Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  Příspěvky a tvorba

Shark
Zaslal: čt březen 03, 2005 16:37 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 347 Bydliště: České Budějovice
Následující e-mail došel na naši adresu, a protože se týká docela zajímavých věcí, rozhodli jsme se ho s autorovým svolemím otisknout spolu s naší reakcí. Text původního e-mailu byl zkorigován pouze po stránce pravopisné a gramatické. Zároveň jsme této příležitosti využili k vyjádření našeho stanoviska k budoucí tvorbě světa Asterion.

Text e-mailu:

Po přečtení vašeho článku Malé zamyšlení nad minulostí, přítomností i budoucností jsem dospěl k závěru, že váš zájem o vymýšlení nových modulů pro Asterion upadá, a proto se chci zeptat, zda-li nepotřebujete poradit od věrných čtenářů pro vymýšlení nových věci, příběhů a témat pro Asterion.

P.S. Tímto dopisem vás nechci nijak urazit a myslím si, že vaše práce byla doposud výborná.

S pozdravem váš věrný hráč a čtenář Robin Vognar
(vognarr@email.cz)

Naše odpověď (autorem jsem já):

Jak jsem již naznačil, jsme my autoři normální lidé, kteří se musí vyrovnávat s řadou běžných i méně běžných situací ve svém každodenním životě. Proto si také musíme vytvářet žebříček priorit, a v současné době to vypadá tak, že Asterion rozhodně nezaujímá první místo. Pokud má člověk řešit záležitosti, které se týkají jeho živobytí či studia (často v dlouhodobějším horizontu), je asi zřejmé, že koníčky musí stranou. Navíc nelze pominout fakt, že i záliby se postupem času mohou měnit. Ke spokojenosti nás autorů nepřispívají ani některé věci týkající se vztahů s nakladatelstvím Altar.
Jelikož je jasné, že psaním Asterionu se člověk neuživí, budou autoři s největší pravděpodobností psát tak, jak se jim bude chtít, hodit, a o tom, co je zajímá. I nadále chceme přispívat do Dechu draka a vydávat alespoň jeden modul ročně (větší množství není únosné také z ekonomických důvodů), ale témata si budeme volit především s ohledem na vlastní zájmy.
To ovšem v žádném případě neznamená, že se chceme před našimi čtenáři uzavírat. Jsme vděční za reakce a nápady, i když podněty typu ?popište oblast X?, ?vytvořte dobrodružství na téma Y? nebo ?sepište osudy postavy Z? zůstanou pravděpodobně z výše uvedených důvodů oslyšeny (pokud se náhodou netrefí do zájmů někoho z autorů).
Rádi tedy uvítáme příspěvky čtenářů a hráčů a pokud budou splňovat jistá kritéria, uveřejníme je na našich stránkách, Dechu draka či (když budou opravdu dobré) třeba i v nějakém modulu. Jejich autoři se ovšem nesmí zaleknout připomínek, jež budou tím hojnější, čím ?oficiálnější? by měl daný příspěvek být. Důležité je překonat ostych a zbavit se předsudku, že autoři Asterionu mají ?patent na rozum? a že jejich představy jsou ty nejlepší. Nemusí být, pouze vycházejí tiskem. Rozhodně se nenechejte svazovat tím, co zamýšlejí autoři. Často se může například stát, že něco budete potřebovat naléhavě, ale autoři se tomu mají v plánu věnovat až za dlouhou dobu. To, že se vaše představa o nějakém jevu či místu nakonec nebude shodovat s názory nás autorů, nijak nesnižuje její hodnotu.
Potěší nás dobrodružství, popisy měst a oblastí, povídky a další příspěvky, které nám naši příznivci zašlou. Je jen třeba zamýšlený příspěvek skutečně vytvořit a dodělat do konce (několik podobných záměrů na našem diskusním fóru takto vyznělo do ztracena), a zejména se neleknout připomínek (žádný učený z nebe nespadl) a nevzdat to po první kritice.
Pokud patříš i ty mezi příznivce Asterionu, kteří se nebojí reálné tvorby a zmiňovaných úskalí, rádi tvůj příspěvek přivítáme a na jeho základě můžeme podnikat další kroky.


Naposledy upravil Shark dne út duben 19, 2005 14:47, celkově upraveno 1 krát.

