Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Nemrtví a světlonoši  ~  Vieen, budoucnost Umrlčího království a nemrtvých vůbec

Přežije Vieen kataklyzma v UK?

Ano   [ 28 ]  
87%
  87%
Ne   [ 4 ]  
12%
  12%

Celkem hlasů : 32
Tuk-Enek
Zaslal: ne březen 06, 2005 18:52 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Lamius: Hurááá! Shodli jsme se na Coriven. Wink Very Happy
Ten Duren - máš pravdu, že je to otázka kvality práce NH, ale na druhou stranu si myslím, že i kdyby NH odvedla ukázkový výkon nemající v Asterionských tajných službách obdoby, tak nemůže Duren udržet věčně. Jednoho dne příjde nějakej pitomec, kterýho NH prostě nezaregistruje a kterýho bude zajímat, kam ty věci mizej, nebo (to spíš) na to narazí náhodou... Pravděpodobnější verse je, že to vystopují dobronoši&světlonoši nebo renegáti, kteří půjdou po NH samotné.
Čche Ming Ale no tak... nekromanti nejsou blbci, protože blbec v Moartě = mrtvola/Vieenova loutka. Vieenovi loutky se na New UK nepodílí a mrtvoly taky ne. A každý nekromant v Moartě si tudíš dá setsakra pozor na Čche Minga, když s nim v něčem pojede.

Silweril: Na to jsme okrajově narazili při jiném příbuzném tématu. Pokud přežije, tak je několik variant:
Var 1: Přidá se k New UK, srazí hřebínek Čche Mingovi a pojedeme nanovo
Var 2: Přidá se k Aldilovi a Roenovi v Axaře. Sláva a velikost Axary by Vieenovou přítomností vzrostla natolik, že je těžké říct, co všechno by mohlo následovat.
Var 3: Vieen si changne identitu a přidá se k dunsari (dusnari? už si to budu muset někde najít, jak to je správně). V tom případě by moc této frakce ČA značně vzrostla - Vieen by byl (asi jako jediný na Asterionu) schopen dopracovat zbylé nekrorcismy a popsat všechny známé nemrtvé i s jejich výhodami a hlavně slabinami. Zároveň by Dusnari velmi pravděpodobně sjednotil (nikoliv nutně osobně, spíš by to dělal z pozadí), z čehož by asi vyplynulo i vytvoření jejich vlastní školy a tak, každopádně by čaroděje Čtyř království a jejich spojenců značně přirpavil na souboj s UK.
Var 4: Vieen by začal být posedlý touhou zničit New UK, informoval by Aurely, Dusnari, světlonoše&dobronoše a všechny rozvědky 4k, Khara a Slepé bohy, sám by z pozadí intrikoval tak, aby vznikaly samostatné nebo koordinované akce. Bylo by to celkem pestrý...
Var 5: Vieen by se vykašlal (v touze zapomenout?) nebo by se nedozvěděl (nepravděpodobné) o New UK a začal by (pod novou identitou, přirozeně) pomáhat Čtyřem královstvím "jako za starých časů" proti Kharovi, možná by (s jeho pragmatismem, cynismem a hlavně inteligencí asi dost rychle) převzal vedení Nového Amiru, dokončil by jej (ale s pojistkama, na které současní mágové tak trochu zapoměli) a začal by s výcvikem nové generace "svých" mágů - efektivní bojové síly s Vieenovou školou pragmatismu... no, Khar by se měl začít bát.
Var 6: Stáhne se do pozadí a čert ví, co udělá.
Var 7: Podle mě bohužel ne nemožná - Vieenova mysl, konečně osvobozená od tlaku ze strany nekromantů, myšlenkových nemrtvých, světlonošů&dobronošů a kdo ví koho dalšího, se zhroutí pod tlakem vzpomínek a výčitek. Bude to, jako když k sobě ohromným tlakem tiskneš dvě fyzicky nespojené polokoule a pak naráz ten tlak zmizí - koule se rozpadne. Pak sou asi dvě další možnosti
a) Týzag II
b) Někdo (Coriven?) ho z toho časem dostane a pak bude následovat jedna z variant 2-6

