Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Vzestup temných bohů  ~  Zyl, Khar a Temní

Koho máte z drakolidí nejradši?

Zyla   [ 8 ]  
20%
  20%
Liena   [ 3 ]  
7%
  7%
Zantura   [ 20 ]  
51%
  51%
Drika   [ 3 ]  
7%
  7%
Kirbega   [ 5 ]  
12%
  12%

Celkem hlasů : 39
Silweril
Zaslal: čt únor 10, 2005 18:46 Citovat
Založen: 12.10.2004 Příspěvky: 167
Lamius napsal:

Nejmocnější bůh mimo temnou desítku? Zajímavá úvaha- no, o Ústech smrti se nic neví, takže je vynechám a jinak je to Ytrak (řekl bych).


Nejmocnější je asi Ytrak, když dokázal ovládnout Staré trpaslíky. To by se asi povedlo málokomu. Tyhle informace ale ještě zůstávají skryté a zoufale daleko. Na popis Ytraka je ještě čas.
O Ústech smrti se toho opravdu moc neví. Je zvláštní, jak může někdo uctívat boha (nebo kdoví kdo to je), který předpovídá zánik celého světa a tím pádem i všech uctívačů. Pokud jsem to dobře pochopil, vliv Úst smrti se omezuje na Podzemní říše, ale popravdě, nejsou k tomu přesvědčivé důkazy.
Tím vlastně znalost dalších temných bohů končí. pamatuji si ještě na Hwáina (z článku o tem. bozích, jeho vliv bude malý), Bohatce (také nemá žádný masivní vliv), pak Tartara a Húraga z Nekonečných hor (mimo kmenů goblinů je nikdo jiný neuctívá) a pár dalších bohů , kteří jsou už bezvýznamní (jestli si pamatujete na Plariuse, Apurtana nebo Thungodeba).
Až na jednoho - mého oblíbence Nuaklatula. Ten má určitě velký vliv, hlavně (a jenom) na Asari Kasim. Mám ho rád proto, že na rozdíl od těch ostatních nevystupuje nějak přehnaně agresivně nebo násilnicky. proto je např. Sedmnáctkou a jinými církvemi víceméně tolerován.
Takže nejmocnější je asi opravdu Ytrak a hned po něm Nuaklatul. Ytrak je ale rozhodně nebezpečnější (další mocný šílenec, Drik má konkurenci Neutral )

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne únor 13, 2005 15:39 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
I´m back!!! Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad
Sorry, já si to neodpustil Very Happy

Lamius Jen jedinkrát, kdyby jsme se v něčem shodli. Dobrá, v drakolidech... Nemůžu si pomoct, ale proč by se Vieen nespojil se Zylem, nevrhl se na Khara a pak v tom Zyla nechal, popř. by se po Kharovi vrhnul na exspojence... Umírali by jen skřeti...
Informace o Kirbegovi beru z jeho životopisu - viz stránky Asterionu, myslim že soupis článků z DD
Pavučina je ok.
Někde sem určitě četl, že Khar chtěl Kanwalu do TD, ale pak si to rozmyslel a někym jí nahradil. Myslim že bohyní rozkoše, jak byla za života otrokyní v Sarindaru... V TD se moc nevyznám Sad

Musim padat, možná se sem ještě stihnu vrátit. Jinak mě těší, jak se sem nahrnulo pár dalších lidí Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Wetrixus
Zaslal: ne únor 13, 2005 20:43 Citovat
Založen: 7.11.2004 Příspěvky: 175 Bydliště: Albireo
2 Tuk-Enek
Spíš mě zajímá proč by to Vieen udělal....
Nema ktomu důvod.Návic je to jeden ze tří čarodějů(teda jeho zbytky)....... Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: st únor 16, 2005 9:42 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Silweril napsal:
Lamius napsal:

Nejmocnější bůh mimo temnou desítku? Zajímavá úvaha- no, o Ústech smrti se nic neví, takže je vynechám a jinak je to Ytrak (řekl bych).


