Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Asterion  ~  Geografie planety Asterion, třetí kontinent

vonschirz
Zaslal: po březen 06, 2017 10:43 Citovat
Založen: 6.3.2017 Příspěvky: 5
Dobrý den,

osobně jsem trochu zmaten informacemi o Třetím kontinentu a celkové podobě planety Asterion. Kde je problém?

V Času temna je náčrt východní a západní polokoule Asterionu. Pokud se budu orientovat podle této mapy, Tara je tedy kontinent, který se přes asterionský jižní pól táhne zpět k rovníku na „druhou stranu“ koule. Jižní pól je tedy v Bílých horách.

Potom ale bohužel nesedí mraky dalších informací. Například, že Umrlčí království (nebo jeho trosky) se nachází na jih od Bílých hor. Pokud platí podoba glóbu z Času temna, Umrlčí Království už je de facto na západní polokouli Asterionu a rozkládá se opět na sever od Bílých hor. Question

Dále by absolutně neseděly klimatické podmínky kontinentu, protože Kharovy državy by se nacházely hluboko u jižního pólu (něco jako Patagonie) a nejspíš by tam všichni vymrzli a pobili se depresí během polární zimy. (Na jihu vlastně léta). Také o Aueranu je napsáno, že se nacházel daleko „na jihu“, kde byla zima, ale díky nějakým vynálezům a magii zde bylo příjemné klima a rostly palmy. Ale podívejme se na západní polokouli v Času temna! Aurean je kousek od rovníku! Shocked

A co mi do hlavy nejde už vůbec je tedy mytický Třetí kontinent. Pokud platí glób z Času temna a někdo se vydá např. z Rilondu na západ, dopluje opět! na Taru někam do zeměpisné šířky Aureanu. Tak odkud byl Thalion sjednotitel? Utekli lidé z Aureanu na sever a pak po pádu Devíti knížectví odpluli na západ jenom proto, aby se znovu dostali na okupovanou Taru „z druhé strany“? Jak do toho zapadá Třetí kontinent, který neni na Asterionu, ale na Modrém měsíci, uprchnuvší Arvedané se portovali vírem na Modrý měsíc? A jaktože na něm úspěšně žili a odsud se vrátil Thalion, když i starověké, vyspělejší Arvedany odsud Vznešení elfové vyhnali?

Upřímně celý koncept mi přijde nedomyšlený a splácaný na rychlo horkou jehlou a největší „nepořádek“ v tom udělal Čas temna, který umístil jižní pól někam do Bílých hor nebo do Umrlčího království a poreferoval o tom, že Třetí kontinent se nenachází na Asterionu.

Řešil jste někdo tento geografický problém s podobou Asterionu a s jeho vazbou na Modrý měsíc?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: st březen 08, 2017 23:52 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Teď budu mluvit za sebe a ne za autory. Ale nevidím tvůj problém. Tara Erin a pdovně leží cca na rovníku, směr na sever je Lendor, zbytek sever lendoru je zaledněnej a je tam led.
Jih Tary ještě není zcela za polárním kruhem.. (tím mylsím umrlčí králoství a říši slepých bohů.... Ten ledovej pás začíná až někdy mimo mapu. )

Někde imho v času temna je i náčrtek... je tma ještě kuz v podstatě nezakrelsený mapy a je to většina pod ledem.

Moc bych se tím navíc nezaobíral, protože klima Asterionu se všemožně měnilo, jako tkoavý zemětřesení udělá s klimatem fakt bordel =D
A to nemluvím o předchozích živlových válkách. Každopádně, pak do toho započti nějaký teplý proudy v moří nebo jen a čistě vliv salů a živlů které bojují o svoje teritorium.

A z tohohle mišmaše si můžeš udělat jakejkoliv důvod proč to tak je =)

Druhá věc je třetí kontinent... O tom se psalo, o to mse mluvilo... Thalion sjednotile se z něj vrátil... Taková je histoire. Skutečnost která se dá ze střípků poskládat je ta, že Thalion plul plul až se přes magický vír/portál/tralalaák dostla na modrý měsíc. Což však nepoznal a nenapadlo o že je na modrým měsíci, takže si mysll že je na třetím kontinentu prostě... Pak se vrátil a všem řekl že tma někde je třetí kontinent což je chyba ve vvědení lidstva =)

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
vonschirz
Zaslal: čt březen 09, 2017 15:34 Citovat
Založen: 6.3.2017 Příspěvky: 5
Právěže v Času temna je náčrtek, který jsem popsal já, a tudíž ten problém vyvstává.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: čt březen 09, 2017 16:30 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Hej, tak jak na to koukám, tak pořád nevidím problém v tom že by měla být moc velká zima v říši slepých bohů nebo v umrlčím kráovství, zkusil jsem se podívat na Zemi a na Asterion
Pak na barevnou mapu a na náčrtek, který je dost hrubý. Když to srovnáš, tak bych umrlčí království přirovnal +- k Estonsku. A to mi přijde v pohodě...

