Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  CP - auditorium

M´te
Zaslal: po leden 12, 2004 15:44 Citovat
Založen: 6.10.2003 Příspěvky: 98 Bydliště: f-m
Yb napsal:
Žádná smrt není dobrá. Co je dobrého na tom, že umřete hrdinsky, když umřete?


(obecný názor rozšířený mezi hráči, které znám)

Je to věc roleplayingu, nyní hraji za válečníka - samuraje, se vším co k tomu patří, včetně kodexu bušido. Dostanu-li od svého pána zadán nějaký úkol, jsem v každý okamžik jeho plnění schopen a ochoten obětovat svůj život, pokud to pomůže k jeho splnění. Je to pro mne záležitost cti. Pokud má postava zemře bude to v pořádku, protože ona s tím byla smířena a já musím být také. Pokud bych totiž na své postavě lpěl, v jejím jednání by se to projevilo a pak by to nebyla ona a to bych přeci nechtěl... Wink Ale to je jen můj momentální postoj.
Boj je ale měření sil, na jehož konci většinou zůstane ten horší mrtev, tak to je a to by měl každý hráč každého válečníka akceptovat (protože přímo ta postava by ve svém životě nutně musela udělat totéž). Může se stát, že jednou bude ten horší on.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yb
Zaslal: po leden 12, 2004 18:19 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 230 Bydliště: Plzeň
M´te napsal:
Yb napsal:
Žádná smrt není dobrá. Co je dobrého na tom, že umřete hrdinsky, když umřete?


(obecný názor rozšířený mezi hráči, které znám)

Je to věc roleplayingu, nyní hraji za válečníka - samuraje, se vším co k tomu patří, včetně kodexu bušido. Dostanu-li od svého pána zadán nějaký úkol, jsem v každý okamžik jeho plnění schopen a ochoten obětovat svůj život, pokud to pomůže k jeho splnění. Je to pro mne záležitost cti. Pokud má postava zemře bude to v pořádku, protože ona s tím byla smířena a já musím být také. Pokud bych totiž na své postavě lpěl, v jejím jednání by se to projevilo a pak by to nebyla ona a to bych přeci nechtěl... Wink Ale to je jen můj momentální postoj.
Boj je ale měření sil, na jehož konci většinou zůstane ten horší mrtev, tak to je a to by měl každý hráč každého válečníka akceptovat (protože přímo ta postava by ve svém životě nutně musela udělat totéž). Může se stát, že jednou bude ten horší on.


Kodex cti samuraje je určitým extrémem. Je spojen s náboženstvím, cestou meče, principy tehdejší společnosti... Jistěže pro tehdejšího samuraje to byla pocta (zemřít se ctí), ale je to smrt. A já mluvil o té její prostější verzi.

_________________
Povolání: Bůh
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger ICQ
meator
Zaslal: po leden 12, 2004 19:05 Citovat
Založen: 15.9.2003 Příspěvky: 152 Bydliště: HK
Hold někdo je fanatik a někdo se snaží jenom přežít.

_________________
Ke všemu co je velké, je prvním krokem odvaha!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Tirion er Daerlen
Zaslal: po leden 12, 2004 22:01 Citovat
Založen: 20.9.2003 Příspěvky: 127 Bydliště: PCE(Albireo-chrám Gorův)
Vidím,že sem rozpoutal při a tak to chci unést na pravou míru...já samozřejmě nechci zemřít,ale jak řekl Ivrin smrt přijde určitě a tak když už,tak si ji takto představuji jako správnou(pro mě!)... Very Happy možna(jelikož sem hrál zatim jen naprosto dobré postavy) by mi prospělo zahrát si nějakého zloděje nebo prostě mrchu...ale když bojovat za dobro je tak pěkný Mr. Green Mr. Green Mr. Green ...Mno a když sme u toho:kolik ste zatim(za drd kariéru) měli postav a jakejch?Já měl zatim tři a teď čtvrtou...a to umírání dokáže bejt nepříjemný... Evil or Very Mad

