Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  FAQ

Gilgalad
Zaslal: so únor 04, 2006 13:32 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Silwerin napsal:
To Gilgalad: A mohl bys alespoň naznačit čeho se bude děj týkat Question Razz
(jestli se bude vztahovat k nějaké významné osobnosti nebo události nebo bude navazovat na nějaký příběh z Dechů)


Vážně to nechci zakřiknout, dokud mi nakladatel neřekne, že ho bude chtít vydat, tak si netroufnu nic prozrazovat. Ale něco málo tedy jo:)
Je to příběh o cestě, snech a přátelství. A objevuje se v něm několik známých postav - např. Alwarin, Xintra, Pančucha a další... ale nechte se překvapit.

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: po únor 06, 2006 16:17 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Shark napsal:
Cenis napsal:
unnamed napsal:
A dalších z těch možná hloupých otázek. Když někdo dostane možnost proměny v draka, jakmile se promění, bere se jako drak na první úrovni nebo na té úrovni na které je anebo chcete pro draka pouze jedny atributy? Další blbej dotaz. Draci mají být odlišní nejen barvou, ale i svými atributy? Mám si to vyřešit sám a přestat se ptát? Předem děkuji za odpověď.
Myslím tím draka převedeného do DrD+.


Omlouvam se ale obavam se ze na pravidlove otazky (zvlast z DrD +) ti ted nikdo nebude schopen odpovedet, takze to vyres podle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi


Já to přece jen zkusím. Smile
Úroveň by se IMHO měla zachovat bez ohledu na podobu.
Vcelku by bylo logické, kdyby se jednotlivé formy lišily alespoň tělesnými atributy. Duševní by IMHO měly být zachovány z původní postavy (vzhledem k tomu, že k dosažení dračího stupně už musí být postava opravdu někým, jistě nebudou zanedbatelné).
A propos, ty sis už vytvořil aplikaci draků pro DrD+? Pokud ano, mohl bys mi ji na ukázku poslat?

Už jsem se problematikou draků a myšlenkových bytostí trošku zabíval, ale po dlouhém zkoušení jsem dospěl k závěru, že je to trochu nad moje síly. Pokouším se...ale vždycky se najde něco co se mi na mém výtvoru nelíbí a jedu na to znova. A ještě ta škola...možná to zní jako výmluva, ale čas je asi ta nejhorší věc, která mě a asi i ostatní brzdí. Když se mi podaří dát dohromady něco obstojného, tak vám to určitě pošlu. Berte v potaz, že jsem Asterionský nováček a převádět bytosti na systém DrD+, když se není možno opřít ani o ostatní bytosti z PPJ...


Naposledy upravil unnamed dne po únor 06, 2006 16:45, celkově upraveno 1 krát.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
unnamed
Zaslal: po únor 06, 2006 16:22 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
U draků mám ještě dotaz...dech-dosah, použití za den...mám použít z aplikací DrD 1.6 nebo si mám vymyslet vlastní? U zlých draků je poměrně problém s tím, že ne všichni jsou červení,zelení,modří a žlutí. Např. Narzian Šedý- jestli se berou atributy černého? A ještě k jinému mému již poženému dotazu...když zemře drak, vrací se do své vlastní podoby nebo zůstává v dračí? Děkuji moc a doufám, že se mi podaří alespoň nějak pomoci s asplikacemi. S pozdravem "unnamed"

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
unnamed
Zaslal: po únor 06, 2006 16:53 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Tady otázka jen tak pro ostatní...jaký si myslíte, že je rozdíl mezi člověkem(elfem,trpošem...), který získá proměnu v draka díky tvárnosti a tím, který dostane tento "dar" od bohů?