To je tolik, co mě napadlo teď, možná, že sou i nějaké další možnosti...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lamius
Zaslal: út březen 08, 2005 17:42 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Tuk-Enek: Coriven: máš pravdu, když mi dva se na něčem shodnem, tak by z toho měl být v kalendáři "významný den". Laughing
Duren: Ty to částečně špatně chápeš- nejde totiž jenom o to, jak dlouho to budou tajit, ale ještě víc především, jak dlouho bude trvat, než by se vládcům podařilo tomu pašování zabránit. Pokud by byli místní vůdci (úředníci, vojáci, kdokoliv...) zavázáni nekromantům, tak vyčistit to by dalo strašnou práci. Vem si dnešní pašování drog. Nejedná se samozřejmě o stejný případ a zabránit pašovat nekromantům by bylo mnohem snažší, ale pořád je to ještě práce na HODNĚ dlouhou dobu. Tedy- ZDŮRAZŇUJI- pokud si to tak nekromanti zařídí. Což netvrdím, že se musí nutně stát. Ale rozhodně může (za současných informací, které mám-e).
Silweril: zajímavá úvaha. Pokud Vieen přežije, tak si myslím, že se dá po nějakém čase dohromady se Aldilem a Roenem. Co bude dělat do té doby- tipnul bych si, že někde v skrytu nabírat síly.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silweril
Zaslal: út březen 08, 2005 20:30 Citovat
Založen: 12.10.2004 Příspěvky: 167
Tuk Enek mi sebral všechny nápady Cool Těžko k tomu něco doplnit. I tak ale vyjádřím své mínění:

K NUK se nepřidá, lepší bude intrikovat proti němu zvenčí. Vem si, že Vieen je teď v UK už dlouho a ničeho podstatného nedosáhl. (mimo "úspěchů" před jeho vyhnáním, ale nekromanti jsou dnes chytřejší, obvzlášť Ming)
Dusnari by mohli svou nemalou mocí NUK smést, ale chybí jim vůle, počet a spojenci. Tam bych neviděl akutní hrozbu. Vieen je asi bude více podporovat, ale o nastoupení do jejich čela...
Že by se na NUK vykašlal se mi taky nezdá. On přece vždy usiloval o zničení nemrtvých a najednou by se změnil...
Může i zešílet, ale já osobně bych to viděl na to intrikování, kdy si postaví nové sídlo, síť špehů a začne proti NUK skrytou válku s pomocí jeho nepřátel. Pokud se u něj znovu neprobudí stará vášeň pro nekromancii. to by se pak zase začly dít věci.
To nejlepší nakonec. O spojení s Aldilem a Roenem bych vážně uvažoval. Byl by to způsob, jak je konečně zatáhnout do dění. Oba čarodějové se zatím starali o bezpečí Axary a asi i boj s Kharem. Díky nim snad i Axara zmizela z přírodní úrovně a to dokonce vícekrát. to se také projevilo na psychice místních obyvatel. I tak v Axaře žijí poslední praví Arvedané. Škoda, že o cílech Aldila a Roena není známo prakticky nic. Něco bude až v letošním modulu.

Jinak, do pádu UK zbývá ještě dost času. Myslíte, že ještě podnikne nějakou expanzi? Ytrakův příchod by ho neměl ohrozit, tak má volné ruce.

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: so březen 12, 2005 22:08 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Hele, napadla vás varianta, že Vieen přežije, nepřidá se k NUK, ale stále bude toužit po nekromancii, takže vezme ostatní nekromanty a založí si vlastní, konkurenční NUK? Je to šílený, ale celkem zábavný... Třeba na sebe s Čche Mingem budou u Lamiova soudu podávat žaloby za neoprávněné používání názvu Nové Umrlčí království (r) Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Lamius: Ale já to pochopil, jenže tohle by se podle mě ani tak nesnažili zastavit místní úředníci a vládci, jako spíš nepřátelé NUK, tedy světlouši&dobrouši, renegáti... možná, že by mohli zasáhnout organizace jako ATS, KNS by to určiě taky nebylo po chuti. A Duren se nedá bránit jako Sarindar.

