Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

Shark
Zaslal: út listopad 21, 2006 12:42 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
unnamed napsal:
Chtěl jsem se zeptat, jestli se upíry mohou stát jen therugové a čarodějové (DrD+) nebo jestli i jiná povolání - a jak se k tomu mohou dostat?
Pokud mohou i jiná povolání, tak to znamená, že nemají žádné schopnosti jako létání, přeměnu ve zvíře, teleportace (prostě nic co neměli za života)?
Při novém vtělení upíra se jeho úroveň v určitém povolání snižuje o 1, odečtou se s tím i schopnosti nabyté touto úrovní a také vlastnost zvýšená při předešlém postupu? (pokud ne, tak to znamená, že se celkem i vyplatí upírům sem tam umřít, protože mohou postupovat déle jak o 20 úrovní - bude si moct dále zvyšovat vlastnosti a dostane nové schopnosti... jediný argument proti umírání je, že je sponej s vysokým rizikem polapením sarifágy).
Předem děkuji za odpovědi. Wink


Mohou se jimi stát i jiné postavy, ale zpravidla tak, že jim někdo (např. právě theurg) "pomůže", ať už záměrně, nebo nechtěně. Velká většina upírů jsou však právě čarodějové a theurgové. Nikde také není napsáno, že uvedené schopnosti mají všichni upíři.
Při novém vtělení se snižují všechny schopnosti na základě povolání, obecné dovednosti zůstávají, stejně jako duševní vlastnosti (Int, Vol, Chr). Základ fyzických se vezme podle nového těla + zvýšení, která upír v předchozích "životech" nabral.
Nikdo - tedy ani upír - nemůže v rámci pravidel DrD+ dosáhnout vyšší než 21. úrovně.
Jak píšeš - riziko dopadení sarífágy je natolik velké, že valná většina upírů smrt riskovat nebude.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Shark
Zaslal: st listopad 22, 2006 13:13 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Vzhledem k tomu, že úroveň je v DrD+ komplexnější než v DrD 1.6, a také tomu, že DrD+ nezná mechanismus "ztráta úrovně", ještě toto vysvětlení k upírům.

Jestliže upír získá nové tělo, zůstává na své původní úrovni, ale schopnosti svého povolání ovládá, jako by byl o 1 úroveň níže. Ve všech ostatních ohledech se počítá s jeho původní úrovní. Je to způsobeno především tím, že upír si musí na nové tělo zvyknout, Pro jednoduchost předpokládejme, že k tomu dojde, když nasbírá dostatečné množství zkušenosti, aby v novém těle dosáhl své původní úrovně. Poté již může své schopnosti povolání využívat v plné míře a dále se po úrovních zlepšovat.

Příklad: Čaroděj-upír na 17. úrovni získá nové tělo. Bude mít však takové schopnosti, jako by byl pouze na 16. úrovni, tj. nedostane se např. k magenergii 17. sféry, nebude schopen seslat kouzla, která se naučil při přestupu na 17. úroveň atd. Pokud by však na něho někdo mentálně zaútočil, vzdoroval by svou běžnou 17. úrovní.
Jakmile nasbírá dost zkušenosti k přestupu na 17. úroveň, "odblokují" se jeho schopnosti spojené se 17. úrovní a bude je moci naplno využívat.


Zajímavý postřeh, děkuji za něj Cool .

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Silwerik
Zaslal: st leden 17, 2007 19:27 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Dlouho jsem se tu neobjevil a po přečtení nové Pevnosti jsem rád, že Asterion bude vydáván i nadále. Hlavně ty povídky... Razz

Od posledních plánů uběhly už 4 měsíce. Změnilo se něco ohledně Sborníku Zahrady snů a jiných novinek? Nevíte, kdy přesně proběhne Pragacon?

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: čt leden 18, 2007 9:56 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Silwerik napsal:
Dlouho jsem se tu neobjevil a po přečtení nové Pevnosti jsem rád, že Asterion bude vydáván i nadále. Hlavně ty povídky... Razz

Od posledních plánů uběhly už 4 měsíce. Změnilo se něco ohledně Sborníku Zahrady snů a jiných novinek? Nevíte, kdy přesně proběhne Pragacon?


Pragocon bude 2. až 4.2. - více informací najdeš zde - http://www.mensa.cz/mensa.cz/site/skupiny/terminus/pragocon.html
Bude tami i křest nového modulu Za závojem stínů.
Zahradu snů (zatím je to pracovní název pro román) spolu s Čenisem přepisujeme, texty do sborníku povídek jsme odevzdali v listopadu nakladateli - celkem se jich sešlo 21 od 14.ti autorů. Teď se posuzují. Do konce února chceme poslat ještě jednu várku povídek.
Kromě toho jsem loni napsal ještě jednu knihu z prostředí Asterionu, tento týden jsem ji poslal nakladateli ke zhodnocení, zda bude stát za vydání.
Jinak máme společně s Petrem Jánským rozepsanou ještě jednu věc a v hlavě se mi už zase spřádá plán na něco nového...
Tak snad z toho všeho aspoň něco letos vyjde:)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kain
Zaslal: čt leden 18, 2007 18:51 Citovat
Založen: 20.1.2006 Příspěvky: 44 Bydliště: Brno
to Gilgalad: Těmi informacemi jsi mi udělal ohromnou radost. Tvůj styl psaní totiž naprosto zbožňuju (konkrétně články o Drakolidech). Doufám, že se nakladateli knížky zalíbí a brzy vyjdou (už jsem dobrou fantasy nečetl ani nepamatuju...)

