Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  PJs  ~  Rady začáteníkovi

Gwaihir
Zaslal: ne srpen 06, 2006 20:47 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
No ČT je pokud vím časované do roku 54, dálavy do roku 45. Významné události mezi těmito lety jsou popsány v kronice ( v každém geografickém modulu tři roky). Ty nápory osadníků přisly mylím právě v roce 46, ale nevím, jestli i do svobodných měst. Podle mě by Almendor nebyl nadšený z toho, že se mu lidi stěhují za vzbořencema...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
blaza
Zaslal: po srpen 07, 2006 17:46 Citovat
Založen: 25.7.2006 Příspěvky: 78 Bydliště: Hradec Kralove
To bych se chtel jeste zeptat. pri vzniku svobodnych mest byli kralovske vojska odrazena. Ale je mozne ze by v oblasti zustali nejaci vojaci ci mensi vojenske oddily ,ktere by zneprijemnovali svobodnym mestum zivot?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwaihir
Zaslal: po srpen 07, 2006 18:30 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
No pokud vím, tak Almendor byl dočasně donucen uznat samostatnost sv. měst ... takže pokud oddíly, tak jen neoficiálně ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Lamius
Zaslal: út srpen 08, 2006 12:53 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
blaza napsal:
To bych se chtel jeste zeptat. pri vzniku svobodnych mest byli kralovske vojska odrazena. Ale je mozne ze by v oblasti zustali nejaci vojaci ci mensi vojenske oddily ,ktere by zneprijemnovali svobodnym mestum zivot?

Gwaihir má pravdu. Válka na ten čas skončila. O žádných oddílech se nikde nemluví, takže ne. Samozřejmě pokud se to PJ hodí, tak si může Asterion přizpůsobit svému. Smile
Jinak kronika vychází postupně v dalších modulech. Rok 846-849 je v Píscích proroctví, další tři roky jsou v Z Hlubin zelené a modré atd.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blaza
Zaslal: út srpen 08, 2006 17:40 Citovat
Založen: 25.7.2006 Příspěvky: 78 Bydliště: Hradec Kralove
Lamius : Tak ze dily jsou serazeny podle casoveho udobi? Mohl bych vedet jak jdou zasebou. Tedy pokud to neni tak jak vychazeji. Ale kazdy je k jedne oblasti a ja zatim mam svou druzinu u Albirea. Dik za radu s temi vojaky takze pokud tam nejaky budu mit tak jsou to vesmes lupicske bandy a nemaji s oficielni armadou nic spolecneho. Neni vsak mozne ze krom tajnych zlodejskych spolku by i kralovska armada mohla mit sve muze v teto oblasti ac treba jako tajne agenty? Avsak jak se bude blizit konec sv. mest tak by se tyto jednotky mohli hodit? No jasne pokud je tam budu chtet mit tak je tam mohu mit. Ale i tak dik za odpoved jiste se tu jeste nekolikrat ukazu a pozadam o pomoc a radu Smile)) Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwaihir
Zaslal: út srpen 08, 2006 18:03 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
No každý geografický modul kromě dálav má kroniku, která posouvá dění o tři roky a další moduly jsou příslušně posunuté ... nevím, jak to bude se ZZS - to není geografický modul, ale vychází jako lichý, tak nevím.

přehledně:
845- HL M, D, NaS, PP
848- TB,ZHZM
851- ZP, OLD
854- FA, ČT, ZZS

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
blaza
Zaslal: st srpen 09, 2006 10:50 Citovat
Založen: 25.7.2006 Příspěvky: 78 Bydliště: Hradec Kralove
Smula je ta ,ze ten puvodni vytisk zakladniho sveta nemam, mam jen Cas temna. Ale dik za to jak to jde za sebou aspon budu mit predstavu jak mam pokracovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwaihir
Zaslal: st srpen 09, 2006 11:21 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
njn, pokud chceš hrát od 845, tak ti půjde špatně, bez původních dálav, ale všechno důležitý z HLM je i v ČT, ve skutečnosti v ČT je nového jen málo, tomu, kdo má původní hl. modul a Dálavy koupi rozhodně nedoporučuju.

Každopádně můžeš začít hrát až po dobytí sv. měst.

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
blaza
Zaslal: čt srpen 10, 2006 7:23 Citovat
Založen: 25.7.2006 Příspěvky: 78 Bydliště: Hradec Kralove
NO tak to me napada, ze druzinku asi na nejaky cas poslu do jine oblasti. Tam prekonaji inkryminovane obdobi a pak uz to bude lepsi. I ja se snad zacnu lepe orientovat v udbych Smile)

Stare dalavy ty jsem si stihl koupit tak se da jet podle nich? To by se jinak dalo hrat podle toho modulu aspon trochu?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: pá srpen 11, 2006 14:45 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
blaza napsal:
NO tak to me napada, ze druzinku asi na nejaky cas poslu do jine oblasti. Tam prekonaji inkryminovane obdobi a pak uz to bude lepsi. I ja se snad zacnu lepe orientovat v udbych Smile)

Stare dalavy ty jsem si stihl koupit tak se da jet podle nich? To by se jinak dalo hrat podle toho modulu aspon trochu?

