Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  PJs  ~  Rady začáteníkovi

oggysu
Zaslal: út srpen 15, 2006 17:27 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
A ještě jedna věc: poprvý se mi povedlo při hraní opít bez toho, aby se něco vzápětí stalo...(až na hospodského dceru co se mi pořád vnucovala s kamnama...a nejen s nimi... Twisted Evil brzo jsme ale pochopili, že kamna jsou jen PJ záminka k požáru, tak jsem je já i jeden z kluků (ten co nespal ve stáji Twisted Evil ) odmítli... Laughing )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: st srpen 23, 2006 9:31 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Gwaihir napsal:
Lamius: IMHO náboženství říkají spíš " je to takhle a tečka"

To je samozřejmě pravda. Ale pokud si to "přeložíš"- tak nejsou žádné (skutečné) důkazy ani pro, ani proti. Je to čistě otázka víry. Alespoň podle mě.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
arten
Zaslal: st srpen 23, 2006 20:44 Citovat
Založen: 9.10.2003 Příspěvky: 277 Bydliště: Ntonga Ngoro - rodina wutabe
S vaším dovolením, vstúpil by som do diskusie s Gwaihirom...

To Lamius: aký dôkaz by si považoval za skutočný, v boha/bohov treba veriť a nie ich dokazovať (možno to znie hrozne dogmaticky, ale má to logiku), akýkoľvek dôkaz v boha, by ho zničil, preto sa skrýva... a mlčí (ako jedna časť 17) Very Happy

To Gwaihir: moc sa v kvantovej mechanike nevyznám, preto je možné výstrelom z pušky na úrovni mikrosveta zabiť Schrodiengerovu mačku??? Podľa mňa nie...

To heriick: klobúk dolu, my sme potrebovali roky, aby sme sa vyliečili, teraz však už naša partia nie je na boj, ale na intrigy, hlavne proti sebe (takí pírati z karibiku - kapitán Jack Sparow, jednoducho vzájomne sa manipulujeme)

_________________
Osud mužov je jasný, nie je treba veštcov
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lamius
Zaslal: čt srpen 24, 2006 12:22 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
artenovi: já si myslím, že žádný takový důkaz neexistuje a jestli vůbec může existovat, tak je to něco, co si nemůžu představit (a nejspíš ani nikdo jiný z lidí).
Vždyť já tvrdím, že v Boha (vyšší sílu) je možné pouze věřit/nevěřit, takže nemusíš se mnou vést polemiku. Já nehodnotím, jestli je správné věřit v Boha nebo v něj nevěřit. Rozebírat "správnost" víry v Boha je záležitost na velmi složitou a dlouhou filozofickou debatu bez nějakého konkrétního výsledku. Wink

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: čt srpen 24, 2006 18:58 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Dovolím si pouhou poznámku k vašemu hovoru...můžeme věřit, nebo nevěřit, ale jde o to jak...je rozdíl jestli věříte, že možná Něco je, nebo jestli to víte...tím se stáváte Toho součástí, protože To je součástí vás. Rolling Eyes

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: čt srpen 24, 2006 20:43 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Ale když víš, tak už nevěříš.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
unnamed
Zaslal: čt srpen 24, 2006 20:44 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
A to už potom není otázka víry.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Kibe
Zaslal: čt srpen 24, 2006 21:35 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
To je pravda, ale stále to je otázka víry ve smyslu náboženství...

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
arten
Zaslal: čt srpen 24, 2006 21:46 Citovat
Založen: 9.10.2003 Příspěvky: 277 Bydliště: Ntonga Ngoro - rodina wutabe
To Lamius: ja som nespochybňoval tvoje tvrdenie, len som chcel poukázať na to, že ak žiadaš dôkaz bude to mať určité dôsledky. Aby si taký dôkaz dostal, Boh/bohovia by museli porušiť prírodné zákony, ktoré sami pri vzniku vesmíru ustanovili - čo by bolo pre ľudí sprosté, lebo by si sa nemohol spoľahnúť na to, že to niekedy inokedy neurobia znova. A ak by si aj dostal dôkaz - tak by v boha začali veriť všetci - a všetci by žiadali/prosili aby splnil ich želania - a to by bol tiež riaden chaos, proste sa nechcem dožiť situácie, že by sme dokázali Boha/bohov...

To unnamed:

"Ale když víš, tak už nevěříš"

To je blbosť, podstatou viery je, že ty vieš, že Boh/bohovia existujú napriek tomu, že na to nemáš dôkazy. Je to niečo čo k tebe prišlo zvonku spôsobom ktorý sa vzpiera racionálnemu vysvetleni, proste si transcendoval...

