Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Ostatní  ~  Knihy

Jaký je váš oblíbený autor?

A. Sapkowski   [ 30 ]  
34%
  34%
J.R.R. Tolkien   [ 28 ]  
32%
  32%
S.R. Green   [ 0 ]  
0%
  0%
T. Pratchett   [ 18 ]  
20%
  20%
Jiný...   [ 10 ]  
11%
  11%

Celkem hlasů : 86
Blind Guardian
Zaslal: po leden 10, 2005 21:16 Citovat
Založen: 3.1.2005 Příspěvky: 593 Bydliště: na cestách-vyhnanec...
Já z toho četl asi pět-šest stran a bohatě mi to stačilo.
Náš učitel to čte taky a sám říká že TO POHÁDKA JE. Když se řekne Potter vybaví se mi kupa děcek s hůlkama a při tom se mi vybyví hůlčičky víliček splněných přání (či jak se tomu nadává).
Ani ona autorka mi není simpatická (ani na méno ji přijít nemůžu). Tu "základní myšlenku" obšlahla od nějaké neůspěšné americké spisovatelky (jen tak mimochodem, psala dětskou literaturu Wink ). Hodně lidí mi říká že poslední díly sou už hepší ale za A) ikdyby to bylo zlepšení o 1000% pořád by to bylo jen podprůměrné "fantasy" a za B) nehodlám někým kdo se při žalobě na odcizení autorských práv tvářil že on ne, a i kdyby byla by to v
branži ta nejpřirozenější věc. A když ONA potom žalovala nějakou ruskou spisovatelku za to samé, její výraz se změnil na "taková nehoráznost! Ukrást mi mou celo životní práci! že se nestydíš ty komunistko jedna!"
Akdyž si představím že by knihy někoho takového měly být hned vedle mé sbírky Pratchettů, Kingů a Sapkowských... brrrrr.
Ikdyž... proti gustu žádný dišputát...

Četli jste už někdo Eragorna?
Slyšel jsem že to v žebříčku popularity předstihlo i L.O.T.R.a a Pottera (takže-buď to bude naprostá kravina, nebo se lidstvo umoudřilo a bude to dobrý )

_________________
Jsem hrdina a jsem zpátky
se zbraněmi a magickými kouzly
zodpovím každičkou otázku
-Blind Guardian
Tales from Twilight World
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marek Stahl
Zaslal: út leden 11, 2005 14:21 Citovat
Anonymní
Taky jsem nemel od pohledu rad pottera. Precetl jsem ale ctyri dily a musim rict ze to tak hrozny neni. Nejlepsi je treti dil. Ty ostatni jakz takz. Musim ale rict, ze to OPRAVDU JE pohadka. Neni spatna a pohadky mam taky rad ale NEDA se to srovnanvat s fantasy je to proste jinej zanr.
Ludděk Rájecký
Zaslal: út leden 11, 2005 14:46 Citovat
Založen: 1.10.2004 Příspěvky: 55 Bydliště: Děčín, Minkor, cesta (čti kolej v Praze :+)
Pro Ravena: Originály Pottera se dají celkem slušně čas od času sehnat v Tescu (hádej, kde jsem je sehnal já - DC).
To Blind Guardian: PĚT ŠEST STRAN???? A to se odvažuješ to hodnotit??? Hele neuraž se, ale:
1) tohle není fantasy (já to ani netvrdím), je to pohádka (jistě) - A TY NEMÁŠ RÁD POHÁDKY???? Karkulku na tebe, bídáku!!!!!!
2) pokud si z HP přečteš téch pár stran (já se k tomu taky stavěl odmítavě, ale když už něco čtu, tak celý - i Dostojevského Confused !!!), tak ti uniká, o čem to celý je!!! Pravda, popisy prostředí nic moc. ALe ta práce s charakterem postav!!! Ta provázanost!!! Když to čteš podruhý (potřetí,...) a najdeš v první kapitole zmínku o něčem, co se pak objeví až ve třetím díle!!! To pak máš SAKRA pocit, že ten svět žije. A už jenom tohle mi stačí, abych něco pochválil.

Wolfi

P.S.: To s tím pravopisem jsi nemyslel vážně, že ne??? Tady Gympl Twisted Evil !!!

