Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  PJs  ~  RHM

Tak co líbí se vám?

Moc   [ 28 ]  
87%
  87%
Nelíbí   [ 4 ]  
12%
  12%

Celkem hlasů : 32
Lamius
Zaslal: st prosinec 29, 2004 10:02 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Chtěl bych se zeptat na následující. Musím říci, že mě trápí dvě záhady. První z nich je aktuálnější a závažnější (mám mezi hráči příznivkyni Khara)- někde se píše, že o pravé totožnosti Temné kápě neví ani jeho kněží. Což znamená, že o ní nemůže vědět (v podstatě) nikdo. Chtěl bych vědět, co tedy Khar svým věrným káže o temné desítce. Pochybuju, že by tvrdil, že TD je konkurence. Takže jsou myslím tři možnosti: 1/Khar naznačuje, že TD jsou spojenec případně se na ní tváří blahoskloně, ať si to každý domyslí. Tohle mi ale trošičku koliduje s tím, že Khar nechce TD sebou samým diskreditovat. 2/Khar uznává TD jako nadřazenou. Tady mi zase nesedí, že by tím ztratil autoritu. 3/Khar se jakoby na všechno vykašle a nechá ať si všichni včetně jeho oficiálních příznivců najdou cestu k TD. Ale tohle je zřejmě ta nejhorší možnost. Anebo je to všechno ještě nějak jinak?
Druhá záležitost se týká Bitvy u Skaliska. Pokusím se to co nejvíc zestručnit (ale klidně a rád to na požádání rozeberu Smile ). Ať přemýšlím jak přemýšlím, nedává mi moc smyslu umístění téhle bitvy. Janoš Brukka jako zkušený a schopný vojevůdce by určitě nebojoval s almendorskými přímou bitvu. Předpokládám, že chtěl zopakovat úspěšnou taktiku z první války. Jenže Skalisko se podle Dálav i RHM nachází na PRAVÉM (východním a protože je v ohybu taky severním) břehu řeky Rubis.
Pokud by se bitva se odehrála doslovně u Skaliska, tak je mi záhadou, jak Brukka s ROZPRÁŠENOU (to nejsou moje slova!) armádou mohl ustoupit přes řeku, kde (podle síly proudu) NAVÍC není žádný brod. A pokud by se mu to snad nějakým geniálním taktickým manévrem podařilo, tak už mi vůbec není jasné, jak by ho královská armáda mohla na druhou stranu pronásledovat. Tuhle variantu tedy zavrhuji jako nemožnou. Zbývá možnost, že bitva se podle Skaliska jen jmenuje, ale ve skutečnosti se odehrála na druhé straně řeky. V tom případě je ovšem taky hodně otázek. Nevěřím tomu, že by geniální Brukka tak riskoval postup na sever (a možnost přímé bitvy) kvůli maximálně tak pár bezvýznamným vesnicím. Postup na západ je ze všech vojenských hledisek výhodnější. Takže jsou tyhle možnosti: 1/Špatné Brukkovy informace o připravenosti almendorské armády. Špioni (a taky zvědi) dodali chybné informace, že vojska z Lendoru se do Nového Amiru teprve sjíždějí a tudíž nejsou připravena. Ať už zatím by byli ATS, obyčejná neschopnost nebo dokonce Orlí poutníci (chtěli přeci pád Svobodných měst), veskrze logická záležitost. 2/Špatné Brukkovy informace o síle vojsk- podle špionáže měly bít almendorské posily z Lendoru dvě-tři dragy a Brukka tudíž mohl věřit tomu, že nadšení dobrovolníků a mírná přesila dokážou překonat zkušenosti a lepší výzbroj druhé strany. ALE- Brukka jako zkušený válečník měl tušit, že s králem Lendoru přijde mnohem více sil. Nebo byli Brukkovi dezinformace ještě větší a nevěděl ani to, že Walden je na Taře? 3/Chyba autorů- Skalisko je v RHM nakresleno přes OBA břehy. Pokud se někdo z tvůrců (zapomenuvše na to, že Skalisko je pouze na pravém břehu) podíval na mapu, střet u Skaliska by byl (při určitých podmínkách) jedině logický. Pokud by tomu bylo takhle, určitě bych se nezlobil a věděl, že můžu postupovat plně podle svojí úvahy.
Moc bych prosil o odpověď, opravdu by mi znalosti tohohle hodně pomohly. Nerad bych udělal nějakou chybu, které bych jakožto PJ mohl později litovat. Smile