_________________
Některé drogy nejsou zakázané proto, že by byly nebezpečné, ale jsou nebezpečné proto že jsou zakázané...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivrin
Zaslal: út leden 13, 2004 22:34 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 338 Bydliště: PCE(Albireo-Tabitský les)
No jak už je psáno ve většině PJských příruček:"Hráči se většinou starají o své postavy jako matky o novorozence(šílený přirovnání Mr. Green ), takže ji určitě budou bránit v jakékoliv situaci, kdy by se jí mohlo stát něco nepříjemného(doživotní handicap, prokletí, snížení některé schopnosti, smrt)." Ikdyž jak tak pozoruju ostatní kámoše ze skupinky(vyjma Tiriona ten jednou málem brečel když mu umíral Tirion Cool ), tak ty mění postavy s radostí... Twisted Evil

_________________
We are here in order to die...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Tirion er Daerlen
Zaslal: st leden 14, 2004 11:42 Citovat
Založen: 20.9.2003 Příspěvky: 127 Bydliště: PCE(Albireo-chrám Gorův)
Tak to je bušit bobánku... Evil or Very Mad jednou když mi chcíp můj kouzelník v asi druhym kole prvního životního souboje sem byl dost nakrklej,ale nemel mi tady,že kdyby ti vodpad tvůj laskanej Ivrin tak bys byl naprosto v klidu Smile Very Happy Razz a například Tie si chrání zadek co to de,jedinej komu by to asi nevadilo je Venca,páč ten jedinej je ten tvůj příklad bezproblémovýho sebevraha Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Některé drogy nejsou zakázané proto, že by byly nebezpečné, ale jsou nebezpečné proto že jsou zakázané...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivrin
Zaslal: st leden 14, 2004 14:08 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 338 Bydliště: PCE(Albireo-Tabitský les)
Tirion er Daerlen napsal:
Tak to je bušit bobánku... Evil or Very Mad jednou když mi chcíp můj kouzelník v asi druhym kole prvního životního souboje sem byl dost nakrklej,ale nemel mi tady,že kdyby ti vodpad tvůj laskanej Ivrin tak bys byl naprosto v klidu Smile Very Happy Razz a například Tie si chrání zadek co to de,jedinej komu by to asi nevadilo je Venca,páč ten jedinej je ten tvůj příklad bezproblémovýho sebevraha Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

No jako když ti málem zabili Tiriona, to sem viděl jak se ti červenali víčka a začali zaplavovat(mírně Cool ) oči... No je pravda, že bych si jeho smrt vyčítal, ale takovej už je život a myslím, že když už jsem si připravil 2 postavy do zálohy, nasvědčuje to, že už jsem připraven zemřít...

_________________
We are here in order to die...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
M´te
Zaslal: čt leden 15, 2004 12:59 Citovat
Založen: 6.10.2003 Příspěvky: 98 Bydliště: f-m
Přiznám se, že už mám také promyšlen charakter a vůbec další postavu, ale to je profesionální deformace... Surprised)) hraji DrD a vůbecd RPG již roky a postav jsem vystřídal vskutku mnoho. Takže jsem na tom takto i v případě kdy jsem hrál zbabělého gobliního stopaře... Pro přežití VŠE!!! Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivrin
Zaslal: pá leden 16, 2004 21:48 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 338 Bydliště: PCE(Albireo-Tabitský les)
No abych se přiznal, já jsem zatím nezažil "přímou" smrt mojí postavy... Totiž teď hraji teprve svoji druhou postavu, a ty první jsme odložili s Ragnarem a Tirionem kvůli tomu, že jsme zatím hráli v jiném světě než Asterion... Já však vím, že moje postava tak jako já není nesmrtelná a našemu PJi dojde trpělivost se zbytečným dobrosrdečným přehlížením pravidel ohledně smrti a Ivrin pujde do kytek... Neutral No jednou to přijít musí.

