Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Vzestup temných bohů  ~  Zyl, Khar a Temní

Koho máte z drakolidí nejradši?

Zyla   [ 8 ]  
20%
  20%
Liena   [ 3 ]  
7%
  7%
Zantura   [ 20 ]  
51%
  51%
Drika   [ 3 ]  
7%
  7%
Kirbega   [ 5 ]  
12%
  12%

Celkem hlasů : 39
Lamius
Zaslal: út prosinec 21, 2004 13:55 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Zakládám tuhle diskuzi samozřejmě pro všechny, takže se nenechte rušit, že hned odpovím na poznámku z jiného tématu.
(...) Tuk-Enek: no, tak jo, na to se nedá nic říct. Zylovi opravdu od zlomení Derteonu chybí vnitřní síla něco změnit. Myslím, že se cítí strašně vyčerpán, že spíš než o vůli (v tom nejužším smyslu) jako takovou ztratil energii. Nic kvůli tomu není schopný dělat a ví, že tím samozřejmě prohrává až ztratí úplně všechno- a proto má strašlivý strach (a že k němu má důvod) a TEN STRACH ho drtí a proto nemá vůli něco změnit. Prostě je plný děsivých pocitů natolik, že už se z toho není schopný sám dostat. Možná, že pár let po Derteonu už by byl i teoreticky schopný se znovu postavit na nohy, jenže má strach z toho, že má strach. Strašlivý strach ze strašlivého strachu. A tak všechno prohraje.
Nebo je to třeba úplně jinak. Rolling Eyes
A co říkáš na minulost Zyla (z toho, co o tom člověk ví)? Zajímalo by mě, která verze se Ti víc líbí- Zylův životopis kde mluví už jako Týzag, nebo to co je o Zylovi psáno v Riamově životopisu?
P.S.: pokud se chce někdo v názorech přidat, ať se samozřejmě přidá. Wink

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kenny
Zaslal: út prosinec 21, 2004 21:36 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Mě se víc líbil jaky Týzag.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: pá prosinec 24, 2004 10:26 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Kromě Riama jsem našel jen Bouchiho Zyla, takže jestli Týzagem myslíte Bouchiho?

Ta verse u Riama se mi moc nezdá, je to takový moc... romantický. Kvůli jedný elfce takovýho bordelu, ještě je prosí, aby se nezabíjeli, láska mezi arvedanem a vznešenou elfkou, která kvůli tomu nemůže fungovat... Jeden neví, jestli čte životopis fantasy postavy nebo Shakespeara.

Zylova minulost je fascinující, hodná obdivu. Byl to nejen válečník, ale i vládce a to ne zrovna neschopný. Myslím, že pro něj stále existuje pár nadějí:
>Časem se dá dohromady. Problém je v tom, že na to nemá dost času.
>Derteonská setba - kdyby ji jeho Derteonské jednotky vyrvali tomu blbýmu rytíři, co jí má podle Kroniky najít, a donesli mu ji, mohlo by to pro něj být jako znovuzrození, nová, mocnější síla tam, kde ta stará nestačila. Pak by se měla mít Západní dálava na pozoru - Zyl je více než schopný stratég. I Khar by si pak měl dát bacha - Zylovi by stačila jediná dohoda s Moartou a komanda druhé smrti budou příliš slabá.
>Khar získá opět svůj vliv na Zantura - ten se vydá do Dračího království a postaví se Zylovi v souboji myslí. Zde jsou dvě varianty:
1) Zyl se to dozví, uvědomí si Zanturovu převahu a strach z této konkrétní hrozby zcela přebije strach z něčeho neuchopitelného, který Zyla ničí. To by vedlo k Zylovu okamžitému oživení - a já věřím, že v tom případě by jsme mohli být svědky neopakovatelného souboje - Zantura toužícího ovládnout Zylovu vůli proti Zylovi, který by použil každý trik aby tomu zabránil - a že by jich určitě neměl málo.
2) Zantur Zyla přemůže, potlačí jeho strach a opět oživý jeho vůli - jenže v něm vyvolá loajalitu ke Kharovi. A to by pak pro Čtyři království nastaly krušné chvíle...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lamius
Zaslal: st prosinec 29, 2004 9:10 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Kenny napsal:
Mě se víc líbil jaky Týzag.