No, hlavně ať tě psaní baví. Přecejenom český trh bohužel není jak v USA:(

_________________
Prach jsi a v prach se obrátíš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: pá leden 19, 2007 13:35 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Vypadá to nadějně Cool Jen tak dál!

Jinak chtěl bych se zeptat, jak to vypadá s kronikou tady na webu. Už je něco na cestě? Chápu, že máte teď spoustu práce, ale tuším, že už se většina hráčů (a hlavně Pjejů) těší na další vývoj "historie" Wink

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Silwerik
Zaslal: pá leden 19, 2007 16:27 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Přeju vám vydat co nejvíce (a pro nakladatele co NEJDŘÍV Cool ). Jinak vím, že Zahrada má pojednávat o Xintře. O čem budou alespoň zhrba ty další romány?
K otázce na Kroniku se připojuji.. (Canthie je ukončená, teď by mohl přijít Minkor)

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: pá leden 19, 2007 21:22 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Silwerik napsal:
Přeju vám vydat co nejvíce (a pro nakladatele co NEJDŘÍV 8) ). Jinak vím, že Zahrada má pojednávat o Xintře. O čem budou alespoň zhrba ty další romány?
K otázce na Kroniku se připojuji.. (Canthie je ukončená, teď by mohl přijít Minkor)


jedna kniha je sbornik povidek mnoha autoru, ted je ma nakladatel a my cekame na jeho nemilosrdny soud. druha kniha je od gilgalada a jsou to s nadsazkou psane pribehy o asterionskych katech.

hm, Minkor, to je bohuzel na me... mozna po zkouskovem ;-)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sadaam
Zaslal: po leden 22, 2007 15:03 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Tak například já mam o Minkoru jasno Smile ALe jenom tak do roku 854-5, takže aktuální stav (tedy to co nás zajímá, rok 856!!!), by byl fajn!

Jinak mam stastistickou otázku:
Kolik je v současné době (tedy kolem roku 855) kolonistů na Taře, a jaestli se to dá přibližně určit, kolik jich je ve městech a na venkově? (u Východní Dálavy jsem se dopočítal, že obyvatel měst nad 1500 obyv. je asi 150000...). Alespoň poměr (třeba ve městech je 2x více lidí než ve vesnicích a pod.). Neumim si totiž moc představit celkovou aglomeraci...
A hlavně by mě zajímala Západní Dálava a Taroské lesy (vč. Tarosu). U zbytku se to dá jinak docela odhadnout.
Díky

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Gwaihir
Zaslal: po leden 22, 2007 20:32 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Tak tohle je dost problémové téma. Obyvatelstva na vesnicích musí být v principu několikrát víc než ve městech, tak to ve středověku zkrátka chodilo. Na druhou stranu to dává dohromady víc jak půl milionu lidí jen ve východní dálavě. To je strašně moc. Například z počtů vojáků v bitvách bych usuzoval na celkový počet obyvatel v dálavě tak do těch 150000. Takže jsou takovéhle možnosti: Buď zmenšíš města, nebo zvýšíš zalidnění a armády. Původně jsem se klonil k druhému řešení, ale desetitisícové armády se k asterionu prostě nehodí. Já osobně bych preferovalaby se do počtů obyvatel ve městech započítávala i okolní aglomerace. To znamená, všechny vesnice, které jsou z daného města spravovány. Tak se velikosti měst dostávají na historičtější úroveň (například Brno mělo za třicetileté války nějakých 5000 obyvatel).


Naposledy upravil Gwaihir dne po leden 22, 2007 20:38, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Gwaihir
Zaslal: po leden 22, 2007 20:36 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 241 Bydliště: Brno
Ještě poznámka k Tarosu. Taros a okolní aglomerace:cca10000 , Taroské lesy: cca 5000. Alespoň tak to bude v připravovaném článku o Tarosu, ale je možné, že se to mírně změní.

_________________
Fantazie je důležitější než vědění
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Cenis
Zaslal: po leden 22, 2007 22:57 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
Sadaam napsal:
Tak například já mam o Minkoru jasno :-) ALe jenom tak do roku 854-5, takže aktuální stav (tedy to co nás zajímá, rok 856!!!), by byl fajn!

