Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  PJs  ~  O povoláních na Asterionu

Za jaké povolání nejradši hrajete ?

Za Válečníka   [ 8 ]  
12%
  12%
Za Hraničáře   [ 19 ]  
28%
  28%
Za Alchymistu   [ 5 ]  
7%
  7%
Za Kouzelníka   [ 16 ]  
24%
  24%
Za Zloděje   [ 10 ]  
15%
  15%
Za Kněze   [ 6 ]  
9%
  9%
Za Psionika   [ 2 ]  
3%
  3%

Celkem hlasů : 66
Yb
Zaslal: pá prosinec 12, 2003 22:51 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 230 Bydliště: Plzeň
Tan-min-wu (Bum-bum) napsal:
Jasně, protože pravda neexistuje. Co je to vlastně pravda ? To je názor, na kterém se shodne více lidí, a je to jejich pravda, které věří, ale i jedinec má svou pravdu, když něco tvrdí.
A co velká pravda, které již věří mnoho lidí ? Ta jde pádným důkazem jiných taky vyvrátit. Ne, stálá pravda není !!! Twisted Evil


Napadlo tě někdy udělat svět na základě hmotné víry?[/b]

_________________
Povolání: Bůh
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger ICQ
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: pá prosinec 12, 2003 22:53 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
Hmm, ...... jo. Ale víra a pravda je něco odlišného.

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yb
Zaslal: pá prosinec 12, 2003 22:55 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 230 Bydliště: Plzeň
Tan-min-wu (Bum-bum) napsal:
Hmm, ...... jo. Ale víra a pravda je něco odlišného.


Možná, ale to záleží na tom, jak to bereš. To, čemu věříš je víra = v tvém podání pravda, ne?

_________________
Povolání: Bůh
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger ICQ
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: pá prosinec 12, 2003 23:00 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
To jo, souhlasím, ale jak jsem řekl, je dlouhodobá víra, ale ne nekonečná víra. Ano, tu nekonečnou může zdílet pár lidí, ale ne prostí lidi. Vždyť jsi jeden z autorů, a víš jak to je ze vzestupem temných bohů, jak snadno se nechají lidi vystrašit a přetáhnout na jinou víru = pravdu.

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yb
Zaslal: so prosinec 13, 2003 16:43 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 230 Bydliště: Plzeň
Tan-min-wu (Bum-bum) napsal:
To jo, souhlasím, ale jak jsem řekl, je dlouhodobá víra, ale ne nekonečná víra. Ano, tu nekonečnou může zdílet pár lidí, ale ne prostí lidi. Vždyť jsi jeden z autorů, a víš jak to je ze vzestupem temných bohů, jak snadno se nechají lidi vystrašit a přetáhnout na jinou víru = pravdu.


Předně tě musím vyvést z omylu. Nejsem autorem Asterionu.

Co se týče tvé připomínky- to je pravda. Ale právě na tom se krásně dá postavit ta zápletka tohoto světa. Lidé, kteří opravdu věří můžou měnit svět. Nikdo jiný.

_________________
Povolání: Bůh
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger ICQ
Fantom
Zaslal: po prosinec 22, 2003 10:42 Citovat
Anonymní
Sem tu novej a moc se mi libi jak se tu vsichni hadaj. Ja sem PJ a tak ani nevi jaky je vlastne moje nejoblibenejsi povolani-ale asi Tarfeinuv knez.
Pro Tan-min-wua: Golemy umi Calisto A. rozhodne delat, a kdyz ne ona tak alespon jeji strejda-zrovna si nevzpominam jak se menuje. Very Happy
SirAster
Zaslal: po prosinec 22, 2003 13:27 Citovat
Založen: 22.12.2003 Příspěvky: 1 Bydliště: Dlouhá 1555
Souhlasím s tím že všechna povolání jsou si rovna a záleží jen na zkušenosti hráče. Vždyť je rozdíl mezi tím, když například za sicca hraje člověk, kterej DrD smaží už sedm let a člověk, kterej teprve začíná.
Já osobně mám nejraději Lupiče, pro jeho schopnost přizpůsobit se okolí.
Nejlepší na něm je, že se s ním relativně lehce zbohatne. A to způsobem ,,ukrást a zdrhnout".
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: út prosinec 23, 2003 15:21 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
Alchymista je nejlepší !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivrin
Zaslal: st prosinec 31, 2003 0:08 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 338 Bydliště: PCE(Albireo-Tabitský les)
Jasně: Alchymista přiběhne na trh obalený balíčky celkem neškodné(jen trochu nazeleno obarvená voda) vody a křičí:"Tohle je velice výbušná směs! Stačí jen, abych přidal trochu ohně a půjdete se všichni ohřát k Lamiusovi! Takže pokud ještě chvíli chcete lézt do **** všemožným králům, zaměstnavatelům a vlastníkům manufaktur tak mi dejte všechno co se dá dobře prodat!" Na alchymistu v bázni nahází všemožné drahé látky, šperky, zlaťáky a vydělá tím v průměru asi 10x víc než nějaký kapsář za celomesíční snažení... Laughing

_________________
We are here in order to die...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: ne leden 04, 2004 16:55 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
Prostě krása... Wink , ale taky se třeba dobře využije pár lektvarů, jako třeba neviditelnost, éterický olej a mlhovina.