Takže to už jsme tři. Smile Přiznám se, že jsem rád, že nejsem sám komu se líbí realističtější a míň románová verze. Wink

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: st prosinec 29, 2004 9:51 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Tuk-Enek: Teď jsem trochu mimo. Mám na mysli ten článek pod rubrikou "Dech draka" nazvaný "Zyl Červený". Přiznám se, že nevím, kdo je Bouchi. Podle mě v tom článku o sobě mluví Zyl už jakožto Týzag.
Ale když to po Tobě čtu, tak nevím, jestli probíráš teoretické možnosti nebo Ti chybí několik informací o budoucnosti Asterionu. Než se pustím dál, radši se zeptám: 1/máš (četl jsi) RHM?
Ale probíráno čistě jako teoretické možnosti, které by mohly nastat- v těchto případech (výmečně Laughing Wink ) s Tebou souhlasím ve všech třech možnostech. 1/Časem- by se Zyl vzchopil, když by na něj ta dlouhá a těžká ruka nedopadla, začal by věřit tomu, že třeba přeci jenom nedopadne. Problém je, že Zyl skutečně nemá nějaké to století čas. Rolling Eyes
2/Nález derteonské setby- a/pokud je Derteonská setba tak mocná, jak se tvrdí, tak zcela určitě by ze Zyla udělala zpět mocného velitele a stratéga a s pomocí Derteonské setby (a dalších artefaktů z Derteonu!!!) by se pád Dračího království obrátil v vzestup. Zyl by časem mohl skutečně konkurovat Kharovi. b/pokud je moc Derteonské setby pouze v jejím věhlasu, tak jsou dvě možnosti- nejspíš by to Zyla utvrdilo ve svém zdrcení (že se stejně hnal za -sice existujícím- ale bludem), ale nelze vyloučit možnost, že by ho to přeci jen pozvedlo a pokusil se propagovat držení Derteonské setby s tvrzením, že je to nesmírně mocný předmět a zabránit alespoň načas rozkladu jeho armád. Zyl má koneckonců ve lhaní dost zkušeností. Laughing 3/Tahle varianta je opravdu zajímavá a má dost co do sebe. Ztělesnění hrozby by opravdu mohla Zyla v jeho pološílenství ke strašlivé aktivitě, že by nakonec i třeba zrovna Zantur mohl být poražen. Problém ale v konkrétním případě je, že by a/Zantur (pokud by se chtěl utkat se Zylem) musel napřed nějakým způsobem rozbít Zylovu armádu a pak už by Zylovi jeden vítězný souboj stejně nepomohl a Zyl to ví (tudíž by ho to k žádné aktivitě nedostalo). b/Zantur se k němu (s pomocí svých schopností samozřejmě) musel dostat nepozorovaně. V tom případě by se o tom Zyl tařka určitě nedozvěděl dřív, než by bylo pozdě. Samozřejmě ponechávám stranou fakt, že si pro Zyla Khar dojde sám. Ale Zantur je můj druhý nejoblíbenější drakodlak a nepřekvapuje mě, že v průběžném hodnocení vede.
P.S.: Khar by ale nikdy nenechal "zrádce" Zyla (byť ovládnutého) "uniknout trestu" tím, že by ho nechal pro sebe zase sloužit.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne leden 02, 2005 13:53 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Lamius: V hlasování ti schází Riam, to jen tak mimochodem.
Ty možnosti co jsem psal jsou jen teoretické, prostě jsem se jen zamýšlel nad možnostmi všech zůčastněných. K tvé reakci na Zanturův zásah bych měl dvě věci:
1) Vynechal jsi třetí možnost, podle mě nejpravděpodobnější - Zyl se o Zanturovi dozví, ale uvědomí si, že Zantur má víc než dost možností dostat se k němu tak, aby se vyhl jeho armádám (plížení, let v dračí podobě přes nezdolatelné skály, magické portály...), takže se mu je Zyl ani nepokusí postavit do cesty (nebo pokusí - jako klamný manévr) a místo toho ho nechá přijít a připraví pro něj nějakou chutnou past (nebo spíš víc pastí - a jak známe Zyla, tak budou stát za to).
2) Pokud by jej Zantur porazil, tak jej Khar nemusí zbít (zabít, to byl překlep, ale bylo mi líto ho opravovat Very Happy ) - může jej zabít jen naoko, prohlásit jej za mrtvého (nebo roky v agónii umírajícího) a dát mu novou identitu.

