Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Nemrtví a světlonoši  ~  Vieen, budoucnost Umrlčího království a nemrtvých vůbec

Přežije Vieen kataklyzma v UK?

Ano   [ 28 ]  
87%
  87%
Ne   [ 4 ]  
12%
  12%

Celkem hlasů : 32
Lamius
Zaslal: út prosinec 21, 2004 13:19 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Tak tady je ta nová diskuze.
(...)
Tuk-Enekovi- tak tenhle názor na Vieena (s přežitím UK) mě nenapadl a zní hodně rozumně. Skutečně by to tak mohlo být- pokud ovšem Vieen to kataklyzma přežije a já si myslím, že ne. Prostě se na to cítí moc vinný a taky si bude (nejspíš) myslet, že s ním tam jsou všichni nekromanté. No, schválně se necháme překvapit- myslím si, že Vieen zahyne, ale pokud ne, věřím, že by to mohlo být tak, jak říkáš. S tímhle Tvým názorem jedině souhlasím.
KROMĚ jedné věci- totálního zničení nekromancie. To prostě není (reálně)možné nejen pro Vieena, ale pro všechny. I kdyby zničili nové království v Nedostupných horách, vypátrali i tu skupinku za polárním kruhem, tak stejně vždycky zbude pár chlapíků, kteří někde najdou nějaký ten svazek nekromantské knihy a budou zkoušet, co to udělá.
Betridal- odpusť mojí "paranoiu". Já nemyslel, že bys´ srovnával Betridal s Vieenem, myslel jsem, že tam šlo o srovnání na hodně obecné bázi.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: pá prosinec 24, 2004 9:55 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
All: Začátek této diskuse je na Oblačné město a vše okolo světlonošů.

