Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Z hlubin zelené a modré  ~  Modré hlubiny, paluby, souš

Co máte raději?

Souš   [ 60 ]  
75%
  75%
Modré hlubiny   [ 6 ]  
7%
  7%
Kymácející se palubu   [ 13 ]  
16%
  16%

Celkem hlasů : 79
Galahad
Zaslal: pá říjen 17, 2003 6:45 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 56 Bydliště: Toho času Minkor
V popise (aspoň v tých pravidlách, ktoré mám ja) nič také nie je. Ale zmysel by to dávalo. Práve pre podobné pokusy s potápaním flotily lodí. U nás to chcel kúzelník riešiť prieraznými bleskami (tento typ kúzla sme zrušili ako prvý - keď ho kúpiš do hlavy, je jedno akej je farby, skončil si...).
Takže myslím, že ono vypnutie je celkom rozumný nápad. A s tým pádom zo skaly...No neviem.Ale z 30 metrov nemusíš mať ani prsteň a je po tebe. V zásade od 20 metrov to máš isté.(ak vynecháme iné možnosti - levitácia a tak...)

_________________
Váš problém - moja príležitosť.
-Galahad, erinský lovec odmien-
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Pastel
Zaslal: pá říjen 17, 2003 10:34 Citovat
Založen: 7.10.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Londyn (aktualne)
Ani ja nepoznám pravidlo o vypínaní vzhľadom na výšku vĺn. Nemyslím si ale, že by sa mal prsteň vypnúť. Aj tak sa vypne, keď sa vlna prevalí cez postavu ... Smile)

K tomu pádu: prsteň sa dá vypnúť, aby nespôsoboval "pevnosť" vody, takže ten pád mohol prežiť (pád do vody sa predsa neberie ako pád na pevnú zem) ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Galahad
Zaslal: pá říjen 17, 2003 11:03 Citovat
Založen: 17.9.2003 Příspěvky: 56 Bydliště: Toho času Minkor
Prežiť by to teoreticky mohol. Ale z takej výšky skôr nie. Vodná hladina sa totiž vtedy chová podobne ako betón /takže to pravidlo o padaní na zem sa od istej výšky uplatniť dá/. Ale aj keby sa rovno nezabil, ak by tam dolu niekto nebol, pravdepodobne by sa utopil (ten náraz by ho prinajlepšom omráčil alebo polámal). Ale pre hru a dramatično je asi podstatnejšie, že aj keď zranený ale predsa nejako vypláva.

_________________
Váš problém - moja príležitosť.
-Galahad, erinský lovec odmien-
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
domingo
Zaslal: pá říjen 17, 2003 14:00 Citovat
Založen: 16.9.2003 Příspěvky: 70
V novsich pravidlach DrD (1.6 bohvie ktora revizia) je popisane nieco v tom zmysle, ze prsten meni skupenstvo tekutiny vzhladom k drzitelovi prstena na zaklade jeho tuzob (aj podvedomych).

Teda:
- ked chce pit, tak sa napije, voda (pivo, ...) 'nestuhne'
- vlny prsten nevypinaju (ked uzivatel nechce) ... akurat je to nestabilny povrch, teda chodit po hladine mora pocas burky je 'maly problem'
- drzitel prstena kludne moze pit a stat na hladine (teda nejaku vodu povazuje za 'pevne skupenstvo', nejaku za 'tekutu'
- prsten nedodava schopnost dychat v tekutine - teda postava sa stale moze udusit - utopit ak ide s pomocou prstena pod vodu (vytvori si nejake schody) a nevyjde dostatocne rychlo von ...
- ak by velmi chcel, moze vodu 'vybrat' a 'umlatit' sa nou ... ak si dokaze odstavit zebazachovny zmysel ... umlatit niekoho ineho by nemohol, lebo pre druheho to je tekutina ...