_________________
Co tě nezabije, činí tě silnějším.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Silweril
Zaslal: ne březen 06, 2005 14:54 Citovat
Založen: 12.10.2004 Příspěvky: 167
Kdybyste mi někdo domluvil alespoň týdenní volno ve škole, klidně vám podám kompletní popis Podmořské říše. Cool

Ale vážně, zajímala by mě jedna věc. Necháváte se někdy inspirovat diskusemi tady na audíku při tvorbě Asterionu?

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nazarei
Zaslal: ne březen 06, 2005 15:16 Citovat
Anonymní
Very Happy Very Happy Very Happy
Sandro Sinae
Zaslal: po březen 07, 2005 14:10 Citovat
Založen: 4.11.2004 Příspěvky: 458 Bydliště: Shadows of Darklight
Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
If you are ready to fight, you must be ready to fall..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gilgalad
Zaslal: út březen 08, 2005 14:26 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Některé příspěvky jsou určitě inspirující, už třeba v tom, čemu kladou naši čtenáři důraz. Někdy to překvapíSmile Třeba díky těmto příspěvkům vznikly popisy dalších členů Osmnáctky, nebo do letošní dvojky Dechu draka půjdou zbývající drakolidé. Díky diskuzi o Zurkhenovi jsem si ujasnil některé věci, takže vliv auditoria není malý... Je zajímavé sledovat debaty o budoucnosti Asterionu a některých postav:) Většinou to máme vymyšlené trošku jinak, ale když se objeví zajímavý a originální názor, určitě nás může nějakým způsobem inspirovat:)
(třeba vyvodí asociaci něčeho úplně jiného, co nebylo záměrem příspěvku, ale jinak bez něj by nás to nenapadlo)

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silweril
Zaslal: út březen 08, 2005 20:10 Citovat
Založen: 12.10.2004 Příspěvky: 167
Je fajn, že člověku stačí jen říkat, co si myslí a co ho právě napadá, nedávat to do nějakých sáhodlouhých textů nebo článků, a přesto mít pocit, že se vlastně tak trochu podílí na tvorbě Asterionu. Cool Very Happy
I když každý má tu představu jinou...

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fantom
Zaslal: út květen 03, 2005 14:01 Citovat
Založen: 29.12.2003 Příspěvky: 42
Kam že máme ty příspěvky posílat??? Question Question Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gilgalad
Zaslal: út květen 03, 2005 14:27 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 294 Bydliště: České Budějovice
Na adresu: prispevky@asterionrpg.cz

_________________
Cesta jde pořád dál a dál
kupředu, pryč jde od mých vrat.
Daleko už mi utekla
a musím za ní pospíchat.
Na lehkých nohou dám se vést
až k větší cestě, nežli znám,
tam, kde se stýká mnoho cest.
A potom kam? To nevím sám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dante
Zaslal: út leden 17, 2006 20:10 Citovat
Založen: 22.2.2004 Příspěvky: 12 Bydliště: Vesmir, kazdicky jeho kout
Tzo vam poslu historii naseho Krolla treba a jestli este nemate mapu Tiche, ale je tu problem...proste jsem ji umistil na druhou strnau reky, tak aby skrz ni prochazela cesta Albireo-Kor

_________________
La sciate ogni speranza, voi che' entrate!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sadaam
Zaslal: st leden 18, 2006 17:22 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
To je fuk... teď mě napadlo, že by se mohla rozkládat na obou březích... ha Laughing ale ta jedna strana bude mít větší problémy s komárama... ha ha Laughing

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sadaam
Zaslal: st leden 18, 2006 17:23 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Napadla mě dobrá zápletka:
obyvatele Tiché postihne nemoc vyvolaná komáry z Komářích luk a družina bude mít za úkol nejen najít lék, ale taky vyhubit komáry...

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Dante
Zaslal: st leden 18, 2006 19:13 Citovat
Založen: 22.2.2004 Příspěvky: 12 Bydliště: Vesmir, kazdicky jeho kout
Vyhubit komary...no, panejo, to je teda ukol...moc peknej napda, asi s tim potrapim druzinu, kdyz se ted potulujou po okoli

_________________
La sciate ogni speranza, voi che' entrate!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.