Silweril: Nesouhlasím, Vieen dosáhl řady úspěchů - akce Přízračný drak, neustálé bitvy v Moartě (kde až by byli hranice UK, kdyby Vieen nedržel animatiky a zloděje dost silné, aby odolávali tlaku vládců a spiritistů?)... Jestli myslíš kolosální úspěchy a´la tažení do Říše Slepých bohů, tažení na Braghinu, tak to byli akce založené na tom, že přesvědčil Moartu o tom, že na to UK má dost sil... a Moarta dnes ví, že nemá.
Vieen nemusí nastupovat do čela dusnari - ale může se stát šedou eminencí - zdrojem nápadů, které bude předávat dvoum nebo třem dusnari, kreří se postaví do čela. Pod Vieenovým přímým (nebo pseudopřímým) vedením by se z dsusnari stala síla, kterou by nekromanti viděli jen opravdu neradi... kor, kdyby se Vieen nebránil infiltraci KNS do řad dusnari - komanda druhé smrti, se kterými by kooperovali Kharovi dusnari - to by pro nekromanty mohla být při střetu s Kharem rychlá cesta ke zkáze.
Vykašlání se nemrtvé - tato varianta mě napadla z následujícího myšlenkového pochodu:
Vieen stvořil nemrtvé, ti splnili jím zadaný úkol, ale cena byla větší, než čekal. Tisíce nevinných tehdy zemřeli, Amir byl zničen, on sám byl donucen postavit se do čela upírů a myšlenkových nemrtvých - bytostí zlem srovnatelných s Kharem. Celé tisíce let musel balancovat na hranici vlastní existence - musel být natolik zlem, aby mohl dále vládnout, ale toužil v sobě zachovat sebe samého. Tato vnitřní válka jej přenesla daleko za hranice šílenství. A najednou... Kataklisma. Konec. Stejně, jako Aldil a Roen odešli, když minul jejich čas, měl odejít i on - jenže jeden jeho čas byl vystřídán druhým a tak mu odpočinek nebyl dopřán - a nyní je celé UK smeteno. Sami bohové mu dali znamení, že teď konečně minul i jeho čas. Stejně jako A a R odešli mimo dění, i když válka s Kharem stále pokračovala, je čas, aby odešel i on, i když nemrtví stále existují.
Je to nepravděpodobná varianta, ale nepřišla mi zase až tak špatná...
Co se Ytraka týče - žádný temný bůh (až na Khara, popřípadě členy TD na Kharův příkaz) se s UK nebude zaplétat, nebude-li muset. Nic tím nemůže získat, naopak tím velmi pravděpodobně mnoho ztratí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kenny
Zaslal: ne březen 13, 2005 13:11 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Hm,ta poslední úvaha je dost zajímavá a mohlo by to tak skutečně být.Třeba by si pořád myslel,že UK bylo zničeno a odešel by na odpočinek.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne březen 13, 2005 14:38 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Hm. Pochybuju, že by se Vieen nedozvěděl o tom, že bylo vybudováno nové UK. Dřív, nebo pozdějc. Ta úvaha byla založená na tom, že prostě bude mít pocit vnitřní vyrovnanosti, že jeho čas minul a současné problémy světa se jej, alespoň na nějakou dobu, netýkají.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kenny
Zaslal: ne březen 13, 2005 19:17 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Hm,já myslím,že je klidně možné,že by se to zatím nedozvěděl.Čche-ming budu přece jen velice opatrnej a jeho možnosti jsou jistě nemalé.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: po březen 14, 2005 6:32 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Kenny: Jasně, jenže v dlouhodobym výhledu to před nim neututláš. Starý známý, renegáti, upíři, Coriven, minimálně... Přinejhoršim časem nějaká ta šeptanda a práce NH.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Silweril
Zaslal: po březen 14, 2005 18:22 Citovat
Založen: 12.10.2004 Příspěvky: 167
Blesk při bouřce mi odpálil připojení, ale už jsem tu zase Very Happy

