Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  PJs  ~  Největší chyby PJů

elrian
Zaslal: so květen 20, 2006 10:03 Citovat
Založen: 17.11.2005 Příspěvky: 130
David Cabal napsal:
Já hraju normál DrD, ale nepoužívám přesvědčení z DrD. Namísto toho rozdávám hráčům charakterníky z DrD+. Postavy jsou potom daleko lépe popsané a celkem je to takový nějaký lepší.

Tenhle přístup jsem zvolil taky. Hráčům se to líbí, mě to vyhovuje a hlavně pak nevznikají hádky stylu zlá postava jenž se vždycky snažila království zničit ho nakonec před zničením zachránila apod. A když bys chtěl, tak jim tam můžeš přidat ještě nějaké otázky a nějakou tabulku na rodokmen.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Wurax
Zaslal: so květen 20, 2006 10:04 Citovat
Založen: 3.5.2005 Příspěvky: 90
Myslím, že já jsem PJ, které vždy vedl své hráče ke hře, která měla základ položený na RPG, nebo spíše na hraní v "roli". Pravidla pro mne byly vždy jen doplňkem. Snažil jsem se aby hráči utvářeli své postavy a charaktery. Vznikaly tak velmi zvláštní situace, dialogy apod. Jiné hry na hrdiny jako jsou třeba Vampire, AD&D nebo jak se to píše jsou založeny hlavně na rolle play gamingu. V důsledku toho odpadlo několik hráčů, kteří si chtěli prostě jen zasekat v dungeonu a nasbírat zkušenosti a schopnosti. Nevím, zda je to moje chyba jako PJeje, ale myslím že spíš ne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
David Cabal
Zaslal: so květen 20, 2006 12:24 Citovat
Založen: 1.3.2006 Příspěvky: 151 Bydliště: Františkovy Lázně
elrian napsal:
David Cabal napsal:
Já hraju normál DrD, ale nepoužívám přesvědčení z DrD. Namísto toho rozdávám hráčům charakterníky z DrD+. Postavy jsou potom daleko lépe popsané a celkem je to takový nějaký lepší.

Tenhle přístup jsem zvolil taky. Hráčům se to líbí, mě to vyhovuje a hlavně pak nevznikají hádky stylu zlá postava jenž se vždycky snažila království zničit ho nakonec před zničením zachránila apod. A když bys chtěl, tak jim tam můžeš přidat ještě nějaké otázky a nějakou tabulku na rodokmen.


Díky, můžu to zkusit. A navíc někteří hráči projevili iniciativu a dokonce si namalovali svoji postavu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Zaslal: so květen 20, 2006 18:49 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
tak s tím nesouhlasím (je to jen můj-náš názor) ...my nehrajem přesvědčení podle žádných pravidel...je čistě na hráčích jak se v dané situaci zachovají a tím se naskytuje úplně nejlepší zázemí pro role plaing.... tím, že se stanoví byť sebemenší charakteristika postavy pravidlově se zamezuje jejímu vývoji, nebo speciálním výhradám a úchylkám....prostě ať žije možnost volby a zároveň svhopnosti hráčů, které se tím musí (měly by) zlepšovat....neb to je jeden z největších přínosů RPG her. Wink

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
David Cabal
Zaslal: ne květen 21, 2006 9:27 Citovat
Založen: 1.3.2006 Příspěvky: 151 Bydliště: Františkovy Lázně
Někdy se mi to nezdá úplně nejlepší řešení. Dostatek svobody jde ruku v ruce s chaosem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
arten
Zaslal: ne květen 21, 2006 14:55 Citovat
Založen: 9.10.2003 Příspěvky: 277 Bydliště: Ntonga Ngoro - rodina wutabe
Mne to občas pripadá celé ako jeden veľký chaos, ale na druhej strane dáva to tomu grády, takže sa stotožňujem s kolegom chaosáčom lesným elfom Kibem...

_________________
Osud mužov je jasný, nie je treba veštcov
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elrian
Zaslal: ne květen 21, 2006 16:59 Citovat
Založen: 17.11.2005 Příspěvky: 130
Ale nezdá se ti v tomto případě trochu šiblé, že postava která vždy zabíjela zloděje na pohledání nyní nechává zloděje jen tak ji okrádat. Tohle byl první příklad co mne napadl, ale podobných může býti více.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
unnamed
Zaslal: ne květen 21, 2006 17:36 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Myslím ale, že charakterník se může měnit. Když postava prožije nové momenty...nové těžké životní situace, tak se může po domluvě s Pj něco v charakterníku změnit. Teda takhle to děláme my.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
elrian
Zaslal: ne květen 21, 2006 18:32 Citovat
Založen: 17.11.2005 Příspěvky: 130
unnamed napsal:
Myslím ale, že charakterník se může měnit. Když postava prožije nové momenty...nové těžké životní situace, tak se může po domluvě s Pj něco v charakterníku změnit. Teda takhle to děláme my.

