Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Úskalí při hraní na Asterionu  ~  KHAR

Saul
Zaslal: pá prosinec 12, 2003 23:41 Citovat
Založen: 8.12.2003 Příspěvky: 38 Bydliště: Rilond (Ve vnějším světě Liberec)
Khar... Pro mě je to možnost volby. Jak bylo napsané ve Vzestupu temných bohů, je největším hybatelem na Asterionu a díky němu vlastně existuje pokrok.
Je to dokonalý padouch, který zřejmě odstraní všechno, co by ho doopravdy ohrožovalo... ostatně i Zyla nakonec dokázal zničit.
A co si na něm cením ze všeho nejvíc, je síla vůle a odhodlanost, se kterou jde za svým cílem. Tenhle Arvedan by měl na asterionu zůstat navždy, jako protiváha.

_________________
Dejte mi problém a já s ním na chvíli zůstanu sám. Pak vám přinesu nějaké neortodoxní a šílené řešení...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: so prosinec 13, 2003 21:53 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
Jo, to by měl. Když si to vlastně vezmeme, tak, co by byl svět bez něj, bez jeho vojsk? Byl by moc dobrý, a nikdo by na něm nechtěl hrát, protože by byl hlavníproblém vyřešen, zlo by bylo poraženo.

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Saul
Zaslal: po prosinec 15, 2003 22:51 Citovat
Založen: 8.12.2003 Příspěvky: 38 Bydliště: Rilond (Ve vnějším světě Liberec)
Pak se ovšem hned naskytuje otázka, co by se stalo se světem, kdyby celý konflikt vyhrál Khar. Roztrhalo by to Asterion na kusy? Při nejlepší vůli si nedokáži představit, že by chtěl Khar svět zničit, spíše přetvořit podle své vůle (a opět ho musím obdivovat, že nezůstal jen u idee, ale přešel k činu).

Jak by takový svět vypadal? Byl by krutý? Ve krutém světě přežívají jen ti nejsilnější, přeměna na skřety by byla patrně velmi častá, dokonce by to možná došlo tak, daleko, že by byl každý skřetem. Takový svět by možná připomínal Svět Dark Sunu. Byli by tu mocní vládci a mnoho otroků... a jen málo naděje.

Šlo by hrát v takovém světě? Šlo, teď jde jen o to, jak by to vypadalo v praxi. dokážu si představit odbůjné pevnůstky v horách, kde ještě doutnají svíčky naděje. Twisted Evil

_________________
Dejte mi problém a já s ním na chvíli zůstanu sám. Pak vám přinesu nějaké neortodoxní a šílené řešení...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Yb
Zaslal: po prosinec 15, 2003 23:04 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 230 Bydliště: Plzeň
Saul napsal:
Šlo by hrát v takovém světě? Šlo, teď jde jen o to, jak by to vypadalo v praxi. dokážu si představit odbůjné pevnůstky v horách, kde ještě doutnají svíčky naděje. Twisted Evil


Dokonalá idila.

_________________
Povolání: Bůh
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger ICQ
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: út prosinec 16, 2003 12:40 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
Podlě mě by to stejně bylo lepší, než svět, kde by vládlo dobro. V tom temějším by se výrazně usnadnila práce PJ a samo hraní by bylo zajímavější.

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yb
Zaslal: út prosinec 16, 2003 15:05 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 230 Bydliště: Plzeň
Tan-min-wu (Bum-bum) napsal:
Podlě mě by to stejně bylo lepší, než svět, kde by vládlo dobro. V tom temějším by se výrazně usnadnila práce PJ a samo hraní by bylo zajímavější.


Jak komu by to pomohlo. Moje světy už jsou nebezpečné až až.

_________________
Povolání: Bůh
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger ICQ
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: út prosinec 16, 2003 15:29 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
Podle mě by PJ nemusel mít ani předem připravené dobrodružství, protože by se vlastně samo naskytlo, a kdyby ten PJ uměl dobře improvizovat, tak by byl vpoho.

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: út prosinec 16, 2003 15:29 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
Podle mě by PJ nemusel mít ani předem připravené dobrodružství, protože by se vlastně samo naskytlo, a kdyby ten PJ uměl dobře improvizovat, tak by byl vpoho. Wink

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Asgaroth
Zaslal: út prosinec 16, 2003 16:01 Citovat
Založen: 15.9.2003 Příspěvky: 70 Bydliště: Plzeň
Tenhle svět je ale lepší v tom, že tady máš možnost volby. Pokud chceš nějaké takovéhle utlačované pevnůstky, tak jdeš někam na jih (teď asi mluvím nesmysly, protože jih neznám), dejme tomu do říše slepých bohů nebo k nemrtvým, tam je bojů až dost. Zahrát si takového aurela nemusí být špatné, ale co kdyby sis v tom druhém světě chtěl zahrát dejme tomu zloděje ve velkém městě, nebo nebojového kněze? Případně alchymistu se svým vlastnímkrámkem, nebo nějakého teoretičtěji založeného?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: út prosinec 16, 2003 16:08 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
Dobrej názor Wink

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Saul
Zaslal: st prosinec 17, 2003 22:24 Citovat
Založen: 8.12.2003 Příspěvky: 38 Bydliště: Rilond (Ve vnějším světě Liberec)
Jo, v nynějším Asterionu je dostatek místa pro zlo i pro odbůjné pevnůstky (nemusíme chodit až do říše Slepých bohů, stačí hory u Tisíce jeskyní).