Tuk Enek: Tažení proti Braghině inicioval přece sám Vieen a byl to jeho další pokus zničit UK, což se mu téměř povedlo. Jinak dnes už není UK co to bývalo. Průběžně je počet jeho obyvatel redukován různými katastrofami nebo nehodami (přízračný drak Smile ) a tak se nová tažení opakovat nebudou, navíc teď vyvstanou problémy se zásobováním, když padl Sarindar.
Spojení dusnari a komand d.s. Nevím nevím, jestli by se lidští čarodějové jen tak snížili ke spojení se skřety. I když pokud by se spojili v rámci iniciativi nějakého většího útoku proti NUKu (Cool ), tak je to možné. Inu, účelsvětí prostředky...
K té myšlence- Vieen chtěl odčinit svoji chybu při stvoření nemrtvých, ale stále ho lákaly jejich možnosti při válce s Kharem. Stále ale chtěl chránit lidi z Lendoru (tehdy Eldebranu). Proto vybudoval UK co nejblíže Kharovi, aby alespoň mohl nemrtvé zamestnávat útoky proti jejich původnímu nepříteli. Stále v něm ale byla myšlenka na jejich zničení a vlastní odčinění svého provinění. Když se dozví, že i po katalysmatu navzdory všemu nekromanti přežili, nehodí to jen tak za hlavu a odejde na odpočinek, ale dál se pustí do svého úkolu, který snad nikdy nemůže splnit... (takhle to vidím já, nicméně jaká myšlenka je správná je zatím nepodstatné)
Mimochodem, Amir byl zničen nemrtvými?

A nakonec, Ytrak je natolik šílený, že je mu to jedno. Hlavní nápor jeho invaze bude bohužel směřovat jinam na Šakaten.

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: pá březen 18, 2005 14:50 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Vieen a založení konkurenčního UK? Laughing Nepravděpodobné, ale ne nemožné. Pokud přežije.
Duren: jenže světlonoši už ze své podstaty nejsou stvoření pro intrikování a boj s lidmi. Renegátů je pár a taky jejich úloha je trochu jiná než tvoření vlastních sítí. Dusnari se soustředí čistě na boj s nemrtvými a víc by ani nesvedli. Ti ostatní mají příliš malý vliv, než aby mohli vyřídit organizaci s místní podporou. ATS by to určitě zvládla, kdyby se na to soustředila, jenže bude mít asi dost jiných starostí. Každopádně jejich priorita po pádu Zyla budou s největší pravděpodobností temní bohové+Khar a možná taky zpočátku Kněží slunce. A KNS- po kataklyzmatu UK nebudou nemrtví pro Khara hrozbou, na kterou by se musel soustředit.
Spojení dusnari+kharovci nemožné. Nejen proto, co jsem tu už o Kharově dalším "soustředění" na nemrtvé psal, ale hlavně protože dusnari při vší svojí zahleděnosti a odtažitosti stojí jednoznačně na straně dobra a 99% z nich by se s někým jako Khar nespojilo. Rozhodně ne vědomě.
Tuk-Enek: myšlenkové pochody "...je čas aby odešel...". Můj bože, vždyť tohle hlásám celou dobu jako důvod, proč si myslím, že to Vieen s kataklyzmatem zabalí. Very Happy Ale uvidíme. Svůj názor na pokračování Vieena pokud přežije jsem už psal a na tom neměním. Podle mě ale z dusnari skutečná organizace neříkám nikdy, ale v dohledné (Vieenově) době nebude. Snad až maximálně pod případným ohromným vzestupem nového UK. Ale nejspíš ani pak ne.
Spojení temných bohů s nemrtvými? Ne. S vyjímkou Zyla to podle mě nepadá u nikoho v úvahu. Maximálně tak u Ústa smrti (nebo jak se jmenuje), ale ten zatím taky tak nějak "nepadá v úvahu". Uvidíme do budoucna.
Osobně souhlasím s Kennym, že Vieen se nemusí nutně dozvědět o vzniku nového UK. Podle mě má Vieen pod tím ohromným tlakem realitu trochu zkreslenou. Je na pokraji šílenství. Takže je možné cokoliv.
JEDNA FAKTICKÁ: Sarindar nebyl zničen, Kirbeg s plaveňany na něj jenom udělal nájezd. V mojem světě tedy platí udělá. Very Happy

