Obsah fóra Asterion Auditorium
Autor Zpráva

<  Krajiny za obzorem 2: Hranice šílenství  ~  Předběžná diskuze

Rauksul
Zaslal: čt listopad 10, 2016 0:19 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
cerberos napsal:
Možná to sem taky nepatří, ale co Derteon , dočká se podrobnějšího popisu?


Byl (a je) plánován jako velice, velice rozsáhlé dobrodružství, kterě by jej vpodstatě komplet popisovalo. Ovšem s tím, že chybí aplikátoři je to trochu problém. Nemluvě o autorech. Chceme nejdříve dokončit "velké" celky.

Silwerik napsal:
Nepatří to úplně tematicky k novému modulu, ale co popis Starých trpaslíků. Zasloužili by si nějaký článek, když se z nich vyklubal aktuální nepřítel tarských a lendorských národů. Střípky o jejich historii známe, ale jak je jejich společnost organizovaná, jaké technologie/triky ovládají (mechanické zbraně?, Ytrakovy čáry? runotepectví?), něco o ideologii ("Zwerge über alles" Evil or Very Mad )... je toho spoustu. Spíše než obdobu trpaslíků chaosu ze světa Warhammeru si je představuju jako "militantní ultrakonzervy s velikášskými sklony".

Válka s nimi se vyvíjí dost zajímavě a jsem zvědavý na její další průběh.


Popravdě - nevím moc o trpaslících chaosu. Tydy nic extra podrobného. Smile

Staří trpaslíci přešli po Gilovi na mě (s Oggysuem jako šedou eminancí), tedy... se máte na co těšit. Smile Na starost jsem měl světlonoše, Letha, Upíry, ... Vzhledem k tomu že opravdu nebyli moc rozebraní bych je rád rozvedl, byť - vpravdě - by si zasloužili skoro vlastní modul. Ono jde také o několik kmenů které se od sebe v některých věcech i dost liší. A naopak v mnoha jsou samozřejmě jednotní jako rasa. S tou ideologií se poměrně trefuješ, přestože chci zdůraznit že NEjde o vyhlazovací rasu, která by JEN ničila. Naopak. Nové rasy a národy až příliš dobře začleňují do své "váleční kolony". To jen ti, kteří nezapadnou jsou na tom.. hůře.

Jejich vidění světa je maličko.. posunuté. Deformované. Částečně je to jejich přirozenou náturou. Částečně tím, co je žene najendou na povrch, částečně Ytrakem. Ono to nejpodstatnější a to, co je nyní definuje má svou příčinu už v dáááávných časech ještě před velkou výpravou na povrch. Je to velmi, velmi stará společnost, která velmi, velmi dlouho dobu stagnovala. Takoví Arvedani měli "to štěstí" že když u nich začala nastupovat degenerace (opět) tak měli velkého nepřítele který je nutil do toho nespadnout a alespoň nějak se držet. Zapět labutí píseň a zdrhnout na sever. Trpaslící tohle "štěstí" neměli. V nejspodnějších patrech nebyl nikdo kdo by se jim rovnal. Nikdo kdo by je nutil k pokroku. A nějaké míchání ras a kultur nepřipadalo v úvahu. Svým způsobem jsou na tom staří trpaslíci podobně, jak arvedani kdysi na Arvedě. Až na to že ten zbytek toho pozitivního celkem úspěšně pokřivil Ytrak. Des na většinu ostatních ras a národů koukají asi tak vyjeveně jako když technologicky založeným evropanům 'blábolili' indiáni nějaké nesmysly o duších prérie, harmonii v přírodě, uctě ke zvířatům...

On zajímavý bude jistě už samotný postoj Khar-Ytrak Smile A krom technologie (ano), magie (ano ale trochu po novu - ať tu nejsou jen elfové kteří si kouzlí po svém Wink ), se nesmí zapomínat hlavně na kněžský princip!


Naposledy upravil Rauksul dne čt listopad 10, 2016 1:03, celkově upraveno 1 krát.

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Silwerik
Zaslal: čt listopad 10, 2016 17:31 Citovat
Založen: 16.1.2007 Příspěvky: 127 Bydliště: České Budějovice / Rilond
Trpaslíci jsou v těch nejpovolanějších rukách Smile Přeju vám upřímně, aby se podařilo dovést k publikaci ještě tolik témat... byť bude to celé vykoupeno "martinovským" čekáním....

