Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Hlavní modul  ~  Nové kovy

Devlin Arcanus
Zaslal: pá listopad 05, 2004 1:30 Citovat
Založen: 4.11.2004 Příspěvky: 246 Bydliště: Albireo
Docela by mě zajímal váš názor na nové kovy na Asterionu, tj. garen, lintir a athorské stříbro. Lintir se mi osobně docela líbí, i jeho cena je docela přiměřená jeho vlastnostem. To ovšem nemůžu říct o ostatních dvou kovech. Athorské stříbro? Mno, jeho cena je vzhledem k jeho vlastnostem až trapně nízká. Uvědomte si, že můžeme z athorského stříbra udělat obouruční meč 21/+3 resp. 35/+5 proti konkrétním příšerkám. Sice by to byl démon z 20. sféry, ale pro "nabušené" postavy, které mají v partě theurga, by to neměl být nějak extra problém... A garen? Vzhledem k tomu, že je stokrát dražší než as, tak neumí v podstatě nic. Povolá démona o dvě sféry víš, ale stejně nemůže překročit maximální hranici. Takže malý příklad, berme v úvahu ceny 10 zl za as (hodně přeháním), 275 zl za garen a 20 zl za mag. Takže obouručák z as s čísly 21/+3 nás přijde na 50*10 (as) + 1000 * 20 (magenergie) = 20 500 zl, ale z garenu s čísly 14/+2 na 50 * 275 (garen) + 500 * 20 (magenergie) = 23 750 zl. Nepříjde vám to trošku divný?

_________________
Raději zemřu než abych se vzdal
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Marek Stahl
Zaslal: pá listopad 05, 2004 13:57 Citovat
Anonymní
Cena kovu je jedna vec, ale otazka mece z 20 sfery je bezpredmetna.Theurgie na asterionu neni vyvinuta az tak daleko.Pokud jde o to, ze by si ten mec udelal theurg sam; theurg ktery se muze dostat (se slusnym procentem pravdepodobnosti) do 20 sfery, jiz davno nekde vystrachal slusny artefakt takze nema potrebu vubec neco takoveho vyrabet.
Kenny
Zaslal: so listopad 06, 2004 7:54 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Navíc i tady nejde zase o to,jak taho hodně umí,ale jde o to,že je vzácný a dá se nalézt jen na několika nedostupných místech.V našem světě jsou taky nerosty,které třeba nemají žádné praktické využití,ale jsou vzácné kvůli tomu,že se dají těžko nalézt.A navíc se z garenu můžou vyrábět velice pěkné šperky.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Switch
Zaslal: so listopad 06, 2004 13:58 Citovat
Anonymní
Docela souhlasím s Devlinem. Jednou jsem totiž hrál za theurga asi na dvacáté úrovni a to s tím athorským stříbrem mě taky napadlo. Bohužel jsem jako alchymista nemohl používat jiné zbraně než lehké, takže jsem si udělal jen krátký meč z Ath. stř., ale musím říct, že to i tak stálo za to. Garen se mi taky jeví z hlediska praktičnosti na nic a lintir je takový průměrný. Jen by mě zajímalo, o kolik by se zvýšila kvalita zbroje, kdyby byla vyrobena celá z lintiru. Vím, že je to prakticky nemožné, protože tolik linituru asi nikdy nikdo nesežene, ale alespoň teoreticky. Dvojnásobná? Nebo ještě víc? Teď mě tak anapdá, že nějaký obzvláště cílevědomý trpaslík, jehož otec vlastní linitrové doly, by to možná zvládl, co myslíte?
Sandro Sinae
Zaslal: so listopad 06, 2004 21:09 Citovat
Založen: 4.11.2004 Příspěvky: 458 Bydliště: Shadows of Darklight
Kenny napsal:
A navíc se z garenu můžou vyrábět velice pěkné šperky.


