Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  PJs  ~  O minulosti, současnosti a budoucnosti drakolidí

Který z drakolidí je vám nejsympatičtější ?

Zurkhen Černý   [ 11 ]  
15%
  15%
Murtis Šedý   [ 2 ]  
2%
  2%
Orist Zelený   [ 4 ]  
5%
  5%
Zantur Modrý   [ 19 ]  
27%
  27%
Kirbeg Žlutý   [ 11 ]  
15%
  15%
Turgul Hnědý   [ 11 ]  
15%
  15%
Drik Oranžový   [ 0 ]  
0%
  0%
Zyl Červený   [ 11 ]  
15%
  15%
Lien Fialový   [ 1 ]  
1%
  1%

Celkem hlasů : 70
Sadaam
Zaslal: út listopad 06, 2007 12:35 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
To zní rozumně. Když jsem se snažil o nějaká pravidla pro Orista (ačkoliv jsem nepředpokládal, že se s ním družina střetne... a taky že nestřetla Wink ), tuším jsem použil parametry přízračného draka, a nebo spíš zeleného (pokud je - byl - Orist Zelený) a přidal mu spoustu vlastností vzhledem k tomu, že je nehmotný. A taky jsem rozlišil lidskou a dračí podobu.
Jenže dneska bych to udělal asi jinak a tu starou verzi bych zahodil...

Ale tak jak ho chceš udělat ty, mi připadá "fér". Jen bych ho udělal tak silnýho, aby družinku na 20. úrovni a vyšší nezabili jediným pohledem Twisted Evil

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Nerevar
Zaslal: út listopad 06, 2007 17:16 Citovat
Založen: 2.11.2007 Příspěvky: 19
Jo, varianta se zelenym drakem me taky napadla, ale neladilo to s tim, ze z nej zustal vlastne jen jakysi stin... Dik za vyjadreni, ale docela by me zajimal alespon nastin toho, jak bys ho udelal ted... A kazdopadne pocitam s tim, ze tenhle stret bude peklo... hlavne pro valecnika - Gor ho provazej...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: st listopad 07, 2007 18:33 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Mno o nějakým střetu "na zbraně tváří v tvář" nemůže být řeč. Pro chudáka válečníka to musí být zážitek podobný jako kdyby bojoval s šesti fexty najednou (!).

Možná bych pro lidskou podobu Orista použil stín vyšší z Hlavního modulu a přidal bych mu něco navíc. Taky by se choval různě v různých denních dobách (tuším, že to na něj má vliv), i když ve hvozdu se moc nepozná jestli je den nebo noc...
Pro dračí podobu se určitě nejvíc hodí ten přízračný drak.
A taky ber v potaz, že je nositelem jednoho z nejmocnějších artefaktů!

Jo a navíc má nějaké schopnosti ještě od "života", jen mě nenapadá, která povolání bych mu přiřknul?! Asi válečníka a mága, fakt nevim...

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Nerevar
Zaslal: čt listopad 08, 2007 9:23 Citovat
Založen: 2.11.2007 Příspěvky: 19
No, chudak valecnik, ale nemuze nic moc jineho delat, navic v roli nepsaneho vudce te druzinky a jako laik Goruv radeji pujde do nerovneho boje nez aby jen tak prihlizel... uvidime...
Co se tyce tech podob, tak myslim, ze nekde je psano, ze pro pripad stretu nabyva draci podoby, takze vlastnosti te lidske jsem neresil.
Pokud jde o ta povolani, tak na valecnikovi se shodnem (asi spis sermir - porad byl docela nobl a taky inteligentni), ale priklanel bych se asi spise k carodeji, ale nevim...
No a k artefaktu: nejsem si tak zcela jist, ze to ze jej vlastni mu pomaha - vzdyt prave diky tomu to artefaktu se stal tim cim je. (aspon si tak vykladam to, ze jej sevrel v posledni kreci a pak se to stalo...) Treba onen artefakt vyuziji v plne sile jen ti, kterym je urcen...
Nicmene uvitam kazde dalsi doplneni ci navrhy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: pá květen 02, 2008 13:40 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Pardon, ale mimo jíne se vrátím k pozdějším postům:

Drakolidé obecně : pokud se vyjádřím sám za sebe - Ano, jdout to DRAKOlidé, mění se na draku, supr, úžasný, jsou MOCNÍ bezva.... Ale pro mě jsou zajímaví (především) něčím jiným - jsou to svědkové dějin, žijí tisíce let, to co my (postavy) známe z bíjí a legend oni zažili OSOBNĚ. A i když je jejich přeměna zbavila všecho, nebo vštšiny toho čím byli před ní, myslím, že za ty tisíce let, se změnili, třeba jen pomalu a trochu, ale změnili...