_________________
Pravidlo je jen jedno. Vypustit šíp v okamžiku, kdy se letka dotkne tváře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Blind Guardian
Zaslal: út leden 11, 2005 20:02 Citovat
Založen: 3.1.2005 Příspěvky: 593 Bydliště: na cestách-vyhnanec...
To Blind Guardian: PĚT ŠEST STRAN???? A to se odvažuješ to hodnotit???

Jednoduše. Chrrr. Vstávej! Chrrr. Vždyť tu knížku poslintáš!
Já neusnul ani u tý blbý telenovely na kterou mě přinutili dívat.

tohle není fantasy (já to ani netvrdím), je to pohádka (jistě) -

To tě šlechtí, většina lidí to nepřizná.

A TY NEMÁŠ RÁD POHÁDKY???? Karkulku na tebe, bídáku!!!!!!

SmileSmile jo, ale ty od Cimrmana (Kašpárkův hrobeček, Jak chudák do ještě větší nouze přišel, Dlouhý, široký a krátko zraký ).

2) pokud si z HP přečteš téch pár stran, tak ti uniká, o čem to celý je!!! Pravda, popisy prostředí nic moc. ALe ta práce s charakterem postav!!! Ta provázanost!!! Když to čteš podruhý (potřetí,...) a najdeš v první kapitole zmínku o něčem, co se pak objeví až ve třetím díle!!! To pak máš SAKRA pocit, že ten svět žije. A už jenom tohle mi stačí, abych něco pochválil.

Nevim...
....
To mi říkala SPOUSTA lidí, ale na to sem moc velkej srab. No tak fajn!
Skusim to (možná...)

(já se k tomu taky stavěl odmítavě, ale když už něco čtu, tak celý - i Dostojevského Confused !!!)

A co máš proti Dostojevskému?!?!?!?!?!?!?

P.S.: To s tím pravopisem jsi nemyslel vážně, že ne??? Tady Gympl Twisted Evil !!! Smile Laughing

_________________
Jsem hrdina a jsem zpátky
se zbraněmi a magickými kouzly
zodpovím každičkou otázku
-Blind Guardian
Tales from Twilight World
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raven Damiel
Zaslal: čt leden 13, 2005 18:43 Citovat
Anonymní
Já bych se ještě vrátil k tomu, jak sis stěžoval, že to není fantasy ale pohádka. Ono vzhledem k tomu, že se děj odehrává přibližně v poslední dekádě 20. století ve Velké Británii, je poměrně divné čekat, že by to snad mohlo být fantasy.
Blind Guardian
Zaslal: pá leden 14, 2005 23:16 Citovat
Založen: 3.1.2005 Příspěvky: 593 Bydliště: na cestách-vyhnanec...
To je taky pravda...
Těď sem se dostal k Ohnívému drakovi od Knaaka, to je žrádýlko...

A ještě, Ravene, vem si že tu kritiku psal člověk který je poslední dobou žažraný do dark fantasy. Zkus si pročíst něco od Knaaka (hl. Diablo-Dědictví krve, Království stínů) Odoma (Černá cesta) Kinga (Stephana i Williama)
či Dolů mezi mrtvé (na autora si nevspomenu Embarassed ) a pak,možná zjistíš PROČ sem u toho usnul... Very Happy
Ty Wulfi v jestli chceš něco ze Zeměpolchy tak řekni v jaký podobě to chceš poslat....

P.S.: Pravopis se zlepšuje, ae de to z tuha Laughing

_________________
Jsem hrdina a jsem zpátky
se zbraněmi a magickými kouzly
zodpovím každičkou otázku
-Blind Guardian
Tales from Twilight World
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marek Stahl
Zaslal: ne leden 16, 2005 18:10 Citovat
Anonymní
Stephan King je dobrej autor. Precet jsem od nej zatim jen jednu knizku ale dalsi asi nenecha dlouho cekat.
Blind Guardian
Zaslal: po leden 17, 2005 21:54 Citovat
Založen: 3.1.2005 Příspěvky: 593 Bydliště: na cestách-vyhnanec...
Jjj
je dobrej autor (ale na Stephana nemá-promluvil skalní fanoušek Warhammeru)
jenže, já si většinu knih půjčuju v Mahence a tak si na další budu muset počkat hodně dlouho (příklad na první díl Zaklínače je asi 10 rezervací) Arrow áááááááááááááááááá.
Teď sem dočet Ohnivýho draka to je něco te´dkom to čtu po druhý Shocked Shocked .