Motiv izolované a tím ideově (a nevyhnutelně i genově?) po staletí degenerující rasy se mi zamlouvá. Překvapuje mě hlavně ten nastíněný důvod, proč i trpaslíci tak jako ostatní podzemní rasy spěchají náhle k povrchu. Myslel jsem, že právě oni jsou důvodem toho exodu národů. Že by nějaká globální hrozba v Podzemní říši? Hmm...

Pro jejich armády musel být velký šok vystoupit na povrch pod širé nebe a zahájit tažení zde (přestože určitě dávají přednost pohybu a boji v podzemí). Očekávám, že hodně pomohli trpaslíci z povrchu, průvodci z řad orků atd. Disciplína bude zřejmě neochvějná, alespoň zpočátku, pak by mohlo dojít i k štěpení jednoty, dle nátury jednotlivých klanů (střet kultur a ideologií...?).

Ytrak sám zastupuje nejvýrazněji stranu Běsů. Žádný z jeho "kolegů" takové moci zatím nedosáhl a zatím fungují jako lokální bossové/vůdci drobných kultů (např. slimák ze Storabska). Bude zajímavé, jestli Ytrakův příchod donutí některé z nich k vystoupení ze stínů, ať už jako spojenci nebo pravděpodobněji jako protivníci... Twisted Evil

_________________
O zítřku předem nikdo nic neví...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cerberos
Zaslal: čt listopad 10, 2016 21:17 Citovat
Založen: 24.4.2010 Příspěvky: 46
Rauksul napsal:
cerberos napsal:
Možná to sem taky nepatří, ale co Derteon , dočká se podrobnějšího popisu?


Byl (a je) plánován jako velice, velice rozsáhlé dobrodružství, kterě by jej vpodstatě komplet popisovalo. Ovšem s tím, že chybí aplikátoři je to trochu problém. Nemluvě o autorech. Chceme nejdříve dokončit "velké" celky.

Silwerik napsal:
Nepatří to úplně tematicky k novému modulu, ale co popis Starých trpaslíků. Zasloužili by si nějaký článek, když se z nich vyklubal aktuální nepřítel tarských a lendorských národů. Střípky o jejich historii známe, ale jak je jejich společnost organizovaná, jaké technologie/triky ovládají (mechanické zbraně?, Ytrakovy čáry? runotepectví?), něco o ideologii ("Zwerge über alles" Evil or Very Mad )... je toho spoustu. Spíše než obdobu trpaslíků chaosu ze světa Warhammeru si je představuju jako "militantní ultrakonzervy s velikášskými sklony".

Válka s nimi se vyvíjí dost zajímavě a jsem zvědavý na její další průběh.


Popravdě - nevím moc o trpaslících chaosu. Tydy nic extra podrobného. Smile

Staří trpaslíci přešli po Gilovi na mě (s Oggysuem jako šedou eminancí), tedy... se máte na co těšit. Smile Na starost jsem měl světlonoše, Letha, Upíry, ... Vzhledem k tomu že opravdu nebyli moc rozebraní bych je rád rozvedl, byť - vpravdě - by si zasloužili skoro vlastní modul. Ono jde také o několik kmenů které se od sebe v některých věcech i dost liší. A naopak v mnoha jsou samozřejmě jednotní jako rasa. S tou ideologií se poměrně trefuješ, přestože chci zdůraznit že NEjde o vyhlazovací rasu, která by JEN ničila. Naopak. Nové rasy a národy až příliš dobře začleňují do své "váleční kolony". To jen ti, kteří nezapadnou jsou na tom.. hůře.

Jejich vidění světa je maličko.. posunuté. Deformované. Částečně je to jejich přirozenou náturou. Částečně tím, co je žene najendou na povrch, částečně Ytrakem. Ono to nejpodstatnější a to, co je nyní definuje má svou příčinu už v dáááávných časech ještě před velkou výpravou na povrch. Je to velmi, velmi stará společnost, která velmi, velmi dlouho dobu stagnovala. Takoví Arvedani měli "to štěstí" že když u nich začala nastupovat degenerace (opět) tak měli velkého nepřítele který je nutil do toho nespadnout a alespoň nějak se držet. Zapět labutí píseň a zdrhnout na sever. Trpaslící tohle "štěstí" neměli. V nejspodnějších patrech nebyl nikdo kdo by se jim rovnal. Nikdo kdo by je nutil k pokroku. A nějaké míchání ras a kultur nepřipadalo v úvahu. Svým způsobem jsou na tom staří trpaslíci podobně, jak arvedani kdysi na Arvedě. Až na to že ten zbytek toho pozitivního celkem úspěšně pokřivil Ytrak. Des na většinu ostatních ras a národů koukají asi tak vyjeveně jako když technologicky založeným evropanům 'blábolili' indiáni nějaké nesmysly o duších prérie, harmonii v přírodě, uctě ke zvířatům...