Jinak mam stastistickou otázku:
Kolik je v současné době (tedy kolem roku 855) kolonistů na Taře, a jaestli se to dá přibližně určit, kolik jich je ve městech a na venkově? (u Východní Dálavy jsem se dopočítal, že obyvatel měst nad 1500 obyv. je asi 150000...). Alespoň poměr (třeba ve městech je 2x více lidí než ve vesnicích a pod.). Neumim si totiž moc představit celkovou aglomeraci...
A hlavně by mě zajímala Západní Dálava a Taroské lesy (vč. Tarosu). U zbytku se to dá jinak docela odhadnout.
Díky


tabulka mest kterou jsem kdysi udelal a je na webu je divna, nadsazena, ikdyz jsem to tehdy delal podle tabulek prilivu do anglickych kolonii v severni americe, takze nerealne to neni. muze byt pravda ze hodne kolonistu lakaji spis mesta nez volne plane...

ten napad brat do toho i okolni aglomeraci, coz urcite okolo kazdeho mesta sou spousty vesnicek, je rozumny .

uplne se stredovekem bych to ale nesrovnaval, prece jen asterionska, zvlast dalavaska mesta se tem stredovekym uplne nepodobaji spis renesancnim, baroknim nebo starovekym (a kolik mel rim v rozkvetu moci? milion lidi). osobne bych to videl tak 100 000 ve mestech a ke 200 000 na venkove (ve V. dalave). armada ve V. dalave muze mit tak 10 -15 000 muzu (uch to je dost) ale spousta tech vojaku je proste vazana ve mestech a v posadkach jako strazni sluzba. u canthie mohlo byt az 10 000 almendoranu, ale byly tam i dragy z lendoru, ktere se po valce asi vetsinou vrati zpet na sever.

v tarosskych lesich tech 5000 je asi v pohode, k soucasnemu datu, ale urcite to bude narustat. 10 000 v tarosu bych rekl ze taky sedi ;-)

zapadni dalava, rilond ma kolik? 20 - 25 000 ? novy solnohrad 2000, velky trh 1000, v porici Durenu bych to videl celkem tak na nejakych 50-80 000, ve zbytku dalavy (mys amber, zamosti) nejakych 10 - 15 000, okolo solnohradu pak asi jeste nejaka ta tisicovka na vic.

jizni dalava, erin ma nejakyh 30 000 (momentalne nejvetsi kolonialni mesto na tare), okolo erinu je dost prehusteno je to male uzemi, hodne osidlene, cele je to vicemene zasobarna erinu, muze tam byt tak dalsich 35-40 000 lidi, v pevnosti z. vazu jsou tusim nejake 2500 ve zbytku jizni dalavy, roztrousene po celem pobrezi dzungle bych to videl na nejakych 50 000 lidi

severni dalava je malo obydlena, tak 10 - 15 000?
v nove okmirei zatim jen par tisicovek.

co rikate?

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sadaam
Zaslal: út leden 23, 2007 13:05 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Moc díky. Dobrý Wink

S těma armadama to sedi. S vetsim poctem se neda pocitat protoze na tazeni nejdou vsichni vojaci v zemi, to da rozum...

K Tarosu a okolí... Trochu jsem to čekal míň zoufalý. Ale je to pochopitelný. Je daleko na jihu, pod embargem a tak. Vlastně se není čemu divit. Komu by se tam chtělo! To je opravdu jenom pro zoufalce a nebo pro drsňáky. A nebo ti co nemaj rádi Almendor Rolling Eyes Mad Shocked

Když nad tim přemyšlim, pokládám si otázku, co by se stalo, kdyby Svobodná města nepadla a navíc sjednotila celé Dálavy. Zaútočilo by se na hevreny? Já si myslím že jo. Dopadlo by to jako v Americe. USA už bylo moc nahuštěný na východě, další a další imigranti... Ve Svobodných městech by to doúadlo určitě stejně a museli by území rozšířit. Na úkor hevrenů... Crying or Very sad Sou to fakt chudáci...

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Silwerik
Zaslal: út leden 23, 2007 16:32 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Hevreni by to odnesli tak jako tak. Odhaduju, že před Opravdu Konečnou bitvou bude osídlení kolonistů zabírat celou Divokou pláň a hevrenům zůstanou jen Zelany nebo Kharovy državy. V současnosti to budou mít hráči hevrenů velmi těžké, v Západní ani Východní dálavě si neškrtnou a budou muset vyrážet hlouběji do divočiny (nebo prostě za národy méně rasistickými Wink ) Děje se vlastně opačný proces než s orky, kteří se stávají "stabilní" přátelskou rasou.

Chtěl jsem se zeptat na nějaké orientační plány na články do DD. Padlo tu už spoustu zajímavých nápadů (dokončení Khara nebo řádů, teď něco o Tarosu), ale co se asi skutečně objeví?

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oggysu
Zaslal: út leden 23, 2007 17:33 Citovat
Založen: 26.5.2006 Příspěvky: 410 Bydliště: Včelná u ČB, Praha
no v dd jako dřív už nic, ale v pevnosti-dd určitě Wink Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 55 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.