Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  PJs  ~  Náměty

Mortus
Zaslal: út říjen 05, 2004 12:32 Citovat
Založen: 16.4.2004 Příspěvky: 32 Bydliště: Na cestách a v hostincích...
zde můžete navrhnout námět či zápletku nobo nějaký dobrý nápad.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadaam
Zaslal: po říjen 11, 2004 12:49 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Mám dva super náměty, časem je sem hodim...

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Brada Tomáš
Zaslal: út říjen 12, 2004 15:38 Citovat
Anonymní
Originálních námětů je opravdu málo. Hráči už jsou někdy dost unavené ohranými tématy.
Já doporučuju zápletky promíchávat a navazovat dobrodružstvím na dobrodružství. Nejlépe je si vybrat nějaké větší dobrodružství, ke kterému se postavy dostanou několika menšími. Použít nějaké dobrodružství z dechu draka a napojit je na některé z modulů.
kostraII
Zaslal: út listopad 02, 2004 12:45 Citovat
Založen: 11.10.2004 Příspěvky: 3 Bydliště: Dálavy občas Brno
Ono to jinak ani nejde aby tomělo smysl. Ale nesmí se to přehánět.
Nám jednou udělal PJ celkem hezký dobrodružství (měli jsme pro aurionovce provést hloubkovou exkurzi do minkoru) a cestou nám tam zapletl tolik dobrodružství,poddobrodružství a pididobrodružství že sme málem zapoměli na to co jsme měli udělat Sad .

_________________
PROČ SE K SAKRU NEMŮŽU PŘIHLÁSIT?!?!?!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marek Stahl
Zaslal: út listopad 02, 2004 14:20 Citovat
Anonymní
Mam pomerne zajimavy a jiz jednou hrany navrh.Theurg na univerzite komunikuje s vysokou sferou astralu.Vypadne z nej drahokam.Hacek je v kamenu.Kamen uvnitr zije.Tomu kdo ho nosi vysava vzpominky (urovne).Take ovlada psichickou magii.Kamen ovladne theurgova ucne.Ten ovladan kamen odjede.Tady zacina dobrodruzstvi, druzina musi donest kamen.Po ziskani kamene zacne kamen psychicky pusobit na cleny druziny. Co kamen provede je na PJ.
Sadaam
Zaslal: čt listopad 04, 2004 14:17 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Sklerotický skřítek - kostra mýho dobrodrůža:

- skřítčí stařec z Minkoru chce najít dávný předmět (má verze: Tangarův amulet... Cool ) patřící jeho dědovi ? nabízí velkou odměnu (cca 10000 zl., plus záloha 2000!!), ale neví, kde je (má poruchy paměti)
- jediná stopa: hrobka jeho děda, ale neví kde to je ? leda se zeptat místního hrobníka, ale ten je někde pryč (ať se zeptaj v hospodě kam chodí ? poví jim to kolemdoucí stařenka)
- ve vedlejší hospodě (?Pod krchovem?) se dozví, že je na prázdninách v Oačace
- narve se k nim trpaslík, který tvrdí, že jim může pomoct (rád si z ostatních vytahuje?) a pošle je za bardem, který prý o tom ?hrdinovi? ví víc (jméno a tak)
- ten si myslí, že to jsou noví herci a pošle je bez otázek na podium (kde maj hrát nějaký koniny o hrdinech či co?), páč praví herci se mezitim zkalili v knajpě, ale on to neví? - průser (ale sranda)
- trp mezitim kalí odměnu Pod krchovem a tak ho můžou zvixlovat, ten si s nima dá druhej den sraz, že to zjistí
- pak s nima pude na hřbitov, že našel týpka, co o tom ví (je to agent KNS a fakt o tom ví!)
- jenže najdou nějakou krev? agent se stal obětí nekromanta, který má sídlo v jedné hrobce (náhodou v té dědově!), ale agenta nezachrání
- v hrobce nic, jen to, že tam má hrob i dědův kámoš trpaslík ? náhodou předek toho trpa!
- vydaj se s nim (ale za podíl z odměny) do lovecký stanice č. xyz (blízko Bergondu) za tátou, kerej tam bydlí na samotě, ale je krapet pomátlej a mele furt ve verších a svýho synka nemá rád
- pak pár odboček a tak, ale nakonec zjistěj, že ta věc je u skřítčího stařečka doma
- tak ji najdou, ale odměnu nedostanou, páč už žádný prachy nemá
- věc si můžou nechat a prodat, jenže nárok si na ní dělá ten trp? kdyžtak jim to ukradne a nebo na ně pošle bandu nájemnejch asarijskejch bouchačů či lovce lidí (prachy má ? od družiny by měl mít něco za zálohy a tak?)

