Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  PJs  ~  Rady začáteníkovi

Lamius
Zaslal: čt listopad 09, 2006 15:54 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
unnamed napsal:
Už vůbec žít je risk... a kdo neriskuje...nic sice neztratí, ale ani nezíská.
Neznám tvoje hráče, takže nevím, jak by to dopadlo. Surprised

Já je znám, ale taky nevím jak by to dopadlo. Laughing A to je ten problém. Nijak netoužím po postavách, u které každá má nějaké povolání + jednu, dvě úrovně jiného. 1/Narušilo by to totiž rovnováhu povolání. Výhodou kouzelníka na 1. úrovni je třeba hyperprostor. Ale když ho bude mít "každý" válečník? Zloděj má zase třeba bonus 2x při útoku zezadu. A když bude mít někdo jiné povolání a zaútočí zezadu, tak co? Nebo to mám každou jednotlivou schopnost posuzovat. Jenže proč by neměl mít zrovna útok zezadu, když mu zbude třeba vybírání kapes? Nebo alchymista- takže postava jiného povolání si bude moci vyrábět vlastní předměty? A tak dál. Vždyť je to děs. 2/Cizí postavy nic takového nemají. ANO, existuje omezené množství postav s jedním či vícero povoláními, to jsou ovšem buď zvláštní tvorové (polobohové...) nebo opravdu mimořádně nadaní jedinci. Jiné cizí postavy by určitě ale taky chtěli být třeba zloděj na druhé a hraničář na šesté. 3/Nevypočitatelná síla hráčů- šlo by hůř odhadovat, na co postavy stačí apod.
Já myslím, že to jsou OPRAVDU HODNĚ pádné argumenty.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: čt listopad 09, 2006 16:32 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
To Lamius: Rovnováhu povolání... rovnováha se narušuje každým magickým předmětem, takže asi tak. Laughing
Já to prostě neberu moc pravidlově a DrD 1.6 jsem už nehrál strašně dlouho.
Já dávám hráčům i to na co nemají (někdy dokáží ale překvapit a vyřešit to!)...aspon si uvědomí... kdy je lepší vyklidit pole a kdy se nenechat odratit neúspěchem a bojovat dál.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
blaza
Zaslal: čt listopad 09, 2006 22:48 Citovat
Založen: 25.7.2006 Příspěvky: 78 Bydliště: Hradec Kralove
rekl bych ,ze by si to mel kazdy PJ rozhodnout sam. Ale je dobre to zde prednest a precist si i nazor druhych a vedet jak by to delal nekdo jiny. Asi ty dve povolani by optravdu nebyl moc dobry napat zvlaste pokud by to zacal nekdo zneuzivat. Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: čt listopad 16, 2006 9:08 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
unnamed napsal:
To Lamius: Rovnováhu povolání... rovnováha se narušuje každým magickým předmětem, takže asi tak. Laughing
Já to prostě neberu moc pravidlově a DrD 1.6 jsem už nehrál strašně dlouho.
Já dávám hráčům i to na co nemají (někdy dokáží ale překvapit a vyřešit to!)...aspon si uvědomí... kdy je lepší vyklidit pole a kdy se nenechat odratit neúspěchem a bojovat dál.

Za prvé mám na mysli obecnou rovnováhu povolání. Za druhé co kdo bude mít za kouzelnou věc (nebo o ní přijde Laughing ) je už na PJ. Za třetí kouzelné věci mohou mají i CP. A kouzelná věc nenahrazuje všechny (nebo většinu schopností). Kromě toho jsem napsal dost jiných argumentů.
to blaza: jak jsi to napsal- záleží to na PJ, ale vždycky se hodí poslechnout si argumenty a názory. Mně to taky pomohlo. Very Happy

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vieen
Zaslal: čt listopad 16, 2006 21:55 Citovat
Založen: 10.10.2006 Příspěvky: 18
Zdar chlapi,měl bych jeden dotaz:mám dobrodružství v železnym dole,jedna z organizací zakempovala v domě vedle skldů s lintirem a chce prokopat tunel,jako indici bych chtěl použít,že třeba nepoteče voda,nebo něco s kanalizací a chci se zeptat,jestli tam takovýhle věci vůbec maj...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: pá listopad 17, 2006 4:59 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
vieen napsal:
Zdar chlapi,měl bych jeden dotaz:mám dobrodružství v železnym dole,jedna z organizací zakempovala v domě vedle skldů s lintirem a chce prokopat tunel,jako indici bych chtěl použít,že třeba nepoteče voda,nebo něco s kanalizací a chci se zeptat,jestli tam takovýhle věci vůbec maj...


