Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  PJs  ~  O minulosti, současnosti a budoucnosti drakolidí

Který z drakolidí je vám nejsympatičtější ?

Zurkhen Černý   [ 11 ]  
15%
  15%
Murtis Šedý   [ 2 ]  
2%
  2%
Orist Zelený   [ 4 ]  
5%
  5%
Zantur Modrý   [ 19 ]  
27%
  27%
Kirbeg Žlutý   [ 11 ]  
15%
  15%
Turgul Hnědý   [ 11 ]  
15%
  15%
Drik Oranžový   [ 0 ]  
0%
  0%
Zyl Červený   [ 11 ]  
15%
  15%
Lien Fialový   [ 1 ]  
1%
  1%

Celkem hlasů : 70
Sadaam
Zaslal: po leden 24, 2005 10:27 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Si myslim, že to tak Khar udělá... "Chudák" Drik...

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Silweril
Zaslal: po leden 24, 2005 14:16 Citovat
Založen: 12.10.2004 Příspěvky: 167
Pochybuju. To by musel Khar porazit Móag, vysvobodit Drika z vězení a ještě mu napravovat mysl... Vložené úsilí by bylo sotva úměrné výsledku. Drik se z toho (myslím vězení) bude muset dostat sám. Khar se to třeba ani nedozví a když už, tak bude mít spoustu jiných starostí stejně jako jiní drakolidé. Z těch by mu mohl pomoct asi jen Zantur, který by Móag podrobil, ale ten nemá Drika rád. Takže je odkázán na sebe a své služebníky - temné druidy(a možná i další).

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fantom
Zaslal: po leden 24, 2005 14:34 Citovat
Založen: 29.12.2003 Příspěvky: 42
To Móag a Sirweril:
Móag je podlemně něco jako Mwanduuranga, jak psaly, je takových mocných myšlenkových bytostí co se vážou k ekosystémům víc. Drik ji podle mne vyvolal a Jižní hvozd ji svou temnotou znetvořil. Takže je v jádru dobrá. Mr. Green
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Silweril
Zaslal: po leden 24, 2005 17:20 Citovat
Založen: 12.10.2004 Příspěvky: 167
To jo, ale nesedí mi jak ji mohl Drik vyvolat pomocí tak negativních emocí. Myšlenková batost přece dál šíří tu emoci, která ji vyvolala. Mwan'duuranga má třeba taky svou temnou stránku a takových mocných myšlenkových bytostí jednoho ekosystému existují dvě varianty.

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fantom
Zaslal: út leden 25, 2005 6:31 Citovat
Založen: 29.12.2003 Příspěvky: 42
V tom mas asi pravdu. Ale Mwandurangu přece nevyvolaly emoce, ale touha elfu a jejich oddanost proroctvi (hlavne). Mr. Green
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Silweril
Zaslal: út leden 25, 2005 21:23 Citovat
Založen: 12.10.2004 Příspěvky: 167
Touhu přece provázejí taky nějaké emoce (např pokora...). I když na druhou stranu existují MB(myslím), které se vyvolávají bez přispění emocí - např kouzelníkovy přátelé nebo druidovi pomocníci. Nevím, který případ nastal u Mwan'duurangy, ale u Móag podle všeho ten první. Ještě v souvislosti s povahou Móag mě napadla jedna věc: Takto mocné MB existují ve Stínovém světě jen v jedné variantě. Její povaha pak závisí na emocích, které ji vyvolaly (ve vzácných chvílích, kdy je jich extrémní množství a jsou součástí rituálu). Móag je tedy lesní varianta bytosti ekosystému a Mwan'duuranga pouštní. Určitě existují i jiné, třeba mořská nebo podzemní. Možná se časem dočkáme i jich..

Nebylo by něco k drakolidem Question Laughing

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nazarei
Zaslal: út leden 25, 2005 21:32 Citovat
Anonymní
I na pomcniky sou potreba emoce. Touha, nekdy laska, nekdy sobectvi, zalezi na pomocnikovy a povaze vyvolavajiciho.
Silweril
Zaslal: út leden 25, 2005 21:42 Citovat
Založen: 12.10.2004 Příspěvky: 167
Tak jsme se tu zase sešli.
S tím máš asi pravdu, já už si tu pasáž o nich moc nepamatuju. Takže na vyvolání každé MB jsou potřeba emoce. Já jsem donedávna žil v přesvědčení, že i všichni draci an Asterionu jsou MB, než jsem si přečetl RHM.

Obraťme list. Zkončili jsme u Drika a shodli se na tom, že je to šílenec, který se minimálně několik let nebude účastnit současného dění. Další na ředě je Lien. Jeho minulost, přítomnost a tak trochu i budoucnost je jasná a předvídatelná. On bude vždycky tím silným Kharovým poskokem, anvíc nepříliš inteligentním, který za něj bude bojovat až do roztrhání těla. Stejně tak bude slepě pronásledovat ty, kteří Khara zradili, teby hlavně Riama a potom taky Zyla. Jsem zvědavý, jak bude Lien reagovat na Kharovo rozhodnutí v Konečné bitvě.