On zajímavý bude jistě už samotný postoj Khar-Ytrak Smile A krom technologie (ano), magie (ano ale trochu po novu - ať tu nejsou jen elfové kteří si kouzlí po svém Wink ), se nesmí zapomínat hlavně na kněžský princip!



Tak kdyby byla třeba, rád svými chabými silami pomůžu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: po listopad 14, 2016 21:01 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Pomoc je samozřejmě vždy super Smile

Jen je tím myšleno co? Wink Modulový text, dobrodružství, články, aplikace pravidel? Smile

jinak kontakt mimo fórum (jak pro tebe tak pro ostatní potenciální zájemnce) : richtrad@fit.cvut.cz.

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Gena
Zaslal: st listopad 16, 2016 12:18 Citovat
Založen: 25.9.2007 Příspěvky: 64 Bydliště: dříve UK - nyní Perilon
Chci se zeptat, ve Stínech jihu u dračí letky je zmíněná dračice, která odlétla kamsi na východ. Jméno si teď nevybavím, modul u sebe nemám. Bude její příběh zmíněn v novém modulu, případně kam odlétla a proč?

_________________
Moudrý muž je pánem svého ducha, blázen však je jeho otrokem!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dugatan 1
Zaslal: st listopad 16, 2016 16:55 Citovat
Založen: 7.12.2014 Příspěvky: 21
Gena napsal:
Chci se zeptat, ve Stínech jihu u dračí letky je zmíněná dračice, která odlétla kamsi na východ. Jméno si teď nevybavím, modul u sebe nemám. Bude její příběh zmíněn v novém modulu, případně kam odlétla a proč?

Je to Jereza Zlatá.
A co Goloko Divoký který odletěl do Země šelem?
Budete uveřejňovat z nového modulů nějaké články a ukázky? Ať se máme na co těšit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Invincible
Zaslal: čt listopad 17, 2016 1:44 Citovat
Založen: 18.3.2014 Příspěvky: 47 Bydliště: Praha 2
Už se nemůžu dočkat podrobnějšího rozpracovaní Plaveny a jejich kolonií (řekněme, že článek na tohle téma, co se tu kdysi objevil mne úplně neuspokojil), doufám, že nebude chybět přehledné pojednání o společenských a politických poměrech v zemi, jako se objevilo na konci Dálav, Písků a Proroctví a ZHZM, byla by škoda nevyužít možnosti dokončit tenhle "cyklus".

Ostatní oblasti, kterými by se modul mohl zabývat jdou zatím mimo mne, ale kdo ví, třeba se mu to povede změnit.

Vyjde modul tradičně pouze v knižní podobě, nebo zvažujete i elektronickou?

Každopádně přeji autorům hodně inspirace... A budu se těšit na co nejbrzčí ochutnávky z připravovaného modulu.Wink

_________________
Čím výš vzlétneme, tím menší se zdáme těm, kteří nedovedou létat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deli
Zaslal: čt listopad 17, 2016 12:35 Citovat
Založen: 25.1.2010 Příspěvky: 86
Ještě jsem teď narazil na jednu nevyplněnou problematiku ve světě Asterion a bylo by fajn, kdyby se vešla do nového modulu (stačil by samozřejmě krátký článeček Smile).

Erby a systém kast u Verithianů, potažmo jiných národů, u kterých to ještě pořád nebylo zmíněné vše. Pominu trpaslíky, u kterých si to už člověk může na základě článku o nich domyslet a asarijce, u kterých o kastách má taky přehled a erby vem čert. Ale u skřítků si pořád nejsem jistý. Většinou se řešila více minulost a geografie než společenská struktura. Občas jsou někde zmíněná skřítčí knížata, císařové a císařovny. To znamená, že tam bude asi nějaká modrá krev, což ale obnáší spoustu barviček a značek na vlajících praporcích. OSmile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Invincible
Zaslal: čt listopad 17, 2016 20:09 Citovat
Založen: 18.3.2014 Příspěvky: 47 Bydliště: Praha 2
Deli napsal:
Ještě jsem teď narazil na jednu nevyplněnou problematiku ve světě Asterion a bylo by fajn, kdyby se vešla do nového modulu (stačil by samozřejmě krátký článeček Smile).