(niektore zavery su dosledkom mojho chapania fungovania prstena, ine su popisane ako priklad fungovania prstena v pravidlach)

pozrite si to presnejsie v PPZ 1.6 (revizia ???) ...
vo vseobecnosti je prsten podla mojho nazoru velmi uzitocny ak sa castejsie dostanete k vacsiemu mnozstvu vody ako vo vani ...
(samozrejme PJ ma vzdy pravo zmenit schopnosti dodane prstenom)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zwejk
Zaslal: so říjen 18, 2003 19:51 Citovat
Založen: 22.9.2003 Příspěvky: 26 Bydliště: Praha
Trochu jsem se na tohle téma poptal několka kamarádů a vylezli mi z toho v podstatě dvě věci.

Jedna část lidí zastává názor, že jakmile má někdo prsten na ruce, nemůže se ponořit ani si přát aby prsten najednou přestal fungovat. Tzn. když padáte z útesu, nemůžete si přát aby vás prsten nechal spadnout do vody a tak padáte jako na beton.

A druhá část pokládá prsten za funkční, jen když si to majitel přeje. Tzn. jdete po vodě (skáčete do vody) a pokud si přejete se z nějakého důvodu ponořit, tak v podstatě propadnete do vody. Bohužel už nejde si přát zase chodit po vodě. To jde teprve tehdy až vylezete na něco pevného.

No takže z těhle dvou verzí si můžete vybrat anebo jako já použít obě. Prsten tak jak je napsaný v pravidlech ( 95 magů a 200zl) odpovídá prvnímu názoru.
No a pokud přidáte magy ( celkem 150 magů a 220 zl ), funguje prsten dle verze dvě. Aneb kdo si zaplatí, ten má luxus.

Je to psáno dle 1.5 pravidel.

Domingo: Ani jedna verze nemá ve vlastnostech tuhnutí nápojů. Zdá se mi to jako kravina. Nepraktické- kdo by věčně sundával prsten, když by se chtěl napít. Běhat po rozbouřené hladině jde, ale chtěl bych toho dotyčného vidět.¨
1.6 nemám, tkaže nevím co přesně tu píšou.
S pozdravem Zwejk

_________________
Konečně tomu rozumím, máme stejné cíle, nezabíjej mě. Chápu.... Další prosby utnul svist meče....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pastel
Zaslal: pá listopad 21, 2003 18:18 Citovat
Založen: 7.10.2003 Příspěvky: 104 Bydliště: Londyn (aktualne)
Narazil niekto z vás už na "morskú ryžu" ?
(náraz myslím obrazne Smile)
Exploduje aj pod vodou alebo len pri hladine, kde je vzduch viac prekysličený ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rogi
Zaslal: st listopad 26, 2003 13:27 Citovat
Založen: 22.11.2003 Příspěvky: 1 Bydliště: Khelengovy hory
Nevím, ale exploduje hodně Twisted Evil

_________________
Za peníze si vše nekoupíš, ale vždy se najde někdo, kdo za ně sežene to, co potřebuješ.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivrin
Zaslal: po prosinec 01, 2003 14:49 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 338 Bydliště: PCE(Albireo-Tabitský les)
Tak na takovou věc "narazit" nehodlám... Cool Rolling Eyes

_________________
We are here in order to die...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
erik
Zaslal: st prosinec 17, 2003 9:32 Citovat
Založen: 17.12.2003 Příspěvky: 3
Já jsem byl na vodě jednou a stačilo mi to!!Napadla nás obří chobotnice a zabila 4 členy....takže nás je jenom 5!!!Nevím jestli se tam ještě někdy dostanu, ale dobrovolně tam nepůjdu!!!!