Je to jen schéma pro mě, tak dybyste něčemu nerozumněli, ale měli byste zájem, stačí říct...

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Sven Ivanhwen
Zaslal: čt listopad 11, 2004 12:57 Citovat
Založen: 3.12.2003 Příspěvky: 108 Bydliště: Praha 4
TO: Sadaam

"ten si myslí, že to jsou noví herci a pošle je bez otázek na podium (kde maj hrát nějaký koniny o hrdinech či co?), páč praví herci se mezitim zkalili v knajpě, ale on to neví? - průser (ale sranda)"

To je docela dobry.

Ten zbytek je ciste na efekt a s detektivkou nema nic spolecnyho, stavi se jim do cesty logicky nepredikovatelny NAHODY. Nic proti nahode, ale bez nekolika "nahod" za sebou je tvuj ukol naprosto neresitelny. De facto tahas jako PJ hrace za nos. TFUJ!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marek Stahl
Zaslal: čt listopad 11, 2004 13:51 Citovat
Anonymní
Sven Ivanhwen napsal:

De facto tahas jako PJ hrace za nos. TFUJ!


I PJ se nekdy musi pobavit.
Sven Ivanhwen
Zaslal: čt listopad 11, 2004 15:18 Citovat
Založen: 3.12.2003 Příspěvky: 108 Bydliště: Praha 4
Marek Stahl napsal:
I PJ se nekdy musi pobavit.


Osobne se bavim, kdyz se bavi hraci. Je rozdil mezi pobavit a "pobavit" Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sadaam
Zaslal: so listopad 13, 2004 17:09 Citovat
Založen: 7.3.2004 Příspěvky: 621 Bydliště: Turnov / Praha / pevnost Buk (LPS)
Jo přesně tak abych se pobavil Laughing
My hrajem hlavně na příběh, tak hráči to snad ani vadit nebude (snad).
Na detektivky moc nejsem, no...

Jo to s "hercema" se mi taky líbí. Vlastně jsem to vymyslel jako první a pak sem na to nabaloval ty náhody... Smile

_________________
"Narodíš se jen jednou, žiješ jen jednou, umřeš jen jednou... a tak pořád dokola!!" - skřítčí minstrel Skřivan Skřivánek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Brada Tomáš
Zaslal: út listopad 16, 2004 10:46 Citovat
Anonymní
Taky je dobrý udělat nějakej labyrint. Vždyť od toho se začínalo. Uznávám, že je to ale dost těžký. Hlavně když máte hráče profesionály a ti si všimnou každé maličkosti. Můj hráč, který kreslí mapy EGG se docela chytal za hlavu při dobrodružství Čarodějův učeň. Konkrétně v labyrintu. Je to dost ubohý. Podzemí v Magické univerzitě bych čekal určitě promyšlenější.

Neznáte někdo nějaký dobrý odkaz na nějaký labyrint.
Sven Ivanhwen
Zaslal: út listopad 16, 2004 17:17 Citovat
Založen: 3.12.2003 Příspěvky: 108 Bydliště: Praha 4
Sadaam napsal:
Na detektivky moc nejsem, no...


