červen 18, 2006 14:19 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Shark napsal:
unnamed napsal:
Další věc ohledně LP. Jejich třetí myšlenková bytost umístěná v ruce umí pomocí runy vtisknuté do ruky seslat kouzlo - sešle magickou energii a runa se postará o zbytek (laicky řečeno). Takže LP mohou umět jakékoliv kouzlo, jež je seslatelné pomocí runy. Takže i kadeřníka a různé...?
Dále jsem se chtěl zeptat jestli mají LP nějaký kodex, který nesmí porušit, např. že se nesmí plést do věcí lidských (elfích,trpasličích)?
Jestli mají nějaký znak, medailon,prsten prostě cokoliv, čím se mohou prokázat, že jsou LP?


K první otázce - LP bude mít seznam jemu dostupných kouzel, který může PJ eventuelně doplnit. Jestli tedy bude chtít dovolit i Kadeřníka, už je jen na něm. Smile
K zbývajícím dvěma otázkám - IMHO sem moc vsunuješ zaklínače a lá Sapkowski. Lovec přízraků nejlépe dokáže svou identitu tím, že si s MB poradí a (zpravidla) to přežije. Smile
Já ale nejsem autorem příslušné aplikace, pouze jejím "konzultantem", takže mé odpovědi ber s rezervou.

Právě ohledně toho seznamu. Podle mě by neměl mít LP žádná omezení na kouzla - vyplývá to z textu o Lovcích přízraků. Jediný omezení kouzlení je v tom, že u sebe musí mít patřičnou runu. A tu mu dokáže vyrýt pouze kouzelník ovládající toto kouzlo. Ta runa je nemagická, protože magickou energii ji dodává až MB v ruce LP. Takže může kouzlit co chce, ale musí najít někoho, kdo je ochoten za nějaký ten peníz runu vyrýt.
Tady nejde o zaklínače, ale o to, že každá nějaká frakce oraganizace má svá pravidla nebo kodex. Od rytířů, knězů až po členy cechů.
A kdo je tedy aplikátorem mohu-li se zeptat? Abych mohl když tak směřovat otázky přímo na tuto osobu. Ale i tak děkuji za odpověď.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Shark
Zaslal: ne červen 18, 2006 16:02 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
V původní koncepci, kterou jsem si představoval já a která byla do značné míry dodržena, bylo vyhnout se za každou cenu povolání typu kouzlící bojovník nebo bojující kouzelník, což je proti myšlence DrD 1.6. K tomuto typu má právě lovec přízraků hodně blízko. Proto má také omezený repertoár kouzel. Kdybychom mu vedle kouzelného obouručáku poskytli ještě bleskovou artilerii, pravděpodobně by vytlačil všechna ostatní povolání, což jsme samozřejmě nechtěli. Ovšem, munchkinovsky založeným hráčům a PJ nebrání nic v tom, aby mu poskytli arsenál odpovídajících útočných kouzel, ale to nechť je záležitostí už jednotlivců a nikoli pravidel, která předkládá aplikace. Z hlediska světa to lze vysvětlit např. tak, že symbiont dokáže pracovat s magickou energií pouze omezeně, tedy že není schopen všech kouzel.

Co se týče identifikace a kodexu, budou se IMHO lišit, protože ani samotní lovci přízraků nejsou zcela jednotni. Základním rozpoznávacím rysem LP je přítomnost symbiontů - tak se poznají mezi sebou a ostatním to bude do značné míry jedno. Zbaví nás toho baziliška? Fajn, pak je nám putna, co je zač.

