Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Vzestup temných bohů  ~  Knez

Fery
Zaslal: po říjen 27, 2003 20:57 Citovat
Anonymní
Mozna to uz bylo v minulem foru. Ale mohl bych Vas poprosit o radu. Jeden muj hrac se rozhodl hrat za kneze(po te co s celou druzinou nabehl na par lidi z Zylovich nocnich stinu) Bohuzel jsem ani pro opetovnem cteni AP nepochopil jak presne knez funguje.

Predevsim mi jde o pricip prislibeni zazraku. Pravidla v tomto pripade mi nejak nestaci. Pochopil jsem funkci a rozdeleni ritualu.

A nyni mam problem. Chtel bych jen popsat maly priklad toho co knez bude delat. Vezmu priklad kneze napr. Siarona. Je na 5 urovni. Ma ritualy rozdeleny do 3 stupne KM a 3 stupen KO. Vse ostani na prvnim.(Snad to je dobre)
Rano. Vstane a hned uslysi zpev ptaka. Dobra vykona KM a nyni kolik dostane prislibeno zazraku. Dostane zazraky Rychlost, Pozehnani Utoku a Levitace??
Tyto zazraky bude moc pouzit. Dejte tomu ze tento den pouzije zazrak levitace. A nyni jsem pochopil ze drive jak pristi rano az opet uslysi ptaka a on zase nedotane prislib zazraku tento zazrak nebude moci znovu pouzit.
Je druhy den a on opet rano vstane udela KM a po te provede jste KO. Bude to forma maleho obradu. Bude spolupracovat jen z druzinou. Nyni tedy ma k dispozici pouze 2 zazraky? Je to tak dobre?

Stacil by nejaky lepsi priklad abych mohl lepe pochopit jak presne funguje knez.

Diky za Vasi pomoc at bude jakakoli.
john_jarik
Zaslal: st říjen 29, 2003 19:04 Citovat
Založen: 18.9.2003 Příspěvky: 84
Jak si pamatuju ja, kdyz jsem hral za kneze (coz je uz nejakej patek), tak jsme to hrali nasledovne.

kdyz je rano amas dostat KM, tak je dostanes vsechny, ktere zvladnes (kazdou z nich 1x). Kdyz ji vyplitvas, tak ji uz nemas. A musis pockat zase az na obdobi, kdy je muzes dostat znovu.

Tak to funguje i u KO, DM a DO. Proste zazraky z DO muzes pouzit toliko jednou za pul roku (jestli se nepletu).

A povim ti, ze ty zazraky mi stacili na plnohodnotnou hru. a neprisel jsme si slabsi nez carodej. a to jsme hral na 6.urovni.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Fery
Zaslal: st říjen 29, 2003 19:07 Citovat
Anonymní
john_jarik napsal:
Jak si pamatuju ja, kdyz jsem hral za kneze (coz je uz nejakej patek), tak jsme to hrali nasledovne.

kdyz je rano amas dostat KM, tak je dostanes vsechny, ktere zvladnes (kazdou z nich 1x). Kdyz ji vyplitvas, tak ji uz nemas. A musis pockat zase az na obdobi, kdy je muzes dostat znovu.

Tak to funguje i u KO, DM a DO. Proste zazraky z DO muzes pouzit toliko jednou za pul roku (jestli se nepletu).

A povim ti, ze ty zazraky mi stacili na plnohodnotnou hru. a neprisel jsme si slabsi nez carodej. a to jsme hral na 6.urovni.


Moc diky, ja jak jsem to napsal tak jsem to pochopil take. Ale takhle to mam uplne na 100%. Jeste jednou moc diky.
Shark
Zaslal: čt říjen 30, 2003 7:40 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Máme-li kněze na 5. úrovni, nemůže mít tolik zázraků, kolik popisuješ. Na 1. úrovni ovládá kněz všechny formy rituálů na stupni 1, tj. umí celkem čtyři zázraky ? od každého rituálu (KM, KO, DM, DO) zázrak 1. stupně. Při přestupu na další úroveň se však naučí pouze jeden další zázrak na stupni 2, a to pouze z jednoho rituálu, tj. musí si vybrat. Řekněme, že si zvolí KM. Na 2. úrovni tedy bude ovládat KM 2, KO 1, DM 1, DO 1. Takto se zlepšuje dál, avšak rozdíl stupňů zázraků z jakýchkoli rituálů nesmí být větší než 3. Tedy až do 4. úrovně se může v klidu zdokonalovat v KM ? bude mít pak stupně zázraků KM 4, KO 1, DM 1, DO 1. Při přestupu na 5. úroveň si však musí zlepšit jiný rituál, protože 5 - 1 = 4, což je větší než 3. Navíc pro to, aby se mohl naučit zázraky 5. stupně, musí podstoupit svěcení, udělované na 6. úrovni.