Měnit se může, dokonce by se aji měnit měl, protože pochybuji že třeba za nějakých pět let se jí něco zajímavého nestane. Já to mám zařízený, že změny v charakterníku jsou povoleny každou novou úroveň (na malých) a nebo každé druhé, třetí dobrodružství (na vyšších).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
arten
Zaslal: ne květen 21, 2006 18:35 Citovat
Založen: 9.10.2003 Příspěvky: 277 Bydliště: Ntonga Ngoro - rodina wutabe
Postava by mala byť úplne v kompetencii hráča, tu zas PJ nemá čo kafrať, len tomu prispôsobiť svet. Každý sa predsa môže zmeniť, možno vplyvom nepredvídateľných okolností ako napr.Vugur Hnag, ale možné to je...

_________________
Osud mužov je jasný, nie je treba veštcov
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elrian
Zaslal: ne květen 21, 2006 18:36 Citovat
Založen: 17.11.2005 Příspěvky: 130
David Cabal napsal:
Díky, můžu to zkusit. A navíc někteří hráči projevili iniciativu a dokonce si namalovali svoji postavu.

Tohle se u mne stalo jenom jednou, ale byly to obrázky kvalitní. Pokud by jsi mohl, tak je pro mne prosím oskenuj a pošli my je na e-mail (měl by být někde tady, jinak je elrian@centrum.cz) a pokud by bylo možno aji nějakou tu informaci o ní, ať vím jak to u tebe funguje. Díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
elrian
Zaslal: ne květen 21, 2006 18:46 Citovat
Založen: 17.11.2005 Příspěvky: 130
arten napsal:
Postava by mala byť úplne v kompetencii hráča, tu zas PJ nemá čo kafrať, len tomu prispôsobiť svet. Každý sa predsa môže zmeniť, možno vplyvom nepredvídateľných okolností ako napr.Vugur Hnag, ale možné to je...

Pokud se to týká mé odpovědi, tak já do tvorby postavy a její historii hráčům nemluvím ani nic takového, akorát by mi vadilo kdyby se ten charakterník měnil každé dobrodružství a furt mi ho dávali k přečtení. Já jim prostě dávám dobu po jaké mi ho mohou ukazovat aby mne moc neštvali, ale stejně jim do toho musím občas zasáhnout (přeci jen nemají takové znalosti o světě jako já).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Kibe
Zaslal: ne květen 21, 2006 23:01 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
...tvárnost....je právě výsledkem chování hráčů a postav na Asterionu....to je jedinečnost světa Asterion, že tu není rozdělení pouze na 5 omezených pravidlových přesvědčení, ale (pokud to budu takhle pravidlově počítat) 20(=stupně tvárnosti) základních a 4 nejzákladnější, které se mezi sebou mohou dále ( né úplně) kombinovat a tak je tu výsledné číslo 52 (pokud jsem to dobře spočítal), ktaré je stejně jako těch 20 trochu zkreslující...charakter se skládá ze 4 vlastností: odvaha, obětavost, moudrost a víra.
Postava se většinou nedostane nad prvních 5 možností (myšleno asterionských)...já jsem se nikdy nedostal ani na těch 5....a i tak jsem nikdy nehrál stejný charakter....kdybych měl hrát stanovené přesvědčení, tak by pro mě hra skoro ztratila smysl...Asterion je prostě v ohledu na přesvědčení ještě složitější než náš svět a tak se pravidli v tomto ohledu jenom ochuzujete......pokud to není nutnost jak donutit hráče, kteří toho nejsou jinak schopní, aby si svůj názor na svět měnili každý den...(leda by to byl povahový rys postavy-to budu muset někdy zahrát Laughing )

dík těm co to přečetli celý a neztratili se Smile

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wurax
Zaslal: po květen 22, 2006 8:44 Citovat
Založen: 3.5.2005 Příspěvky: 90
Ony by si totiž hráči měli psát něco jako svůj deník. Nebo aspoň průběžně dopisovat svůj životopis. Moji hráči to nedělali a teď toho litují, protože si spoustu věcí nedokáží zapamatovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
David Cabal
Zaslal: po květen 22, 2006 12:43 Citovat
Založen: 1.3.2006 Příspěvky: 151 Bydliště: Františkovy Lázně
To elrian:Jo budu ti to moc poslat ale trochu jinak - budu to muset nafotit na foťák a potom ti to poslat. A co si myslel těma informacema - myslel si o postavě?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 4
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.