Ze Zantura, který se zpočátku jen opájel svojí mocí se stal někdo, kdo je, snad, i trochu hrý na to co vytvořil - na Plavenu, psioniky. Riam, který zpočátky možná jen nenáviděl ostatní drakolidi pochopil že vlastně nenavídí i sám a snad chápe, že pokud by vše mělo dopadnou podle jeho představ (zabití drakolidí) tak po nich padne (vlastní rukou) i on, kdo ví...

Liam... no, co se stane s Liamem až padne Khar neví asi nikdo (možná jen autoři tuší), ale řekl bych, že paradoxně to bude jeden z mála, který, nějakým způsobem, pochopí co Khar udělal... A třeba to v něm vzbudí cosi jako hrdost - hrdost na kharovy drževy, které nebude chtít nechat padnout...

A nakonec, můj oblíbenec - Kirbeg. Ani nevím proč, snad pro to, že je to především vědec ho mám tak rád... U Kirbega jde podle mě zaznamenat taky jakýs takýs vývin - dříve se zapojoval do "dění" víc (i když dřív bylo víc příležitostí), a nebyl to takový mazlíček jako Turgul - jak asi vypadala arvedanská armáda když viděla jeho prapot, děsila se, dezertovala - on byl nenáviděn, pro "normální" arvedany byl dalším ztělesněním zla - a nevadilo mi to, prostě jen experimontoval, ne šíleně, ale s chladnou hlavou. Později se usadil, bádal, přemýšlel a začali se kolem něj srocovat lidi, skřeti - jeho lidi. Tak nějak nevěřím, že je někdo schopen tisíce let JEN bádat, ale že i přemýšlí - o minulosti, o budoucnost, o Kharovi. Pomohl Zanturovi - proč? Dal mu k tomu Khar příkaz? (a teď doufám že se nemýlím...) ale asi ne... Já věřím, že kdyby si mohl další, dejme tomu dva tisíce let v klidu bádat, že se od Khara osvobodí - a myslím, že je to možná jediný drakočlověk, kdo by si s Ramem byl ochotný "popovídat" (myslím bez magie, artefaktů a pařátů). A snad i mimo jiné skrze svůj vyzkum taky pochopit že Řád světa není z drakolidí zrovna nadšený.

Jinak víc než třeba Orist, by mě třeba zajímal osud Murticse Šedého - bude se do konce Asterionu jen schovávat? Bude nadále využíván? Tak mocný theurg jako on, přece časem musí najít nějaké, jakékoliv, řešení... Třeba časem přibude nový temný bůh, třena bude muset Šin obhájit svý místo...

A Orist? Orist už podle mě není Orist, je jen zbídačeným čímsi, tělem které obládají jen dvě protichůdně touhy, které už překonaly i hranice Drikova šílenství, touhy brínit a touhy po smrti. Podle mě bude, pokud se tomu v něčím Asterionu stane, bojovat bezohledně - vůči všemu. Nezakolísá a nezastaví se před níčím, spíš by mě zajímalo co na to hvozd, když z něj Orist začne, určitěšíleným tempen odčerpávat magickou moc (a nechci si raději představovat čaroděje, který má "po ruce" magenergetický zásobník ve formě hvozdu - viz nemrtví a světlonoši).

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
arten
Zaslal: pá květen 02, 2008 20:51 Citovat
Založen: 9.10.2003 Příspěvky: 277 Bydliště: Ntonga Ngoro - rodina wutabe
Pre mňa je v súvislosti s drakoľudmi kľúčová otázka zodpovednosti a reflexie za vlastné skutky. Riam sa dokázal vzoprieť Kharovi a dokázal zreflektovať vlastné činy. Kirbeg je tomu blízko (no pár storočí, možno jedno dve tisícročia), Lien je stratený vo vlastnej zúrivosti a súčasne vo vlastnej neobmedzenej loajalite. Zantur je podľa mňa natoľko emocionálne vyprahnutý, že to nedokáže nikdy. Zyl a Drik boli obaja jednak príliš pragmatický a jednak príliš šialený na to, aby sa zaoberali nejakými morálnymi otázkami.