Hlavním koordinátorem aplikací je teď Nazarei, tak se ptej hlavně jeho.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
unnamed
Zaslal: ne červen 18, 2006 17:01 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Stejně čím těžší kouzlo, tím menší šance na seslání a symbionty beru v ohledu pravidel DrD+,že mají menší bonus k výpočtu magů. Dále nedostávají bonusy za hole a za stupeň znalosti oboru (časoprostorová,energetická). Takže to ani tak munchinovské není, protože musí s magenergií hodně šetřit - tedy alespon o dost víc než čarodějové, potom při sesílání těžkých kouzel mají menší šanci na seslání a tak. Mě LP nepřipadá jako munchinovská postava - zkoušeli jsme ji s jednim kámošem a nic moc extra výhody tam nebyli. Výhody - omezená možnost sesílání kouzel, lepší smysly a obratnost...schopnost regenerace, dlouhověkost. Nevýhody - rychlejší vyčerpávání organismu. Nemohou se počítat mezi své (lidi,elfi...). Myslím že tam bude i trošku opovrhování lidmi a jinými rasami. Nemají domov...a jednou umřou "rukou" nějaké MB. To sice může každý, ale oni mají ty nejlepší předpoklady. Nemají tělo pro sebe a mohou se zcvoknout. Myslím si, že výhody i nevýhody jsou celkem vyvážené - podle mě. Výhody jsou rázu fyzického a nevýhody spíše rázu psychického. Ten kdo hraje na postavu si hraní za LP rozmyslí...ale dávám ti za pravdu, že nějací munchini si z nevýhod nic moc dělat nebudou a budou strašně zneužívat výhod, ale tak tomu je u všech povolání v rukou munchina.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
oggysu
Zaslal: ne červen 18, 2006 17:59 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Cenis napsal:
David Cabal napsal:
Zajímalo by mě kterej typ MB tam bude popsanej...


konkretne tam budou trosku vic popsane jen dve zvlastnio skupiny MB, ktere pusobi v SS. jak uz sem nekde psal, tentokrat modul nebude obsahovat Klic bytosti astralnich. Ale v kapitole o SS bude popsano a nacrtnuto nekolik dlasich typu MB ktere maji v SS vliv


a jaké by to měly být btosti (alespoň přibližně...)?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: ne červen 18, 2006 21:32 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
oggysu napsal:
Cenis napsal:
David Cabal napsal:
Zajímalo by mě kterej typ MB tam bude popsanej...


konkretne tam budou trosku vic popsane jen dve zvlastnio skupiny MB, ktere pusobi v SS. jak uz sem nekde psal, tentokrat modul nebude obsahovat Klic bytosti astralnich. Ale v kapitole o SS bude popsano a nacrtnuto nekolik dlasich typu MB ktere maji v SS vliv


a jaké by to měly být btosti (alespoň přibližně...)?


pujde ve skrze o silne bytosti podilejici se na politice SS...

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
oggysu
Zaslal: po červen 19, 2006 15:30 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
něco jako mwan´duuranga a moág?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silwerin
Zaslal: po červen 19, 2006 16:11 Citovat
Založen: 21.11.2005 Příspěvky: 56 Bydliště: Strakonice, občas bývalý Rilond
Sarífágové asi nejsou MB, připadají mi spíš jako salové s tím, že se nenechají využívat jako oni.
Jinak ty nejmocnější MB mě taky zajímají... Jednou tu na fóru padlo, že Móag není zlá, jen ho zkazil JIžní hvozd...

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: po červen 19, 2006 16:49 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
jo o tom sme diskutovali na fóru o drakolidech, ne?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elrian
Zaslal: po červen 19, 2006 17:47 Citovat
Založen: 17.11.2005 Příspěvky: 130
Cenis napsal:
Ale v kapitole o SS bude popsano a nacrtnuto nekolik dlasich typu MB ktere maji v SS vliv

oggysu napsal:
něco jako mwan´duuranga a moág?

Zdá se ti snad výše vypsaná text, jako že by tam měly být popsány přesně třeba dvě silné myšlenkové bytosti, nebo snad že to bude třeba nějak zobecněno. Já jen tak.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
oggysu
Zaslal: po červen 19, 2006 18:29 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
elrian napsal:
Cenis napsal:
Ale v kapitole o SS bude popsano a nacrtnuto nekolik dlasich typu MB ktere maji v SS vliv

oggysu napsal:
něco jako mwan´duuranga a moág?

Zdá se ti snad výše vypsaná text, jako že by tam měly být popsány přesně třeba dvě silné myšlenkové bytosti, nebo snad že to bude třeba nějak zobecněno. Já jen tak.

nemyslím si, že tam budou dvě popsané myšlenkové bytosti... Evil or Very Mad ...myslel jsem typ bytostí podobných těm dvěma...jestli sis´ nevšiml, tak je tam napsáno "něco jako"...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 9
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.