Z toho vybec nebud smutny, ja taky ne. Zkusil jsem zahrat dobrodruzstvi v Dechu Draka 2 a3/2004 a zle nedobre jsem vyhorel (nechtel jsem hracum rict nektere veci rovnou a bohuzel je nenapadlo zadne inteligentni reseni Sad )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: so listopad 20, 2004 12:54 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
My jsme teďkon hrály jednu pěknou zápletku:

Hráči měli jakýsi úkol (tuším, pronásledovali jednoho zbabělého člověka, který se jim bál říci, jednu důležitou informaci) a celkem náhodou oběvily starobylý chrám (podzemní). Uvnitř si zajímavě popovídaly s dvěma golemy, které zde zanechali kněží a nakonec vyřešili hádanku, kterou jim zadal jeden golem (ten jim ještě předtím řekl, že je čeká velká zkušenost či co.... ). Pak, když řekly v proudu světla řešení hádanky, teleportovalo je to na starobylé odpočívadlo poblíž cesty... .
Jejich mozky ale zůstali v iluzi. Probudili se na lodi, kde jim řekli, že na ně při velké bouři spadl člun a že zřejmě ztratili pamět. Seznámili se tam se svými potencionálními rodiči (například jeden kámoš dostal za matku nafifněnou šlechtičnu, ze kterou jsme si užili fakt dost legrace) a zjistili mnoho divných věcí (Orofin, Fearonův kněz byl v iluzi otrok.... Wink z čímž se docela špatně vyrovnával). Pak řešili mnoho různých věcí (dostávali Orofina od vesel Cool atd.. ) a vše jsem zakončil menší bouří, kde se málem utopili.
Všichni se probudili na podivném ostrově (s nimi ještě ona šlechtična a dva námořníci). Tam následovalo mnoho komických scén, které vyvrocholili tím, že onen hobit poslal šlechtičnu do džungle, a nakecal jí, že je tam velké město (už nemohl snášet její kecy o tom, že jí bude poroučet jen královský dvůr atd... Wink ). Potom, co Dr-Ake (jeden ze skřítků) oběvil menší městečko, kde sídlili kanibalové, a nedaleký ostrov (mimochodem i zbytky námořníků Shocked ) tak se dali do stavby lodičky a odplulouvali. Pak je ale přepadli domorodci atd... . Když se pak dostali na ten druhý ostrov, tak zjistili, že je to jeden z obydlených ostrovů ve vnitřním moři. (to už podlehli tíze mích "keců a důkazů" a uvěřili, že je to realita a to předtím byla iluze. Možná taky díky tomu, že to bylo asi třetí dobrodružství). Po pár incidentech se dostali úspěšně dostali na loď směřující do Potůčků.
V džungli se "seznámili" s domorodci a vyřešili záhadu "třesoucí se země a démona". Pak odpluli další lodí do Potůčků, odkud se vydali do své domoviny. Na rozcestí se pak setkali se svými těli Wink Laughing Cool (ššššooookkkk) a když na ně tak chvíli zíraly, tak se jim zatočil svět a .... tadá, famfáry... probudili se na odpočívadle... .

Celou hru jsem samozřemě protknul různými poučkami, a to jak o normálním životě tak o přátelství (souviselo to přímo se zápletkami, v džungli se třeba obětavě honili za svými tvz. "panenkami" na jeden hezký rituál... Cool viz. FA-temné rituály... Wink ), párkrát za sebe málem navzájem obětovali život atd. .. .
Nejvíc mě ale potěšilo, když mi jeden hráč řekl, že jeho postava po tomhle dobrodružství určitě zmoudřela a dívá se teď na svět jinak a ostatní s ním souhlasili...... to jsem byl fakt dojat.. Embarassed Embarassed Embarassed (docela dobrý na to, že jsem k tomu neměl napsanou jedninou poznámku a všechno jsem vymýšlel za chodu...).

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Switch
Zaslal: so listopad 20, 2004 13:27 Citovat
Anonymní
Už jsem to psal do FAQ, ale klidně to zopakuju. Připravuju dobrodružství, kde bude mít družina za úkol zjstit pro nejmenovaný Albirejský bulvární plátek, kdo z vysoce postavených hrdinů je homosexuál. A noviny z toho udělají opravdový skandál!
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: út listopad 23, 2004 9:59 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
To by mohlo bejt cool... o jaký dobrodruhy půjde (osobně doufám, že ne o nějakého skřítka)...

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 4
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.