Lamius: Ne, ten Betridal mě vážně jen napad.
Vieen si rozhodně nebude myslet, že s ním zanikne UK - ví, nebo se brzy dozví, že opozice buduje plán na vlastní přežití, kromě toho si uvědomuje, že jediná osoba v UK (s vyjímkou pár noviců), které by nevadila vlastní smrt, je on, takže mocní nekromanté se vypařej taky (opět nějakejma portálama, předběžnejma opuštěníma UK apod.) a najdou si nové žáky (Hanza kataklismatem nijak neutrpí).
Co se týče Vieenova pocitu viny - kdyby kvůli němu chtěl zemřít, jako čaroděj, nekromant a mnohatisíciletá bytost zná jistě mnoho způsobů příjemné, nebo alespoň bezbolestné smrti. Nenechal se zabít předchozími kataklismaty, Moartou, lovci hlav když byl ve vyhnanství ani světlonoš, nevidím důvod, proš by s tím zrovna teď chtěl začínat. Spíš právě naopak bude chtít přežít, aby se ujistil, že je dílo zkázy zcela dokonáno.
Já si také nemyslím, že by mohla být nekromancie zcela vyhlazena - to je prostě nemožné. Ale dusnari (popřípadě i světlonoši) by v napraveném Vieenovi mohli uvidět klíč k získání prostředků pro desetkrát efektivnější boj s nimi - kdo jiný než Vieen, Mistr všech frakcí, první nekromant, by měl znát a dokázat popsat všechny myšlenkové nemrtvé i s jejich slabými místy a exorcismy proti nim, všechny představitelné i nepředstavitelné varianty animovaných nemrtvých, způsoby boje s nemrtvými, jejich myšlení, kdo jiný než on by měl znát způsoby, jak vytvořit ty nejefektivnější zbraně (ať již runové nebo šikari). Pro každého nepřítele UK je Vieen bezednou studnicí vědomostí vedoucí k jeho zničení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lamius
Zaslal: út prosinec 28, 2004 19:45 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Já nejdřív ke Coriven (abych na to nezapomněl):
ta Tvoje poznámka- "pokud by sama nebyla mocná čarodějka apod." je zcela pravdivá. Dokonce jsem tam chtěl původně tuhle variantu (resp.něco v tomhle smyslu) uvést sám, ale dočista jsem na to zapomněl. Ale myslím si, že v tom případě by o ní byla někde zmínka (vědělo se o ní). Zvlášť, pokud by opravdu byla mocná čarodějka. Ale i kdyby nebyla, v takovém trudném příběhu by se jistě každý bard rád zmínil o lásce mezi Vieenem a ... Je tedy pravda, že NUTNĚ by to tak být nemuselo. Vieen se s tím koneckonců mohl (a já na jeho místě bych to udělal) tajit a protože byl mocný čaroděj, nemuselo by se mu na to přijít. Myslím ale, že spíš ano. Copak dokud se toulal po světě sem a tam, ale ke konci působení Tří čarodějů žil dlouho na jednom místě a v takovém případě by si dříve či později někdo toho všiml a Vieen by to nemusel postřehnout (tj. mazání paměti kouzlem apod.). Ale pravda- stát by se skutečně mohlo, že o Vieenovi by to (alespoň mezi lidmi obecně) nemuselo být známo. V tom případě by připadala v úvahu Coriven. Asi se budu muset pečlivěji podívat na její minulost. Very Happy
Vieen a kataklyzma: netvrdil bych tak jistě, že Vieen se skutečně dozví o nově zbudovaném království. Pokud ne, tak mu sice bude jasné, že všichni tam s ním nebudou, ale pochybuju, že by se cítil na to "honit po světě" pár uprchlých nekromantů. Stejně by je všechny nechytil a i kdyby ano, tak tím nic nevyřeší definitivně. Stejně někde nějaký nekromant z(-bude). Ale i když se dozví, myslím, že v jeho duševním stavu se o to už nebude starat- jednak na to nebude mít síly (kolik sil ho stojí jen udržet království na uzdě a snažit se ho zničit) a jednak- a to je důležitější- bude vědět, že on sám představuje hrozbu. Vieen (a to už před existencí NK- viz jeho historie) se potácí mezi snahou nemrtvé zničit a