Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  PJs  ~  Rady začáteníkovi

Kenny
Zaslal: so srpen 12, 2006 10:38 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
S hráčema je potřeba se prostě domluvit,aby moc nepřeháněli.
Na Asterionu asi těžko někdy zabije 1000 skřetů,takový dobrodruh na 1.úrovni mohl zabít třeba nějakou shodou okolností jednoho.A posedlost démonem?Proč ne.Dobrá zápletka pro budoucí dobrodružství.Buď se to dá vyřešit,jak psal unnamed,což je dobrý,dát i nevýhody a nebo ho pronásledovat pak třeba církví,nebude moct vkročit na některá místa a tak.
S originálníma postavama se dá vyhrát dobře.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: so srpen 12, 2006 12:20 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Jo, ale nesmí to být prostě munchinovská postava. Např. rezistence na magii Laughing

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Gwaihir
Zaslal: so srpen 12, 2006 13:33 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Klidně mu dej imunitu na oheň, ale mráz ať ho zraňuje dvojnásob a voda ať na něj působí jako kyselina atd.

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Herryck PJ
Zaslal: so srpen 12, 2006 18:43 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
tak diks... jinak nevýhody si dal že když tam bude něco svatý jako třeba kříž, kněz, kostel apod. tak bude mít -2 ke všemu a třeba když poleze na barák tak že bude mít menší pravděpodobnost a to -2 je k hodu na útok a na obranu a na inic... ale zase když ho ovládne démon tak ten démon je prej na 36. úrovni (šermíř) ale to mě neva ptž ho ovládám já Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lamius
Zaslal: ne srpen 13, 2006 21:35 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Gwaihir napsal:
Většina z toho, co je v ČT je i v jiných modulech, takže, jediné, co pro mě osobně bylo přínosem je pět ran krvavých.

ad číča No, jo bůh prostě nejen v kostky hraje, ale hází je i tam, kde na ně není vidět ( to je skoro jako PJ) Very Happy

Laughing Takže Bůh hody kostkami taky někdy jenom předstírá. Twisted Evil

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: ne srpen 13, 2006 21:55 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Herryck PJ napsal:
tak diks... jinak nevýhody si dal že když tam bude něco svatý jako třeba kříž, kněz, kostel apod. tak bude mít -2 ke všemu a třeba když poleze na barák tak že bude mít menší pravděpodobnost a to -2 je k hodu na útok a na obranu a na inic... ale zase když ho ovládne démon tak ten démon je prej na 36. úrovni (šermíř) ale to mě neva ptž ho ovládám já Smile

Jak uznáš za vhodné. Vždycky tu ovšem existuje možná primitivní, ale nepopiratelně užitečná a pro každého PJ nezbytná (někdy) varianta - říct NE. Nelíbí se Ti jeho nápad s démonem- tak v sobě prostě žádného nemá a basta. Pokud se jako PJ nestřídáte s pořád stejnými postavami (někde to tak dělají, což ale podle mě obvykle nadělá hodně škody- doporučuju v tom případě přejít na jednoho PJ), tak s tím nikdo nemůže nic udělat. Musíš si krucifix udělat jako PJ respekt. Podporuj tvořivý a inteligentní přístup ke hře, ale co se Ti nelíbí prostě zakaž. Vyslechni si argumenty proč o tohle zrovna hráč stojí, ale pokud Ty to považuješ za přehnané nebo dokonce škodlivé, tak bez milosti řekni ne. A zůstaň neochvějný. S jenom trošičku dobrým vedením PJ je v DrD příležitost se jako postava (hráč) realizovat na spoustě věcí a opravdu nepřipouštěj věci typu "teď jsem machr s útočným číslem 42/+10 a králův syn k tomu". Když zakážeš blbosti, tak hráči časem pochopí co je účelem a co smí. Pokud to ani přes veškerou Tvojí dobrou snahu nepochopí, tak to stejně není hráč se kterým má cenu hrát. V dráčáku stojí, že PJ není diktátor ale je něco jako rozhodčí. Když hráč dělá fauly, tak mu to rozhodčí odpíská a nedovolí mu to. V DrD to funguje v podstatě stejně. Řiď hru a když to někdo bude moct kazit nebo Ti neodůvodněně (či přehnaně) nadávat, tak mu klidně ukaž i "kartu".

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: ne srpen 13, 2006 21:59 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Ještě Gwaihir: Čas temna- to je pravda. Ale na Času temna je vidět jednak vývoj v dálavách, jednak je spousta věcí (konečně) o hodně přehledněji uspořádána. Já nelituji. Smile A koneckonců každá koruna na podpoření budoucího vydávání Asterionu je dobrá. Laughing

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herryck PJ
Zaslal: po srpen 14, 2006 9:00 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
Lamius: jj jasný vždyť já jim taky nepovoluju kraviny jenom mě zajímalo jaký příběhy pro hráče... (myslim tim proč se vydaly na dobrodružství) je takový normální ale s tima démonama sem jim to povolil ale příště budu přísnější prostě žádný upgrady ale normální poostavy...jinak jak maj ty démony tak mě tj jedno ptž je budu ovládat já a já kraviny dělat nebudu jinak já už sem jim zakázal tolik věcí že o respektu není třeba mluvit Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gwaihir
Zaslal: po srpen 14, 2006 11:01 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Lamius napsal:
Ještě Gwaihir: Čas temna- to je pravda. Ale na Času temna je vidět jednak vývoj v dálavách, jednak je spousta věcí (konečně) o hodně přehledněji uspořádána. Já nelituji. Smile A koneckonců každá koruna na podpoření budoucího vydávání Asterionu je dobrá. Laughing


S tím souhlasím.