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: st prosinec 29, 2004 10:05 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Lamius napsal:
TOHLE JSEM TEĎ NAPSAL SEM, protože někdo oprávněně poznamenal, že by to mohlo pod FAQ prozradit hráčům co by neměli vědět. Nevím, kam to napsat, tak to píšu sem. Chtěl bych se zeptat na následující. Musím říci, že mě trápí dvě záhady. První z nich je aktuálnější a závažnější (mám mezi hráči příznivkyni Khara)- někde se píše, že o pravé totožnosti Temné kápě neví ani jeho kněží. Což znamená, že o ní nemůže vědět (v podstatě) nikdo. Chtěl bych vědět, co tedy Khar svým věrným káže o temné desítce. Pochybuju, že by tvrdil, že TD je konkurence. Takže jsou myslím tři možnosti: 1/Khar naznačuje, že TD jsou spojenec případně se na ní tváří blahoskloně, ať si to každý domyslí. Tohle mi ale trošičku koliduje s tím, že Khar nechce TD sebou samým diskreditovat. 2/Khar uznává TD jako nadřazenou. Tady mi zase nesedí, že by tím ztratil autoritu. 3/Khar se jakoby na všechno vykašle a nechá ať si všichni včetně jeho oficiálních příznivců najdou cestu k TD. Ale tohle je zřejmě ta nejhorší možnost. Anebo je to všechno ještě nějak jinak?
Druhá záležitost se týká Bitvy u Skaliska. Pokusím se to co nejvíc zestručnit (ale klidně a rád to na požádání rozeberu Smile ). Ať přemýšlím jak přemýšlím, nedává mi moc smyslu umístění téhle bitvy. Janoš Brukka jako zkušený a schopný vojevůdce by určitě nebojoval s almendorskými přímou bitvu. Předpokládám, že chtěl zopakovat úspěšnou taktiku z první války. Jenže Skalisko se podle Dálav i RHM nachází na PRAVÉM (východním a protože je v ohybu taky severním) břehu řeky Rubis.
Pokud by se bitva se odehrála doslovně u Skaliska, tak je mi záhadou, jak Brukka s ROZPRÁŠENOU (to nejsou moje slova!) armádou mohl ustoupit přes řeku, kde (podle síly proudu) NAVÍC není žádný brod. A pokud by se mu to snad nějakým geniálním taktickým manévrem podařilo, tak už mi vůbec není jasné, jak by ho královská armáda mohla na druhou stranu pronásledovat. Tuhle variantu tedy zavrhuji jako nemožnou. Zbývá možnost, že bitva se podle Skaliska jen jmenuje, ale ve skutečnosti se odehrála na druhé straně řeky. V tom případě je ovšem taky hodně otázek. Nevěřím tomu, že by geniální Brukka tak riskoval postup na sever (a možnost přímé bitvy) kvůli maximálně tak pár bezvýznamným vesnicím. Postup na západ je ze všech vojenských hledisek výhodnější. Takže jsou tyhle možnosti: 1/Špatné Brukkovy informace o připravenosti almendorské armády. Špioni (a taky zvědi) dodali chybné informace, že vojska z Lendoru se do Nového Amiru teprve sjíždějí a tudíž nejsou připravena. Ať už zatím by byli ATS, obyčejná neschopnost nebo dokonce Orlí poutníci (chtěli přeci pád Svobodných měst), veskrze logická záležitost. 2/Špatné Brukkovy informace o síle vojsk- podle špionáže měly bít almendorské posily z Lendoru dvě-tři dragy a Brukka tudíž mohl věřit tomu, že nadšení dobrovolníků a mírná přesila dokážou překonat zkušenosti a lepší výzbroj druhé strany. ALE- Brukka jako zkušený válečník měl tušit, že s králem Lendoru přijde mnohem více sil. Nebo byli Brukkovi dezinformace ještě větší a nevěděl ani to, že Walden je na Taře? 3/Chyba autorů- Skalisko je v RHM nakresleno přes OBA břehy. Pokud se někdo z tvůrců (zapomenuvše na to, že Skalisko je pouze na pravém břehu) podíval na mapu, střet u Skaliska by byl (při určitých podmínkách) jedině logický. Pokud by tomu bylo takhle, určitě bych se nezlobil a věděl, že můžu postupovat plně podle svojí úvahy.
Moc bych prosil o odpověď, opravdu by mi znalosti tohohle hodně pomohly. Nerad bych udělal nějakou chybu, které bych jakožto PJ mohl později litovat. Smile