nemrtvé zachránit. Ano, do značné míry je to zaviněné jeho snahou držet všechny "smrťáky" na uzdě, ale rozhodně ne zcela. Ví, že dneska se je pokusí zničit, ale taky ví, že zítra by se s nimi mohl pokusit dobýt svět. A má na to? I v jeho životopise je otázka, zda se nepřipojí k budovatelům nového nemrtvého království. Nemyslím, že by to udělal. Ale ví, že by to udělat mohl a taky ví, že v tom případě by už nemusel odolat a podlehnout docela. V tom případě by voje nemrtvých Vieena Prokletého mohly vtrhnout na svět a i kdyby ten se ubránil, zase by zbyli nějací nekromanté (a možná i sám Vieen), kteří by něco podobného začali plánovat zas´ za nějaký ten pátek (nebo na Asterionu třeba den dubu Laughing ). Ne, já si myslím, že Vieen si uvědomuje, že je jeho nejvyšší čas. Že představuje nevypočitatelnou a tudíž obrovskou (potenciální) hrozbu. Staletí už odolával spoustě tlaků, ale má na to síly i dál? Pochybuju a on určitě též (nebo může i vědět, že ne). Já myslím, že Vieen s vědomím toho, že udělal vše na co měl ještě síly, zahyne spolu s NK.
Předtím se tam ovšem ještě pokusí udržet co nejvíc nekromantů.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne leden 02, 2005 13:24 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Lamius: Zajímavej pohled na věc. Ale vynecháváš jednu možnost - Vieen má na světě mnoho nepřátel. Ale jsou zd ei nějací (byť třeba dávní) přátelé nebo potencionální spojenci.
Kdyby se na to díval takhle (tj. měl by strach že znovu podlehne), tak by se mohl okamžitě po kataklismatu vydat k někomu dostatečně mocnému a důvěryhodnému a přidat se k němu s tím, že jej požádá, aby "na něj dohlédl" - dokážu si představit, že by o to mohl požádat Aldila a Roena nebo Alwarina (se kterým se zná - viz Písky proroctví, Dodatky, myslím že Rozhovor mocných, nebo tak nějak), možná i Riama (nebo Sigura nebo jak si teď řiká) - a věřím, že by se našli i jiní dostatečně mocní a důvěryhodní.
Navíc by měl vedle sebe Coriven, která by na něj také měla značný vliv (je nyní jediná, které věří...) a jestli se Vieen postará, aby někdo přežil, tak to určitě bude Coriven. A i kdyby se nepovedlo - Coriven je upír, sice se zatím vtělila jen jednou a o své tělo se pečlivě stará, ale mohla by si najít nový ve stylu Betridala (ňákou vražedkyni nebo tak - třeba Černou vdovu, to by bylo v jejim stylu Very Happy ).
Když už sem u Coriven - tehdy (před prvním oživením nemrtvých) byla temným duchem ve stínovém světě (už od dob Císařství), takže by jejich románek určitě zůstal utajen... Kdyby je neprásknula ňáká myšlenková bytost - pavlačová drbna Cool Laughing .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lamius
Zaslal: út leden 04, 2005 18:52 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Hmm, nemyslím, že by to bylo reálné. 1/Vieen by asi po staletích vládám nemrtvých království zrovna (V JEHO STAVU) netoužil po tom se někým nechat "ovládat". 2/Je otázka, zda by ten někdo měl dost sil na to Vieena "udržet na uzdě". 3/Věřili by mu vůbec? A riskovali by to? 4/A riskoval by to Vieen? Ví, že pokud by se "neovládl", těžko by ho s jeho schopnostma někdo zastavoval. 5/A taky- dopustili by to ostatní nekromanté- i oni k tomu mají "co říct".
Coriven by na něj dohlédla- nemyslím, že by Coriven byla ta nejpravější osobou k dohlédnutí na Vieena, přeci jenom je to pořád upírka. Ale i kdyby byla, pak těžko by jí akceptovali jiní.
Co se týče jejich případného vztahu, tak se přiznám, že jsem se na její život zapomněl podívat a teď bych vařil z vody. To víš, o vánocích měl člověk jiné starosti. Very Happy