_________________
We are here in order to die...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Cesty Hraničářů
Zaslal: po leden 19, 2004 8:59 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 75 Bydliště: PCE
Heled Ivrine kdo tu meni postavy s radosti??? Vzdyt ja mam vzdy takovou sarost o sebe (viz. Riwilion to byla super postava). I kdyz obcas ve svem vlastnim zajmu obcas riskuji jen o tom nido vyjma PJe nevim (kdo by tusil jaka bude prdel s magickou sadou šprýmaře(muj nejoblibenejsi vtipek je posipat rukojet mece svrbikem, nebo treba spicku sipky do kusi to je taky supr hlavne pro terc))

_________________
Začaly se projevovat další podivné boční efekty.Z bouře se vyřinul vodotrysk malých olověných kostiček,které se rozkutáleli po praskající dlažbě.Zjevovali se čtyřstrané trojúhelníky,kruhy se dvěma konci a další obludnosti-nebojte se jenom se ucim kouzlit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Tirion er Daerlen
Zaslal: st leden 21, 2004 11:58 Citovat
Založen: 20.9.2003 Příspěvky: 127 Bydliště: PCE(Albireo-chrám Gorův)
Nechci bejt uštěpačnej Ivrine,ale newim jestli si s nějakejma novejma postavama zahraješ,když seš teď celej hrr do PJ... Laughing Laughing Laughing

_________________
Některé drogy nejsou zakázané proto, že by byly nebezpečné, ale jsou nebezpečné proto že jsou zakázané...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
balda
Zaslal: st leden 21, 2004 18:18 Citovat
Založen: 18.1.2004 Příspěvky: 3
Postav jsem měl 9
Hobit - Zloděj/Lupič
Kroll - Kněz Aurionův
Člověk - Kouzelník/Čaroděj
Elf - Kouzelník/Mág
Hobit - Zloděj/Sicco
Trpaslík - Válečník/Šermíř
Elf - Hraničář/Chodec
Kudůk - Alchymista/Theurg
Kudůk - Alchymista/Pyrofor
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Tirion er Daerlen
Zaslal: čt leden 22, 2004 13:43 Citovat
Založen: 20.9.2003 Příspěvky: 127 Bydliště: PCE(Albireo-chrám Gorův)
Dvě otázky:1.kde jsi vzal na Asterionu kudůka?
2.jak se proboha hrálo s krollem knězem Question Question Question Shocked

_________________
Některé drogy nejsou zakázané proto, že by byly nebezpečné, ale jsou nebezpečné proto že jsou zakázané...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Túriel
Zaslal: čt leden 22, 2004 14:10 Citovat
Založen: 15.9.2003 Příspěvky: 160 Bydliště: Třebíč
Ještěk postavám: já jsem jich hrála na Asterionu dost, ale nejsem ráda, když mi nějaká umře. Na druhou stranu, vzhledem k tomu, jaké typy hraju, jsem ráda, když nějaká z nich oslaví třicáté páté narozeniny (podařilo se to, jen když jsem hrála za trpaslíka. Ten se dožil šedesáti. Twisted Evil ) Faktem je, že když mi umřela Sigrid, byla jsem na tom podobně jako Tirion když ho málem zabili a s Elanorem to pak nebylo o moc lepší. Daer byl (budiž mu Lamius milosrdný, protože udělal před cestou k soudu z jedné části stínového světa solidní guláš a sarífágy nazval Kharovými poskoky) jako postava, která rychle umře, už vymyšlený (viz. jeho popis)... Miriel tady popsanou nemám, ale ta mi umřela hned v prvním dobrodružství (dá-li se to tak nazvat).
V současné době si vymýšlím mágku jménem Eigil a slavnostně slibuju, že se dožije alespoň dvacáté osmé úrovně. První dobrodružství zatím nevypadá v tomto ohledu slibně. (hm... a to jsem měla na minulém auditku poznámky o tom, že hráči by neměli vést postavy sebevražedným způsobem... Confused )

_________________
Lacho calad, drego morn. Smile!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivrin
Zaslal: čt leden 22, 2004 16:29 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 338 Bydliště: PCE(Albireo-Tabitský les)
Tirion er Daerlen napsal:
Dvě otázky:1.kde jsi vzal na Asterionu kudůka?
2.jak se proboha hrálo s krollem knězem Question Question Question Shocked

Tirione, nemusel ho vzít na Asterionu ale i ve vlastním světě, kdy ještě Asterion nehráli a i to přispívá k jeho pohledu na hraní ať už v Asterionu nebo v jiném světě... Myslím dobře, že první co se z Obecné řeči ten kroll naučil bylo:"Já mít rád světlo."??? Very Happy Smile Mr. Green

_________________
We are here in order to die...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 13 z 15
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.