Navíc byh řekl že zrova umrlčí království bude mít nestandartní podnebí kdekoliv =D

Druhou otázku s třetím kontinentem moc nechápu... Ale přije mi že nenbereš v potaz to, že ti obyvatelé kdysi neznali celou mapu asterionu, nevěděli kde přesně co leží ... Takže ač se z našeho pohledu může zdát být nějaký pohyb Thaliona nelogický mohla k tomu vést nějaká neznalost, nebo víra že se situace změnila.

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Invincible
Zaslal: so březen 11, 2017 14:50 Citovat
Založen: 18.3.2014 Příspěvky: 47 Bydliště: Praha 2
Nemyslím si, že by nic z toho, co tu kritizuješ mělo nějaký vliv na funkčnost Asterionu jako takového, většina lidí má při hře naprosto jiné starosti než řešit to, jak daleko od rovníku se nachází a jaké by tam mělo být klima a když už se v tom někdo potřebuje šťourat, vždy mu můžeš říct, že to na Asterionu prostě funguje jinak než na Zemi (salové, magie atd.)… Je to svět pro hraní RPG, ne simulátor fungování planety.

_________________
Čím výš vzlétneme, tím menší se zdáme těm, kteří nedovedou létat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vonschirz
Zaslal: ne březen 12, 2017 15:45 Citovat
Založen: 6.3.2017 Příspěvky: 5
Kromě toho, že to funkčnost má (nebo by mít mělo), tak ještě nesedí ty informace samy o sobě, když se dočítáme, že Aurean je hluboko na jihu a zároveň vidíme, že je u rovníku. Tak si chci jen ujasnit, jak se tyto navzájem vylučující skutečnosti řeší. (Jestli se řeší.)

Vidím, že nejspíš ne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gena
Zaslal: po březen 13, 2017 11:23 Citovat
Založen: 25.9.2007 Příspěvky: 64 Bydliště: dříve UK - nyní Perilon
Souhlasím s Invicible. Funkčnost to má na co? Za roky hraní nebylo nic takového potřeba řešit. Družina se pohybuje v Dálavách, tudíž se bavíme o tropech, max subtropech.

Drtivá většina lidí ze Čtyř království (alespoň v mém Asterionu) má Arvedany za mýtickou rasu z pohádek a pověstí. Tím pádem i Aurean. Stejně se do něj nikdo nedostane a ruku na srdce, je potřeba pro hraní a fungování vědět, kde přesně byl?

Ke klimatu v Umrlčímu království. Ve stínech jihu je napsáno (nebo myslím, že to bylo tam), že Bílé hory se kdysi označovali hory na jih od Umrlčího království. Navíc podnebí je zde ovlivněno přírodou, která se proti nekromantům bouří.

Obecně, když jsou někde nějaké nedostatky, svedu to na magii Very Happy

_________________
Moudrý muž je pánem svého ducha, blázen však je jeho otrokem!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Invincible
Zaslal: po březen 13, 2017 13:40 Citovat
Založen: 18.3.2014 Příspěvky: 47 Bydliště: Praha 2
A jaký přesně by to mělo mít vliv?

To, že to nesedí je pravda, ale je potřeba si uvědomit, že jednotlivé knihy jsou od sebe vydávány v poměrně velkých intervalech, podíleli se na nich různí lidé a tak se prostě občas stane, že k nějaké nekonzistenci dojde, ať už chybou, či protože byla daná věc úmyslně změněna (z toho důvodu bych se obecně řídil spíše informacemi v Času Temna než v původním hlavním modulu).

Pak je tu ještě druhá stránka věci a to, že se ty informace z pohledu obyvatel Asterionu vlastně nevylučují – většina z nich nemá nejmenší tušení o tom, že by Asterion byl kulatý tudíž, kdyby se někdo rozhodl vydat do Aureanu (tady úmyslně naprosto pomíjím fakt, že téměř nikdo neví, kde je a jestli vůbec existuje či existoval), půjde dle svého vnímání světa pořád na jih a nikoho ani ve snu nenapadne, že by tam mohl dorazit po moři ze severního pobřeží Tary.

_________________
Čím výš vzlétneme, tím menší se zdáme těm, kteří nedovedou létat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vonschirz
Zaslal: po březen 13, 2017 18:26 Citovat
Založen: 6.3.2017 Příspěvky: 5
Pánové, to je ovšem jen vyhýbání se problému, ne nějaké řešení nebo uspokojující odpověď. No zkrátka pokud je Asterion kulatý, obíhá hvězdu a tak na něm fungují stejné nebo podobné přírodní a fyzikální zákony. Takže pokud je jižní pól v Umrlčím království, byla by tam půl roku tma a půl roku světlo (tzv. polární den a noc). To nevyřeší ani bouřící se magie s nějakými jezery a pouštěmi.