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: čt únor 03, 2005 10:59 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Tohla diskuze mi doposud nějak ušla. Shocked
Ještě ke Drikovi- já si myslím, že Drik ve svojem stavu zůstane až do konce bytí (Asterionu). Totéž si (bohužel- béé) myslím o Zylovi (Týzagovi)- i když ten může mít to štěstí, že ho nakonec něco zabije.
Podle mě Lien na Kharovo rozhodnutí v Konečné bitvě nebude reagovat nijak- bude v tu dobu už mrtvý. Bude určitě zase někde bojovat v čele a někdo ho zabije. Možná by ho mohl zabít i Walden osobně. Lien je takový bojový robot, že dostal pod svou správu Zemi nářků ukazuje, jak Kharovi chybí schopní a věrní generálové. Lien má jenom tu druhou vlastnost (i když pro Khara samozřejmě podstatnější).
Zantur- taky si myslím, že se od Khara vyloženě trhat nebude. Ale něco mi říká, že v Konečné bitvě se Zantur neobjeví. Plavenské oddíly možná ano, ale Zantur- ne. Navíc, je to sice opravdu hodně hodně nepravděpodobné, ale mohlo by se dokonce stát, že by Plavena nakonec do Konečné bitvy šla na straně Tarského království.
Ortis- asi se vrátí, ale taky ne kvůli Kharovi.
Kirbeg- fakt nevím, ale mohli by mít se Zanturem nějaké tiché spojenectví.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silweril
Zaslal: čt únor 03, 2005 12:52 Citovat
Založen: 12.10.2004 Příspěvky: 167
Konečně nějaká nová reakce Very Happy

Že by byl Drik tak snadno vyšachován, to se mi nezdá. Ale určitě se po svém uvěznění (které vlastně ještě vůbec nenastalo) nebude nějakou dobu angažovat.
Ohledně Liena si myslím, že ten naopak Konečnou bitvu (nebo jak se jí bude říkat) přežije. Předpověděl to Be Jang a tomu já věřím. Ten také vyvěštil invazi Starých trpaslíků. Lien se nebude do Konečné bitvy moc vyvíjet. Vycvičí Igen-ura a společně s ním povede Kharovy armády. Po Kharově odchodu je jeho budoucnost nejistá. Podle mě zemře, možná Riamovou rukou.
Se Zanturem s tebou souhlasím. V jeho případě hrají velkou roli intriky a jeho vlastní plány. Teď bude mít dost svých starostí s KS, ale to už jsem někde rozebíral. Konečné bitvy se ale podle mě určitě dožije. Plavena by ale neměla podpořit Khara, spíše Tarské království.
Kirbeg by se se Zanturem spojit mohl a společně naplánovat něco velkolepého. Záleží na tom, co bude Zanturovi vyhovovat, a také na Kirbegově momentálním stavu. Kirbeg ale o sobě ještě dá vědět a mohl by se stát Kharovým nožem v zádech.
A co se týče Orista, nespletl sis jméno? Orist hlídá v Marelionu Dwanžin sen. O jeho současném stavu se už brzy dozvíme víc..

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kenny
Zaslal: čt únor 03, 2005 20:13 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
No já taky věřím tomu,že Lien přežije.Přeci jen Be-Jang se nikdy nemýlil,i když jeho předpovědi byly většinou nejasné nakonec se úplně potvrdili.
A u Zantura si nejsem jistý.nevím,jestli se postaví za Tarské království,myslím,že spíš ne.Sám bude mít co dělat s Kněžími slunce.Ale dovedu si představit,že by řekl:,,Louka rozkvétá" a povolal své psyoniky do boje.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silweril
Zaslal: pá únor 04, 2005 15:59 Citovat
Založen: 12.10.2004 Příspěvky: 167
Moc psioniků je veliká. Je dost znepokojující, že Zantur jich může valnou většinu pouhou jednou větou dostat pod svou úplnou kontrolu. Snad k tomu nikdy nedojde Confused Jsem zvědavý na to, jak se Zanturovi dále povede, ale věřím, že on si vždycky najde cestu.

Zajímalo by mě, kam se uchýlí Riam. Dobytí Minkoru se blíží ( Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad ) a on se bude muset znovu přestěhovat. Ani nestačí odhalit tajemství Avuašarta, i když popravdě, k čemu by mu bylo. Tahle m.b. je vázána pouze na Minkor. Riam by se mohl uchýlit do Tarosu, ten bude mít v budoucnu velký význam. Riam určitě dál půjde po krku ostatním drakolidem (hlavně Lienovi a snad i Drikovi do jeho "nehody"s Móag, o Zanturovi v plaveně Riam asi neví a možná se setká i s Kirbegem, kdoví jak to jejich setkání dopadne ). Riamova minulost popsaná v DD byla docela pěkná a jasná. jen mi tam vadil ten trochu pohádkový (nebo tolkienovský) motiv velké lásky a temného zla. Nechápu proč Khar vůbec riama přetvářel v drakočlověka. Pokud si Khar uvědomil postupný pokles loajality u drakolidí a věděl o riamově vzdoru vůči němu... Navíc ostatní drakolidé byli nadprůměrní v nějakém oboru (Lien-boj, Orist-magie, Kirbe-alchymie..), ale v čem vyniká Riam? Khar asi potřeboval jen dobrého velitele vojsk a nikdo jiný nebyl po ruce. (I když takový Narzian.. Ten se teď stal drakem díky tvárnosti a pokud to dobře chápu, nemůže se už své podoby zbavit Twisted Evil )