Ohledně RHM - nečet a asi ještě chvíli číst nebudu, takže na co narážíš a kde to člověk může sehnat (vyjma přímo v RHM)?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tuk-Enek
Zaslal: ne leden 02, 2005 14:22 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Wow, teďkon sem dočet Kroniku na stránkách asterionu - a to co sem se dočet se mi celkem líbí - ten Agurnágh nebo jak se ten Zylův generál menuje je fakt hustej frajer, jen by to chtělo zastavit Waldena a pajzly z Kwesaru.
Zyl spolu s hevreny by mohl rozprášit celou Západní dálavu - a to by bylo cool.
No, NEČETL JSEM sice RHM, ale tohle by Zylovi mohlo vrátit trochu sebevědomí, ne? hlavně jestli padne Rilond.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lamius
Zaslal: út leden 04, 2005 15:57 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Riam- nojo, to je vlastně pravda. Ale Riama bych tam stejně nedal (není zloun), jenom bych napsal "koho ze ZLÝCH drakolidí...".
1/Zyl samozřejmě Zantura zná. Ať už ví o jeho duševních schopnostech cokoliv, tak Zantur je jenom jedním z (mnoha) nebezpečí, které Zylovi hrozí. Takže těžko by ho mohl vyburcovat jako konkrétní hrozba bez nějaké jiné informace. Místo Zantura může přijít "kdokoliv" jiný nebo celá armáda.
2/Na to Khar podle mě příliš nenávidí. A hlavně- ho nepotřebuje.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: út leden 04, 2005 18:33 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
S kronikou- souhlasím, mě se taky moc líbí. Zajímalo by mě, co přesně je ten Agunágh zač. Západní dálava to má dost špatný. Budu doufat, že armády mojeho miláčka dobyjí ty hnusné hrady ve svém týle. Ale vypadá to spíš naopak. Crying or Very sad
Každopádně Agunághův plán "hevreni chcípat na jednu stranu, my na druhou" byl dost účinný.
Jenže obávám se, že Zylovi sebevědomí nevrátí ani pád celé Západní dálavy. Zyl je dost inteligentní aby si uvědomoval, že tenhle úspěch sám o sobě nic neřeší. Je to jako sice uhasit křeslo na kterým sedíš, jenže v hořícím baráku. Na Zyla se valí všechno- Khar, armády dálav a trpaslíků, Slepí bohové, podzemní říše i sarífágové a jiní strůjci dobra. Zyla by teoreticky mohlo zachránit jenom spojenectví s nemrtvými, jenže to se nestane (asi o něj v UK nestojí).