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne leden 09, 2005 11:06 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Lamius: No jo, já vim, že máš asi pravdu, jenže Vieen je moje nejoblíbenější postava na Asterionu mě se ho nechce jen tak vzdát... Sad
Vypadá to, že máme oba smůlu - jeden jak druhej sme si oblíbili postavy, jejichž budoucnost není nijak zářivá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lamius
Zaslal: út leden 11, 2005 12:56 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Hmm, tak to je smutná pravda. Crying or Very sad
Ale když už se tohle jmenuje "...budoucnost UK", tak jaký máš názor na další působení UK (toho v Nedostupných horách). Něco mi říká, že ten vůdce vládců mysli (ten skřítek s nemožným jménem) se tam stane hlavním šéfem a po nějakém čase zavelí k útoku. Jsem zvědav, kdo ty nemrtvé bude zastavovat (asi Walden s podporou). Možná, že i tohle UK časem lehne, mezitím se ovšem vytvoří takové malé soukromé za ledovým kruhem. No, každopádně ta budoucnost bude asi dost divoká.
Kruci, já zase zapomněl na Coriven. Mad

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne leden 16, 2005 14:25 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Lamius: Tak to rychle naprav, Coriven je perfektní.
To nemožný jméno je Čche Ming (z hlavy!)
Budoucnost UK vidím závislou na utajení projektu "Nedostupné hory" před kataklismatem - Vieen by jej asi dokázal rychle ukončit (chtěl jsem napsat krvavě, ale ono by tam po Vieenovejch kamarádech asi moc krve nezbylo Cool ), světlonoši by jej asi dokázali taky tvrdě držet na uzdě (při nejhorším by se zase spojili s Kharem a Slepými bohy pod heslem "kataklisma je náš kamarád, dokonejme co neměl rád"), kdyby se to prokeclo u Hanzy (třeba Katanze nebo tak), tak se to asi rychle doví Waldenova rozvědka, od které se to doví Alwarin (nebo Sigur) a od toho Vieen... nebo světlonoši.
Pokud by se to utajit podařilo, bude zapotřebí minimálně deset let dalšího budování na vytvoření nového zázemí (budovy, ochraná kouzla, štíty proti renorské padoucnici nad budovami...), získání nového Sarindaru (nebo jiného způsobu, jak Nové UK efektivně zásobovat) a vybudování nové armády, která by stačila alespoň k obraně, takže myslím, že i když to Čche Mingovi a spol. po kataklismatu půjde dobře, tak o nich ještě tak dvacet let moc neuslyšíme...
Nemluvě o tom, že UK v horách půjde hůř bránit, než UK na jezeře. I když... jak nad tím tak přemýšlím, když nekromanté investují dost času na výstavbu opevnění, vytvoření kouzel typu Plošná mlha a tak...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lamius
Zaslal: st leden 19, 2005 13:43 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Jo, už si Čche Minga taky pamatuju, ale trvám na tom, že má nemožné jméno. Laughing
Coriven (konečně Laughing )- teď uznávám, že by utajení jejich vztahu (vůbec jejich vztah) možné bylo. Ale Vieen na Coriven "narazil" až v době, kdy se už chystal povolat nemrtvé. To už asi měl opravdu jiné přání a starosti než ty "pozemské". Vypadá to, že už od začátku ji přivedl ze Stínového světa jako spojence a ne jako milenku. Ale- kdoví. Very Happy
Nemyslím si, že by Vieen měl dost sil zničit nové nemrtvé království (i kdyby to CHTĚL udělat). Respektive- ne, že by neměl dost sil, ale na to by neměl dostatečnou podporu. Velká většina nekromantů nebude sebevrahů a nové nemrtvé království by pro ně bylo jedině východisko ze situace, ve které se ocitnout nechtějí. Vieen+upíři+pár věrných, ostatní (i dosud Vieenovi věrní) by se nejspíš sjednotili na druhou stranu. Taky by to (i když jen velmi těžko)mohlo skončit Vieenovou zhoubou.
S odhalením UK v Nedostupných horách- pokud by ho světlonoši (a jiní "dobronoši" Smile ) odhalili hned v zárodku, tak by ho zlikvidovali (a Čche Ming by začal stavět nové nemrtvé království někde jinde). Jenže asi na něj tak rychle nepřijdou a pak bude pozdě- světlonoši (+jiní antinekromanti) zase nemají tak velkou sílu, aby mohli nemrtvé voje zničit. Nějakou dobu potom Mohlo by to sice dokázat velké vojenské tažení, ale to je bez Almendoru v podstatě nemožné a něco mi říká, že Almendor bude mít dost jiných starostí. A až se nové UK zabuduje, tak už ho neohrozí nic. Nevím, proč myslíš, že UK v horách bude zranitelnější než na jezerech. Popravdě, nebýt toho, že se tím nekromanti přestěhují přeci jen blíž civilizaci, tak by to bylo dokonce naopak. Navíc po Zylově útoku možná už v Západní dálavě ani civilizace nezbude (resp. zbude jenom na severu u Rilondu). Nepřátelé nekromantů můžou sice UK zase sevřít podobně jako předtím, ale až se nekromanti (Čche Ming?) rozhodnou, tak všechno okolo sebe prorazí v jediném úderu. Že na to dřív nebo později mít budou (stejně jako teď mají), na tom se určitě shodnem.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne leden 23, 2005 14:53 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Lamius: Rozhodně na to budou mít později. Při kataklismatu zratí všechny nemrtvé, ať už ty animované, tak ty na Viforu. Ztratí i všechny zajatce v kobkách a uvolnění nemrtví z Viforu udělaj mezi přeživšíma nekromantama taky dobrou čistku a to už nemluvím o tom, že jestli neni Khar blbec, tak hned po kataklismatu pošle do exUK své armády, aby to tam hezky pročistili.
Budou muset najít nové žáky a to hodně nových žáků (pokud se nepletu, tak teď je nekrošu tak kolem tisícovky, ne? takže jestli jich zbude 200, tak budou rádi). Musí získat nové zajatce na přivolávání nemrtvých, nové krystaly k animaci (připomínám, že jejich poklad zanikne spolu s ostrovem, na kterém leží), během toho musí vybudovat: novou universitu, nové mučírny, nové kobky pro nemrtvé ze stínového světa (v tomhle ohledu se jim asi bude dost stejskat po nějakém ostrově), nové prostory pro animaci, nové opevnění, nové prostory pro ubytování vládců mysli (aby měli místo, které by je chránilo před vnějším chaosem) a novou armádu a to všechno dřív, než někoho v okolí (Slepí bohové, Khar, světlonoši s dobronošema) napadne je napadnout... no, bejt Čche Mingem, tak si v Erinu najmu nějakýho sakra dobrýho managera.

