Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

mEphiT
Zaslal: út říjen 07, 2003 20:45 Citovat
Založen: 5.10.2003 Příspěvky: 8 Bydliště: Plzen
spis by me zajimalo jak se muzou dobrodruzi dozvedet neco o jinych koutech sveta a hlavne kde a jak(teda k jakym typum informaci se dostanou!?!?..a uvedl sem priklad prave,ze jedou z Erinu(protoze moji hraci tam prave jsou)..jinak stejne diky,v necem si mi prece pomoh Wink

_________________
Keep it on!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ulanbatar
Zaslal: út říjen 07, 2003 21:46 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 8
mEphiT napsal:
chtel bych vedet neco o tom jak snadno (tezce) se dobrodruzi dostanou k informacim!?..aby mi bylo rozumet uvedu priklad:..dobrodruh prijde pred cestou po Demantove ceste v Erinu treba do knihovny(nebo popr. kam byste ho poslali vy!?!) a preje si vedet neco o vecech co ho muzou potkat!!..zajimalo by me co jako PJ jim o tom muzu rict(resp. co spis budou v Erinu v "knihovne" vedet:)....... :lol:


Jen bych doplnil k Sharkově odpovědi, že já bych spíše než v knihovnách hledal lidi, kteří už v dané oblasti byli - dobrodruhové, průzkumníci v džungli, vojáci z pevnůstek, obchodníci, trpaslíci z Bergondu, Asarijci (jsou-li k dosažení). Knihovna je prostředek pro učence, ne pro hrdiny (nepočítám-li mágy).
A jako PJ máš potom velkou možnost výběru z informací, které jim předáš. Já osobně bych si neodpustil pár zkreslených či přímo falešných údajů - buď úmyslně lživých nebo prostě jen díky nedostatku zkušeností. Enjoy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
123
Zaslal: út říjen 14, 2003 19:19 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 38
hmmm....ve falešné apokalypse je na obláce etuxbertova věž...a chtěl bych se zeptat kde jinde je o něm ještě zmínka..protože nikde nic nemůžu najít...teda kromě pár údajů z aplikace...dík za odpověd
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Cenis
Zaslal: st říjen 15, 2003 9:17 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
123: spolu s obrazkem veze by na obalce mel byt i text o teto vezi a v nem oEtuxbertovi je asi jeden odstavec. Doufam ze tam ten text je...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
123
Zaslal: st říjen 15, 2003 10:15 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 38
Cenis napsal:
123: spolu s obrazkem veze by na obalce mel byt i text o teto vezi a v nem oEtuxbertovi je asi jeden odstavec. Doufam ze tam ten text je...


jo..to tam je....blbě sem to napsal...myslel sem ještě něco jiného..než je na té obálce...celý ten text tam je...hmmm
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Cenis
Zaslal: st říjen 15, 2003 11:12 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
123: tak to sem rad Surprised) pokud vim nic dalsiho nikde o Etuxbertovi neni, pokud chces vedet neco dalsiho zapoj fantasii Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zwejk
Zaslal: čt říjen 16, 2003 11:05 Citovat
Založen: 22.9.2003 Příspěvky: 26 Bydliště: Praha
Chtěl jsem se zeptat, jestli bude v některém modulu popsán detailněji lovec přízraků. V Dechu Draka o něm byl velmi hezký článek, ale pravidla nikde Crying or Very sad .
díky. s pozdravem Zwejk

_________________
Konečně tomu rozumím, máme stejné cíle, nezabíjej mě. Chápu.... Další prosby utnul svist meče....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mEphiT
Zaslal: po říjen 20, 2003 19:00 Citovat
Založen: 5.10.2003 Příspěvky: 8 Bydliště: Plzen
docela by me zajimalo jak vypada Oacaka!?!..jak vypliva z modulu zHZaM je to docela dulezite mesto(kazdy se zde musi zastavit a nabidnout cast zbozi k prodeji)..a tak me napadlo,jestli neni neco duleziteho co bych mel do vytvoreni tohoto mesta(prece jenom nevim fsechno)zahrnout!?!?((tzn. jak to tam vypada,jakej je vztah k cizincum a hlavne jak tam probiha prave zminovana nabidka zbozi))......thnx

_________________
Keep it on!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: út říjen 21, 2003 16:48 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
MEPHIT:Oacaka je z vetsi casti zaplnena ruinami prastarych budov, obydlena je jen asi 1/3 kde se zije v ledabyle opravenych starych budovach nebo novych chysich ze dreva. je tam samosebou pyramidovy chram Nuaklatula (a ne jen jeden, ackoliv funkcni je jen ten nejvetsi ve stredu mesta). Cizinci bydli v domech asarijcu (sami nesmeji v Asari Kasimu vlastnit zadne nemovitosti) a sve zbozi nabizeji na trzisti, za ktere slouuzi prave jinak neobydlena cast mesta. Obchod probiha na principu vymeny, neb v Asari Kasimu neni zadne oficialni platidlo, na bezpecnost dohlizi jednotka orlu a jaguaru, mestu pak vladne kantelun (clen Vladnouciiho Kruhu) dosazeny primo pomou z Akabunu. NNa cizince je zde pohlizeno privetive (mnohem vice nez v jinych castech Asari Kasimu) a lendorska civilizace se zacina zakorenovat i mezi asarijci, kteri zacinaji vyuzivat jejich vydobytku. je zde take Keledorske a Almendorske velvyslanectvi a Pobocka obchodni spolecnosti rodu Stankiewiczu (ktera provozuje obchod po Demantove stezce), vsechny sidli v pronajatych budovach.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zwejk
Zaslal: čt říjen 23, 2003 21:21 Citovat
Založen: 22.9.2003 Příspěvky: 26 Bydliště: Praha
Právě jsem dočetl falešnou Apokalypsu a moc se mi líbila. Kouzelnici máme v družině jenom jednu a ta je přímo unešená, stejně jako její PJ, čili já. Chtěl jsem se jenom zeptat jak je to s hraničářovou a druidovou magenergií. Bere si svou magenergii také z magického obalu země anebo z přírody např. od salů?
Díky moc, s pozdravem Zwejk.

