Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  PJs  ~  Dech Draka 6/2004 - jeskyne Soumrak nad Athorem

Sven Ivanhwen
Zaslal: út leden 27, 2004 17:52 Citovat
Založen: 3.12.2003 Příspěvky: 108 Bydliště: Praha 4
Tak nam kluci z Asterionu po delsi prestavce opet predvedli, jak se ma delat jeskyne. Zadna zbytecna omacka. Kratke, dostatecne vystizne, popisy mnoha zainteresovanych stran, jejich postoje a cile. Karty jsou rozdany a po hlave druzinko do toho. Casovana bomba v podobe smrticiho viru v rukach dobrodruhu tika a ceka na svou hodinu H.
Sice autori na zacatku varuji, ze si uzije hlavne "cerna" druzinka, ale neni to tak uplne pravda. I hraci dobrych postav se daji zatahnout velmi snadno do deje (i tento zacatek je verohodne naznacen).
Podle meho nazoru ma presne takhle vypadat asterionska jeskyne. Druzina je v mlynici mezi soupericimi frakcemi. Vsechno je na hrane a hraci musi jemne balancovat, aby je to nesemlelo.
Diky a jen tak dal!
Kdo si Dech Draka jeste nekoupil, mel by tech 39Kc obetovat, stoji to v kazdem pripade za to (navic je tam, byt mene zdarila, ale prece jen, mapa Athoru).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kenny
Zaslal: út leden 27, 2004 21:26 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Měli byste vidět,jak to probíhalo u nás.Hned na začátku Meator nedůvěřivě zašel do temné uličky v Athoru a sundal obojek.V prvních chvílích zemřel jeho přítel v křečích,on a jeho další družnice Borůvka přežili.Zatímco vedle v hospodě umírali lidé,přiběhl tam Meator.Hostinský ale vše viděl a zavolal stráž.Jeho přítelkyně zatím s celou klecí vyběhla v naivním domění,že když donese Tifuri tomu muži(překupníkovi),tak město zachrání.Jedná část gardy se vydala za ní a jeden ze stráží zůstal u Meatora.Ten mu pyrokinezí podpálil kazajku,utekl oknem a odletěl z nakaženého Athoru na koštěti.Borůvka zatím byla napdnuto stráží a zbyl jí jeden život.Stačila je dovést ale k domu překupníka,kde se našel protijed a velkou část města se podařilo zachránit.Potom ji vyslechla Almedorská tajná služba,a když se prokázalo,že je nevinná,nabídli jí připojit se k nim.Ona souhlasila.První úkol:najít Meatora a zastavit tohoto šílence.Meator zatím v Albireu informoval Kharovy Noční Stíny,které už dlouho po Borůvce šly,o tom,kde žije a jak nyní vypadá.Přidal se k nim a s novým slunečním prstenem se vydal zabít Borůvku.Jeho identitu nikdo neznal a on si od této doby začal říkat Přízrak.Když se spolu střetli Borůvka a Meator,byly od sebe 60 sáhů daleko.Takovou výhodu pro lupičku Borůvku nemohl Meator válečník ignorovat.Začal utíkat pryč.Jenže Borůvka si zatím nechala vyrobit prsten s kouzlem hyperprostor a několika blesky.Spolu s jejím slunečním prstenem to byla vskutku smrtící kombinace.Teleportovala se k Meatorovi,ten nelenil a zaútočil třemi zelenými blesky na Borůvku.Ta ovšem přežila a odpověděla stejně.Meator ale také přežil.On nelenil a vytasil zbraň.Borůvka nechtěla riskovat a za poslední 4 mágy ze svého prstenu Meatora dalším zeleným bleskem dorazila.A tak skončil Přízrak,Kharův Noční Stín a také šílený skřítek.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sven Ivanhwen
Zaslal: st leden 28, 2004 15:21 Citovat
Založen: 3.12.2003 Příspěvky: 108 Bydliště: Praha 4
Kenny napsal:
Měli byste vidět,jak to probíhalo u nás.Hned na začátku Meator nedůvěřivě zašel do temné uličky v Athoru a sundal obojek............Teleportovala se k Meatorovi,ten nelenil a zaútočil třemi zelenými blesky na Borůvku.Ta ovšem přežila a odpověděla stejně.Meator ale také přežil.On nelenil a vytasil zbraň.Borůvka nechtěla riskovat a za poslední 4 mágy ze svého prstenu Meatora dalším zeleným bleskem dorazila.A tak skončil Přízrak,Kharův Noční Stín a také šílený skřítek.


