Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  Asterionské moduly v PDF

Koupili byste si příručky v PDF?

Ano   [ 16 ]  
72%
  72%
Ne   [ 1 ]  
4%
  4%
Možná   [ 5 ]  
22%
  22%

Celkem hlasů : 22
tavicz
Zaslal: pá červenec 25, 2014 7:57 Citovat
Založen: 25.9.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Ztracená země
Neuvažovali jste o vydání Krajin za Obzorem II, či případně starých modulů, v PDF?

Prodej příruček v PDF je dnes už běžný. Prodávají je ALTAR, Paizo, Wizards of the Coast, Evil Hat, Pelgrane Press... zkrátka mnoho vydavatelů RPG. Tablety jsou čím dál rozšířenější a pohodlí, které PDF nabízí, je skvělé. Navíc mohu mít všechny knihy stále s sebou, když je u hry náhodou potřebuji. Mohu si číst ve vlaku, v metru, v autobusu, aniž bych s sebou musel knihy fyzicky tahat. Nákup PDF je taky pohodlný. Mohu si ho koupit kdykoliv a mám ho téměř okamžitě.

Staré příručky jsou hlavně pro nás starší hráče DrD 1.6. Předělávat všechny příručky znovu do tisku, jako jste se o to pokusili se 7. živlem, je časově náročené. Naopak vydat staré příručky tak, jak byly, v PDF, by nemuselo být tak náročné a koupilo by si je určitě dost lidí. Jde téměř výhradně o fluff, takže by je použili i hráči DrD2, které by to mohlo inspirovat udělat si implementaci do DrD2 sami rychle.

Wizards of the Coast nedávno otevřeli obchod s PDF se starými příručkami a slaví s ním velký úspěch, právě proto, že jde o spoustu knih, které byly vytištěny už hodně dávno a vydat je všechny znovu tiskem by bylo prodělečné. Takhle jsem se dostal třeba k BECMI, které bych si v knižní podobě nekoupil (kvůli poštovnému), ale PDF je ve vysoké kvalitě a fakt super.

Jinými slovy, na stará kolena jsem zatoužil mít asterionskou knihovničku komplet v tabletu a znovu si pročítat ty úžasné texty. Smile Určitě nejsem sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: po srpen 18, 2014 17:18 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
uvazovali. Nove moduly by mely vychazet tak aji tak, ale kdy to bude?
u starych modulu je problem, ze grafika a obrazky a sazba sou altaru. Ten sice kdysi slibil, ze to uvolni a vysazene veci nam posle, ale je to uz roky a nic a my nemame silu to dolovat, ta odesla spolu s tim, jak starnem...
Takze stare moduly muzem pustit leda jako cisty text, mozna i zadarmo (to bysme museli probrat se vsemi autory, coz je obrovska bolest Asterionu - prilis autoru za ta leta co vznikal = prilis mala volnost manevrovat, protoze je treba se pokazde ptat desitek lidi na souhlas). Nebo by se to nechalo znova vysazet a doplnit novou obalkou a mozna aj obrazky, ale pak by to neco stalo a plati ta zavorka co sem psal vyse.

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Invincible
Zaslal: po listopad 14, 2016 14:47 Citovat
Založen: 18.3.2014 Příspěvky: 47 Bydliště: Praha 2
Cenis napsal:
Takze stare moduly muzem pustit leda jako cisty text, mozna i zadarmo (to bysme museli probrat se vsemi autory, coz je obrovska bolest Asterionu - prilis autoru za ta leta co vznikal = prilis mala volnost manevrovat, protoze je treba se pokazde ptat desitek lidi na souhlas). Nebo by se to nechalo znova vysazet a doplnit novou obalkou a mozna aj obrazky, ale pak by to neco stalo a plati ta zavorka co sem psal vyse.


Mít všechny moduly v elektronické podobě by bylo super. Forma čistého textu by podle mého byla v tomto ohledu naprosto dostačující, přecijen by to člověk využíval jen k ušetření času při tvorbě dobrodružství, nebo pokud potřebuje narychlo ověřit nějakou informaci během hry. Možnost cokoliv najít během pár sekund pomocí vyhledávání místo zdlouhavého listovaní moduly bych v těch situacích více než ocenil.

Já osobně nemám problém si za to i zaplatit. Pro mne by to alespoň byla jedna z mála možností, jak v současnosti podpořit autory - asterionské knihy jdou poměrně mimo mě.

_________________
Čím výš vzlétneme, tím menší se zdáme těm, kteří nedovedou létat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: st listopad 16, 2016 5:33 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Invincible napsal:
Cenis napsal:
Takze stare moduly muzem pustit leda jako cisty text, mozna i zadarmo (to bysme museli probrat se vsemi autory, coz je obrovska bolest Asterionu - prilis autoru za ta leta co vznikal = prilis mala volnost manevrovat, protoze je treba se pokazde ptat desitek lidi na souhlas). Nebo by se to nechalo znova vysazet a doplnit novou obalkou a mozna aj obrazky, ale pak by to neco stalo a plati ta zavorka co sem psal vyse.


Mít všechny moduly v elektronické podobě by bylo super. Forma čistého textu by podle mého byla v tomto ohledu naprosto dostačující, přecijen by to člověk využíval jen k ušetření času při tvorbě dobrodružství, nebo pokud potřebuje narychlo ověřit nějakou informaci během hry. Možnost cokoliv najít během pár sekund pomocí vyhledávání místo zdlouhavého listovaní moduly bych v těch situacích více než ocenil.

Já osobně nemám problém si za to i zaplatit. Pro mne by to alespoň byla jedna z mála možností, jak v současnosti podpořit autory - asterionské knihy jdou poměrně mimo mě.


O tomhle se uvažuje a řeší se to zas a zas, ale jak psal Čenis nahoře - problém je dohledat a získat svolení (ne, nejsem právník) všech autorů... Sám se snažím v tom něco udělat.

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Almion
Zaslal: čt červenec 18, 2019 15:03 Citovat
Založen: 18.7.2019 Příspěvky: 6
Já bych tedy pro PDF verze rozhodně byl, usnadnilo by to vyhledávání v tom obrovském kvantu informací, co tam je.

Ale rozhodně ne čistě PDF vydání, rozhodně i knižní. Ten pocit mít tu knížku k ruce a listovat je k nezaplacení Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.