Erby a systém kast u Verithianů, potažmo jiných národů, u kterých to ještě pořád nebylo zmíněné vše. Pominu trpaslíky, u kterých si to už člověk může na základě článku o nich domyslet a asarijce, u kterých o kastách má taky přehled a erby vem čert. Ale u skřítků si pořád nejsem jistý. Většinou se řešila více minulost a geografie než společenská struktura. Občas jsou někde zmíněná skřítčí knížata, císařové a císařovny. To znamená, že tam bude asi nějaká modrá krev, což ale obnáší spoustu barviček a značek na vlajících praporcích. OSmile


Nemyslím si, že zrovna tohohle se dočkáme, k tématům modulu mi to moc nesedí, ale uvidíme, co všechno si pro nás autoři připraví.

Zrovna u těch skřítků jsem při čtení kapitoly o nich nabyl dojmu, že jejich společnost nebude nějak extra vertikálně členěná. Určitě tam budou rodiny, které jsou z historických důvodů váženější než jiné, ale nějaký propracovaný systém šlechtických titulů jako například v Almendoru bych tam nečekal.

Je pravda, že o tom jak vypadá společnost Verithianů nemáme téměř žádné informace, snad jediné co opravdu s jistotou víme je, že v Radě ji zastupuje dědičný lord a že se ve městě nacházejí mocné rody zabývající se zahraničním obchodem podobné těm keledorským a jelikož jsou potomky arvedanů, je pravděpodobné, že by se mohlo jednat o šlechtu, nicméně opět asi nebude nijak extra členitá, spíše bych čekal pouze to, že rod lorda bude na lehce vyšší úrovni než rody ostatní.

_________________
Čím výš vzlétneme, tím menší se zdáme těm, kteří nedovedou létat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rauksul
Zaslal: pá listopad 25, 2016 11:14 Citovat
Založen: 21.2.2007 Příspěvky: 274 Bydliště: Žižkov, Minkor (nyní Louky)
Invincible napsal:
Deli napsal:
Ještě jsem teď narazil na jednu nevyplněnou problematiku ve světě Asterion a bylo by fajn, kdyby se vešla do nového modulu (stačil by samozřejmě krátký článeček Smile).

Erby a systém kast u Verithianů, potažmo jiných národů, u kterých to ještě pořád nebylo zmíněné vše. Pominu trpaslíky, u kterých si to už člověk může na základě článku o nich domyslet a asarijce, u kterých o kastách má taky přehled a erby vem čert. Ale u skřítků si pořád nejsem jistý. Většinou se řešila více minulost a geografie než společenská struktura. Občas jsou někde zmíněná skřítčí knížata, císařové a císařovny. To znamená, že tam bude asi nějaká modrá krev, což ale obnáší spoustu barviček a značek na vlajících praporcích. OSmile


Nemyslím si, že zrovna tohohle se dočkáme, k tématům modulu mi to moc nesedí, ale uvidíme, co všechno si pro nás autoři připraví.

Zrovna u těch skřítků jsem při čtení kapitoly o nich nabyl dojmu, že jejich společnost nebude nějak extra vertikálně členěná. Určitě tam budou rodiny, které jsou z historických důvodů váženější než jiné, ale nějaký propracovaný systém šlechtických titulů jako například v Almendoru bych tam nečekal.

Je pravda, že o tom jak vypadá společnost Verithianů nemáme téměř žádné informace, snad jediné co opravdu s jistotou víme je, že v Radě ji zastupuje dědičný lord a že se ve městě nacházejí mocné rody zabývající se zahraničním obchodem podobné těm keledorským a jelikož jsou potomky arvedanů, je pravděpodobné, že by se mohlo jednat o šlechtu, nicméně opět asi nebude nijak extra členitá, spíše bych čekal pouze to, že rod lorda bude na lehce vyšší úrovni než rody ostatní.


Vzhledem k tomu, kde se celou tu dlouho dobu Verithiáni schovávali na ně možná, byť okrajově dojde Wink

Co se týče konkrátních erbů, vlajek a rodových linií, nu.. uvidíme. Je to spíš materiál na článek, a obvykle se tomu věnoval Čenis, ale nevylučujeme to. Smile

_________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
vonschirz
Zaslal: po březen 06, 2017 12:15 Citovat
Založen: 6.3.2017 Příspěvky: 5
Tyjo, já jenom doufám, že z Asterionu se nestane nějaký postapokalyptický svět, ještě daleko rozdrobenější a neuchopitelnější než tak, jak je popisován v doposud vydaných modulech.

