Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Ostatní  ~  DrD+

Jak se vám DrD+ líbí?

Čekal jsem něco víc, když se s tím tokovou dobu párali.   [ 13 ]  
23%
  23%
Docela ujde, něco takového jsem si představoval.   [ 20 ]  
35%
  35%
Nemá chybu, určitě se vyplatilo si tu "chvilku" počkat.   [ 23 ]  
41%
  41%

Celkem hlasů : 56
Blind Guardian
Zaslal: út leden 11, 2005 19:42 Citovat
Založen: 3.1.2005 Příspěvky: 593 Bydliště: na cestách-vyhnanec...
Asi tak. Navíc i samotné slovo FANTASY říká, že stou realitou to není tak jistý. A u takového Geralta z Rivie bych si to dokázal představin.

A co různé bestie které sou MNOHEM rychlejší než člověk (boozok)?

_________________
Jsem hrdina a jsem zpátky
se zbraněmi a magickými kouzly
zodpovím každičkou otázku
-Blind Guardian
Tales from Twilight World
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nazarei
Zaslal: út leden 11, 2005 20:03 Citovat
Anonymní
O to zas nejde. U bozooka jde hlave o konastrukci tela a fyzickou zdatnost. U Geralta s tim ale plne souhlasim...
Blind Guardian
Zaslal: út leden 11, 2005 22:24 Citovat
Založen: 3.1.2005 Příspěvky: 593 Bydliště: na cestách-vyhnanec...
Geralt taky není nej příklad (to je extrém). Napadl mě lepší, štít (když po mě někdo pošle magick arow) taková pavéza velká skoro tak jak její majitel...
pokud mě ta střela neoletí nebo ten štít neprostřelí sem v klidu (a taky by mohl sloužit jako izolant že?Sandro). A stím boozokem, to je tak půl na půl.

A sandro přečti si trollslayera, tam Gotrek svedl blesk do země.

_________________
Jsem hrdina a jsem zpátky
se zbraněmi a magickými kouzly
zodpovím každičkou otázku
-Blind Guardian
Tales from Twilight World
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandro Sinae
Zaslal: st leden 12, 2005 11:07 Citovat
Založen: 4.11.2004 Příspěvky: 458 Bydliště: Shadows of Darklight
Neřekl jsem, že DrD se řídí přesně podle reality, ani jsem neřekl, že si myslím, že kouzlo jako blesk je výboj elektřiny.. tak se uklidněte, plantážníci.. Laughing Razz
Mě se možnost instiktivně odolat kouzlu líbí. Ale abych se přiznal, do hloubky jsem to ještě tak nestudoval.

_________________
If you are ready to fight, you must be ready to fall..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marek Stahl
Zaslal: st leden 12, 2005 15:57 Citovat
Anonymní
Magie stitem urcite projde, neni to totiz sila fyzicke podstaty tj. nemusi se ridit fyzikalnimi zakony.
Nazarei
Zaslal: st leden 12, 2005 16:56 Citovat
Anonymní
To zalezi na podstate kouzla. Podle toho, jestli bude fyzicke, nebo nehmotne, jestli se bude klikatit nebo pojede po primce, jestli....
Blind Guardian
Zaslal: st leden 12, 2005 20:41 Citovat
Založen: 3.1.2005 Příspěvky: 593 Bydliště: na cestách-vyhnanec...
Nazarei napsal:
To zalezi na podstate kouzla. Podle toho, jestli bude fyzicke, nebo nehmotne, jestli se bude klikatit nebo pojede po primce, jestli....


Přesně.
Nedávno jeden z mých hráčů použil přirovnání ke konfliktu sword and sorcery. Řekl, že bojovník byl v DrD znevýhodněn tím že kouzelník házel jen na pravděpodobnost a pak to bylo v suchu. Bojovník to měl těžší.
V DrD+ stačí bojovníkovi jeden hod na zásah a když zasáhne je to v suchu.
Mág musí házet na úspěch, pak je tady odolání a ještě se musí modlit aby se cíl nevyhnul. Vzhledem kolik má kouzelník magů...

_________________
Jsem hrdina a jsem zpátky
se zbraněmi a magickými kouzly
zodpovím každičkou otázku
-Blind Guardian
Tales from Twilight World
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nazarei
Zaslal: st leden 12, 2005 20:51 Citovat
Anonymní
Blind Guardian napsal:
Vzhledem kolik má kouzelník magů...


Vzhledem k tomu koik kouzla stoji magu... Zalezi hlavne na kvalite, pocet magu mas temer vzdy. Mne se to ale libi, nevyplati ser sazet na jednu kartu(modre blesky za 300magu)...
Blind Guardian
Zaslal: st leden 12, 2005 21:02 Citovat
Založen: 3.1.2005 Příspěvky: 593 Bydliště: na cestách-vyhnanec...
S tim souhlasim.
Ale furt se mi to nezdá. Já sem trpoš a tak mám magů dost.
Kdybych byl,nedej bože!, elf tak bych si ani neprdnul.
Je pravda že kouzelník se bez kozlení obejde(mentální souboj,tip Gandalf)
Ale může se z toho vyklubat POŘÁDNEJ tapas (tohle je už jen takový blábolení všechno kloudný bylo řečeno).
Představa goblina na prvním levelu který nakope kouzelníkovi na čtvrtým
(to se fakt stalo. Nepovedlo se mu jediný kouzlo) mě ještě teď straší a čekám až se mi to stane KOUZELNÍK BY MĚL BÝT VÝKONĚJŠÍ NEŽ BOJOVNÍK (nemusí o moc, ale měl by) A V DRD+ JE TO NA OPAK.