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne leden 09, 2005 11:00 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Lamius: Sarífágové? Na Zyla? Ty dou jen po temnejch duších, ne?
Nesouhlasim, že Khar Zyla nepotřebuje. Khar je ve válce, kterou nemá pod kontrolou - potřebuje každého. Co se týče tý nenávisti - Khar se dokáže bezchybně ovládat, moh by ho přijmout a tu nenávist si odložit v ložnici na stolek, že si jí vyzvedne za sto nebo dvě stě let i s úrokama a pěkně mu to pak vybarví.
Jak je to s tim RHM a "Týzagem"?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lamius
Zaslal: út leden 11, 2005 14:57 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Sarífágové- jojo, Zyl vlastně (pokud vím) nemá "nehmotnou část", takže to je blbost. Ale ostatní tvorové dobra platí.
Musím uznat, že máš pravdu- pokud by Khar Zyla opravdu potřeboval, tak by tu nenávist určitě odložil. Jenže...
TEĎ POZOR, POKUD TOHLE NÁHODOU ČTE NĚJAKÝ HRÁČ, PRO KTERÉHO ASTERION JEŠTĚ MÁ NĚJAKÁ TAJEMSTVÍ, TAK AŤ TO DÁL NEČTE!!!
právě v RHM je napsáno, že Zyl sice Západní dálavu dobyje, ale sám je pak poražen Waldenem a trpaslíky. Potom si pro Zyla dojde Khar a zdrtí ho v souboji myslí, načež se ze Zyla stane pokřivené stvoření jménem Týzag. ... tedy Khar Zyla opravdu nepotřebuje. Ono asi taky- jak by ho udržel na dozoru- Khar se o něj těžko může "starat" (na to má příliš mnoho jiných záležitostí) a třeba Zantur- tomu Khar taky nemůže dvakrát věřit (a Khar to ví). Hlavně si ale myslím, že v budoucnu veškeré Kharovy armády povedou ti jeho mutanti. Na drakolidi už dávno není spoleh a na "obyčejné" skřety taky ne. Zyl by spíš pro Khara byl připomínkou odbojnosti, takže kdyby měl vést Kharovy armády, tak by to mělo špatný vliv na příklad ostatním (že nebyl potrestán za svou "zpupnost"). Škoda, že se nám Zyl s Vieenem nespojí. Bylo by to zajímavé spojení, co říkáš?
Co vůbec myslíš, co chce Zantur?