Jsem rad, ze se Ti to taky libilo.
Jen nechapu nekolik veci:
1) Meator je vlastni postava, nebo postava nastrcena PJ do druzinky?
2) Na ktere urovni jsou postavy ?
3) Zaver mi spis pripomina souboj kouzelniku, nez valecnika se zlodejkou Smile))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kenny
Zaslal: pá leden 30, 2004 21:36 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
1)Meator je vlastní postava.V té době skřítčí válečník Přízrak.
2)Borůvka na 7.úrovni,Přízrak byl na 4.úrovni.
3)To víš.U nás je magie hodně využívaná.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brada Tomáš
Zaslal: po říjen 11, 2004 10:39 Citovat
Anonymní
Taky se chystám na Soumrak nad Athorem. Dobrodružství mohlo být ale více rozepsané. Je to jen takový námět. Ale dobrý námět. Moje družina se stane jen součástí událostí. Nebude se přímo účastnit. Podobné dobrodružství jsem s nimi už hrál a nechci se opakovat. Snad jim ale začne vrtat hlavou. Proč se někdo pokouší zničit Athor a navážu jiným dobrodružstvím, které povede k vyšším souvyslostem v Lese padajících stínů.
Sven Ivanhwen
Zaslal: čt listopad 11, 2004 13:01 Citovat
Založen: 3.12.2003 Příspěvky: 108 Bydliště: Praha 4
Brada Tomáš napsal:
Taky se chystám na Soumrak nad Athorem. Dobrodružství mohlo být ale více rozepsané. Je to jen takový námět. Ale dobrý námět. Moje družina se stane jen součástí událostí. Nebude se přímo účastnit. Podobné dobrodružství jsem s nimi už hrál a nechci se opakovat. Snad jim ale začne vrtat hlavou. Proč se někdo pokouší zničit Athor a navážu jiným dobrodružstvím, které povede k vyšším souvyslostem v Lese padajících stínů.


Prijde mi to jako zajimavy tema. Nechce se Ti to bodove rozepsat do rubriky NAMETY ? Dost to tam skomira (nebo planujes ucast v soutezi O spar dechu draka ? Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brada Tomáš
Zaslal: čt listopad 11, 2004 16:30 Citovat
Anonymní
Ne asi ne. Právě jsme ponořeni do hlubin starého Athoru a nepočítám s tím, že by jsme se v nejbližších aldenech dostali ven. Zatím zpracovávám starý Athor. Což je docela obtížné. Později ho asi uveřejním jako dobrodružství na netu. Určitě dám vědět.
Kelwak
Zaslal: pá duben 08, 2005 17:30 Citovat
Založen: 29.2.2004 Příspěvky: 27 Bydliště: Vysočina
Vim že je to už hodně dlouho co to tu žilo ale právě mám družinku v Athoru ( na první úrovni ) a zdá se že se zde a v jeho okolí zdrží delší dobu. Proto musim vytvořit dost podrobně prostředí v Athoru, kolem něj ale taky podnim Laughing . Navíc je vše stavěno na dobrodružství Soumraku nad Athorem. Byl bych vděčnej za cokoliv, co jste udělali navíc k tomuhle městu. Třeba zmiňované podzemí ( starý Athor ) i když nebude kompletní. Pokud to bude v pravidlech DrD+ tím líp
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brada Tomáš
Zaslal: so duben 09, 2005 10:13 Citovat
Anonymní
No já ti velice rád něčím přispěju. Já jsem rozvedl to co je napsáno jako námět v Dálavách. Jedná se o zápletku s sedlákem, který se při orání propadl do země a objevil tak vchod do Starého Athoru. Postavy byly pověřeny Univerzitou Magie v Albireu (jeden z mých hráčů je Bílý kouzelník) aby zde vyřešily konflit s Kadary, podzemním národem, který se při příhodě se sedlákovým objevem dostaly na povrch (vytlačovány podzemní rasou škodolibých pidimužíků).Začátek dobrodružství bylo charakteru detektivního, kdy postavy zjišťovaly informace od sedláka, straosty, kapitána, skřítku ve zlaté pagodě, kněží slunce a paní úrody. Po té co zjistily co bylo příčinou otevření podzemí a proč se podzemí otevírá vždy kolem poledne. Odkryly celý vchod do podzemí a zjistily, že vchod je několikrát větší. Po té vstoupily do útrob podzemí. Následovala krvavá řež s Kadary, kteří na ně dole byli připraveni. Zastavily ji až uzamčením důležitých dveří a tak si zajistili určitou část podzemí. Postupným prozkoumáváním velmi zajímavého podzemí, plného nejrůznějších arvedanských vymožeností a přístrojů, kterým nerozuměly, zjistily že se jedná o samostatný komplex - DÓM ARKHONA Z ATHORU. Obchodníka, který zde uskutečňoval obchodní styky Starého Athoru s povrchem. Pomocí teleportačního systému se potom postavy mohly teoreticky teleportovat do Starého Athoru. Vše ale zkomplikoval přístroj, který snímal otisky prstů a jak bych tak řekl neprobádanost podzemí, map a rúzných zařízení, bez nichž starosta nepovolil další průzkum. Postavy měly navíc úkol vyřešit konflikt s Kadary. A moje postavy si to velmi zavařily onou krvavou bitkou na začátku. Následovalo tedy vyjednávání, jak s Kadary, tak se členy městské rady. Vyhrotil jsem zde několik konfliktů např. mezi místní poněkud radikální církví kněží Slunce a umírněnou církví Paní úrody. Vložil jsem do toho jednoho majetného, nafoukaného šlechtice, zástupce skřítčí čtvrti a kapitána místní vojenské posádky. O zábavu bylo postaráno. Já jsem ale neměl postavy na první úrovni jako ty. Mám postavy kolem osmé úrovně, tak jsem chtěl do dobrodružství vložit témata, které řeší postavy na vyšších úrovních jako je třeba pověst, vliv na důležitější události v příběhu, ovlivňování názoru jinných CP s významným postavením, velká zodpovědnost za skutky postav atd. No nakonec došlo k sepsání Paktu mezi Kadary a Radou města. Ne sice příliš přátelskou ale městu bylo umožněno prozkoumat podzemí. Kadarové mají ale hlavní slovo a podzemí je jejich územím. Rada města doufá v objevení hlavního vchodu do Athoru. V budoucnosti tedy budou hledat hrdiny, kteří budou mít dost odvahy vstoupit do Starého Athoru.