_________________
Jsem hrdina a jsem zpátky
se zbraněmi a magickými kouzly
zodpovím každičkou otázku
-Blind Guardian
Tales from Twilight World
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ludděk Rájecký
Zaslal: út leden 18, 2005 14:51 Citovat
Založen: 1.10.2004 Příspěvky: 55 Bydliště: Děčín, Minkor, cesta (čti kolej v Praze :+)
Omlouvám se, že jsem zapomněl dát kontakt... Já nerad. Je to lrajecky@centrum.cz. Formát - no, něco obvyklýho. Něco, co se dá sehnat (já už si to seženu). Zaklínač je bomba. A uznávám, že proti Kingovi (TO jsem zmáknul za tři dny) je HP trochu... no, DOST pohádkovější.
Ahoj

Wolfi

P.S: Taky tak nesnášíš elfy, Blinde? Za pořádný vousy!!!

_________________
Pravidlo je jen jedno. Vypustit šíp v okamžiku, kdy se letka dotkne tváře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Blind Guardian
Zaslal: út leden 18, 2005 18:17 Citovat
Založen: 3.1.2005 Příspěvky: 593 Bydliště: na cestách-vyhnanec...
Ještě sem nenašel JEDINOU pozitivní vlastnost kterou by elfové vlastnili (krom toho že se do nich dobře seká) trpoši jich mají hafo (živijó).
Četls už rabitta (heslo vousy vzhůru mě fakt dostalo).

_________________
Jsem hrdina a jsem zpátky
se zbraněmi a magickými kouzly
zodpovím každičkou otázku
-Blind Guardian
Tales from Twilight World
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ludděk Rájecký
Zaslal: út leden 25, 2005 7:40 Citovat
Založen: 1.10.2004 Příspěvky: 55 Bydliště: Děčín, Minkor, cesta (čti kolej v Praze :+)
Ne, ještě ne, ale už to mám slíbený na okopírování od kámoše. Čet´ jsem ukázky a je to "vopravdu hustý"!!!

Trpaslíci - prostě výkvět světa (a na tom fóru je to znát, viď Blinde Very Happy )

Wolfi

_________________
Pravidlo je jen jedno. Vypustit šíp v okamžiku, kdy se letka dotkne tváře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Blind Guardian
Zaslal: út leden 25, 2005 12:31 Citovat
Založen: 3.1.2005 Příspěvky: 593 Bydliště: na cestách-vyhnanec...
Jdi na stránky http://www.tolkien.cz .
Tam by to mělo být.
Jjj a kdo říká že nejsou... tak tomu useknu hlavu.
Chybí tady brázek smějícího se trpaslíka Confused nééééé. To je druhyzmus.

_________________
Jsem hrdina a jsem zpátky
se zbraněmi a magickými kouzly
zodpovím každičkou otázku
-Blind Guardian
Tales from Twilight World
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ludděk Rájecký
Zaslal: st březen 09, 2005 13:14 Citovat
Založen: 1.10.2004 Příspěvky: 55 Bydliště: Děčín, Minkor, cesta (čti kolej v Praze :+)
Už mám přečtenýho rabbita. Pošle mi někdo prosím toho Pratchetta? lrajecky@centrum.cz

_________________
Pravidlo je jen jedno. Vypustit šíp v okamžiku, kdy se letka dotkne tváře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
gegu
Zaslal: st březen 09, 2005 19:04 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 130 Bydliště: Havlíčko Brodsko
Čabas lidičkové měl bych dotas vlastní někdo z vás ten Dech Draka ve kterym se píše o rase trpasliku, myslim že by to měl bejt 6/2004.

_________________
"Krev je jen tekutina a proto vždycky poteče" Nejmenovaný trpaslík se sekerou zdvyženou k smrtelnému zásahu na poraženého elfa...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Kenny
Zaslal: st březen 09, 2005 20:36 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 609 Bydliště: Celý Asterion
Jo,mám.

_________________
Já nejsem odpadlík, jak vy tvrdíte a vašim soudům se jenom směju.Já jsem jenom rozšířil poznání dané našemu národu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 10 z 12
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.