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamius
Zaslal: st prosinec 29, 2004 10:07 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Sakra, omlouvám se, nevím, jak se mi tohle teď stalo.

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cenis
Zaslal: čt prosinec 30, 2004 1:00 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
LAMIUS: odpovim ti, ale par dni prosim vydrz...

TOMAS BRADA: ale aplikace na 1.6 tam prece je...

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Cenis
Zaslal: čt leden 20, 2005 14:17 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 493 Bydliště: Taros
LAMIUS: pardon trvalo to trochu dyl...

za Khara mluvit nemohu (ale za cas ti na to snad odpovim, nezlob se...)
ad Bitva u Skaliska.
Ano skalisko je na pravem brehu a vede do nej pouze privoz, zadny brod ci most. Bitva se po skalisku jen jmenuje protoze bylo nejbliz odehrala se na levem brehu (napriklad bitva u Slavkova se taky odehrala v Tvarozne a jinych vesnicich docela kus od slavkova ale jmenuje se jak se jmenuje).
Janos uz byl preci jen hodne stary a jeho mysl nebyla nejbystrejsi, takze se rozhodl utkat v primem stretu, ikdyz mu to nizsi velitele vymlouvali. dopadlo to jak dopadlo, armada se dala na utek, ale velitelum a janosovi se podarilo cast zase zformovat. Pote taktiku zmenili a bojovali v jinem nez rovinatem terenu. BTW tady neslo o vesnice, ani o uzemi ale o zniceni vojska nepritele. Tohle nebyla dobyvacna valka ale valka totalni, z ktere mohl vyjit vitezne jen jeden. Sily vojsk byly v bitve u skaliska v podstate vyrovnane. Ovsem Brukka necekal ze potka tezkou jizdu (ktera se na Tare dosud nikdy neobjevila v takovem poctu) a tim padem vybral k bitve teren, ktery se mu stal osudnym. diky panice a porazenecke nalade v casti Orlich poutniku (kteri se zacali stehovat do Tarosu) selhala tajna sluzba orlich poutniku (respektive Almendorska t.s. zafungovala perfektne a Brukka mel o nepriteli nedostatecne informace.
snad jsem se obhajil :o)

_________________
Krev není voda, leč nemá k ní daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lamius
Zaslal: čt leden 20, 2005 17:41 Citovat
Založen: 25.8.2004 Příspěvky: 256
Vůbec nic se nestalo, hlavně, že odpověď přišla. Very Happy
Khar- no, to mě mrzí, ale ještě nějakou dobu to můžu házet do autu. Takže zatím dobrý, to Skalisko mě trápilo víc. Cool
Bitva u Skaliska- výborně, plně to vysvětluje. Byla to vlastně kombinace uvedených faktorů. Shrnutě řečeno:
stárnoucí Brukka s nedostatečnými a nepřesnými informacemi podlehl svému příliš velkému sebevědomí a byl přesvědčen, že protivníka s vyrovnanými silami v rovnocenné bitvě porazí (spoléhaje přitom, že nadšení dobrovolníků vyrovná výzroj a kvality pravidelné armády nepřítele). Protože pro manévrovací taktiku armády je mnohem lepší terén bez překážek, zvolil pro místo střetu rovinatý terén nacházející se na území Východní dálavy (na levém břehu vedle Skaliska). Jenže jeho dobře připravený taktický plán vzal okamžitě zasvé, když na jeho armádu nečekaně vyrazila těžká jízda Almendorských. Na nic takového nepřipravení dobrovolníci "samozřejmě" zpanikařili a rozprchli se. Brukka však dokázal část armády zformovat atd.
Zkrátka Brukka podlehl přesvědčení o svém géniu. Nebyl by (kdyby skutečně existoval Twisted Evil ) ani první, ani poslední (koneckonců již nepřímo zmíněný Napoleon je toho zářným příkladem). Možná podlehl svojemu přesvědčení i právem- ovšem jen za předpokladu, že jemu dodané informace by byly pravdivé. Což ke smůle jeho a Svobodných měst ani náhodou nebyly. Ale i tahle imaginární bitva ve mně posiluje pocit, že průzkum je obvykle to nejdůležitější pro jakékoliv vojenské střetnutí (samozřejmě logistika je další věc). Laughing
Každopádně moc děkuju, plně vysvětleno. Wink

