Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  Zlo vs. Dobro

Za kterou stranu hrajete nejraději???

Zlo   [ 5 ]  
8%
  8%
Dobro   [ 28 ]  
45%
  45%
Vypočítavý parchant (tak i tak)   [ 28 ]  
45%
  45%

Celkem hlasů : 61
Sadaam
Zaslal: pá leden 19, 2007 13:30 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Řád světa je zkrátka už od počátku Asterionu nějak daný. Nejspíš se nepočítalo s oživováním neživých schránek... Navíc to vzbuzuje u většiny živých bytostí strach (v našem světě to bylo tak vždycky taky - viz. protiupírské praktiky v pravěkých i středověkých hrobech...) a tudíž to přitahuje další zlé obludy ze stínového světa, jejichž úkolem a podstatou je tyto špatné emoce (v koncepci Řádu světa špatné jsou) dále množit, aby to přilákalo další obludy atd... Vždyť víte, jak to dopadlo. Vieen chtěl vyhnat skřety z Lendoru, a dneska tam máme Pláně děsu... Wink
Prostě když někdo umře, má se odebrat do záhrobí a basta. Nepotřebuje k tomu živou schránku, takže ta už není k ničemu nutná. Může se rozložit, a dát podnět ke vzniku dalších živých schránek (elfové to maj s "pohřbem" hezky vymyšlený...) atd. atd.

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
unnamed
Zaslal: pá leden 19, 2007 18:18 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Kibe napsal:
tak to jsi si asi nepřečetl všechno, co jsem se pokoušel vysvětlovat výšeWink

Já ale reagoval jen na tvoji reakci na Gilgaladův a Sadaamův příspěvek doplněný o věc na kterou jsem nakonec reagoval já. A z toho jsem vyčetl co jsem vyčetl a na to jsem napsal svoji reakci, která se podle mě drží tvého příspěvku. Very Happy

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Gwaihir
Zaslal: ne leden 21, 2007 20:44 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
oggysu napsal:
no tak pokud oživuješ mrtvoly, tak to je dost neetické. původně to totiž byly živé bytosti. jejich oživení je tedy ovládnutí nečího mrtvého těla démonem. horší verzí je násilné připoutání něčí suše zpět do materiálního těla, neřku-li něčího jiného. naproti tomu je oživení sochy pouze zakletí démona do neživého předmětu (ano mohlo by se tvrdit, že mrtvola je také neživý předmět, ale to by byla věčná diskuze). stejně tak by se mohlo srovnávat oživování mrtvých se zaklínáním démonů do meče. Rolling Eyes


neetické... hm... no a co? Etika je věcí kultury. Když je někdo mrtvej, nemusí mu už vadit, že jeho tělo bude nějakým způsobem využité ( co třeba transplantace orgánů Very Happy ) Prostě pokud jsou ti nemrtví používáni k dobrým účelům, tak na tom nevidím nic špatného.

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
oggysu
Zaslal: ne leden 21, 2007 21:23 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
Gwaihir napsal:
neetické... hm... no a co? Etika je věcí kultury. Když je někdo mrtvej, nemusí mu už vadit, že jeho tělo bude nějakým způsobem využité ( co třeba transplantace orgánů Very Happy ) Prostě pokud jsou ti nemrtví používáni k dobrým účelům, tak na tom nevidím nic špatného.