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne leden 16, 2005 21:44 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Lamius: Napsal jsem takovej pěknej rozvětvenej text - a ono to spadlo. Takže again, popoředě (tentokrát trochu zkráceně):
Drakolidé sami jsou mutanti, kteří se svou silou vymkli svému tvůrci. Myslím, že zrada nebo odklon později vytvořených drakolidí není způsoben tím, že by Khar ohledně těchto proměn slábl - Khar podle mě nikdy neměl moc mutanty drakolidské síly plně ovládnout. Loajalitu těch prvně vytvořených vidím spíše jako následek toho, že Kharovi byli věrní i před svou proměnou (Zurkhen a Riam budiž příklady - Zurkhen byl Kharovi na smrt loajální před svou proměnou a ta jej v tom pouze posílila, Zurkhen ve své loajalitě také zemřel. Riam Khara před svou proměnou nenáviděl a opovrhoval jím, transformace v drakočlověka v něm vyvolala zlo a loajalitu vůči Kharovi, ale Riam v sobě časem nahromadil sílu obojí zlomit. Vím, že je zde ještě případ Liama, ale ten je podle mě způsobený tím, že Liam je, řekněme si to na rovinu, neskutečnej blbec).
Co se týče spojení Zyla a Vieena, myslím, že by bylo zajímavé ho pozorovat, ale rozhodně bych to dělal z dostatečné vzdálenosti - konec konců, Vieen a Zyl (Týzag), to sou extrémně mocní šílenci dva, když přidáme Kharův a Čche Mingův perfekcionalismus tak čtyři, s Lethem to dělá pět pět, možná by sme mohli tzapočítat i Delcante, určitě toho psionika toužícího zničit Erin... Ještě pár takovejch a můžem si na Asterionu zřídit psychiatrickou kliniku s extrémně zvýšenou ostrahou.
Co se mutantů týče, opravdu nevím, kolik intelektu se jim Khar po kiksu s drakolidmi odváží dát, ale pokud by to bylo hodně, pak by mohli vést válku. Nevím, proč by nemohl věřit skřetům - po Zylově pádu je Khar jediný, kdo může dát smysl jejich existenci. Velení jistě převezmou i nějací draci.
Ohledně jednotlivých drakolidí:
Zyla nechám bez komentáře, o tom se už namluvilo dost. Snad jen poznamenám, že Zyl nebyl Kharovi nikdy věrný, proto po své transformaci svou věrnost zlomil, jenže byl sám o sobě zlý a proto takový zůstal.
Liam - jak řekl Kirbeg: "Khar a Liam, pán a pes".
Drik je už poněkud zajímavější, myslím, že má mnoho společného s Kirbegem, je posedlý a zaslepený touhou vědět... Jenže na rozdíl od Kirbega, Drik je zvrhlý sám o sobě a podle mě by byl by zlý i bez své drakolidské transformace. Cíle? Chce mít absolutní vědění o Lesu (možná přírodě jako celku) a jeho obyvatelích, chce nad nimi mít moc a plnou kontrolu.
Kirbeg podle mě není zlý, možná, že z počátku byl, jenže stejně jako Riam, i on Khara před svou transformací nenáviděl, takže v sobě nahromadil sílu ji zlomit - jenže na rozdíl od Riama, Kirbeg měl slabé místo - touhu po vědění. Kirbeg je svou touhou zaslepený, není zlý, jen přestal hranici dobra a zla vnímat, pojem zla se pro něj stal prázdný. Možná, že kdyby se mu podařilo znovuoživit svou milenku, tak by se vzpamatoval, ale možná také, že ne. Kdyby na Asterionu padl Khar, Vieen a ostatní zlý a zavládlo by Dobro (hnusná vize), nemyslím, že by bylo nutné Kirbega ničit. Kirbegovi cíle jsou jediné - nové a nové vědění rozšiřující hranice jeho poznání.
Zantur je pestrá osoba, o které se můžeme bavit dlouho. Myslím, že psychická stránka drakolidské transformace se jej nikdy nedotkla, protože ji silou své mysli zcela odstínil (Síla jeho mysli je ohromující - vždyť kdyby chtěl, tak kdysi mohl zabít samotného Khara!). Zantur vždy zůstal sám sebou. Neřekl bych, že je zlý, ne tak, jako Khar. Je jen cynický, přesvědčený o vlastní nadřazenosti (nebo o nadřazenosti bytostí se silnou vůlí obecně - viz jeho citace v HM) a zcela věřící, že účel světí prostředky. Zantur chce vládnout, ale ne tak jako Khar - necítí potřebu být obdivován v popředí, kontrola mu plně stačí. Také nemusí vládnout zlem - i když to nevylučuje. Ohledně současných cílů - myslím, že touží vládnout své Plaveně (kterou rozhodně nenechá zničit jen kvůli Kharovi) a jediný důvod, proč se ještě plně nevymkl z Khaovi kontroly je jeho zájem o to město v tom lese, názvy si teď nepamatuju. Mimochodem - kdyby Zantur ovládl celý Asterion, myslím, že by se v něm dalo docela dobře žít, jak říkám, Zantur podle mě není zlý z podstaty.