Moudrý hraničář
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
erik
Zaslal: st prosinec 17, 2003 9:32 Citovat
Založen: 17.12.2003 Příspěvky: 3
Ivrin napsal:
Tak nahgjgfvěc "narazit" nehodlám... Cool Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Asgaroth
Zaslal: čt prosinec 18, 2003 15:04 Citovat
Založen: 15.9.2003 Příspěvky: 70 Bydliště: Plzeň
Fungování Prstenu černé vodoměrky je popsáno na stránkách Altaru, je to poměrně častý dotaz. S pomocí tohoto prstenu člověk může pokud vím dá se říci ovlivňovat tuhost vody vzhledem k sobě. Závisí to pokud vím (ale nejsem si jistý) na objemu té tekutiny. A možná může vodu ovládat natolik, že nechá "ztuhnout", pokud je na dně, jakési příčky žebříku, a po nich vylézt. Každopádně ovlivňovat dokáže, na podrobnosti (celkem důležité ) je ale třeba se podívat na stránky Altaru.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
erik
Zaslal: so prosinec 20, 2003 17:19 Citovat
Založen: 17.12.2003 Příspěvky: 3
No tak jsem se potuloval po našem světě, hledal prsten vodoměrky, ale nenašel jsem nic!!!!Místo toho jsem se ztratil a nemohl najít cestu zpátky!!!NO te'd jsem sám a hledám prsten vodoměrky!!!§ Dík a jestli víš, kde by se mohl nejvíc nacházet tak mi napiš!! Dík Erik son of Eldorn's
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Asgaroth
Zaslal: ne prosinec 21, 2003 2:42 Citovat
Založen: 15.9.2003 Příspěvky: 70 Bydliště: Plzeň
Měl jsem to za 5 vteřin:
http://www.altar.cz/cgi/doc/drd/faq/alc/vyrobky/prsteny/vodomerka/funkce

Zajímalo by mě, jak je to s Prstenem černé vodoměrky. Může se postava, mající nasazen tento prsten, potopit, napít, zaútočit na něco pod vodou? Nebo pro ni voda tvoří pevnou, neprostupnou hmotu, takže ji mohou utlouct vlny nebo třeba i déšť?

S Prstenem černé vodoměrky se to má podobně jako s druidem procházejícím živým dřevem. Postava mající prsten se sama rozhodne, jakou prostupnost pro ni voda má. Může kráčet po hladině a přitom bodnout mečem pod hladinu. Může se samozřejmě i potopit pod vodu, chce-li (nemůže tam ale dýchat). Může pak ze dna vystoupat jako po schodech či žebříku. Nerozbije si nos, upadne-li na hladině.

Trochu problém je chození po hladině a vlny či proud. Je jasné, že po klidné hladině rybníku za bezvětří lze chodit jako po normálním pevném povrchu. V mořském vlnobití lze chodit těžko, neboť půda pod nohama se neustále houpe a vlní. Říční proud strhává chodce s sebou. Prsten tak lze využít k cestování, i když pravda ne příliš pohodlnému, neboť říční proud není hladký dopravní pás, ale může vytvářet všeliké víry.

Osoba s Prstenem černé vodoměrky si na vodě musí hlídat své věci. Cokoliv jí totiž upadne, skončí pod hladinou (není-li to ze dřeva nebo jiného plovoucího materiálu).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
meator
Zaslal: ne prosinec 21, 2003 18:41 Citovat
Založen: 15.9.2003 Příspěvky: 152 Bydliště: HK
Asgaroth napsal:

Nerozbije si nos, upadne-li na hladině.


No to pak může naštvat, když člověk skočí šipku do vody a zapomene na to. Laughing

_________________
Ke všemu co je velké, je prvním krokem odvaha!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Ivrin
Zaslal: ne prosinec 21, 2003 18:49 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 338 Bydliště: PCE(Albireo-Tabitský les)
To mi mírně připomíná T. Pratchetta a řeku Ankh.: Elánius se díval kudy mohla ta podezřelá osoba uniknout nejprve se díval do bočních ulic, ale ty byly prázdné. Pak se koukl na řeku Ankh, jesli na hladině nebyly stopy... Ano, byly tam! Osoba přeběhla řeku Ankh a utekla do druhé části města!!! Laughing Laughing Laughing

_________________
We are here in order to die...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 5
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.