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivrin
Zaslal: út leden 06, 2004 0:12 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 338 Bydliště: PCE(Albireo-Tabitský les)
To je pravda, ale alchymista není tak pohotový jako ostatní povolání. Třeba válečník rozseká nepřátele dříve, než by si alchymista vyndal všemožné zesilovací lektvary a vůbec tasil meč. Hraničář dokáže léčit za skoro všech podmínek a jeho léčení nemusí přiotrávit postavu jako je to u lektvarů. Kouzelník má možnost prodlužovat svá kouzla sice za obětování více magů, ale lektvary jsou omezené většinou časově a třeba ani alchymista nebude čekat, že ten a ten lektvar bude potřebovat! A zloděj dokáže zjištovat informace, ale většinou i prchat, než nějaký alchymista pomocí svých lektvarů. Každé povolání má své značné + a -. Pokud by byly jen + tak by pak bylo za chvíli zbytečné stavět do cesty dobrodruhům nepřátele...

_________________
We are here in order to die...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Albasir Stříbrný
Zaslal: út leden 06, 2004 14:26 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 41 Bydliště: Ostrava (Albireo)
Tan-min-wu (Bum-bum) napsal:
Jasně, protože pravda neexistuje. Co je to vlastně pravda ? To je názor, na kterém se shodne více lidí, a je to jejich pravda, které věří, ale i jedinec má svou pravdu, když něco tvrdí.
A co velká pravda, které již věří mnoho lidí ? Ta jde pádným důkazem jiných taky vyvrátit. Ne, stálá pravda není !!! Twisted Evil

Smesujes pravdu s virou ci nazorem, a pritom to neni totez. Vem si priklad: Pravdou je, ze krava ma 4 nohy a 2 rohy. Predstav si, ze existuje nejaky domorody clovek, ktery v zivote nevidel kravu. No a ty mas z neho srandu, a tak mu s vaznou tvari nakecas, ze krava ma 2 nohy a 4 rohy. On ti chudak veri, a tak si mysli, ze tomu tak je a vypravi to ostatnim. A cely kmen ted tvrdi, ze krava ma 2 nohy a 4 rohy. Nebozi domorodci si mysli, ze tomu tak je, ale objektivne to neni pravda, coz je zcela zrejme.
Nazory mohou byt ruzne, ale pravda je jen jedna. Nekdy je vice zrejma, jindy vsak zustava skryta .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: út leden 06, 2004 15:29 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
Ano, některé prady prostě jsou (třeba ona kráva). Některé vytvořili bohové (Řád světa) a některé jsou už názory několika lidí, kteří si vlastní pravdu vytvořili (například si někdo myslí, že je pravda, jeho názpor třeba na Arvedany a začne o této pravdě přesvědčovat ostatní, ty tomu uvěří, a opravdovou pravdu už třeba nikdy nepřijmou, protože pravda je pro ně jiná a tak se opravdová pravda nikdy neoběví).

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balda
Zaslal: st leden 21, 2004 10:46 Citovat
Založen: 18.1.2004 Příspěvky: 3
Já mám nejraději Sicca a Mága. Sicco je skoro stejně dobrej jako Lupič sice neumí boj beze zbraně ale ten je proti nepřátelům většinou stejně slabší než se zbraní a odhad ceny na ten jsem nikdy s nikým nehrál takže nevím. Sicco má navíc oproti lupičovy sítě.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Wu-lin
Zaslal: ne březen 07, 2004 21:54 Citovat
Založen: 29.11.2003 Příspěvky: 10 Bydliště: Taros/Brno
Dračí doupě hraji už pár let, vyzkoušel jsem všechna povolání mimo alchymisty. Myslím si, že alchymista je dosti zajímavé povolání, ale zatím jsem se neodhodlal jej vyzkoušet, i když to má dávku mysticismu, která se mi líbí. Nejčastěj hraji za šermíře, protože už jsem taková povaha, která musí mít v ruce pořádný kus železa(resp. meč). Názory na to jaká je pravda se liší a jen bohové vědí "vše"( alespoň doufám Very Happy ). Pravda je taková jakou ji lidé udělají a taková v jaké podobě se reprodukuje dál. Kdo ví, jestli Khar není ten "dobrý" a vládci čtyř království nás (spíše postavy) jen neudržují v iluzi, že je vše jinak. Nebo Vien i on má v sobě přece jen kousek dobra. Každý v sobě musí mít kousek dobra, vždyť nikdo se nenarodil a nebyl okamžitě na straně zla( opět mě můžete vyvést z omylu, když přihlédneme na zprávy, že v zemi Nářků se narodil skřet )

_________________
Kdo máš lucernu jdi první(Staré přísloví)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 3
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.