i kdyby ten nemrtvý dělal stokrát prospěšné věci, je špatné zaklínat démony (to je mimochodem taky špatné... ať je zaklíná kamkoli, kdokoli, je to porušení "rovnováhy", v celkovém měřítku ale ne závažné) do něčího těla, byť by ho třeba nakrásně dávno dobrovolně opustil. Wink neptej se mě proč.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blaza
Zaslal: po leden 22, 2007 19:44 Citovat
Založen: 25.7.2006 Příspěvky: 78 Bydliště: Hradec Kralove
no nevim nevim zda autori nepocitali s tvorenim nemrtvych. Rekl bych ,ze stim pocitali a proto tam dali kontroverzniho Neena a jeho Urmci kralovstvi.
Tam se neustale porusuje rad sveta.
Neni tomu dlouho co jsem se ptal zda jsou necromanti i na Lendoru a : Ano , jsou. Proc by tedy nemohl nekdo vyuzivat mrtvoly i k dobremu ucelu? Ale rozhodne netvrdim ,ze pokud nekdo vytvori nemrtveho nenarusuje tak rad. A neverim tomu ,ze by v tomto tele byl nejaky dobry demon. Tudiz ac s dobrymi umysli vitvori vlestne temnou bytost a pokud stim nepocita mohl by se stat i jeji prvni obeti?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blaza
Zaslal: po leden 22, 2007 19:44 Citovat
Založen: 25.7.2006 Příspěvky: 78 Bydliště: Hradec Kralove
no nevim nevim zda autori nepocitali s tvorenim nemrtvych. Rekl bych ,ze stim pocitali a proto tam dali kontroverzniho Neena a jeho Urmci kralovstvi.
Tam se neustale porusuje rad sveta.
Neni tomu dlouho co jsem se ptal zda jsou necromanti i na Lendoru a : Ano , jsou. Proc by tedy nemohl nekdo vyuzivat mrtvoly i k dobremu ucelu? Ale rozhodne netvrdim ,ze pokud nekdo vytvori nemrtveho nenarusuje tak rad. A neverim tomu ,ze by v tomto tele byl nejaky dobry demon. Tudiz ac s dobrymi umysli vitvori vlestne temnou bytost a pokud stim nepocita mohl by se stat i jeji prvni obeti?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gwaihir
Zaslal: po leden 22, 2007 20:46 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
blaza napsal:
no nevim nevim zda autori nepocitali s tvorenim nemrtvych. Rekl bych ,ze stim pocitali a proto tam dali kontroverzniho Neena a jeho Urmci kralovstvi.
Tam se neustale porusuje rad sveta.
Neni tomu dlouho co jsem se ptal zda jsou necromanti i na Lendoru a : Ano , jsou. Proc by tedy nemohl nekdo vyuzivat mrtvoly i k dobremu ucelu? Ale rozhodne netvrdim ,ze pokud nekdo vytvori nemrtveho nenarusuje tak rad. A neverim tomu ,ze by v tomto tele byl nejaky dobry demon. Tudiz ac s dobrymi umysli vitvori vlestne temnou bytost a pokud stim nepocita mohl by se stat i jeji prvni obeti?


Nemrtví, jak jsou na Asterionu pojmuti, jsou naprosto nemyslící bytosti, u kterých nemá smysl řešit, jestli jsou sami o sobě špatní. Dělají prostě co se jim řekne a ještě k tomu zvládají jen ty činnosti, které nekromant specifikoval při vyvolávacím rituálu. Proti Tvůrci se vzbouřit rozhodně nemůžou. Leda, že by to vyvolávání fakt zblbnul a vyvolal omylem něco, co nechtěl...

Mluvím samozřejmě o animovaných nemrtvých.

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Gwaihir
Zaslal: po leden 22, 2007 20:47 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
oggysu napsal:
Gwaihir napsal:
neetické... hm... no a co? Etika je věcí kultury. Když je někdo mrtvej, nemusí mu už vadit, že jeho tělo bude nějakým způsobem využité ( co třeba transplantace orgánů Very Happy ) Prostě pokud jsou ti nemrtví používáni k dobrým účelům, tak na tom nevidím nic špatného.

i kdyby ten nemrtvý dělal stokrát prospěšné věci, je špatné zaklínat démony (to je mimochodem taky špatné... ať je zaklíná kamkoli, kdokoli, je to porušení "rovnováhy", v celkovém měřítku ale ne závažné) do něčího těla, byť by ho třeba nakrásně dávno dobrovolně opustil. Wink neptej se mě proč.


Já vím, proč... protože je to proti řádu světa... stvořitel to tak nezamýšlel... proto je Khar tak sympatická postava Very Happy

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
oggysu
Zaslal: út leden 23, 2007 17:26 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
blaza napsal:
no nevim nevim zda autori nepocitali s tvorenim nemrtvych. Rekl bych ,ze stim pocitali a proto tam dali kontroverzniho Neena a jeho Urmci kralovstvi.
Tam se neustale porusuje rad sveta.
Neni tomu dlouho co jsem se ptal zda jsou necromanti i na Lendoru a : Ano , jsou. Proc by tedy nemohl nekdo vyuzivat mrtvoly i k dobremu ucelu? Ale rozhodne netvrdim ,ze pokud nekdo vytvori nemrtveho nenarusuje tak rad. A neverim tomu ,ze by v tomto tele byl nejaky dobry demon. Tudiz ac s dobrymi umysli vitvori vlestne temnou bytost a pokud stim nepocita mohl by se stat i jeji prvni obeti?