Lamius napsal:
Takže Bůh hody kostkami taky někdy jenom předstírá.


No to je taky hypotéza, myslím, že se tomu říkalo skryté neznámé

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Lamius
Zaslal: po srpen 14, 2006 15:57 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Herryck PJ napsal:
Lamius: jj jasný vždyť já jim taky nepovoluju kraviny jenom mě zajímalo jaký příběhy pro hráče... (myslim tim proč se vydaly na dobrodružství) je takový normální ale s tima démonama sem jim to povolil ale příště budu přísnější prostě žádný upgrady ale normální poostavy...jinak jak maj ty démony tak mě tj jedno ptž je budu ovládat já a já kraviny dělat nebudu jinak já už sem jim zakázal tolik věcí že o respektu není třeba mluvit Cool

Proč se postavy vydaly na dobrodružství? Není to sice možná příliš elegantní, ale většina mojich postav (to jest postavy mých hráčů) se vydala z jednoho prostého důvodu- protože chtěla. Dobrodruhy (podle mě) většinou spíš určuje jejich styl života než nutnost. Prostě mají v "krvi" to vzrušení, napětí, nebezpečí a taky slávu a relativně snadný výdělek. A zlí jazyci by řekli "a taky jsou líní na pořádnou práci". Cool

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: po srpen 14, 2006 16:09 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Gwaihir: Very Happy Jojo, stejně co my víme. Stačí se podívat na celou tu řadu filozofických či náboženských směrů. A výsledek je v podstatě u všeho "mohlo by to být takhle, ale důkazy na to neexistují". Crying or Very sad Tak ať nám alespoň nepřestanou vydávat ten Asterion. Wink Laughing

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwaihir
Zaslal: po srpen 14, 2006 20:38 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Lamius: IMHO náboženství říkají spíš " je to takhle a tečka"

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
oggysu
Zaslal: út srpen 15, 2006 11:05 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Podle všeho není ani třeba říkat to obligátní NE!!! V ideální situaci je PJ s hráči v simbióze. Na vlastní oči jsem se o tom přesvědčil, když jsem nedávno, kvůli naprosté náhodě oprášil po dvou letech své roleplayingové šaty a vrhnul se do jednodnového improvizovaného dobrodružství s naprostými nováčky Laughing Jako babka kořenářka jsem jim opravdu zatopil (ne jako PJ, ale jako HRÁČ!!!), s PJ jsme se střídali, chvílemi jsem hru řídil i jako hráč, celkově jsme hráli pro potěšení ze hry (a především, aby jsme s kamarádem ukázali "malým klukům", o čem může být RPG; no nevěřili byste, co 10 - 14 letí kluci dělali po dvou hodinách hraní...naprosto zmizely zábrany, což by od nich nikdo nečekal, a oddali se hraní...mimochodem, za celé "dobrodružství" bylo zabito pouze 5 vlků...). Když jsem sám nechal "nešťastnou náhodou" kořenářku zabít hráčem při opravě střechy hospody Twisted Evil hrál jsem naprosto nečíselnou postavu, o výsledku veškerých jejích akcí rozhodoval PJ...a nikoho za celou dobu nenapadlo říct: "chci do svého meče démona +20!!!"
Dokonce jsme k PJ překvapení zcela zlikvidovaly 2 rodící se zápletky: chlápkovy z napadené vesnice sme zaplatili pivo, nechali ho vyplakat se poslali ho do pevnosti pro vojáky (což by bylo zcela logičtější, než aby si najímal dobrodruhy) a před tajemným vchodem do podzemí v ruinách pevnosti se strachem postavy otočily, s tím, že když to tam je tak divně cítit, to tam může žít nějaká šelma...radši jí nebudeme dráždit (tohle zahráli 10 letí kluci!!! a doopravdy jim přitom naskočila husí kůže!!!)...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herryck PJ
Zaslal: út srpen 15, 2006 14:21 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
oggysu: mmmmmmm twe to mohlo bejt hustý hraní vono stačí když je PJ trochu už pokročilejší a tak se dá hrát i s těma který to hrajou třeba po 1. ... nebo když je PJ sehranej se sojí družinkou tak to může bejt taky hustý... ale co ty říkáš tak to muselo bejt docela v poho ptž já když sem PJoval nějakým začátečníkům který to hráli po 1. tak to byla hrůza ale u vás KLOBOUK DOLU Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
oggysu
Zaslal: út srpen 15, 2006 17:23 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Herryck PJ napsal:
oggysu: mmmmmmm twe to mohlo bejt hustý hraní vono stačí když je PJ trochu už pokročilejší a tak se dá hrát i s těma který to hrajou třeba po 1. ... nebo když je PJ sehranej se sojí družinkou tak to může bejt taky hustý... ale co ty říkáš tak to muselo bejt docela v poho ptž já když sem PJoval nějakým začátečníkům který to hráli po 1. tak to byla hrůza ale u vás KLOBOUK DOLU Very Happy

Souhlasím s tebou...ale nejvíc mě opravdu překvapilo to, jak se k tomu postavili ti desetiletí kluci...Hrával jsem i se zkušenějšími hráči, ale tohle bylo mnohem poučnější. Nezkažení RPG á lá Quake hráli opravdu moc dobře a realisticky...ono když se to tak vezme, je mnohem logičtější, aby skoro ještě děti, i když mají meč a brnění, se báli vstoupit do temné kobky, ve které to páchne jak na jatkách...(měli opravdu úžasné hlášky, jako: (na PJ) "jdu s nim...on ví co má dělat..." (o mě)... Laughing )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 4 z 9
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.