Riam Je rozhodně také velmi zajímavá osobnost. Před svou transformací byl dobrý, Khara nenáviděl a pohrdal jím, proto v sobě po své transformaci nahromadil sílu a zlo v sobě zvrátil. Riam tvrdí, že drakolidé jsou z principu zlem hyzdícím tvář Asterionu a proto musí být zničeni. Myslím, že původ této jeho nenávisti leží v jeho nenávisti k sobě samému - za to, že nezemřel a nechal se zajmout, za vše, co udělal v době před svým osvobozením z moci transformace. Existence ostatních drakolidí mu připomíná jeho samého, čímž mu pradoxně jeho nenávist k sobě samému dává motivaci žít dál. Těžko říct, zda časem najde vnitřní rovnováhu, nebo zda skutečně po smrti posledního z ostatních drakolidí zabije i sám sebe (ano, předpodládám Riamovo vítězství v bitvě s ostatními drakolidmi, protože oni jej jen nenávidí - jako jednoho z mnoha, zatímco pro Riama je jejich smrt alfou a omegou vlastního života)
Jistě sis všiml, jak předpokládám, že psychická stránka drakolidské pransformace funguje - drakolidé jsou tak silní, že ji mohou zlomit, jenže jejich původní temné stránky se prohloubí a zůstanou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lamius
Zaslal: st leden 19, 2005 12:03 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Začnu odprostředka (to proto, abych Ti hned na úvod mohl v něčem odporovat Laughing )- proč si myslím, že na skřety(draky) se Khar nemůže spolehnout. Z jednoduchého prostého důvodu- každý skřet vždycky bude hájit napřed svůj zájem a pak až Kharův. Zase nemusí přesně poslouchat rozkazy a jednat podle svého. Kromě toho si Khar vybudováním temné desítky sice uvolnil ruce, ale taky stvořil potenciální konkurenty. Rozbroje ve vlastních řadách by mohly inspirovat dejme tomu Meabora k vlastní cestičce. I temná desítka by se hypoteticky mohla rozštěpit.
Co se týče těch šílenců, tak ono už tam o těch pár víc je(-bude). Třeba ten mrtvý skřítčí čaroděj, jehož jméno si nevzpomenu, nebo taková Xantra. Very Happy Ale kdo bude ředitel toho blázince? Laughing
Tvůj pohled na drakolidi mě velmi zaujal. Je (alespoň z mojeho pohledu) neotřelý a ze strany, která mě doposud nenapadla. Říkáš, že ve skutečnosti nemohla (na dlouho) transformace skutečně výrazně změnit povahu jednotlivých drakolidí a že každý je (téměř) takový, jaký byl předtím? Takhle se na to podívat mě předtím nenapadlo a můžu Ti k tomu říci pouze, že možná to tak skutečně je a transformace povahy nezměnila. Není mi sice jasné, proč by na to nepřišel Khar- ale možná na to přišel, jenže pozdě (nějakou chvíli ta drakolidská loajalita po transformaci určitě trvala). Ale možná to taky mohla být jenom náhoda, že Riam byl poslední, nevím.
Mutanti- pokud budu souhlasit, že transformace drakolidí už samy o sobě mutace byly (ať už psychická deformace zabrala natrvalo nebo krátkodobě), v tom případě Khar určitě dotáhne svoji práci do konce a vymyslí něco tak, aby dokonale pokřivil psychiku podle svojí potřeby (loajalitu). V tom případě stvoří i nějakého geniálního mutanta. Pokud transformace mutací nebyla, platí bod č. 1. Laughing Ne- určitě by si nějakého loajálního a geniálního mutanta "stvořil". Hodně bych se divil, kdyby se Khar spokojil s ubohou fyzickou transformací. K tomu by se ani nemusel namáhat on osobně. Myslím, že i když většina práce na mutantech bude fyzická (a tupí mutanti), Khar se vyžije právě v té psychické práci.
S pohledem na jednotlivé drakolidi v podstatě souhlasím. Ale tím spíš by Khar nenechal Zyla ovládnout Zanturem- podle Zanturovy (domnělé) povahy by pak spíš mohl počítat s problémem navíc (Zylem pod Zanturovým vedením) než s loajálním vůdcem navíc.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marek Stahl
Zaslal: čt leden 20, 2005 14:38 Citovat
Anonymní
Vase debata je opravdu zajimava. Mam jen jednu malou poznamku. Umrlci kralovstvi by se nikdy se Zylem nespojilo. Vienn povolal nemrtve proti skretimu nebezpeci. Nikdy by se s nim nezpojil. i kdyz to je magor a schizofrenik.
Tuk-Enek
Zaslal: ne leden 23, 2005 14:27 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Marek Stahl: E-eeee. Myslim, že s timhle ti neude souhlesit ani Lamius. UK nemá dost sil na to, aby samo porazilo Khara (viz pár příkladů z minulosti, kdy mezi Kharem a UK došlo k nekompromisnímu boji, který vždy skončil +-nerozhodně), ale Vieen je těžkej pragmatik, stejně jako celá Moarta a konec konců i všichni nekromanti-nerenegáti. Spojení se Zylem by přineslo sílu, kterou by bylo možné srazit Khara... a po Kharově pádu... no, smlouva je jen smlouva, jejím porušením se nic neztratí. Kor ne, když důvody pro ni pominuly.