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: so únor 05, 2005 13:29 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Drik- nemyslím, že by byl "vyšachován" snadno. Ale že se sám neosvobodí, na tom se asi shodneme a kdo by ho pak osvobozoval? Na toho cvoka mi ukažte, všichni si spíš oddechnou, že mají Drika z krku (přestože byl někomu užitečný). Jediná bytost, která by to snad Drika obživila, je (do budoucna) Ugrien, ta by se dala dohromady s kýmkoliv. Ale nepřipadá mi to pravděpodobné (ponechme stranou úvahu, zda by mohla reálně zvládnout).
Lien- už jsem si myslel, že o Asterionu si pamatuju prakticky všechno a v krátké době za sebou čtu třetí věc, která mi nic neříká- kde jste vyčetli, že Be Jang vyvěštil Lienovo přežití? Shocked Ale souhlasím s Tebou, že jestli přežije Konečnou bitvu, tak ho nejspíš zabije Riam. Nevím ovšem, jestli hned a jestli vlastní rukou. Co když se třeba Lien po (faktické) ztrátě svého pána přidá zrovna k Zanturovi (a třeba ještě Kirbegovi)? Možná jím ostatní drakolidé pohrdají, ale Lien bude ASI hledat někoho, komu by mohl sloužit a silná Zanturova vůle by mu mohla imponovat, že to je ten nový správný pán. Ale třeba se může chtít udělat pro sebe nebo najít někoho, na kom bude chtít pomstít skutečné či domnělé křivdy (což by mohl být zrovna Riam ale za určitých okolností by to mohl být i Zantur- je to docela propletenec, co? Laughing ).
Orist- ano, nejednalo se sice o omyl jména, ale o nějaký záhadný překlep.
Pro zajímavost- na tvorbu drakolidí napsal zajímavý pohled Tuk-enek (pod Vzestup temných bohů- Zyl, Khar a temní).
Je pravda, že Zantur bude mít s Kněžími slunce hodně problémů. Proto by se mu mohl hodit ten Kirbeg (nebo i Lien? Very Happy ). Uvidíme.
RIAMŮV ŽIVOTOPIS- ten je hodně v rozporu se Zylovým životopisem. Já jenom pevně věřím (a doufám!), že ve prospěch ZYLOVA životopisu. Ten Riamův je opravdu příliš pohádkový, nerealistický a taky nelogický. Proč zvolil Khar Riama namísto Narziana- možná z pýchy, z touhy co nejvíce pokořit bývalého nepřítele.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silweril
Zaslal: so únor 05, 2005 15:10 Citovat
Založen: 12.10.2004 Příspěvky: 167
Je někdo, kdo by Drika s nasazením vlastního života osvobodil - jeho věrní temní druidi (ti, co jsou mu věrní a přežili příchod Móag ). I když asi málokdo bude mít takovou moc, aby Drika vyrval z moci hvozdu.
Ugrien už je víceméně venku ze hry. V těle Igen-Ura si na svou bývalou identitu do Konečné bitvy asi nevzpomene (bude v ní bojovat za Khara).
Úryvek Be Jangovi věštby je v DD 4/04 na začátku článku o Lienovi. Říká se tam ...nejasný je konec této bitvy, ale on (Lien) přežije a bude mocný i nadále... Pokud by se to vyplnilo, tak by pak Lien mohl vládnout zbytkům Kharových držav (při jeho organizačních schopnostech by to asi moc nefungovalo).
Zylův životopis se mi docela líbil. Taky mi v něm pár věcí skřípalo, ale byl lepší než ten Riamův. Zaujalo mě, že mezi zylovi nepřátele patří i Slepý bohové. S nimi ale jak se zdá žádnou větší válku nevedl. Co se se Zylem stane, až bude poraženo Rilondské tažení? Khar ho promění v Týzag (ke které podle všeho nemá v současnosti daleko) a nechá ho být. Zayl by se pak mohl Kharovi ještě ošklivě pomstít.

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nazarei
Zaslal: ne únor 06, 2005 14:21 Citovat
Anonymní
Trochu mimo. Narzian. Cetl sem, ze je to prej sedivej drak, to trochu nechapu. Jestli je to neco mezi bolym a cernym, tak je to blbost, protoze tam nekde(ZP) je psany, ze delal ohavny skutky. Co si o tom myslite?

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 11
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.