promiň, ale nechápu souvislost mezi tím, že nemrtví jsou na lendoru a tím že tam dělají dobré věci. lendor, se rozhodně nerovná říše dobra...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blaza
Zaslal: st leden 24, 2007 13:41 Citovat
Založen: 25.7.2006 Příspěvky: 78 Bydliště: Hradec Kralove
oggysu : to mel byt jen priklad , ze vytvareni nemrtvych neni jen v Urmcim kralovstvi.
taky si mysli ze pokud je tedy privolavan demon do mrtveho tela muze se stat ze nemusi sveho pana poslechnout. Jak bylo zde zmineno ne vzdy se vse muze povest. Co se tyce dobra tak by asi mohli byt pouzity nanejvyse organy ci koncetiny na lecbu, pak by vsak zalezelo jak by se na nekoho takoveho divalo okli.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: st leden 24, 2007 21:48 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
blaza napsal:
oggysu : to mel byt jen priklad , ze vytvareni nemrtvych neni jen v Urmcim kralovstvi.
taky si mysli ze pokud je tedy privolavan demon do mrtveho tela muze se stat ze nemusi sveho pana poslechnout. Jak bylo zde zmineno ne vzdy se vse muze povest. Co se tyce dobra tak by asi mohli byt pouzity nanejvyse organy ci koncetiny na lecbu, pak by vsak zalezelo jak by se na nekoho takoveho divalo okli.

Orgány? Z oživených mrtvol? To se víc vyplatí z čerstvě zemřelého (však tak to má být). Takže by to byla jen výmluva pro nekromanství...protože na operaci ti stačí jeden živý.
Podle mě se taky může démon vymknout kontrole (malá zkušenost s oživováním, přecenění schopností...) a potom svého oživitele zabít.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
blaza
Zaslal: čt leden 25, 2007 7:40 Citovat
Založen: 25.7.2006 Příspěvky: 78 Bydliště: Hradec Kralove
unnamed : to by bylo trochu divny ziskavat organy z nemrtvych natoz pak z kostlivcu Smile Bral jsem to jako pouzivani mrtvol jak na organy tak jako pro schranku nejakeho demona.Ale nejen nekromanti predstavuji zlo na Asterionu ne? I ruzne myslenkove bytosti a snad i samotne myslenky mohou mit neblahe nasledky pro blizke okoli ci cast sveta.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bohdan
Zaslal: ne leden 28, 2007 21:43 Citovat
Založen: 26.2.2005 Příspěvky: 197
ŘÁD SVĚTA
Všechno má být tak jak to stvořitel určil. Bylo mu jasnýže se to dodržovat nebude(až tak byl chytrej Very Happy ) proto zaved bonusy a postihy za jeho dodržování a nedodržování. Lépe řečeno za extrémní dodržování a nedodržování. Hrdina a skřet jedno měl bejt idol druhý odpudivej hajzl. On si zaved nějakou "Morálku" nebudeš přivolávat bytosti z jiných světů, až příjde tvůj čas odejdeš a příjmeš zodpovědnost za své činny. Budeš se chovat tak aby tvý okolí nemělo takový pocity aby to přivolalo bytost z jinech světů. A budeš poslouchat ty co jsem si zvolil(protože nemam čas a náladu Smile viz bohové)
A proto : Komu se to nelíbí,
ten se řádu znelíbí.
Bude z tebe hnusnej skřet,
čumák samej bolák vřed.

Neznalost Tě neomluví,
tvoje chyby byli hrubí.
Že to byli dobrý bozi?
to byl hochu jen tvůj pocit.

Byl jsi jenom prostej sedlák,
uctíval jsi ze strachu?
Vůbec mě to nezajímá,
padej do Jam sedláku.

Určil jsem vám pravidla,
teď už se jen směju.
Fandim Kharoj: "Do TOHO!"
Má se týpek k světu.

Já jsem stvořil tenhle svět,
strašně se vám směju.
Pravidla už nezměnim,
na Vás prostě seru.

Já v tom světě nežiju,
je to jen Váš problém.
Budu koukat do konce,
Klanim se a sbohem.

_________________
Bůh mi odpustí, jeto ostatně jeho řemeslo.
Heinrich Heine 1856
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: po leden 29, 2007 9:44 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Oceňuji tvůj poetický způsob výkladu Wink ...ale moc to zjednodušuješ...

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blaza
Zaslal: po leden 29, 2007 10:42 Citovat
Založen: 25.7.2006 Příspěvky: 78 Bydliště: Hradec Kralove
super!! Jen se toho deje tolik ,ze opravdu tento vyklad je dosrti strohy i kdyz asi vystizny Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 8 z 11
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.