A co se Starého Athoru týče, hodně jsem přemýšlel, jaký důvod měli arvedané pro postavení podzemního města. Ptal jsem se i autorů, ti to ale nechávají na PJejích. Athor je, vzhledem k své zeměpisné poloze, jakousi nedobytnou základnou. Jde o samostatný biotop, který je neprodyšně uzavřen od okolního světa na povrchu. Dokáže pojmout tisíce arvedanů a samostatně je zásobovat vzduchem, vodou, jídlem, světlem a vším co je potřeba pro přežití. Proto je velmi těžké se do Athoru dostat. Pokud by se do podzemí dostala infekce nebo nějaký vir mohlo by to mít těžké odezvy. Vstupy do Athoru jsou tedy vybaveny složitými detekčními přístroji, které vstupujícího vpustí jen přes přísná kritéria. Athor minulosti sloužil jako vojenská základna a azil poslední naděje. V podzemí se může nalézat spousta záhad a tajemství. Možná jsou zde ještě stále ukryti poslední arvedané. Dnes jsou ale stěny Athoru proražené Velkým zemětřesením a podzemí naplněné cizými podzemními národy, živočichy a stvůrami. Já mám Athor rozdělený do tří pater, které jsou propojeny Slunečným náměstím. Patra ale mají další mezipatra a oddělení. Půdorys Athoru je obdélnikovitý orientovaný východozápadně. V okolí Athoru se nachází mnoho menších podzemí typu Dómu Arkhonově, které umožňovaly kontakt s okolní civilizací a zajišťovaly potřebné věci za které si Athořané byli ochotni zaplatit. Některé z nich ústí až v Lese černých bříz(což se dá zajímavě použít pro nějaké dobrodružství). Já jsem Athor pojal jako město na velmi vyspělé úrovni, které překračuje i současný reálný svět. Nepopisoval jsem ho ale do podrobna, protože je to hodně náročné a zbytečné. Pokračovat v popisu budu až při dalším dobrodružství s Athorem spojeném.
Kelwak
Zaslal: ne duben 10, 2005 1:44 Citovat
Založen: 29.2.2004 Příspěvky: 27 Bydliště: Vysočina
uff. Dalo to práci přečíst Laughing . Máš to dobře promyšlený. Hned to zakomponuju do svího Athoru. Bohužel si nemůžu dovolit družinu provést usmiřovánim a uzavřenim míru mezi athořany a kadary, ale něco z toho použiju. Až zahrajete další dobrodružství v Athoru tak se určitě ozvy. Jsem zvědav jak budeš pokračovat.
Já se zatim zabývám zpíš Athorem na povrchu. Vytvořil jsem v něm malou zločineckou organizaci s názvem "společnost " ( je to z ppj ) která je sestavena asi z 8 aktivních členů a hromadou spojek. Mám udělanej černej trh a začínám pracovat na klášteře a klášterní škole. Mám totiž v družině theurga ( v klášteře Alcaril vyučují taky theurgii ), zloděje ( podsvětí ) a hraničáře ( ten přijde do konfliktu se smrtící orchidejí, ovšem zatím nepřímo ). Všechny tyto postavy zatím v Athoru žijí a proto se snažim o co nejlepší zpracování města. Udělal jsem k němu taky novou mapu ( mapa z Soumraku nad Arhorem mi nějak nevyhovovala ) a plánuju mapu okolí.