Nicméně, abych rozvedl svou původní idea. Khar by se dostal k moci řekněme na tisíc let. Stal by se tak božským imperátorem, ovšem nikoli Duny, ale Asterionu. Razz

Ono se dá i v dost krutém světě hrát alchymistickýho prodavače nebo kněze pacifistu a takovýmhle světě naopak ještě více viniknou.

_________________
Dejte mi problém a já s ním na chvíli zůstanu sám. Pak vám přinesu nějaké neortodoxní a šílené řešení...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Saul
Zaslal: st prosinec 17, 2003 22:25 Citovat
Založen: 8.12.2003 Příspěvky: 38 Bydliště: Rilond (Ve vnějším světě Liberec)
Jo, v nynějším Asterionu je dostatek místa pro zlo i pro odbůjné pevnůstky (nemusíme chodit až do říše Slepých bohů, stačí hory u Tisíce jeskyní).

Nicméně, abych rozvedl svou původní idea. Khar by se dostal k moci řekněme na tisíc let. Stal by se tak božským imperátorem, ovšem nikoli Duny, ale Asterionu. Razz

Ono se dá i v dost krutém světě hrát alchymistickýho prodavače nebo kněze pacifistu a takovýmhle světě naopak ještě více viniknou.

_________________
Dejte mi problém a já s ním na chvíli zůstanu sám. Pak vám přinesu nějaké neortodoxní a šílené řešení...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Asgaroth
Zaslal: čt prosinec 18, 2003 14:54 Citovat
Založen: 15.9.2003 Příspěvky: 70 Bydliště: Plzeň
No, neznám Asterion natolik, abych dokázal odhadnout, jak by tohle vypadalo a dopadlo. Ale myslím si, že autoři Asterion udělali takový, jaký je prostě proto, že to tak chtěli. Kdyby chtěli nějaký... nevím, jestli říct poloapokalyptický..., pak by ho tak udělali. Tady má dobro i zlo své místo. Na Lendoru se může krásně uchytit sicco nebo jakýkoli intrikán, na Taře je dostatek místa pro válečníky, hraničáře, chodce, druidy, je dostatečně neprozkoumaný i pro alchymisty, kouzelníci zde mohou najít mnoho zajímavých magických věcí, artefaktů (ne v tom smyslu dle PPE, ale prostě nalezené věci), no a i zloděj se zde uchytí. Pokud chceš někoho městského, je volba. Pokud chceš někoho, kdo se pohybuje lesem, je místo. Pokud chceš, aby to navíc bylo hodně nebezpečné, pak lze jít do lesa nemrtvých (teď nevím to jméno, bojuje tam Sariika), případně, pokud jsi hodně odvážný, pak možná Drikův les (ale tam téměř není možné přežít). Můžeš mít válečníka - plechovku, nějakého nafoukaného i dobrého rytíře ve městech či civilizaci, ale i ve zmíněných pevnůstkách. Chceš li dobro, můžeš ho konat, aniž by ses musel skrývat v pevnůstkách (i když budeš zajisté vadit několika lidem, kterým kazíš živnost). Pokud chceš konat zlo, jistě si tě najde. Noční stíny schopné ijstě naberou rádi. Pokud jsi neschopný, jistě se najde někdo, kdo tě s radostí využije.
V apokalyptickém světě by byla mnohem menší volba.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Ivrin
Zaslal: pá prosinec 19, 2003 20:39 Citovat
Založen: 14.9.2003 Příspěvky: 338 Bydliště: PCE(Albireo-Tabitský les)
V apokalyptickém světě bys měl volbu být buďto na správné straně nebo být mrtev... Confused . Tadyten druh uspořádání světa vyhovuje mé postavě i mě jako PJi...

_________________
We are here in order to die...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ
Tan-min-wu (Bum-bum)
Zaslal: pá prosinec 19, 2003 20:44 Citovat
Založen: 27.11.2003 Příspěvky: 511 Bydliště: Momentálně dálavy, jinak Horské Císařství
Mě jako hráči by víc vyhovoval temný svět, kde by se dala konat hromada hrdinských skutků (né, že by se tady konat nedaly, ale tam by hráč nemusel vyhledávat hrdiské činy, ale ony by si našli jeho).
Jako PJ však preferuji oba dva druhy světů.

_________________
Me linwa temir Skřítčia !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 11
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.