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne březen 20, 2005 14:19 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Lamius: Háhahaha! Ten byl dobrej, Vieen na pokraji šílenství... Vieen okraj šílenství už dávno nevidí, ztratil se mu za prvníma horama Nepříčetnosti a řekou Melancolické schizofrenie. Okraj šílenství je pro Vieena ta dávno prošlá hranice, kde musel celkníkům ukazovat pas normálnosti, kterej mu prošel už před tisíciletími, takže by ho zpátky už stejně nepustili. Ne, Vieenovi můžu fandit sebevíc, ale to, že do konce života bude víc nebo míň blázen, popřít nemůžu.
Jo... Melé problémky... K tomu zbytku se vyjádřim za chvíli.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tuk-Enek
Zaslal: ne březen 20, 2005 19:32 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Světlonoši - neznám jména. Je tam ten zloděj a na konci klíče (před upírama) je ta světlonoška-bondgirl.

Renegáti netvoří vlastní sítě, ale ničí NH - takže kdyby jim na něco takhle velkýho přišli, tak můžou dát vědět někomu kompetentnímu (nemyšleno úředníky, to by nedopadli o moc líp, než tady u nás v ČR)

Temní bohové a ATS? Je to tajná služba, ne Kruh Mystických agentů krále Almendoru. S bohy nic nenadělají.

A Khar není hlupák, rád plánuje do budoucna. Po pádu UK bude mít spoustu volnejch jednotek Komand druhé smrti a bylo by plýtvání je neposlat dorazit přeživší. Khar musí vědět (nebo alespoň tušit), že nekromanté znovu povstanou a rád jejich zmrtvýchvstání (to je u nekromantů celkem ironické slovo, co?) trochu oddálí.

Dusnari se s Kharem spojit nemusí, stačí, když k nim KNS pošlou jednoho pilného studenta, aby mohl Khar vytrénovat vlastní dusnari. A jak už jsem psal, Dusnari (nebo magici s jejich schopnostmi, ale jiným jménem Smile )a KDS... to by byla řežba.
Ohledně organizace dusnari - dusnari nebudou organizace, dokud k tomu nebude tlak, nebo dokud je někdo nesjednotí. Sjednotit je může Vieen (má moc, dokáže si vytvořit vliv a měl by jasnou vizi cíle a vůli ho dosáhnout)