Nejmocnější je asi Ytrak, když dokázal ovládnout Staré trpaslíky. To by se asi povedlo málokomu. Tyhle informace ale ještě zůstávají skryté a zoufale daleko. Na popis Ytraka je ještě čas.
O Ústech smrti se toho opravdu moc neví. Je zvláštní, jak může někdo uctívat boha (nebo kdoví kdo to je), který předpovídá zánik celého světa a tím pádem i všech uctívačů. Pokud jsem to dobře pochopil, vliv Úst smrti se omezuje na Podzemní říše, ale popravdě, nejsou k tomu přesvědčivé důkazy.
Tím vlastně znalost dalších temných bohů končí. pamatuji si ještě na Hwáina (z článku o tem. bozích, jeho vliv bude malý), Bohatce (také nemá žádný masivní vliv), pak Tartara a Húraga z Nekonečných hor (mimo kmenů goblinů je nikdo jiný neuctívá) a pár dalších bohů , kteří jsou už bezvýznamní (jestli si pamatujete na Plariuse, Apurtana nebo Thungodeba).
Až na jednoho - mého oblíbence Nuaklatula. Ten má určitě velký vliv, hlavně (a jenom) na Asari Kasim. Mám ho rád proto, že na rozdíl od těch ostatních nevystupuje nějak přehnaně agresivně nebo násilnicky. proto je např. Sedmnáctkou a jinými církvemi víceméně tolerován.
Takže nejmocnější je asi opravdu Ytrak a hned po něm Nuaklatul. Ytrak je ale rozhodně nebezpečnější (další mocný šílenec, Drik má konkurenci Neutral )

Nuaklatul- samozřejmě, jak už jsem někde psal, můj nejoblíbenější temný bůh (dokonce i nad miláčkem Zylem). Přesně ze stejných důvodů, jaké máš Ty. Dokonce bych řekl, že k tomu přistupuje tak, že se o ty asarijce vážně (přesvědčeně) stará přinejmenším podle hesla "něco za něco". Narozdíl od jiných temných bohů, kteří to dělají z čiré nutnosti a rádi by se toho zbavili. Ale Nuaklatul má asi do budoucna nepěkné vyhlídky. Začíná to vypadat, že Plavena se na Asari Kasim dost chystá, což přinejmenším zkomplikuje život.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: st únor 16, 2005 9:55 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Tuk-Enek napsal:
I´m back!!! Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad
Sorry, já si to neodpustil Very Happy

Lamius Jen jedinkrát, kdyby jsme se v něčem shodli. Dobrá, v drakolidech... Nemůžu si pomoct, ale proč by se Vieen nespojil se Zylem, nevrhl se na Khara a pak v tom Zyla nechal, popř. by se po Kharovi vrhnul na exspojence... Umírali by jen skřeti...
Informace o Kirbegovi beru z jeho životopisu - viz stránky Asterionu, myslim že soupis článků z DD
Pavučina je ok.
Někde sem určitě četl, že Khar chtěl Kanwalu do TD, ale pak si to rozmyslel a někym jí nahradil. Myslim že bohyní rozkoše, jak byla za života otrokyní v Sarindaru... V TD se moc nevyznám Sad

Musim padat, možná se sem ještě stihnu vrátit. Jinak mě těší, jak se sem nahrnulo pár dalších lidí Smile

Vítej! Už jsem se začínal bát, že jsi se rozhodl naší diskuzi ukončit. Very Happy Ale nepovídej, že by se Ti nestýskalo po těch našich věčných dohadech. Laughing
Zyl-Vieen: myslím, že pokud Vieenovi zbývají ještě zbytky jeho původního přesvědčení, tak spojenectví se skřety by mu morálně vadilo. Svým způsobem by tak popřel všechno, co doposud dělal. Nemožné spojenectví to pravda ovšem není, ale znamenalo by to, že Vieen by klesnul ještě o dost víc. Ale jinak bych si to přál- vždyť by to pomohlo drahouškovi Zylovi. Laughing