Obecně se rád pohybuji v reálicích Zaklínače nebo Písní ledu a ohně, tedy v celkem uvěřitelných, „realistických“ světech. Už filozoficky nedořešený přerod Khara v nějaký princip Asterionu (možnost volby tu byla a vždycky bude Khar neKhar – on sám ji využil před tisícovkami let) varuje... Upřímně bych uvítal nejprve sjednocení autorských myšlenek ve stylu proč nejmocnější postavy světa dělají to, co dělají a co tím sledují. A podle toho dovodil tento „konec jendoho věku“ (což zní strašně pateticky tolkienovsky a k celkem realistickému Asterionu to moc nesedí).

Dále si myslím, že v doposud vydaných modulech bylo někdy až moc! náznaků a neukončených nitek osudů. Pokud má vše vyřešit Konečná bitva jako Deus ex machina a nastolí se úplně nová podoba světa, tedy ve stylu „začínáme s čistým štítem od nuly“, takový vývoj dění je dost nepravděpodobný.

A naposledy – Asterion (a Tara) je natolik rozmanitý, že mixovat do tohoto světa nějaké reálie Modrého měsíce nebo jiných světů je podle mě zbytečné. Dosud nikdo pořádně nepopsal ani třetinu Tarského kontinentu, ale kataklyzma Konečné bitvy slibuje nějaký celoplanetární průšvih, který vše otevřené nechá otevřené a nad to otevře další a další cesty, možnosti nebo podoby... Upřímně nebylo by lepší dopracovat pořádně to, co je otevřené už léta (Derteon, Axara, Nekromanti, Slepí bohové... Třetí kontinent) než nakousávat opět další novinky? Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deli
Zaslal: út březen 07, 2017 17:43 Citovat
Založen: 25.1.2010 Příspěvky: 86
Já mám ještě dotaz týkajícího se Jižního hvozdu a dryád. Z modulu Za závojem stínů si lze odvodit podle infa, kdy bylo založeno Bratrstvo dlouhých kápí Wankuzarem, že masakr druidů v Jižním hvozdě rukou Drika proběhl krátce před tím, tedy cirka 2000 před k.l.

Současně je v modulu Z oblohy listí a drahokámů zmíněná královna dryád Numrakurundži, která pomohla přeživší dryádě Numbakuře při jejím útěku z jižního hvozdu. A v článku od Čenise o královně dryád stojí, že se narodila před tři sta lety.

Je to chybka, a nebo autoři opravdu měli za to, že Drikovi trvalo více než dva a půl tisíce let, než se vypořádal s dryádami ve svém hvozdě? Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LordLonger
Zaslal: út srpen 01, 2017 11:48 Citovat
Založen: 25.12.2007 Příspěvky: 38 Bydliště: Horka
Asi jsem trošku mimo z těch aktuálních veder...Ale můžete mi osvětlit, jestli Krajiny za obzorem: Hranice šílenství a Krajiny za obzorem: Úžiny Tary jsou jedno a totéž, nebo se jedná o úplně něco jiného? Jsem z toho totiž trošičku zmatený Question Very Happy

_________________
Iluze je konečná. Je jí realita, realita je iluzí a ambivalence je jedinou pravdou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kelghor
Zaslal: út srpen 01, 2017 22:30 Citovat
Založen: 4.11.2010 Příspěvky: 243 Bydliště: Praha / Albireo
Úžiny Tary jsou první díl, Krajiny za obzorem jsou druhý díl, který teprve vyjde.

_________________
Důvěřuj, ale prověřuj.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
miloslav.zaoral
Zaslal: pá srpen 25, 2017 16:59 Citovat
Založen: 19.6.2006 Příspěvky: 110 Bydliště: Jeseník/Sarindar
Kelghor napsal:
Úžiny Tary jsou první díl, Krajiny za obzorem jsou druhý díl, který teprve vyjde.


Dovolím si drobné doplnění: Krajiny za obzorem II: Hranice šílenství byl pracovní název. Během tvorby modulu však značně nabyl na objemu a došlo k jeho rozdělení na tři části, přičemž první z nich je zmiňovaný Krajiny za obzorem II: Úžiny Tary. Jména dalších, dvou, modulů zatím stanoveny nejsou. Přehledně je to uvedeno zde: http://asterionrpg.cz/index.php/herni-moduly-75.html.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Zobrazit příspěvky z předchozích:  

Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 5
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Přidat nové téma

Přejdi na:  

Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.