Jeee, tak já si nechám udělat krásnou garenovou brož s démonem o dvě sféry výš.. Surprised
Takže Taranisův meč je na ozdobu!!! Laughing
Takže jestli je ta jeho vlastnost takhle pěkně na šperky, tak je teda úplně na pikaču..
Ale neodpověděl jsi na athorské stříbro..

_________________
If you are ready to fight, you must be ready to fall..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivrin
Zaslal: ne listopad 07, 2004 0:38 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 338 Bydliště: PCE(Albireo-Tabitský les)
Sandro Sinae napsal:
Kenny napsal:
A navíc se z garenu můžou vyrábět velice pěkné šperky.


Jeee, tak já si nechám udělat krásnou garenovou brož s démonem o dvě sféry výš.. Surprised
Takže Taranisův meč je na ozdobu!!! Laughing
Takže jestli je ta jeho vlastnost takhle pěkně na šperky, tak je teda úplně na pikaču..
Ale neodpověděl jsi na athorské stříbro..


Sandro, jak tak pozoruju tvé veškeré příspěvky, tak s tebou bude těžký se přít v jakékoliv věci, protože nikdy nehodláš ustoupit, ikdyž ti vysvětlení už bylo jednou podáno.
Otázka ceny nerostných surovin, je vždy v množství, které je možno nabízet, jak psal už Kenny. Garenu je na Asterionu snad míň jak u nás funkčních armádních transportérů, protože se dá najít nemýlím-li se pouze u sopek ve ztuhlé lávě. Athorského stříbra mají lidé dost(ano, především v Athoru), které se dá získat "pouhým" kopáním po štolách. Kdybys tedy přišel ke klenotníkovi v nějakém větším městě a nabízel mu AS za cenu hodnou nejopečovávatelnějšího šperku rodu er Sinwar, tak by ho tvé chvály o nejlepšího kovu na magickou zbraň, moc nezaujmuly.
Je to podobný, jako kdybys chtěl víc za železo než za zlato, protože železná zbraň toho vydrží víc než zlato.
Lidstvo hledá jedinečné, vzácné a čím menší toho je množství, nebo čím je neuvěřitelnější jev, tím jsou za to lidé schopni dát více peněz.


Naposledy upravil Ivrin dne ne listopad 07, 2004 10:23, celkově upraveno 1 krát.

_________________
We are here in order to die...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Kenny
Zaslal: ne listopad 07, 2004 7:55 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Přesně tak.Myslel jsem to jako Ivrin.A ohledně Taranisovo meče.To je naprosto jiná věc.Taranisův meč je legendární artefakt.A je vyroben z garenu proto,že cituji úryvek z Dálav:,,Garen je magický kov už ze své podstaty a kouzly se jeho skrytá moc pouze uvolňuje."Takže třeba pokud by meč nebyl z garenu vyroben,měl by mnohem slabší vlastnosti.Ale jinak prostě není garen tak silný,jako třeba Athorské stříbro,ale je vzácnější.Doufám,že ti tohle vysvětlení už postačuje.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandro Sinae
Zaslal: ne listopad 07, 2004 15:21 Citovat
Založen: 4.11.2004 Příspěvky: 458 Bydliště: Shadows of Darklight
Ivrin napsal:

Je to podobný, jako kdybys chtěl víc za železo než za zlato, protože železná zbraň toho vydrží víc než zlato.
Lidstvo hledá jedinečné, vzácné a čím menší toho je množství, nebo čím je neuvěřitelnější jev, tím jsou za to lidé schopni dát více peněz.


No ano. Máte pravdu. Bral-li bych to z dogmatickým přístupem, pak ano. Chápu, co tím myslíte, ale když si to tak přebírám, proč tvůrci nepřiřadili garenu libovější vlastnosti, aby bylo pro hráče jeho shánění/hledání více motivující(něco jako mythril například.). Bude-li se hráč s postavou na vysoké úrovni rozhodovat, jakou zbraň si nechá vyrobit, bude prostě volit tu, která mu spíše pomůže přežít v těžkých chvílích, než tu se kterou se bude moct vytahovat.
Jo ale kdyby znamenalo, že artefakty z garenu mohou mít rozvinutější magické vlastosti než z ostatních kovů.. to by bylo cool. Jen bych tedy doporučoval jednu malou úpravu v popisu - aby bylo možno zaklít démona z o dvě vyšší sféry tak, aby se tak síla zbraně a útočnost mohla zvýšit o ty dvě sféry přez dvojnásobek..