K nežijúcim, prípadne žijúcim v iných rovinách. Pochybujem, že sa Murtis dostane z Vonkajšieho sveta, a ak by sa aj pokúsil tak s ním sarifágovia spravia krátky proces. Sarifágovia sú aspoň podľa mňa v Stinovom svete ultimátnou silou. Chytia ťa a ideš pred Lamiusa. Hoci kto vie ako bude Lamusiov súd fungovať po zmenách čo Asterion čakajú.

Turgul - tak Turgul to je zaujímavý týpek, istým spôsobom ho mám ešte radšej ako Riama a Zantura. Turgul by sa možno postupne tiež vymanil z Kharovho vplyvu. A tiež by nemal tendencie zabiť Riama od pohľadu. Každopádne u Turgula podľa mňa existovali autentické pozitívne emócie a to mu otváralo nové perspektívy.

Zurkhen - škoda reči

Orist - rozmýšľali ste nad takou paradoxnou možnosťou, že Orist možno aj chce umrieť? Tisícky rokov je zviazaný s hvozdom, a čím je? Zmučeným tieňom vlastnej slávy, živým (resp. neživým dôkazom) toho ako vie Osud účtovať. Ja si Orista predstavujem ako niekoho kto má skôr pasívne psychické schopnosti, z jeho prítomnosti ide strach a obklopuje ho negatívna aura, a preto sa ho každý bojí a uteká pred ním. Ale keby mal niekto odvahu porozprávať sa s ním, tak by možno zistil, že Orist sa chce dostať z tohto stavu, chce sa odpútať od prírodnej úrovne - chce umrieť. Myslím, že aj družina na nízkych úrovniach by ho dokázala zabiť, pokiaľ by dokázala prekonať svoj strach a porozprávať sa s ním

Drik - ak sa ten chlapec niekedy dostane z dubu, tak je v záujme všetkých strán na Asterione, aby ho veľmi rýchlo utratili.

_________________
Osud mužov je jasný, nie je treba veštcov
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rauksul
Zaslal: po květen 05, 2008 12:32 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Ano Orist chce umřít, o tom není pochyby, ale jak jsem psal - podle mě dnes myslí už jen na dvě dvěci - na to že chce umřít, a na to, že musí plnit úkol... hold se obě dvě vylučujou Sad to je hold někdy taková smůla... ale ža by měl zrovna náladu nechat se zabít.... to by mu myslím hvozd nedovolil... otázka je, nakolik je ještě sám sebou a nakolik je jen prodloušeným pařátem hvozdu...

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
arten
Zaslal: po květen 05, 2008 12:52 Citovat
Založen: 9.10.2003 Příspěvky: 277 Bydliště: Ntonga Ngoro - rodina wutabe
Nechýpem celkom tú tvoju poznámku, že chce splniť úlohu (úkol). Akú úlohu?. Orist umrel, tesne pred smrťou použil Dwanžin sen a taktiež posôbením kliatby elfského kráľa sa stal sa tým čím sa stal. Nemyslím, že mu boli uložené ešte aj ďalšie obmedzenia alebo úlohy. Orist je stále tým čím je, stále je inteligentnou bytosťou (dobrodruhovia by mali veľmi rýchlo pochopiť, že až príliš) a stále má aspoň podľa mňa relatívne slobodnú vôlu (no teda tak ako len duch môže mať). K tomu či by mu hvozd povolil umrieť. No podľa mňa hvozd a Orist majú nasledovný vzťah. Hvozd Orista trpí a ten z neho či chce alebo nechce vysáva manu. Hvozd tomu nemôže zabrániť a Orist tiež nie - to je spôsobené použitím Dwanžinho sna. Súčasne však Orist nemôže hvozd opustiť - to je spôsobené tým, ako Dwanžin sen naprogramoval posledný oprávnený vlastník - elfí kráľ Nganto Ngwanyo. Čiže hvozd je pre Orista skôr žalárnikom ako nejakým parťákom....

Mimochodom napadla ma jedna otázka. Myslím, že v Zurkhenovom životopise sa píše, že bol zranený skřetou zlobou, ktorú sa predtým skřetom podarilo získať z Lesa dávno mŕtvych. Vzhľadom na to, že predtým ju vlastnil Orist myslíte si, že ju vydal z ruky len tak dobrovoľne?. Druhá otázka - máte nejaké vysvetlenie ako sa podľa vás skřetia zloba dostala po Zurkhenovej smrti ku Kirbegovi keď s ňou predtým bojoval Elram Polelf.

Horeuvedené prosím nechápte ako výčitku autorom, pochopiteľne nedá sa ustriehnuť každý detail. Napriek tomu vás poprosím o názor...