pochybuju ze tam maji kanalizaci nerku li vodovod, ale pokud to nepujde jinak a bude to nutne, tak to tak klidne muzes udelat, zmenit se da cokoliv.
jako stavare me coby indicie napada popraskana omitka, trhliny ve zdivu domu, pokles zdi, to vse v dusledku poddolovani tunelem :-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jaros.ml
Zaslal: po listopad 20, 2006 8:31 Citovat
Založen: 3.8.2004 Příspěvky: 153 Bydliště: Olomouc - Litovel - Chudobín
Cenis napsal:
vieen napsal:
Zdar chlapi,měl bych jeden dotaz:mám dobrodružství v železnym dole,jedna z organizací zakempovala v domě vedle skldů s lintirem a chce prokopat tunel,jako indici bych chtěl použít,že třeba nepoteče voda,nebo něco s kanalizací a chci se zeptat,jestli tam takovýhle věci vůbec maj...


pochybuju ze tam maji kanalizaci nerku li vodovod, ale pokud to nepujde jinak a bude to nutne, tak to tak klidne muzes udelat, zmenit se da cokoliv.
jako stavare me coby indicie napada popraskana omitka, trhliny ve zdivu domu, pokles zdi, to vse v dusledku poddolovani tunelem Smile


Něco podobnýho jsem zkoušel taky, ale to by musela ta družina vědět co to může znamenat, neví věřte mi, zkoušel jsem to. Zabralo až to, že jsem je nechal do toho tunelu spadnout. Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger ICQ
Jaros.ml
Zaslal: po listopad 20, 2006 8:42 Citovat
Založen: 3.8.2004 Příspěvky: 153 Bydliště: Olomouc - Litovel - Chudobín
Když někdo u mě chce mít schopnosti dvou povolání tak to řeším následovně:
1) Mu to úplně zakážu (75%)
2) Vytvořím si vlastní, Smile které bude mít vlastnosti které hráč chce, ale tak aby si neprotiřečil nebo to nemohl zneužít.

Moje docelá zdárná kombinace je Zloděj-Kouzelník, k tomu něco vlastního a mám borce co chodí po světě s dlouhým černým pláštěm, vraždí, čaruje (vybírám zásadně živelná kouzla a to pouze jednoho typu). Tito moji kouzelníci si jako že na začátku života vyberou živel a tomu se pak věnují. Vypadá to dobře a má to pěkný herní možnosti ovšem má taky strašný omezení má málo mg a když mu dojde umře ,má to v pravidlech. Některý kouzla (zvláště pak ty nejsilnější) smí použít jen jednou za den nebo týden .... (Ochrana proti zneužívání a nadměrné moci, vždycky peskujou) Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger ICQ
blaza
Zaslal: po listopad 20, 2006 9:53 Citovat
Založen: 25.7.2006 Příspěvky: 78 Bydliště: Hradec Kralove
Jaros a proc to tedy dovolujes pokud pak nasledne musis hrace peskovat? To jak mas toho zlodeje + kouzelnika, magy se ti zvysuji nebo mas jen urcity pocet magu? Tak to jsem uz vydel a mel i cest s takovou to postavou hrat( chodit svetem). Je to zajimava zkusenost ,ale vesmes se vse toci jen kolem ni a tak jsem musel trochu improvizovat a trochu tak PJ zavarit abych i ja mel nejakou praci krom buseni mecem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaros.ml
Zaslal: pá únor 09, 2007 23:22 Citovat
Založen: 3.8.2004 Příspěvky: 153 Bydliště: Olomouc - Litovel - Chudobín
moc jsem tě nepochopil.
Peskují protože peskují, aby peskovali. Je jedno co si vymyslíš hráči vždy budou vidět něco špatně, je to přirozené, a proč to tak je.

Když jim dáš slabý kouzlo tak peskují, že je k ničemu a když jim dáš kouzlo silný nedá se s tím hrát, kompromis mezi tím je omezení za den.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger ICQ
blaza
Zaslal: so únor 24, 2007 5:14 Citovat
Založen: 25.7.2006 Příspěvky: 78 Bydliště: Hradec Kralove
to je urcite jeden ze zpusobu. No zatim to vedu tak aby cho si vystacili s obycejnymi zbranemi a kouzly. Nyni vsak mame jiny problem ,nemuzem se stale nejak sejit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yb
Zaslal: út květen 15, 2007 19:55 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 230 Bydliště: Plzeň
Jaros.ml napsal:
moc jsem tě nepochopil.
Peskují protože peskují, aby peskovali. Je jedno co si vymyslíš hráči vždy budou vidět něco špatně, je to přirozené, a proč to tak je.

Když jim dáš slabý kouzlo tak peskují, že je k ničemu a když jim dáš kouzlo silný nedá se s tím hrát, kompromis mezi tím je omezení za den.


Jak zoufale pravdivé...

_________________
Povolání: Bůh
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger ICQ
Yb
Zaslal: út květen 15, 2007 19:55 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 230 Bydliště: Plzeň
Jaros.ml napsal:
moc jsem tě nepochopil.
Peskují protože peskují, aby peskovali. Je jedno co si vymyslíš hráči vždy budou vidět něco špatně, je to přirozené, a proč to tak je.

Když jim dáš slabý kouzlo tak peskují, že je k ničemu a když jim dáš kouzlo silný nedá se s tím hrát, kompromis mezi tím je omezení za den.


Jak zoufale pravdivé...

_________________
Povolání: Bůh
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 9 z 9
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.