_________________
If you are ready to fight, you must be ready to fall..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raven Damiel
Zaslal: po listopad 08, 2004 9:27 Citovat
Anonymní
Já jsem žil v přesvědčení, že bonus ve zbraních z garenu může přesáhnout dvojnásobek základu. Opravdu to nejde?
Devlin Arcanus
Zaslal: po listopad 08, 2004 21:26 Citovat
Založen: 4.11.2004 Příspěvky: 246 Bydliště: Albireo
Právě že dvojnásobek nepřesáhne... Kdyby aspoň garen přidával iniciativu, byť jen nepatrně, tak si to ten hráč sakra rozmyslí, z čeho si ten meč udělá...

Teď pár poznámek k došlému

- AS je pokud si dobře pamatuju ze stromů, takže ho těžko vykopu...
- sice je garen vzácnej, ale to diamanty taky. Furt nechápu tu trapnou vlastnost s dvěma sférama
- co to meleš, že dvacátá sféra je bezpředmětná? Útoční démoni sou prozkoumaný daleko víš....

_________________
Raději zemřu než abych se vzdal
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Kenny
Zaslal: po listopad 08, 2004 22:30 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Athorské stříbro je sice ze stromů.ale dneska ho už jen těžko někde sloupneš.Dá se ale nalézt v arvedanských městech a v jejich podzemí(například Athor).
Myslím,že už nižší sféry jsou označované jako neprozkoumané a zapomenuté.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivrin
Zaslal: po listopad 08, 2004 23:48 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 338 Bydliště: PCE(Albireo-Tabitský les)
Devlin Arcanus napsal:
Právě že dvojnásobek nepřesáhne... Kdyby aspoň garen přidával iniciativu, byť jen nepatrně, tak si to ten hráč sakra rozmyslí, z čeho si ten meč udělá...

Teď pár poznámek k došlému

- AS je pokud si dobře pamatuju ze stromů, takže ho těžko vykopu...
- sice je garen vzácnej, ale to diamanty taky. Furt nechápu tu trapnou vlastnost s dvěma sférama
- co to meleš, že dvacátá sféra je bezpředmětná? Útoční démoni sou prozkoumaný daleko víš....


Re. na iniciativu: Jakými myšlenkovými pochody jsi došel k názoru, že by měl garen přidávat(byť jen nepatrně) do iniciativy? Že by v každé garenové zbrani byl přidán zdarma turbourychlovací článek manipulací se zbraní? Idea

1, Tak ho nebudu kopat ve štole ale budu se kopat po lesejku, vždycky lepší než čekat pod vulkánem, až se mi malý úlomek garenu snese na hlavu v podobě sopečné vyvrženiny. Rolling Eyes
2, Ale diamanty jsou na Asterionu povětšinou ozdobou aristokratických rodin, kdežto mít na krku garenový přívěšek znamená mít na krku nejen pěkný šperk, ale po chvíli i pár pěkně naostřených nožů, klidně z řad velmi blízkých přátel. Cool Garen je vyjímečný také v tom ohledu, že dokonce sám o sobě obsahuje magenergii. Garen je sice nevhodný pro "jednoduchou" theurgii v podobě zaklínání (dle vašeho stylu hry především útočných, jak cítím) démonů do zbraní pouze za čistě bojovým účelem, ale pro jedinečné výtvory, do kterých theurg vkládá i část sebe, artefaktů, jsou přímo dokonale stvořeny. Ty dáváš cenu především síle zbraně, autoři dávají cenu magické jedinečnosti předmětu.
3, Nemyslím, že budou všechny úrovně prozkoumány a pokud ano, tak dvacátá sféra je těžko dosažitelná. Astrální sféry nejsou jako třicetiposchoďový panelák. Cítím, že představu astrálního světa máš takovou: "Cink, dvacáté patro:útočný démon +20, obranný +10." Jak určitě potvrdíš jako zodpovědně čtoucí PJ, že theurgie má nedostatečné znalosti už od 12. úrovně astrálu, u 20. úrovně to už bude trošku horší, ne?