Pokud kněz provádí modlitbu, dostane přislíbeny všechny zázraky, které k dané modlitbě umí. Umí-li tedy KM na stupni 4, dostane po jejím provedení přislíbeny celkem čtyři zázraky, jeden od každého stupně. V případě Siaronova kněze tedy bude mít k dispozici 1x Rychlost, 1x Požehnání do útoku I, 1x Levitaci a 1x Mluv se zvířaty.
Pokud některý z těchto zázraků použije, nemá ho nadále k dispozici, pokud znovu neprovede dotyčný rituál. Pokud používáte pravidlo ze s. 6, může se o jeho seslání pokusit znovu, ale se sníženou pravděpodobností úspěchu. Daný rituál obnoví knězi pouze ty zázraky, jaké už použil, čili není možné si je "nastřádat" do zásoby (např. mít k dispozici 5x Rychlost, protože kněz pět dnů prováděl KM a nemusel tento zázrak použít).

U obřadů závisí počet přislíbených zázraků na jeho síle. Pokud tedy náš Siaronův kněz ovládá KO na stupni 2 a provede ho pouze s družinou a bude se jednat o slabý obřad, dostane přislíben pouze zázrak KO stupně 1, tedy 1x Hrom a blesky.

Doufám, že jsem to dostatečně osvětlil. Příště ale raději svůj dotaz piš do tématu FAQ, tam je větší pravděpodobnost, že si toho někdo z redakce všimne.


Naposledy upravil Shark dne st duben 01, 2009 13:23, celkově upraveno 2 krát.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Fery
Zaslal: čt říjen 30, 2003 16:09 Citovat
Anonymní
Shark napsal:
Máme-li kněze na 5. úrovni, nemůže mít tolik zázraků, kolik popisuješ. Na 1. úrovni ovládá kněz všechny formy rituálů na stupni 1, tj. umí celkem čtyři zázraky ? od každého rituálu (KM, KO, DM, DO) zázrak 1. stupně. Při přestupu na další úroveň se však naučí pouze jeden další zázrak na stupni 2, a to pouze z jednoho rituálu, tj. musí si vybrat. Řekněme, že si zvolí KM. Na 2. úrovni tedy bude ovládat KM 2, KO 1, DM 1, DO 1. Takto se zlepšuje dál, avšak rozdíl stupňů zázraků z jakýchkoli rituálů nesmí být větší než 3. Tedy až do 4. úrovně se může v klidu zdokonalovat v KM ? bude mít pak stupně zázraků KM 4, KO 1, DM 1, DO 1. Při přestupu na 5. úroveň si však musí zlepšit jiný rituál, protože 5 ? 1 = 4, což je větší než 3. Navíc pro to, aby se mohl naučit zázraky 5. stupně, musí podstoupit svěcení, udělované na 6. úrovni.

Pokud kněz provádí modlitbu, dostane přislíbeny všechny zázraky, které k dané modlitbě umí. Umí-li tedy KM na stupni 4, dostane po jejím provedení přislíbeny celkem čtyři zázraky, jeden od každého stupně. V případě Siaronova kněze tedy bude mít k dispozici 1x Rychlost, 1x Požehnání do útoku I, 1x Levitaci a 1x Mluv se zvířaty.
Pokud některý z těchto zázraků použije, nemá ho nadále k dispozici, pokud znovu neprovede dotyčný rituál. Pokud používáte pravidlo ze s. 6, může se o jeho seslání pokusit znovu, ale se sníženou pravděpodobností úspěchu. Daný rituál obnoví knězi pouze ty zázraky, jaké už použil, čili není možné si je ?nastřádat? do zásoby (např. mít k dispozici 5x Rychlost, protože kněz pět dnů prováděl KM a nemusel tento zázrak použít).

U obřadů závisí počet přislíbených zázraků na jeho síle. Pokud tedy náš Siaronův kněz ovládá KO na stupni 2 a provede ho pouze s družinou a bude se jednat o slabý obřad, dostane přislíben pouze zázrak KO stupně 1, tedy 1x Hrom a blesky.

Doufám, že jsem to dostatečně osvětlil. Příště ale raději svůj dotaz piš do tématu FAQ, tam je větší pravděpodobnost, že si toho někdo z redakce všimne.


Dobře príšte budu. Diky za vyčerpavajíci odpoved.
Saul
Zaslal: st leden 07, 2004 23:26 Citovat
Založen: 8.12.2003 Příspěvky: 38 Bydliště: Rilond (Ve vnějším světě Liberec)
KDyž už jsme u toho, jak je to se získáváním zázraků na další úrovni?
Je tam podmínka, že jeden z rituálů nesmí být o tři úrovně vyšší než zblé rituály. Všechny? Nebo to může vypadat i následovně - 5,3,1,1?

A jak je to v případě laiků?

_________________
Dejte mi problém a já s ním na chvíli zůstanu sám. Pak vám přinesu nějaké neortodoxní a šílené řešení...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
john_jarik
Zaslal: čt leden 08, 2004 10:10 Citovat
Založen: 18.9.2003 Příspěvky: 84
Saul napsal:
KDyž už jsme u toho, jak je to se získáváním zázraků na další úrovni?
Je tam podmínka, že jeden z rituálů nesmí být o tři úrovně vyšší než zblé rituály. Všechny? Nebo to může vypadat i následovně - 5,3,1,1?