_________________
Osud mužov je jasný, nie je treba veštcov
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
unnamed
Zaslal: čt srpen 24, 2006 21:56 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
arten napsal:
To unnamed:

"Ale když víš, tak už nevěříš"

To je blbosť, podstatou viery je, že ty vieš, že Boh/bohovia existujú napriek tomu, že na to nemáš dôkazy. Je to niečo čo k tebe prišlo zvonku spôsobom ktorý sa vzpiera racionálnemu vysvetleni, proste si transcendoval...

Tak to nevím jestli jsi mě pochopil. Když víš, že bůh je...zjeví se ti a tak, tak to už není ta pravá víra, protože ty jsi ho viděl, ty víš že je a to není tak silné, jako když to nevíš, ale pevně v to věříš.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Kibe
Zaslal: čt srpen 24, 2006 22:21 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Mě se v našem světě nezjevil(vnímám ho úplně ve všem), ale mé postavě se zjevil a od té doby věřím úplně a má víra se stala téměř osou mého hraní této postavy(všeobecně-nejsem hrdina ani kněz...)

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: pá srpen 25, 2006 8:47 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
artenovi: takhle to nevidím. Rozhodně by nemusel vzniknout chaos, zrovna tak by mohl nastat chaos. Je ovšem pravda, že by nastal odlišný svět. Všechno by vyplývalo z toho, jestli by pouze dokázal (svojí) existenci "nějakého" Boha (v tom případě by se svět asi zase tolik nezměnil) nebo jestli by součástí toho bylo i jiné poselství. Ale jinak nežádám důkaz existence Boha, když už bych něco žádal, tak spíš to, co z ní vyplývá. Ano, máme tady bibli, korán a nepočítaně dalších náboženství, ale je to to správné? Je k nekonečnu dalších možností, jak si představit život podle nějakých "božích zásad". Prostě ta klasická otázka "smysl života a proč tu jsme". Pokud jde o mojí maličkost, tak platí ta klasická věta "nevěřím v Boha, ale doufám v něj". Já "věřím" na "dobro" (bohužel moje víra dost upadá Rolling Eyes ). Prostě, že vzájemná starost mezi lidmi (nejen) je to "pravé" i pro nějakého případného Boha.
Unnamed+Kibe: já myslím, že u vás prostě trošku jiné úhly pohledu na věc. Jestli je podstatnější ta víra (unnamed) nebo její přenesení do duchovního či fyzického života (Kibe). To je další nevyřešitelná otázka.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: pá srpen 25, 2006 9:28 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Psal jsi, že pokud se zjeví, tak v něj začnou věřit všichni, a všichni ho budou o něco žádat...v tom případě by nebyl bůh (ne bůh s velkým B) všemocný, protože kdyby byl, dokázal by zařídit, že se zjeví a oni ho žádta nebudou...je to stejné jako začarovaný kruh kamene: dokáže bůh vytvořit kámen který neunese? Pokud ano, tak neí všemocný, protože by kámen unesl, pokud ne, pak také není všemocný, protože ho neunese... Cool ...jinak v mytologii mi ukaž jediné náboženství, kde se bůh/bohové lidem nezjevili...samozřejmě že existují (popř existovali) ale nikde nedosáhly většího rozšíření...sám křesťanský Bůh, popř Jhvh se zjevili podle Bible několikrát, Aláh se zjevil proroků, Budha žil, byl skutečný, takže to samé, v polyteistických náboženstvích starověku přicházeli lidé s bohy do kontaktu poměrně často, z toho právě pramenila jejich víra (alespoň podle jejich náboženských textů a mýtů...).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
arten
Zaslal: pá srpen 25, 2006 10:34 Citovat
Založen: 9.10.2003 Příspěvky: 277 Bydliště: Ntonga Ngoro - rodina wutabe
to oggysu:

ten paradox s kameňom obsahuje podľa mňa malú nedokonalosť, v tom, že ty chceš dokázať a dôjsť k záveru, že Boh nie je všemocný, ale v samotných podmienkach ho neprimerane obmedzuješ...

samozrejme, že mytológia je plná božích zjavení (btw. Budha nie je boh), ale je to tu diskutovaný dôkaz? Práve preto, je to mytológia...

_________________
Osud mužov je jasný, nie je treba veštcov
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
oggysu
Zaslal: pá srpen 25, 2006 11:38 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Dobrá je to mytologie, ale zase bys potřeboval důkaz na to, zda se jim skutečně nezjevil...a to je začarovaný kruh. A já si nemyslím, že poté, co by se zjevil bůh by si hned od něj žádali lidé nějakou laskavost, v minulosti měli lidé úplně jinou mentalitu, to že se jim "zjevil" samo o sobě museli chápat jako dostatečnou laskavost a sami se považovali nevýslovně poctění, ani je pak nenapadlo od něj ještě něco žádat...to by se jim musel zjevit opilý na oslovi, s půllitrem v ruce a ještě spadnout na zem a tam usnout...nebo něco podobně zhovadilého...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 5 z 9
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.