Lamius: Asi máš pravdu, skřetům se (asi až na pár vzácných vyjímek) věřit nedá, ne, když už není jen Khar, ale je zde dalších Devět. Ale kdysi (před Desítkou) tomu tak podle mě bylo - skřetům nezbývalo nic jiného, než být loajální ke Kharovi, protože kdyby nebyli, tak nemají žádný smysl pro vlastní životy (tím myslím, že jim Khar dával naději, že po smrti je nečekají jen Jámy v. zatracení)
Nóó... Blázinci by mohl ředitelovat třeba ten z nich, kdo by uspěl v ceně o Nejšílenějšího Šílence Asterionu s mocí Jej celý zničit. I když i tak by se asi museli střídat Very Happy
Btw: Kdo je Xantra? Teď si ji nějak nevybavuju...
Neříkám, že transformace nemohla výrazně zněnit povahu drakolidí, řáíkám jen, že nemohla potlačit nebo výrazně změnit jejich základní povahové rysy, ale mohle je velmi zesílit. To samo osobě může stačit k tomu, aby byla povaha výrazně změněna (viz Kirbeg, kterému touha po vědění pohltila mysl natolik, že zapomíná i na ženu, kterou miloval a které chce (alespoň občas) vrátit život).
Khar si to podle mě neuvědomil, protože neměl pořádný důvod. S vyjímkou Riama měla většina drakolidí dostatek temných stránek, které mohla transformace ovlivnit, že mu zůstali (+-) věrní. Postupný návrat k původní povaze byl dlouhodobý (řádově desítky, možná i stovky let), takže je Khar mohl považovat prosě za psychický vývoj osobnosti - nic neobvyklého. Vyjímky byli Riam, který měl příliš málo temných vlastností, než aby jej transformace přivedla na druhou stranu, Liam, kterého nezlomila transformace, ale dlouhodobý brainwashing v podobě nelidského a dlouhodobého mučení, Zantur, který odolal za pomoci svých psychických sil, ale který zůstal s Kharem z pragmatismu a touhy po moci, kvůli kterým s ním byl i před transformací a Kirbeg, jehož mysl se zatemnila touhou po poznání, takže jej nezajímalo, komu jeho objevy slouží - hlavně že jeho poznání roste.
Neříkám, že Khar nedokáže stvořit psychické mutanty s těžkou loajalitou, to zajisté umí. Jenže: bude jim dávat i jiné schopnosti ohromné síly? Problém u drakolidí nebyl v tom, že by se mu psychická deformace nezdařila - ta se mu zdařila zcela (s vyjímkou Zantura). Problém byl v tom, že dal drakolidem takovou moc, že jeho psychickou deformaci časem prostě dokázali zvrátit, takže moc dlouho nevydržela.
S tim Zanturem-Zylem máš pravdu, bylo by to příliš velké riziko.

Porád se tu bavíme o kombinaci Khar-Drakolidé-Moarta-Desítka, ale zaregistroval jsi nějaké jiné mocné a zlé postavy?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 4
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.