Já to sem nepsal jako zdrcující kritiku autorů, já si jen chtěl ujasnit, jak na to mám nahlížet, víme? Momentálně jsem se nedozvěděl nic kromě rady „svěďme to na magii“. Tohle Deus Ex Machina v jinak realisticky pojatém světě je trochu laciné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Zaslal: po březen 13, 2017 22:19 Citovat
Založen: 19.1.2006 Příspěvky: 345 Bydliště: LPS-pevnost Buk (rodina buku)
Kelghor napsal:
Teď budu mluvit za sebe a ne za autory. Ale nevidím tvůj problém. Tara Erin a pdovně leží cca na rovníku, směr na sever je Lendor, zbytek sever lendoru je zaledněnej a je tam led.
Jih Tary ještě není zcela za polárním kruhem.. (tím mylsím umrlčí králoství a říši slepých bohů.... Ten ledovej pás začíná až někdy mimo mapu. )

Někde imho v času temna je i náčrtek... je tma ještě kuz v podstatě nezakrelsený mapy a je to většina pod ledem.


vonschirzi, tento koncept, který velice precizním slohem zmínil Khelgort ( Very Happy ) jsme měli i my - je dostačující... takže ho můžeš také použít a případně si ho i upravit. Doporučuji nehledat problémy tam, kde nejsou. Pokud děláš Pj, tak si určitě dokážeš realitu vlastního Asterionu upravit dle svých geografických představ... Wink

_________________
Je dobré si vybrat ten správný cíl a také zda ho zasáhneš srdcem nebo šípem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deli
Zaslal: po březen 13, 2017 23:36 Citovat
Založen: 25.1.2010 Příspěvky: 86
Ne že bychom nějak často za těch deset let hraní potřebovali řešit podnebí v Umrlčím království, ale náhodou myšlenka polární zimy a léta (tma, světlo), mi tam vyloženě pasuje. Smile

Jinak jsem měl vždycky Asterion tak nějak v hlavě natažený, že ten severní pól je ještě o kus severněji, kam mapa nesahá a stejně tak jižní pól jsem měl hluboko níže, ještě za Říší slepých bohů, kde jsem si jen řekl, že to klima je tam teplejší, bo Arvedani a jejich první říše.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kelghor
Zaslal: út březen 14, 2017 9:56 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Vonchirz:

No ne, tak je tam očividně chyba, to co říkáš. co s tím?
Tak zaprvé, iformace že je hlavní město arvednské kultury na Jihu je 1) informace která se dá brát z relativního pohledu obyčejného obyvtele, který je hloupý, a neví že země je tak uplně kulatá a nedojde mu že Aurean je za jižním polem a tůdíš Na jihu a pak ještě kousek na sever =D
2) Jako asi většina hráčů si můžeš zvětšit planetu asterionu, aby odpovídala trochu víc. Jak už někdo zmínil, já to tím taky řešil...
3) Nezmiňuj se o tom moc hráčům, hodně moc pochybuju že jim to dojde... A když už, tak hodně pochybuje, že by se zmínili PJ ovotm, že to nesedí a že místo klasického konceptu den a noc, chtějí mít v někde v říši slepých bohů pořád jen noc =D

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Invincible
Zaslal: pá březen 17, 2017 16:29 Citovat
Založen: 18.3.2014 Příspěvky: 47 Bydliště: Praha 2
citace:
No zkrátka pokud je Asterion kulatý, obíhá hvězdu a tak na něm fungují stejné nebo podobné přírodní a fyzikální zákony.

Tady by se dalo diskutovat, jestli je to pravda, nebo ne. Pokud vím, nikde nebylo explicitně řečeno, že na Asterionu platí naprosto stejné zákony, jako na Zemi (naopak je tu spousta indicií tuhle teorii spíše vyvracející). Pokud to v nějakém oficiálním textu zaznělo, tak máš samozřejmě pravdu a je to chyba autorů.Wink

citace:
Tohle Deus Ex Machina v jinak realisticky pojatém světě je trochu laciné.

Opět si dovolím nesouhlasit. Tohle je svět pro hraní her na hrdiny, ne diplomka z klimatologie, nebo geografie. Existence salů a jejich vliv na fungování přírody, klimatu atd. je tedy poměrně dostatečným důvodem pro jakékoliv odlišnosti od toho, jak by daná věc měla fungovat (na Zemi). Je prostě naivní předpokládat, že magie a existence nadpřirozených bytostí nebude mít žádný vliv na fungování světa jako takového.

_________________
Čím výš vzlétneme, tím menší se zdáme těm, kteří nedovedou létat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.