Vieen: jenže já si nedokážu představit, že by si pomyslel, že jeho čas nadešel dřív, než padle UK. Pokud si ty "pochody" přečteš znovu, zjistíš, že pád UK na nich má značný podíl, takže se rozhodně neodehrají před ani při kataklismatu, ale (stanou-li se, jako spíš, že ne) budou přímým důsledkem zmizení tlaku na Vieenovu psychiku.
Neříkám, že se o NUK doví hned. Ale časem... musel by být úplně mimo dění, aby se k němu nedoneslo, že "někdo v hospodě říkal, že ve městě slyšel říkat, že v Erinu někdo říkal..." . A zrovna Vieena takovéhle zkazky (budou-li mít aspoň trochu důvěryhodný zdroj/bude-li jich víc, než by bylo, kdyby nic nebylo) budou zajímat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lamius
Zaslal: pá březen 25, 2005 18:39 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Tuk-Enek:
Vieen- jestli to považuješ za dobrý vtip, tak skvělý. PRO MĚ- já jsem si vždycky myslel, že Vieen šílený už je, ale KVŮLI TOBĚ, jsem si začal říkat, že jsem to asi špatně pochopil. Ale tímhle dáváš argumenty mě, protože jestli Vieen JE šílený, tak může udělat klidně cokoliv.
Renegáti a další můžou dát vědět někomu kompetentnímu? Skvělý, ale KOMU???
ATS- SAMOZŘEJMĚ že se nejedná o boj osobně s temnými bohy. Ale samozřejmě s jejich příznivci, kněžími atd. - a s tím ATS může udělat zatraceně hodně. Ostatně do temných bohů započítávám samozřejmě i Khara a s tím ATS bojuje už teď.
Khar není hlupák a rád plánuje do budoucna- ano, ale právě kvůli jeho plánům do budoucna mu nějaké nemrtvé království nemusí vadit. Proč plýtvat energií a silami na něco, co NENÍ jeho problém?
Dusnari: to by sice KNS mohla udělat, otázkou zůstává proč. Kharovy na nemrtvé evidentně stačí jeho komando druhé smrti, proč místo toho cvičit vlastní lidi jako dusnari?
Vieen sjednotit dusnari? Pochybuju, že by měl na to dost důvěry, rozumu a prostředků. Pominu-li, že dusnari ani o nějaké sjednocování nestojí. Většina si prostě ničí nemrtvé a považuje sebe sama za spásu světa. Dusnari by se sjednocovali hodně špatně pro kohokoliv. Jediná možnost je skutečně extrémní nebezpečí. Jiná věc trochu je začít cvičit nové dusnari a takto uměle vytvořit organizaci. Ale to by bylo na dlouho a ani u toho to na Vieena nevypadá.
O pádu UK se mu nutně donést nemusí. Vieen je "vládce na trůně" a vládcům na trůně se prostě někdy některé věci nedonesou.
Nevím, třeba Vieen přežije.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne březen 27, 2005 20:58 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Lamius: Jenže my oba definujeme ve Vieenově případě pojem šílenství trochu jinak. Podle mě to není bláznivá nevypočitatelnost, kterou disponuje velká část záporáků ve fantasy/sci-fi a jejíž přímým důsledkem je nelogické, neefektivní, neracionální chování, které může vést kamkoliv. Timhle šílenstvim trpí(ěla) jedna temná bohyně... je to v Píscích v tom rozhovoru v dodatcích nebo v Kharovejch myšlenkách - možná v obojim.
Vieenovo šílenství je podle mě "pouhé" (zato dost důkladné) rozštěpení osobnosti na dva zcela protikladné cíle. Na jednu stranu chce být vládcem nemrtvých, největším Mistrem nekromancie a vůdcem Moarty, pro kterého nemá smrt vůbec žádné tajemství - na druhou stranu chce všechny nemtvé zničit, nekromanty vyhladit do posledního a veškeré vědomosti nekromancie spálit navěky.
Bez ohledu na to, který cíl právě v tom daném okamžiku sleduje, je Vieen prudce inteligentní, schopný jasného a dlouhodobého plánování (vznik UK, aurelové, dusnari...) i okamžité improvizace (tisíce let přežil v bojích Moarty i ve vyhnanství), trpí těžkou nedůvěrou (doopravdy věří jen Coriven), ale nikoliv přímo paranoiou (skutečný paranoik nedokáže plánovat nebo dlouhodobé plány uskutečňovat, vždy mu "přeskočí", přestane někomu/něčemu věřit nebo si vymyslí neexistující odhalení/konspiraci a plán přeruší, neměl by odvahu opouštět UK (což občas dělá) ani riskovat různé proubouzení draka na Urce a jiné).
Vieen JE šílený (hodně šílený - protože touha po zničení nek. je vrytá do samé podstaty jeho duše, zatímco touha po nek zcela zastiňuje jeho vědomou mysl), ale není to blázen.