Já měl pocit, že se s Coriven poznal na nějaké své toulce temnou stranou stínového světa ještě předtím, než se setkal se Sh´xingou a rozhodl se pro vyvolání nemrtvých... No, radši se ještě mrknu. Ale Coriven mohl přivolat do stínového světa nejen jako spojence, ale jako spojence i milenku. To se podle mě (zvlášť u čarodějů a v takovýhle situaci) nevylučuje.

Vieen sám by neměl dost sil zničit UK... Ale Vieen by mohl vzít svý násosky, přihodit pár dunsari, vyslat posla do Braghiny a začít organizovanou záškodnickou válku. Připomínám, že nové UK by podle mě ze začátku nebylo zrovna v situaci, kdy by si mohlo tohle dovolit, zvlášť, kdyby Vieen emajlnul Kharovi a Slepoušům a navíc poslal po Asterionu spamovou správu určenou všem dobrodruhům-chamtivcům a dobrodruhům-dobronošům. Nebyl by to sice rozhodně konec nekromancie, ale určitě by to byl konec projektu UK... alespoň na pár staletí.
Pochybuju, že je na Asterionu síla schopná zničit Vieena. Ne, pokud se Vieen sám úmyslně zničit nenechá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lamius
Zaslal: st leden 26, 2005 13:58 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Ale právě přesně proto, aby se to nestalo, staví Čche ming a ostatní nové nekromantské království desítky let před kataklyzmatem. Co myslíš, že tam dělají- staví budovy, tvoří nemrtvé a získávají zajatce. Ve chvíli, kdy UK zničí kataklyzma, tak tohle bude minimálně z většiny hotové. Samozřejmě, že nemrtvých tam bude o nemálo méně, že spousta žáků s kataklyzmatem zahyne, ale velká spousta dalších ochotně před zkázou uteče do nově nabídnutého UK. A bude jich hodně i přes dost možný fakt, že Čche ming nechá spoustu nekromantů zahynout, aby se zbavil možné opozice (tuším, že tenhle šílený skřítek bude chtít v novém UK hrát hlavní roli). A to ještě chvíli potrvá, než se vědomost o novém UK rozkřikne. Mimochodem- je otázka, zda se o něm Vieen vůbec dozví (i když asi ano).
Coriven- nechci Ti kazit iluze, ale obávám se, že ať už to bylo předtím nebo potom, tak se v tu dobu už Vieen zabýval jinými záležitostmi než hledáním milenky. I když- kdo ví... Smile
Vieen takovou sílu nebude mít právě už z výše zmíněných důvodů. A to ani za předpokladu, že by se skutečně dokázal přiklonit 100% proti nekromantům, což u Vieen pochybuji.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silweril
Zaslal: čt únor 10, 2005 18:54 Citovat
Založen: 12.10.2004 Příspěvky: 167
Nerad vstupuji do vaší velmi zajímavé diskuse, ale napadá mě jedna myšlenka. Nezdá se vám, že je poloha nového Umrlčího království naprosto nevhodná po životní stránce? Je pravda, že je v horách a tím i těžko napadnutelné a nenápadné. Ale jak to bude se zásobováním a dopravou potřebných surovin? V okolí nové říše je jen Zylovo Dračí království (od něho mohou pomoc čekat sotva, navíc tou doubou už asi nebude existovat) a Říše Slepých bohů (tam se také pomoci nedočkají, leda pomocí nových nekromantických hanz na území říše). Podrobením Čakenkerů nekromanti získají pracovní sílu, ale budou si muset vytvořit novuo obdobu Sarindaru.