Wetrixus: to já bych zase chápal alespoň jeden důvod, proč by to udělal. Musel by se ovšem napřed nějakým způsobem přidat k těm nekromantům, co budují nové UK. Dračí království je hned vedle, takže by to znamenalo velkou a velmi významnou podpůrnou základnu.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silweril
Zaslal: st únor 16, 2005 17:43 Citovat
Založen: 12.10.2004 Příspěvky: 167
to Lamius: Zatím bych se o osud Asari Kasimu nebál. Plavena bude zanedlouho potřebovat všechny svoje síly na Lendoru a tak na nějakou hromadnou ofenzivu do Duhového pralesa nebudou lidé. Pokud ale Plavena vytrvá nebo i když svatou válku proti KS prohraje a její zytky se stáhnou na Tarskou državu, pak by mohla vypuknout nová válka. Z Erinu jim moc pomoci nepřijde, možná by pomohli trpaslíci. Minkor je po svém dobytí ze hry. Osobně si ale myslím (a bojím Crying or Very sad ), že Plaveňané by Kasim dobýt mohli. Tím by padl i Nuaklatul.
Nuaklatulův přístup a povaha je dána jeho minulostí. Prý to byl původně Arvedan Nianir, který usiloval o sblížení s divochi a nakonec jimi byl zabit. Proto si vybral právě obyvatele AK. Zajímali by mě podrobnosti okolo jeho kultu. Asi se nechám inspirovat Aztéckým a Mayským náboženstvím a vynechám to krvavé obětování.
( popis Nuaklatula bude asi jeden ze STŘÍPKŮ, které si hráči Asterionu musí dotvořit sami. pokud by vás k němu něco napadlo hodtě to do sekce PJ - STŘÍPKY)

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: pá únor 18, 2005 10:51 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
No, právě, ZATÍM. Laughing Navíc by to mohli stihnout předtím, než na ně Kněží slunce dopravdy vlítnou (možná budou muset upevnit království) a navíc tuším, že Plavena je strategicky docela dobře chráněná horama. A další věc- Asari Kasim budou dobývat (předpokládám) hlavně domorodci z pralesa, takže tam plaveňanů zas´ tak moc být nemusí.
Nuaklatul- já bych chtěl, aby něco o jeho povaze napsali. Aspoň pár vět. Takhle nevím- mohl bych mu třeba příliš "fandit".

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Silweril
Zaslal: pá únor 18, 2005 15:08 Citovat
Založen: 12.10.2004 Příspěvky: 167
Asari Kasim přetrvá Very Happy Plaveňané by museli uvolnit hodně sil, aby domorodcům pomohli říši dobýt, protože ti by to sami jistě nezvládli. Do tří let vypukne na Lendoru převrat a svatá válka, takže na nějakou velkou ofenzivu nebude čas (hlavně teď, kdy Sagjidara upevňuje svou moc a sjednocuje říši.). Naopak si myslím, že domorodci ještě svojí říši rozšíří. další osud Kasimu závisí na tom, jak dopadne Plavena. Třeba nakonec Plaveňané ještě rádi přilezou s nabídkou o spojenectví a možnost obchodu s Erinem (pokud budou vyhnáni na Taru a Erin si uchová nezávislost)
Nuaklatul alias temný bůh s temnými úmysly? To mi nesedí. Při jeho minulosti bych to do něj ani neřekl. podle mého je ve skutečnosti takový jak vystupuje na veřejnosti. Nianir vždy usiloval o soužití domorodců a lidí. A to se mu přece povedlo. (Až na ty zatracené Plaveňany)

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: po únor 21, 2005 16:29 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Celkem mě štvete, budu si muset pořídit RHM, protože vám už nestíhám... Pád Minkoru jsem čekal, ale štve mě. Nezávislost Erinu... no, zajímavá novinka, ale nic moc nemění.

Nuaklatul mi příjde jako jediný opravdu dobrý bůh na Asterionu, stará se o své věřící, a to asi aktivně (narozdíl od 17, která se stará, jen když se do ní dost dlouho kope), nikomu nelže (narozdíl od 17, která hlásá svou všemocnost), neporušil žádnou přísahu (na..., která zradila Stvořitele).

Nevím, proč by Vieen měl brát společné tažení se Zylem na Khara jako morální úpadek... někteří jeho nekromanté sou skřeti, btw... vybije skřety Kharovi a pak zradí Zyla a vybije je Zylovi...