Renegáti - ATS(&jinéTS), světlonošům (který nekromant, byť renegát, by nevěděl o jejich chorobné nenávisti k UK), myslím, že ?Dlouhé kápě? - ta tajná služba-ekoteroristi druidů - by to taky zajímalo... ono kdo hledá, najde...

Hm. Možná, možná taky ne. Je otázka, jak moc (a o které) se ATS zajímá o bohy. Boj s KNS není boj s Kharem - většina lidí v Khara nevěří. Je to boj s nepřátelskou tajnou službou. V tom je rozdíl. ATS může bojovat s církvemi, to ano... otázkou je, jak efektivně (temní bohové nedávají svým kněžím tak volnou ruku jako 17tka).

UK není Kharův problém? Tak tohle bych se před Kharem říct neodvážil... Dva úspěšné nájezdy, třetí se neuskutečnil jen kvůli poklesu teploty, mocný nepřítel, který váže značnou část jeho sil, které by jinak mohl vrhnout jinam (viz jeho myšlenky v Píscích)...

KDS na nemrtvé moc nestačí... Jsou jim vyrovnanými soupeři, ale je jich míň (viz historie UK, důvod vítězství Vieena nad Kharem v boji o Sarut). Khar drží svou jižní hranici nejen KDS, ale i obyčejnými jednotkami, KDS jsou podle mě spíš elitní podpora.
Což je i důvod, proč mít vlastní dusnari - bylo by to další posílení a zajištění hranic. Kromě toho, v dlouhodobém výhledu, pokud Khar porazí 4k+P, bude UK jeho jediným mocným nepřítelem. Bylo by škoda nazajistit, aby se moc dusnari nad nemrtvými neztratila.

Vieen má rozum. S tou důvěrou je to otázka, ale myslím, že kdyby po pádu UK utekl zase mezi normální lidi (byť čaroděje), tak by zase trochu té důvěry zpět získal. Vieen by klidně mohl stvořit organizaci dusnari uměle, tak, jak jsi to popsal - proč ne? Trpělivost myslím nepostrádá - po tisíciletích v K se jí určitě naučil, pokud ji předtím neměl.

Vieen není obyčejný "vládce na trůně". Je to vládce na hořícím trůně, a když je ti horko, tak si dáš pozor, aby ti takovéhle detaily neunikly.

Very Happy Ale víš - Vieen přežije!! Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lamius
Zaslal: pá duben 01, 2005 8:55 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Aha, takže Ty vidíš Vieena spíš než jako šílence tak jako schizofrenika. To je pohled, nad kterým jsem se předtím nezamyslel.

Zajímalo, jenže ne tolik, aby do toho naplno šli anebo nemají dost sil- pokud si to nekromanti zařídí.
Většina lidí v Khara nevěří? Nevěří v jeho pozemskou existenci, ale v Khara? No, to je jedno, ale Khar stejně jako Temná desítka dělá něco, co se Almendoru nelíbí. Tak proti tomu budou (MUSÍ) bojovat. A ATS se samozřejmě (nepředpokládám, že by se našel nějaký důvod, proč by to neudělala) do boje s vyznavači temných bohů pustí- nejen s kněžími, ale odhalit jejich aktivní přívržence, tajné chrámy apod.
UK do BUDOUCNA (tj. nové UK) není Kharův problém. Podle mě- jestli znáš Kharovy budoucí plány, tak Ti dojde proč si to myslím.
KDS- viz předchozí řádek. Smile
Vieen- uznávám, že už jsi mě hodně nalámal. Už nejsem tak moc přesvědčen o tom, že nepřežije zkázu UK. Ale aby si získal takovou podporu (rozuměj důvěru), aby se mohl pustit do tvoření (fakticky) nové organizace- nevím, nevím. Možné to ovšem je. Je třeba ovšem říct, že i kdyby ano, trvalo by to dost dlouho na to, aby bylo nové UK připraveno.

Vieen je vládce na hořícím trůně? Very Happy Jo, přesně. Jenže pro samé hašení požárů mu může jeden plamen ujít. Shocked

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 6
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.