_________________
Zyl je jediný pravý vládce a přepovědi jeho pádu jsou jen bláznivými bludy!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jaros.ml
Zaslal: út duben 05, 2005 12:17 Citovat
Založen: 3.8.2004 Příspěvky: 153 Bydliště: Olomouc - Litovel - Chudobín
dluho sem tu nebyl!
moc se mi nechtělo číst ten big text tak jsem ho jen tak proletěl.
Surprised ale není na co odpovídat Cool Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger ICQ
Jaros.ml
Zaslal: po březen 13, 2006 18:22 Citovat
Založen: 3.8.2004 Příspěvky: 153 Bydliště: Olomouc - Litovel - Chudobín
Je škoda že všichni nový hráči, ti kteří si koupily jen RHM, nikdy nepřečetli ten starý, v RHM je toho mnohem víc ale přesto to má jiný nýdech a možná by taky pochopily zčeho jsme my jako nový vycházeli. To mluvím taky o tom že když jsem začínal nat nabídka modulů končila třetím v řadě a co teď. Navíc člověk co si nekoupil každý modul neznal kusy té historie a neviznal se v tom.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger ICQ
drizzt
Zaslal: út březen 14, 2006 9:26 Citovat
Založen: 6.9.2004 Příspěvky: 29 Bydliště: Varnsdorf
Jaros.ml napsal:
Je škoda že všichni nový hráči, ti kteří si koupily jen RHM, nikdy nepřečetli ten starý, v RHM je toho mnohem víc ale přesto to má jiný nýdech a možná by taky pochopily zčeho jsme my jako nový vycházeli. To mluvím taky o tom že když jsem začínal nat nabídka modulů končila třetím v řadě a co teď. Navíc člověk co si nekoupil každý modul neznal kusy té historie a neviznal se v tom.

v tom plně souhlasím, protože ten co nečetl HM a moduly nemůže celkově pochopit další dění na Asterionu

_________________
Smrt je jen dalsi cesta.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
unnamed
Zaslal: út březen 14, 2006 12:45 Citovat
Založen: 29.11.2005 Příspěvky: 664 Bydliště: Olomouc
Mám stejný názor...

_________________
One choice can change your life.
One choice can change many lives.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Jaros.ml
Zaslal: ne květen 07, 2006 17:13 Citovat
Založen: 3.8.2004 Příspěvky: 153 Bydliště: Olomouc - Litovel - Chudobín
drizzt napsal:
Jaros.ml napsal:
Je škoda že všichni nový hráči, ti kteří si koupily jen RHM, nikdy nepřečetli ten starý, v RHM je toho mnohem víc ale přesto to má jiný nýdech a možná by taky pochopily zčeho jsme my jako nový vycházeli. To mluvím taky o tom že když jsem začínal nat nabídka modulů končila třetím v řadě a co teď. Navíc člověk co si nekoupil každý modul neznal kusy té historie a neviznal se v tom.

v tom plně souhlasím, protože ten co nečetl HM a moduly nemůže celkově pochopit další dění na Asterionu


o to ani tak nede ale všechno dostanou na jednom talíři my si na to museli čekat. Navíc já jsem třeba polovinu modulů nikdy nekoupil. Začal jsem trochu později. Takže sem toho musel tolik přečíst aby my to do sebe trochu zapadlo a oni dostanou ty malé výřezky, které jim zapadnou do sebe. Omáčka, která v mém případě zbyla unoch není takže když tady debatujem, třeba tomu ani nerozumí.

je to složitě napsaný ale vy to pochopíte!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.