Lamius: No jóóóó... Když ono se z hor píše blbě, nemaj tam kafárny, z notebooku se joinout rozumně nedá...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lamius
Zaslal: pá únor 25, 2005 18:49 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Zase nemusí být tak velký problém rozbít Asari Kasim jenom s pomocí domorodců- pokud se dobře vyzbrojí a zorganizují. Netvrdím ovšem, že se tohle nutně může podařit.
Nuaklatul- ty informace o něm jsou z nějakého Dechu draka? Nuaklatul se mi líbí už jen tím, koho vybral do čela Asari Kasim- ne nějakého absolutně oddaného vyznavače ("nejlíp" krvelačného), ale asi skutečně toho (tu) nejschopnějšího.
Tuk- Enek: zase se "pohádáme". Laughing Sedmnáctka nehlásá svojí všemocnost. Ano, nechává svoje kněze, aby něco v tom smyslu hlásali, ale to je pořád velký rozdíl. Kromě toho Sedmnáctka má svojí úlohu od Stvořitele a v podstatě má od něj tedy i právo takto vystupovat. Co se týče starání se Sedmnáctky o věřící až když "je k tomu někdo dokope"- nemohla se starat o věřící, protože slíbila Stvořitelovi, že bude dělat jen to, k čemu "je někdo dokope". Ve chvíli, kdy se (NAVÍC ne všichni) začnou starat "sami od sebe", tak je za to kritizuješ.
Vieen- já bych řekl, že to za nemůže udělat, protože by tím (sám sobě) "přiznal", že už stojí na druhé straně než ten svět, který původně plánoval chránit. Já myslím, že jeho duše je prostě v takovém stavu, že se musí držet všeho a že zbytky jeho svědomí drží jen to, proč nemrtvé stvořil. A tímhle by to svým způsobem popřel. NA DRUHOU STRANU- určitá část neshod v našich pohledech na Vieena pramení z toho, že vidíme jinak jeho "duševní stav". Já Vieena chápu tak, že je to člověk naprosto šíleně tlačený ze všech stran, který už je víc nohou na druhé straně. Ale třeba se v tomhle ohledu mýlím.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuk-Enek
Zaslal: ne únor 27, 2005 8:36 Citovat
Založen: 5.6.2004 Příspěvky: 161 Bydliště: Praha
Lamius: Zajímavá myšlenka... s tim Vieenem držícím se každého stébélka trávy. Něco na ní asi bude...
Já Vieena také vidím jako někoho, kdo je zoufale drcen od každého, to vidíme stejně. To, co vidíme jinak je způsob, jakým se s tím vyrovnává... Ale to bych se vracel ke staré a už ukončené diskusi.
Asari Kasim se podle mě domorodcům ubrání v klidu - možná se bude muset krapánek ztáhnout, ale jinak to vydrží. Pokud se do ní ale opře i Plavena...
Ohledně Sedmnáctky - kněží jsou jejími přímými služebníky a prakticky jediným spojením s věřícími, takže co řeknou oni, jako by říkala 17. Kdyby je nenechali hlásat, že jsou všemocní, tak proti nim nic nemám... Jenže je otázka, jak a jestli by to pochopili obyčejní lidé... Jenže 17 to neříká ani vzdělancům (například skrze Lamiovu nebo... ach jo, mám vokno, <boha vědění> (????Siomenuvu????) církev).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Wetrixus
Zaslal: po únor 28, 2005 15:08 Citovat
Založen: 7.11.2004 Příspěvky: 175 Bydliště: Albireo
2 all
17 Nejsou bohové bodle mě. Jsou to akorát trochu lepší lidi nic víc.
Navíc nemůžu pochopit když teda hlásaj jak jsou všemohoucí tak proč je ještě Khar at..... A nebo proč khara zabil Taranis a ne třeba Gor Exclamation

_________________
Strength and Honour
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raven Damiel
Zaslal: út březen 01, 2005 9:53 Citovat
Anonymní
Kdyby bohové měli zařizovat všechno místo lidí, tak lidská existence by svým smyslem neměla daleko třeba k existenci hmyzu...
Wetrixus
Zaslal: út březen 01, 2005 14:20 Citovat
Založen: 7.11.2004 Příspěvky: 175 Bydliště: Albireo
2 Raven:
Nezlob se na mě ale Khar se je snaží zlikvidovat tak myslim že trocha snahy z jejich strany by se šikla Twisted Evil

_________________
Strength and Honour
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raven Damiel
Zaslal: st březen 02, 2005 11:23 Citovat
Anonymní
To má Sedmnáctka vzít sudlice a palcáty a vyrazit do Země nářků Shocked ? Snaží se přece omezit moc Desítky a tím i Khara prostřednictvím svých kněží a jejich kázání, nedovedu si představit, že by dělali víc (zatím).

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 4
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.