_________________
Konečně tomu rozumím, máme stejné cíle, nezabíjej mě. Chápu.... Další prosby utnul svist meče....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Shark
Zaslal: pá říjen 24, 2003 11:11 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Zwejk napsal:
Chtěl jsem se jenom zeptat jak je to s hraničářovou a druidovou magenergií. Bere si svou magenergii také z magického obalu země anebo z přírody např. od salů?


Magická energie jako taková je pouze jedna a každý, kdo umí s magií pracovat, ji čerpá z magického pole Asterionu. Jenom připomínám, že schopnost pracovat s magií není až na některé výjimky (např. zřídla) vrozená a může se ji naučit de facto každý.
Druhá věc je ta, k čemu se magie využívá. Je to jedna z mocí, která se dá využít jako podpora ostatních, až na boží. To ale neznamená, že kněz nemusí zákonitě umět pracovat s magií, pouze jí neumí podporovat schopnosti propůjčené božstvem (v řeči pravidel tedy nemůže magenergií podporovat zázraky).
A konečně k hraničářům - hraničář, chodec a druid (s výjimkou lesních kouzel) používají magii k posílení svých tělesných a smyslových schopností, druid u lesních kouzel používá magii k posílení komunikace se saly.
Z hlediska aplikace však pro vyjádření všeho používáme obecně magenergii.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Galahad
Zaslal: po říjen 27, 2003 10:51 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 56 Bydliště: Toho času Minkor
Mrzí ma,že trochu odbočím ale snáď to nenaruším. Na starom auditku sme rozoberali v debate o pasciach aj hory, sneh a podobne. Mám dojem, že oproti HM (aspoň tomu čo mám ja) sú Khelegovy hory podľa Redakcie asi o 2000 metrov vyššie. Vychádzam z toho, že modul kde sa o nich píše má pravdu a aplikujeme 6000 m(našťastie mi to nenarušilo dej) ale asi by nebolo odveci takéto drastické rozdiely nejako ošetriť. Nechcem tým kritizovať, je to fakt detail a skladám úctu tvorcom za tú hrúzu roboty okolo tvorby. Len ak náhodou niekto hrá podľa HM a zakúpi si OLD zistí, že sa mu niektoré veci takpovediac zodvihli. A potom vysvetľujte trpaslíkovi (sorry Gegu ale sú tvrdohlavý a konzervatívny), že prečo mu to trvá omnoho dlhšie ako minule, že to nie je vina toho elfa, čo sa furt len vlečie a že predtým tu v priesmyku nebol v lete sneh. Very Happy

_________________
Váš problém - moja príležitosť.
-Galahad, erinský lovec odmien-
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Galahad
Zaslal: po říjen 27, 2003 10:53 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 56 Bydliště: Toho času Minkor
Tie hrubky pri trpaslíkoch si nevšímajte, pôvodne to bolo jednotné číslo.

_________________
Váš problém - moja príležitosť.
-Galahad, erinský lovec odmien-
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Pastel
Zaslal: st říjen 29, 2003 15:35 Citovat
Založen: 7.10.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Londyn (aktualne)
1) V popise Pelsovej tváre som našiel nezrovnalosť. V hlavnom texte je popisovaná ako strieborná maska, pričom v aplikáciach je zase zlatá. Z akého kovu teda v skutočnosti je ?

2) V hlavnom texte je napísané, že runy je možné ako zapísať na papier, tak vytvoriť v mysli alebo vyryť do kovu, kameňa alebo dreva. Môže to urobiť aj magicky neaktívna osoba (napr. zručný zbrojár) ?

3) Dajú sa urobiť zliatiny magických kovov ? Aké sú ich prípadné vlastnosti ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ulanbatar
Zaslal: st říjen 29, 2003 20:28 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 8
Pastel napsal:
1) V popise Pelsovej tváre som našiel nezrovnalosť. V hlavnom texte je popisovaná ako strieborná maska, pričom v aplikáciach je zase zlatá. Z akého kovu teda v skutočnosti je ?

2) V hlavnom texte je napísané, že runy je možné ako zapísať na papier, tak vytvoriť v mysli alebo vyryť do kovu, kameňa alebo dreva. Môže to urobiť aj magicky neaktívna osoba (napr. zručný zbrojár) ?


Ad 1) V případě nesrovnalosti vždy platí hlavní text. Plus omluva:~(

Ad2) Ano, ale jedná se spíše o výjimky. Tím, že nechápe podstatu ryté či vykreslované runy, nemůže mít jistotu, že postupuje správně. Navíc musí pracovat podle vzoru nebo rad čaroděje, přičemž nějaký uživatel magie musí VŽDY dodat magenergii, bez které runa nebude stejně fungovat (existují zdánlivé výjimky, např. trpasličí runorytci).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.