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: pá únor 11, 2005 18:02 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Jen vstup. Very Happy
Taky jsem na to myslel. Řekl bych, že Sarindarci (a jejich prostřednictvím nekromantská hanza) si již udělali (resp. udělají) spoustu kontaktů v prakticky všech městech Tary a tak jejich obchod bude vesele pokračovat dál. Možná dokonce lépe- prostě ve znovuobnoveném Rilondu nebo někde jinde nakoupí suroviny a dodají je hezky potichoučku do nového UK. Neměl by to být problém- cesty jsou postavené až hluboko na jih a pochybuju, že by je Zylovi skřeti ničili (byli by sami proti sobě). Po Zylově porážce budou bezpečnější a vůbec se dá předpokládat rozvoj civilizace v té oblasti. Těch zmatků, které vypuknou po vítězství nad Zylem, určitě nekromanti (Sarindarci) využijí, aby si do nově zřizovaných úřadů (apod.) dosadili spoustu vlastních lidí. Sarindarci se určitě taky budou snažit pevně zakotvit kdekoliv jinde. Po pádu původního UK jim pod Kirbegovým stínem taky nebude růst slibná budoucnost.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silweril
Zaslal: so únor 12, 2005 18:16 Citovat
Založen: 12.10.2004 Příspěvky: 167
Tak jest Mr. Green
Nekromanti budou potřebovat nějaký stálý přísun zásob, dělníků a taky těl. Měli by si vytvořit nějakou dopravní tepnu, jako byla ta ze Sarindaru. Nejlepší by byla ze ŘSB (dokud by si jí barbaři nevšimli, ti nemají nekromanty moc v lásce), případně by museli založit Nový Sarindar na pobřeží moře (ale jezdit takovou dálku? možná mají v ŘSB i přístavy).
Jinak lepší polohu si vybrat nemohli. Světlonošům bude nějakou dobu trvat, než nové UK objeví, slepým bohům taky a jiný nepřítel se v horách nenajde. Vlastně ano. Čakenkerové slouží temnému bohu Enkeremu, ten by mohl něco podniknout. V té oblasti také žijí nějací ledový elfové. O sabotáže myslím nouze nebude.
Hlavně že UK přetrvá. Ocudit Asterion o nemrtvé by byl hřích. Cool

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne únor 13, 2005 14:41 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Sorry že sem se tak dlouho neukázal, byl sem nejdřív na lyžáku, pak v Itálii.

Silweril Každý neťunťa je vítán.

Lamius Ano, staví nové UK. A staví ho už dlouho. Jenže ta stavba asi nebude moc intenzivní, když jí chtěj utajit před Vieenem, světloušema&dobroušema, Kharem... KNS by jistě neunikl prudký odliv prostředků (materiálu, lidí, šperků, peněz) do Nedostupných hor, zvlášť, kdyby byl příliš velký. Takže ano, budou mít postavené základní budovy (ubytování, universitu, zákl. animační a přivolávací prostory), jenže žádné pokročilejší (experimentální animační prostory, kobky k věznění nejsilnějších myšlenkových bytostí, pyramidu pro mumie, místa ke snažšímu průchodu do Vnějšího světa pro spiritisty), s armádou to taky nevidim moc světle... konec konců, Vieen rozhodně neni blbec, všiml by si, kdyby při akcích začalo náhle "umírat" příliš mnoho nemrtvích a na tajné vyvolání a udržení větší/silnější armády zase nemá Čche Ming prostředky - protože mu jde o utajení.
Vieen se také nemusí zcela postavit proti nekromantům. Stačí jedna delsší "světlá chvilka" na ty emajly a spamy světloušům&dobroušům, chamtivcům, dusnari, Kharovi, Slepoušům, ATS... UK má mnoho nepřátel a nemyslím, že jejich kontaktvání a informace typu "Teď máte šanci" by zabralo tak moc času. Nemluvě o tom, že by se mohli nenápadně domluvit mezi sebou. V případě UK si dovedu představit i tichou spolupráci KNS s ATS (Proboha, ještě chvíli, a budeme na Asterionu jako u nás - KNS, ZNS, NH, ATS, a takhle bych moh pokračovat minimálně deseti dalšíma organizacema. Mimochodem, nevíte, jestli maj nějakou svojí třípísmeně zkratkovou organizaci i světlonoši? Nikde se o ní nepíše, ale pro boj s NH a podobnými...)

Lam&Sil (sorry, to je zlozvyk, já prostě musim odpovídat někomu konkrétnímu, i kdyby to bylo "4All") S tim Novym Sarindarem bych to taky neviděl nijak slavně - v okolí Nedostupných hor není moc míst pro založení města, nemluvě o tom, že tam neni moře, takže to mnoství věcí, které UK potřebuje, se tam bude dopravovat dost špatně a oklikou. Po Durenu to nepude (takové množství věcí by se neututlalo), po jeho okolí taky ne (totéž+mba-magawa-ngo&Mwan´Duuranga). Jenže UK si vystačilo i před Sarindarem, takže to nějak zládnou i teď, ne?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 6
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.