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Shark
Zaslal: po únor 06, 2006 17:13 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
unnamed napsal:
U draků mám ještě dotaz...dech-dosah, použití za den...mám použít z aplikací DrD 1.6 nebo si mám vymyslet vlastní? U zlých draků je poměrně problém s tím, že ne všichni jsou červení,zelení,modří a žlutí. Např. Narzian Šedý- jestli se berou atributy černého? A ještě k jinému mému již poženému dotazu...když zemře drak, vrací se do své vlastní podoby nebo zůstává v dračí? Děkuji moc a doufám, že se mi podaří alespoň nějak pomoci s asplikacemi. S pozdravem "unnamed"


Dech (resp. tebou uváděné parametry) můžeš IMHO použít z aplikace DrD 1.6.
Narzian Šedý - vyber si, jaké atributy ti přijdou nejlepší, ale neměl by hodnot černého dosahovat.
Smrt draka - mám dojem, že na toto už tu Čenis odpovídal, ale jeho příspěvek možná zapadl. Pokud si dobře pamatuji, zemře-li zlý drak, zůstane v dračí podobě (nemá ani jinak možnost proměnit se zpátky), u dobrého draka záleží na tom, v jaké podobě byl v okamžiku smrti.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Shark
Zaslal: po únor 06, 2006 17:14 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
unnamed napsal:
Tady otázka jen tak pro ostatní...jaký si myslíte, že je rozdíl mezi člověkem(elfem,trpošem...), který získá proměnu v draka díky tvárnosti a tím, který dostane tento "dar" od bohů?


IMHO proměnu draka nemůže nikdo dostat darem (ani od bohů), je to pouze záležitost tvárnosti.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
elrian
Zaslal: po únor 06, 2006 18:41 Citovat
Založen: 17.11.2005 Příspěvky: 130
Může tedy dotaz jak je možné na konci aplikací číst například drak Lamiusův. Jak tito dostali schopnost přeměny do draka a například parametry draka po přeměně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Shark
Zaslal: út únor 07, 2006 6:41 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
elrian napsal:
Může tedy dotaz jak je možné na konci aplikací číst například drak Lamiusův. Jak tito dostali schopnost přeměny do draka a například parametry draka po přeměně.


Nejsem autorem těchto aplikací, ale domnívám se, že je to myšleno tak, že daná osoba vykonala ve službách Lamiuse tolik, že to ovlivnilo její Tvárnost natolik, že se nejprve stala Lamiusovým hrdinou a posléze získala schopnost měnit se v draka. To však bylo zapříčiněno právě Tvárností, nikoli tím, že by něco od Lamiuse dostala.
Typ draka se dá v takových případech odvodit z popisu v hlavním modulu, v případě Lamiusova hrdiny se bude, tuším, jednat s největší pravděpodobností o žlutého draka. Jsem teď mimo domov, takže to nemohu konzultovat s modulem, tak mě příp. někdo opravte. Cool

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
domingo
Zaslal: út únor 07, 2006 10:57 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 70
Shark napsal:
IMHO proměnu draka nemůže nikdo dostat darem (ani od bohů), je to pouze záležitost tvárnosti.


Mam teda tomu rozumiet tak ze hrdina/drak urciteho boha (co je viackrat spomenute v pravidlach) je len slovna hracka a postava ziskala status hrdinu/draka "len" tvarnostou, a to sa zvykne pripajat ze je hrdina/drak nejakeho boha je vdaka tomu ze postava dany stupen tvarnosti ziskala v ramci posobnosti daneho boha ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: út únor 07, 2006 13:05 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Shark napsal:
unnamed napsal:
Tady otázka jen tak pro ostatní...jaký si myslíte, že je rozdíl mezi člověkem(elfem,trpošem...), který získá proměnu v draka díky tvárnosti a tím, který dostane tento "dar" od bohů?


IMHO proměnu draka nemůže nikdo dostat darem (ani od bohů), je to pouze záležitost tvárnosti.

Díky. Mě právě trošku mátlo, že někteří draci jsou v aplikacích jako např. žlutý drak...a jiní jako drak Lamiusův...takže je vyslédek stejný- žlutý drak.