ps: pokud píšu trochu z cesty omluvte mě, skoro spim Smile )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sven Ivanhwen
Zaslal: po duben 11, 2005 11:47 Citovat
Založen: 3.12.2003 Příspěvky: 108 Bydliště: Praha 4
Brada Tomáš napsal:
Já mám Athor rozdělený do tří pater, které jsou propojeny Slunečným náměstím. Patra ale mají další mezipatra a oddělení.


To je legrace, ja jsem jeden z artefaktu umistil do Athoru "u stryce, do toho domu na Slunecnim namesti, pamatujes prece ....." (uryvek z dopisu nalezeny v jedne male arve-tvrzi KH7 Smile
Uzasne podobny mysleni Smile)))
(ale jeste jsem vchod do stareho Athoru nenechal otevrit, protoze se mi ho zatim nechce vymyslet .... Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brada Tomáš
Zaslal: út duben 12, 2005 9:58 Citovat
Anonymní
To Sven Ivanhwen: Zdá se mi to povědomé ale jinak vůbec nevím o čem mluvíš.

To Kelwak: Podle mne by bylo velmi zajímavé popisovat skřítčí a elfí čtvrť, protože ty to národy zde mají velké zastoupení a Athor je styčným bodem mezi civilizací západu a lesními národy. Je to pro něj vlastně hlavní zdroj příjmu. Několikrát za rok se tu na náměstí Čtyř dubů konají velké trhy a sjíždí se tu obchodníci z celého Asterionu. Takže podsvětí tu určitě nějaké bude. Bude to ale spíš na politické a obchodní bázi. Určitě ale víš, že v modulu Dálav je psáno, že Athor je velice striktní město. Žádní žebráci, opilci, prostituky, vrahové apod. Já mám Athor jako město řádu a zákonu. Už když osadníci zakládaly ulice a domky, činili tak v přesvědčení, že Athor bude město klidu a pořádku. Kapitán městské posádky tu má velký vliv a je to schopný muž, který všechny nesnáze řeší velmi radikálně a s podobnými živly se vypořádá "raz dva". Má k tomu své prostředky a zákony, které jsou velmi účinné. Dobře ví jakým nebezpečím pro Athor jsou Skřeti obývající nedaleký Les černých bříz a ví i o několika sabotážních akcích a útocích. Dalo by se říct že Athor je otevřenou náručí pro Všechny lidi dobré vůle ale ti co sem vstoupí s nekalými úmysly čeká krutá odplata. Jistý vliv na to má i ono podzemí, to je vybaveno nespočtem run a zaklínadel, které unikly při velkém zemětřesení na povrch a konají zde vůli svých pánů. Athořany to takto nevědomě posiluje. Někteří moudří lidé, etnologové a bardi si všimli zvláštní odlišnosti Athořanů od jinných měst ale přisuzují to k jejich zvláštnímu vztahu k lesním národům.

Jinak co se týče mapy, ta mi taky nevyhovovala a udělal jsem si svoji,jestli chceš tak mi napiš na email a já ti ji naskenuju a pošlu. Další popis Athoru už asi dělat nebudu, protože se nám jaksi rozpadlo společenstvo a už nehrajem. Stále mě ale Asterion baví a tvořím si jen tak pro sebe.
Kelwak
Zaslal: út duben 12, 2005 14:39 Citovat
Založen: 29.2.2004 Příspěvky: 27 Bydliště: Vysočina
Já jsem Athor nepjal tak "čistě". Většinou se snažim držet textu v modulu ale něco jsem poupravil pro vědší zábavu v družině. Přece jen město bez žebráků a opilců by nebylo ono. Navíc např. žebráci tam jistě budou, ne sice mnoho ale nějací určitě. Bude se o ně starat Matka ( viz. městský druid ) a využívat k udžení morálky. Opilci pak budou skrytí a díky tomu že je to všeobecně odsuzované, bude z opilců profitovat podsvětí ( spíše podsvětíčko ). Čtvrtě jsem ještě hlouběji neřešil ( jako celek ) ale díky za připomenutí. Musím dotvořit tebou zmiňované části města: elfí a skřítčí. O mapu mám zájem, napíšu ti a pokud máš nějaká CP z Athoru, tak je pošly taky. Snad to město neudělám tak hrozný Confused Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.