_________________
We are here in order to die...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Devlin Arcanus
Zaslal: út listopad 09, 2004 17:25 Citovat
Založen: 4.11.2004 Příspěvky: 246 Bydliště: Albireo
Pokud si dobře pamatuju, tak útoční démoni a podobný zmetci byli prouzkováni do vyšší sféry než 12tý, ale možná sem to to blbě pochopil. Ale i tak si to sand můžu zkoušet probádat sám nebo ne?

A když sme v tom rejpání, tak 20. sféra je útočnej démon +16 a obranej +8. Neboť je to na aterionu o 4 sféry víš... Což je taky drobátko divný, ale budiž. Tedy útočnej démon +1 z 5. sféry je na ozdobu, protože by každej raději povolal útočního zmetka z druhý nebo třetí sféry (nemám tu pravidla) proti nemrtvákům, kterej bude mít taky +1 proti všem, ale proti nemrtvejm +4.

Co mě vedlo k tý iniciativě? Aby si hráči chtěli garen vážně sehnat a podniknout kvůli tomu klidně ňáký tažení. A takhle je motivuje co? Válečníkovi je drobátko fuk, že ten meč je moc pěknej... A proč by jako nemoh přidávat iniciativu? Kdyby byl ten kov lehčí, tak by se s ním nešvihalo líp? Takže bych s ním nebyl rychlejší?

A kolik lidí na astrionu asi tak dělá artefakty? A jsou v pravidlech nějak popsány výhody artefaktů z garenu?

_________________
Raději zemřu než abych se vzdal
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Switch
Zaslal: út listopad 09, 2004 19:59 Citovat
Anonymní
Sandro Sinae napsal:

No ano. Máte pravdu. Bral-li bych to z dogmatickým přístupem, pak ano. Chápu, co tím myslíte, ale když si to tak přebírám, proč tvůrci nepřiřadili garenu libovější vlastnosti, aby bylo pro hráče jeho shánění/hledání více motivující(něco jako mythril například.)

A proč nemá Asterion dvě slunce, aby tam bylo světlo i v noci? Proč není každá kniha a každý svitek magický, aby se po nich každý pídil houštím? Proč nemá zvláštní schopnost třeba i... hlína? Proč se Alwarin nejmenuje třeba Pohrabáč? Proč teče Ellion skrze Minkor a ne skrze Albireo? Proč nežijí na Asterionu Kuduci? Proč nemůže mít hobit tři metry? Proč nebylo Albireo založeno o dva roky později? Proč je v Údolí drahokamů hromada drahokamů? A proč po Asterionu chodí někdo tak smrdutý jako Khar Démon? A proč na auditorium chodí někdo tak rejpavý jako Sandro Sinae?!?!?! Možná proto, že to tak redakce prostě chtěla, už chápeš?
Kenny
Zaslal: út listopad 09, 2004 20:02 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
S těma útočnýma démona jsem si to taky myslel,ale pak mi to vyvrátil kámoš.To platí pouze pro předměty zakleté mimo zbraň nebo zbroj.Jinak by to samozřejmě byla hloupost,jak ty píšeš třeba tím démonem proti nemrtvým.
Tvým zdůvodněním,že by byl garen lehčí,to by musela mít pak každá lehká zbraň bonus do iniciativy.Třeba rapír nebo kord.No ale to je jedno.
Nesmíš se na všechno obracet do pravidel,protože tam toho není posáno spoustu.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 12
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.