A jak je to v případě laiků?


To cos napsal byt opravdu nemuzu. Cetl jsme ta pravidla sice uz driv,ale myslim, ze maximalni rozdil nejnizsiho a nejvyssiho ze zazraku je 3.
a 5-1 = 4. Takze misto, aby ziskal 5stupen u toho 1 zazraku si musi zvysit jeden z ostatnich.

U laiku toto pravidlo plati stejne, ale muzou ziskavat jen modlitby a to 1 za 2urovne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Saul
Zaslal: po leden 12, 2004 14:50 Citovat
Založen: 8.12.2003 Příspěvky: 38 Bydliště: Rilond (Ve vnějším světě Liberec)
Tak je to, jak sem si myslel.

_________________
Dejte mi problém a já s ním na chvíli zůstanu sám. Pak vám přinesu nějaké neortodoxní a šílené řešení...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Běs
Zaslal: čt srpen 03, 2006 18:03 Citovat
Založen: 2.8.2006 Příspěvky: 1
Mámv družině dva laiky. Gora a Tarfeina. V pravidlech se praví že podle vzoru zbytek dotvořím. U Gora jsem dal KM po probuzení stejné jako u Ndangawi ale jaká by měla být DM a KM a DM u Tarfeina nemůžu přijít. Modul o boji vyjde za dlouho a něco kde by byl popsán kněz Tarfeina se snad ani nepřipravuje.
Pomožte prosím Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: čt srpen 03, 2006 21:02 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Běs napsal:
Mámv družině dva laiky. Gora a Tarfeina. V pravidlech se praví že podle vzoru zbytek dotvořím. U Gora jsem dal KM po probuzení stejné jako u Ndangawi ale jaká by měla být DM a KM a DM u Tarfeina nemůžu přijít. Modul o boji vyjde za dlouho a něco kde by byl popsán kněz Tarfeina se snad ani nepřipravuje.
Pomožte prosím Sad

Nevím, co přesně myslíš. (Aplikace DrD 1.6 snad?)

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
elrian
Zaslal: pá srpen 04, 2006 9:04 Citovat
Založen: 17.11.2005 Příspěvky: 130
Aplikace Tarfeinova kněze byly uvedeny už v modulu Obloha z listí nebo drahokamů. Zde by jsi měl tedy najít to co by jsi potřeboval. Pokud jsem odpověděl jinak, než co jsi potřeboval tak zkus více specifikovat otázku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Shark
Zaslal: so srpen 12, 2006 18:58 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
elrian napsal:
Aplikace Tarfeinova kněze byly uvedeny už v modulu Obloha z listí nebo drahokamů. Zde by jsi měl tedy najít to co by jsi potřeboval. Pokud jsem odpověděl jinak, než co jsi potřeboval tak zkus více specifikovat otázku.


Jen bych doplnil, že v tomtéž modulu se nachází i aplikace pro Gorova kněze. Její aktualizovaná verze je uvedená i na tomto auditoriu v tématu FAQ v sekci Úskalí při hraní na Asterionu.
Všechny aplikace se rovněž objeví v aktualizované podobě na CD k Času temna.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kiwi
Zaslal: pá únor 12, 2010 17:57 Citovat
Založen: 12.2.2010 Příspěvky: 2 Bydliště: Ivanka p.D., Slovensko
dobry den, nechcel som zakladat novy topic tak to pisem sem (snad si to niekto vsimne Razz )
mam takyto problem: Gorov knaz na KM 3 ma zazrak Napadity boj s takymto popisom

Nápaditý boj
Dosah: 0
Rozsah: kněz
Vyvolání: 2 kola
Trvání: do skončení nejbližšího boje,
minimálně však 1 směnu
Kněz si při seslání musí vybrat z nabídky
uvedené v PPE u šermíře tolik fint, kolik
by měl šermíř o jednu úroveň níže (minimálně
na 6. úrovni), a tyto pak může
v nejbližším boji používat. Pokud je u
finty uvedena nějaká podmínka k naučení
se, musí být rovněž splněna.


a chcel by som sa opytat - ako to funguje na nizsich urovniach ? Je tam napisane ze si vybere tolko fint kolko sermir o jednu uroven nizsie (minimalne na 6. urovni ) ale podla mna a podla mojich pravidiel (PPP/PPE 1.6 editica A ) nema sermir na nizsej ako 16. urovni ziadne finty, takze az po 17. uroven knaza je to uplne zbitocna finta ( a ked si ju postava vezme na povedzme 3-4 urovni tak to je uplne zbitocne). Rozmyslal som ze ci to nebude chyba v mojich Aplikaciach pravidiel ( Obloha z listi a drahokamu vydani prvni) ale aj po ztiahnuti najnovsich aplikacii z internetu je tam stale tento zazrak nezmeneni.
Ako to teda je ? Je tam preklep a ma tam byt minimalne na 16.urovni alebo v neskorisch vydaniach PPP/PPE dostava sermir finty skor ?
Dakujem za odpoved
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.