_________________
Osud mužov je jasný, nie je treba veštcov
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rauksul
Zaslal: st květen 07, 2008 11:43 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
já beru ten vztah víc jako čaroděj - golem, nekromant - nemrtvák. S tím že Orist vlastní vůli má, ale "vocamcaď, pocamcaď...". To bereme každý jinak:D
Zamyžlení nad Artefaktem... no, nevím... mě by spíš zajímalo, jak dlouho je mu řiká Kirbeguv hněv... To by totiž mohlododkazovat na to, že Když ji Murtis kdysi někdy našel, že ji dostal ke zkoumání a nějakou donu u něj byla už před tím naž si s ní začal hrát Lord Zurkhen a ti další.... Třeba ibjevil něco, jak si ji povolat zpátky, nevím... Very Happy třeba její oprávněný majitel je celou dobu Kirbeg:D

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
arten
Zaslal: po červen 02, 2008 8:19 Citovat
Založen: 9.10.2003 Příspěvky: 277 Bydliště: Ntonga Ngoro - rodina wutabe
Napadla mi taká otázka. Khar podľa asterionskeho kánonu "napravil" Zyla do podoby Týzaga. Myslíte si, že keď vylezie Zyl v takto biednom stave z Tisícich jaskyní na povrch asterionskych pokúsi sa ho Riam zabiť? Zyl je síce v takom stave v akom je, ale stále je to drakočlovek, a teda pre Riama legitímny cieľ. Alebo sa Riam na neho vykašle a bude riešiť niekoho iného???

_________________
Osud mužov je jasný, nie je treba veštcov
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sadaam
Zaslal: st červen 04, 2008 13:09 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Já myslím, že bude mít Riam dost práce sám se sebou a s ostatními drakolidmi (bude muset nejspíš opustit Minkor, možná na jeho stopu narazí Zantur, Drik či jiný drakočlověk...), ale není vyloučeno, že někdy v budoucnu se se Zylem potká. A to bude zajímavá konfrontace - třeba se Riam nad Zylem slituje, co myslíte ?!

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
arten
Zaslal: čt červen 05, 2008 10:15 Citovat
Založen: 9.10.2003 Příspěvky: 277 Bydliště: Ntonga Ngoro - rodina wutabe
Myslím, že momentálne sú pohybové možnosti Dríka mierne povedané dosť obmedzené a nevidím dôvod, aby za ním Riam liezol do dubu... Wink Wink Wink

_________________
Osud mužov je jasný, nie je treba veštcov
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kenny
Zaslal: ne srpen 03, 2008 10:01 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
No nezapomeň,že uvěznění Drika v dubu je přece jen ještě budoucnost Wink

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: po srpen 04, 2008 17:10 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
no jo to by mě zajímalo, kdy se tak stane...

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Tejlian
Zaslal: po srpen 04, 2008 19:02 Citovat
Založen: 31.7.2008 Příspěvky: 27 Bydliště: wutabengo-rodina dubu, pevnost Stromovka v LPS a vlastně celá tara
to Saddam: no, kdy to přesně bude se sice nevý, ale od čeho jsou konspirační teorie, že?? Very Happy
Takže, Drik sice není nějak extra v duševní pohodě a při smyslech, ale jeho hlavním cílem o ovládnout celý obrovský hvozd, hlavně červený a zlatý les. Využít a zdecimovat elfy a skřítky. Za tím účelem povolal Moág.
Být jím já, naplánuju takový útok na dobu, kdy budou mí nepřátelé nějak zaměstnáni....napadá vás takový situace??

....správně, konečná bitva. Ať už pár měsíců před ní, nebo potom. Nebo mu příjde vhod vpád starých trpaslíků. Zapadalo by to do oněh časů, času temna....

A ještě poznámka k boji s oristovým stínem. Myslím že už to tu někdo navrhoval, ale co když orist už nemá moc čemukoliv ublížit. Dwanžin sen je přece artefakt stvoření, takže mu brání zabíjet. Zbyla mu jen jeho aura moci, strach pramenící z "nemrtvosti" a jeho pověsti. Co když je v jeho prokletí taková malá pojistka? Když se najde někdo dostatečně odvážný, aby jeho stínu stanul čelem, přišel k němu a beze slova mu vyrval dwanžin sen z pařátů, nebude mu moct ublížit. Nesmí na něj ale zaútočit. Stvoření se brání svému zničení, takže i oristův stín dostane šanci se bránit. Potom sou na řadě statistiky stínového draka, upravené drakem zeleným, plus schopnostmi čaroděje maximalisty.

_________________
Dokud to bolí, žiješ!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 10 z 11
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.