Jestli máš opravdu modul Dálavy, tak hraj rozhodně naprosto klidně tam. V Hlavním modulu (původním) se k Dálavám nic zvláštního neříká (resp. co se tam říká najdeš i v Čase Temna). A normálně od roku 845 (když tak hraješ). Akorát si pak zjisti tu kroniku- hodí se to. I když zase tak "strašně podstatný věci" pro dálavy vesměs přijdou až po pár letech.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: pá srpen 11, 2006 14:52 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
blaza napsal:
Lamius : Tak ze dily jsou serazeny podle casoveho udobi? Mohl bych vedet jak jdou zasebou. Tedy pokud to neni tak jak vychazeji. Ale kazdy je k jedne oblasti a ja zatim mam svou druzinu u Albirea. Dik za radu s temi vojaky takze pokud tam nejaky budu mit tak jsou to vesmes lupicske bandy a nemaji s oficielni armadou nic spolecneho. Neni vsak mozne ze krom tajnych zlodejskych spolku by i kralovska armada mohla mit sve muze v teto oblasti ac treba jako tajne agenty? Avsak jak se bude blizit konec sv. mest tak by se tyto jednotky mohli hodit? No jasne pokud je tam budu chtet mit tak je tam mohu mit. Ale i tak dik za odpoved jiste se tu jeste nekolikrat ukazu a pozadam o pomoc a radu Smile)) Wink

Tajné agenty samozřejmě Almendor na území Svobodných měst má (a nepochybně plno). Pracují na špionáži a propagandě. Ale jestli myslíš sabotérské oddíly a jakási "spící komanda" připravená to na rozkaz "spustit", tak o tom nikde není ani slovo a já si to taky nemyslím. Záleží ovšem samozřejmě na Tobě. Mimochodem, špionážní aktivit almendorské tajné služby na území Svobodných měst utichne roku 849, což je popsáno v kronice (součást Z Hlubin zelené a modré). Ve skutečnosti je to ovšem almendorský trik, jak přesvědčit Svobodná města, že jim nic nehrozí (o rok později přijde invaze).

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: pá srpen 11, 2006 14:57 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Gwaihirovi: co se týče Času temna, tak to je věc názoru. Já považuju za užitečné, že jsem si ho koupil. Ale kvůli tomu nepíšu. Jsem si tak říkal, co si pro odlehčení popovídat o něčem jiném než Asterionu. Třeba o kvantové mechanice. Slyšel jsi už někdy o Schrödingerově kočce? Laughing

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwaihir
Zaslal: pá srpen 11, 2006 17:06 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Většina z toho, co je v ČT je i v jiných modulech, takže, jediné, co pro mě osobně bylo přínosem je pět ran krvavých.

ad číča No, jo bůh prostě nejen v kostky hraje, ale hází je i tam, kde na ně není vidět ( to je skoro jako PJ) Very Happy

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Herryck PJ
Zaslal: so srpen 12, 2006 8:09 Citovat
Založen: 1.8.2006 Příspěvky: 118
prosim vás chtěl bych se zeptat jaký příběhy pro postavy (myslim proč se vydali na dobrodružství) by si měli dávat protože mě příjde divný když bude nějakej syn krále apod. nebo že si do příběhu daj že zabili 1000 skřetů a taky že dostali 3 pytle zlatých (to samozřejmě u mě nikdo nemá), ale třeba že si furt 2 určitý lidi u mě v družině dávaj že je v nich nějakej démon zkz díky kterýmu maj odolnost proti ohni apod tak bych chtěl poradit jaký ASI příběhy byste doporučovali diks Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
unnamed
Zaslal: so srpen 12, 2006 10:11 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Herryck PJ napsal:
prosim vás chtěl bych se zeptat jaký příběhy pro postavy (myslim proč se vydali na dobrodružství) by si měli dávat protože mě příjde divný když bude nějakej syn krále apod. nebo že si do příběhu daj že zabili 1000 skřetů a taky že dostali 3 pytle zlatých (to samozřejmě u mě nikdo nemá), ale třeba že si furt 2 určitý lidi u mě v družině dávaj že je v nich nějakej démon zkz díky kterýmu maj odolnost proti ohni apod tak bych chtěl poradit jaký ASI příběhy byste doporučovali diks Wink

Question Question Question
Zase trošku nechápu o čem to tady mluvíš (píšeš). Laughing
Jako jaké mají motivace? Okolnosti proč jsou tam kde jsou? Nebo jaké dobrodružství je pro ně dobré vymyslet?
Nechápu na tom to, že by měl mít v příběhu, že zabil 1000skřetů a tak jde na dobrodružství...pokud si vymyslí, že je posedlí démonem, tak mu to musíš napřed ty povolit a potom vymyslet nějaké velké nevýhody, které budou negovat výhody démona.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 9
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.