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Kain
Zaslal: čt únor 09, 2006 9:37 Citovat
Založen: 20.1.2006 Příspěvky: 44 Bydliště: Brno
domingo napsal:
Mam teda tomu rozumiet tak ze hrdina/drak urciteho boha (co je viackrat spomenute v pravidlach) je len slovna hracka a postava ziskala status hrdinu/draka "len" tvarnostou, a to sa zvykne pripajat ze je hrdina/drak nejakeho boha je vdaka tomu ze postava dany stupen tvarnosti ziskala v ramci posobnosti daneho boha ?

Premena v draka je ciste zalezitosti tvarnosti. Postava se nejdriv musi stat hrdinou nejakeho boha a pokud pokracuje dal stane se drakem (daneho baha). Myslim ale, ze to neni az tak podstatny problem, vzhledem k tomu jakou jsou draci na Asterionu vzacnosti Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
domingo
Zaslal: čt únor 09, 2006 10:01 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 70
Kain napsal:
Premena v draka je ciste zalezitosti tvarnosti. Postava se nejdriv musi stat hrdinou nejakeho boha a pokud pokracuje dal stane se drakem (daneho baha). Myslim ale, ze to neni az tak podstatny problem, vzhledem k tomu jakou jsou draci na Asterionu vzacnosti Wink


Viac ma zaujima premena na hrdinu - je tam aktivny zasah boha, alebo to je tiez len vdaka tvarnosti ?
Podla mna v tom aktivne prsty len "tvarnosti" a boh tam je pasivne ...

Lebo ak by to bolo aktivnym zasahom boha, tak hrdinovia po rozkole 17-tky (a najma hrdina Lamiusov) uz nebudu takymi ako boli pred rozkolom ...

PS: Zmena na hrdinu je nieco co by som este hracskej postave doprial - po niekolkych rokoch skveleho hrania postavy Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kain
Zaslal: čt únor 09, 2006 14:57 Citovat
Založen: 20.1.2006 Příspěvky: 44 Bydliště: Brno
domingo napsal:
Viac ma zaujima premena na hrdinu - je tam aktivny zasah boha, alebo to je tiez len vdaka tvarnosti ?
Podla mna v tom aktivne prsty len "tvarnosti" a boh tam je pasivne ...

Ja to chapu stejne - ke zmene (zlepseni) fyzickych a psychickych vlastnosti dojde diky tvarnosti - buh muze hrdinovi predat nejaky ten magicky predmet a stat se jeho patronem.
domingo napsal:
PS: Zmena na hrdinu je nieco co by som este hracskej postave doprial - po niekolkych rokoch skveleho hrania postavy Smile

Jasne...zalezi na tom, jak se to komu libi. Mozna jsou i skupiny dobrodruhu, kteri dosahli draciho stupne tvarnosti;-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
unnamed
Zaslal: pá únor 10, 2006 14:28 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
To Kain: ale těch skupinek dobrodruhů asi moc nebude, co? Laughing

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
unnamed
Zaslal: pá únor 10, 2006 16:11 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Dračího stupně tvárnosti dosáhne nemagické povolání, drak má umět kouzli-teda alepson podle textu o dracích v RHM Času temna. Jak to skloubit dohromady???? Dát možnost nemagickým povoláním kouzlit...znevýhodnění magických povolání. Napadá vás nějaké rozumné řešení?
Btw: Už pracuju na aplikaci draků a narážím na spousty podobných překážek, kvůli nedostatků informací ohledně dracích na Asterionu. Tímto vás nijak neobviňuju, ale chci se zeptat jestli mám volnou ruku-protože pokud bych vám zaslal draky, kteří by byly převážně z moji fantazie a vy by jste je rovnou odšrtly, že jsou nepoužitelní, tak by to byla celkem ztráta času. Pokud již nějaké aplikace draků máte, tak mi to prosím řekněte. A pokud někdo již taky pracuje na dracích, byl bych rád, jestli byste mi dali kontakt na tuto osobu. Děkuji moc

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 30 z 118
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 116, 117, 118  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.