_________________
Jsem hrdina a jsem zpátky
se zbraněmi a magickými kouzly
zodpovím každičkou otázku
-Blind Guardian
Tales from Twilight World
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
domingo
Zaslal: čt leden 13, 2005 10:04 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 70
Blind Guardian napsal:

Představa goblina na prvním levelu který nakope kouzelníkovi na čtvrtým
(to se fakt stalo. Nepovedlo se mu jediný kouzlo) mě ještě teď straší a čekám až se mi to stane.


Vyberal si moc obtiazne kuzla - tak nech necaka ze v chaose boja sa mu ich podari bezchybne zoslat. Okrem toho carodej ktory si necha pristupit goblina k telu bez nalezitej pripravy (je tam dost kuziel na zvysenie ochrany a obrany) je mrtvy carodej.

Blind Guardian napsal:

KOUZELNÍK BY MĚL BÝT VÝKONĚJŠÍ NEŽ BOJOVNÍK (nemusí o moc, ale měl by) A V DRD+ JE TO NA OPAK.

Tak v tomto nesuhlasim. Potom by kazdy chcel hrat kuzelnikov. Ja osobne si myslim ze kuzelnik na nizkej urovni by mal byt slabsi ako bojovnik na rovnakej urovni a postupne by sa to malo vyrovnavat, potom neskor - na vyssich urovniach - by kuzelnik mal byt o nieco silnejsi.
Ale v ramci vyrovnania postav sa treba snazit o to aby postavy boli +- rovnako silne na rovnakej urovni - aby nikto nepreferoval urcity typ postavy koli jej sile (preferencia na zaklade stylu hrania je IMHO v poriadku).

IMHO kuzelnik je teraz na tom lepsie - ma byt aspon zo zaciatku nieco ako podpora bojovnikov. A nie ich nahrada. To ze v urcitych fantasy romanoch su kuzelnici brutalisti je mozno dobre pre ten pribeh, pre power playerov a munchkinov - ale ak by si mal ty takeho kuzelnika, mozes hrat sam - ostatny sa budu nudit, budu frustrovany z toho ze kym su ich postavy na rovnakej urovni, tvoja zvladne podla pravidiel 2x viac ako ich postava - a nakoniec bud zacnu hrat to co ty alebo sa na teba vykaslu.

Dalej - je to jedno aky typ postavy hras, dolezite je aby si vedel prisposobit podmienky tak aby ti to vyhovovalo pre tvoju postavu - a aby nepriatelia mali nevyhodu. Proste ak chces vyhrat, musis mat inicativu a musis prinutit nepriatelov robit to co chces ty a nie ist podla planu nepriatela. Teda musis vyuzit vyhody svojej postavy tak aby si utocil na slabiny nepriatela - ak utocis na jeho silnu stranku, rozhoduje stastie a nie schopnosti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
john_jarik
Zaslal: čt leden 13, 2005 11:06 Citovat
Založen: 18.9.2003 Příspěvky: 84
Mno, to bude mozna tim, ze na kazde kouzlo by se asi muselo reagovat jinou vlastnosti. A souhrnem vsech vlastnosti je uroven (zejo).
Takze kdyz se na to kouknu jako hrac a ne jako PJ, tak to chapu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Hrabe Stig
Zaslal: čt leden 13, 2005 14:07 Citovat
Založen: 19.11.2004 Příspěvky: 124 Bydliště: nejtemnejsi podzemi Kurteny
Kdzy to vemes z jineho hlediska a u pouzijes kouzlo neprimi!!!!!Tak ma ten terc male sance (treba epicentrum ohnive koule vedle hrace a je v prdeli a nemuze se branit zadnou odolnosti proti magii!!!!!)

_________________
JA jsem panem astralu a podzemi....tak si nejprve rozmyslete jak se ke me bude te chovat nez promluvite!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Nazarei
Zaslal: čt leden 13, 2005 16:51 Citovat
Anonymní
Toje zajimevej navrh, ale uroven v zadnem pripade neni neco jako soucet vlastnosti. Vyjadruje zkusenost postavy, tedy to, co ma za sebou... Ale vlastnosti??? Vod ceho bu tu asi byly??? Nebo z "jinyho" pohledu, vod ceho by tu byla uroven, kdyz by se to dalo "secist"???
john_jarik
Zaslal: pá leden 14, 2005 8:37 Citovat
Založen: 18.9.2003 Příspěvky: 84
Nazarei napsal:
Toje zajimevej navrh, ale uroven v zadnem pripade neni neco jako soucet vlastnosti. Vyjadruje zkusenost postavy, tedy to, co ma za sebou... Ale vlastnosti??? Vod ceho bu tu asi byly??? Nebo z "jinyho" pohledu, vod ceho by tu byla uroven, kdyz by se to dalo "secist"???

ja bych rekl, ze tohle je slozitejsi problem, ktery budem muset probrat s autory, ale ja bohuzel nemuzu posilat maily do konference (nejak mi blbne mail), takze se to mozna pozdrzi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Nazarei
Zaslal: pá leden 14, 2005 14:28 Citovat
Anonymní
Vodkdy je uroven neco jako "soucet" vlastnosti?? Mohl bych se zeptat, kde jsi to schrastil?? Nebo aspon proc si to myslis??

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 7 z 23
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 21, 22, 23  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.